Aktualności

„Baltic Tall Ships Regatta 2015” na kanale TVP "Żagle"

dodano: 2015-06-09 09:17:18

Logo Baltic  Tall Ship Regata. Link otwiera powiększoną wersję.12 czerwca Telewizja Polska po raz kolejny uruchomi dedykowany kanał na żądanie – „Żagle”, który w dniach 12-14 czerwca  będzie nadawany na Platformie Hybrydowej TVP, w Internecie pod adresem www.tvpstream.tvp.pl oraz za pomocą aplikacji TVP Stream na urządzenia mobilne. Dzięki najnowszym technologiom telewizyjnym i internetowym Żagle będzie można oglądać nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Kanał jest powiązany z kalendarzem wydarzeń żeglarskich i jest uruchamiany okazjonalnie.

czytaj więcej » „Baltic Tall Ships Regatta 2015” na kanale TVP "Żagle"

Mammobus

dodano: 2015-06-09 06:20:13

Plakat Badania mammgraficzne. Więcej informacji w tekście. Link otwiera powiększoną wersję

BURMlSTRZ MIASTA I GMINY STEPNICA ZAPRASZA NA BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE DLA KOBIET W WIEKU 45-49 LAT i 0+ LAT

W RAMACH PROGRAMU PROFIL AKTYCZNEGO„PRZEŻYJMY JAK NAJDŁUŻEJ” FINANSOWANEGO Z BUDŻETU WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO

BADANIA ORGANIZOWANE SĄ PRZEZ ZACHODNIOPOMORSKIE CENTRUM ONKOLOGII

BADANIA ODBĘDĄ SIĘ W MAMMOBUSIE ZLOKALIZOWANYM PRZY: PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W STEPNICY UL. KRZYWOUSTEGO W DNIU 23.06.2015 GODZ. 9-12

PANIE ZAINTERESOWANE BADANIEMPROSZONE SĄ O KONTAKT

TEL 418 85 21 wen. 31-34

czytaj więcej » Mammobus

Konsultacje projektu Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla gminy Stepnica.

dodano: 2015-06-08 14:48:14

Logo Konsultacje SpołeczneInformujemy o rozpoczęciu konsultacji społecznych, w sprawie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla gminy Stepnica wraz z Prognozą Oddziaływania na Środowisko projektu Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla gminy Stepnica.

Konsultacje społeczne trwają od 08.06.2015 r.  do  29.06.2015 r.

Spotkanie konsultacyjne odbędzie się w dniu 10.06.2015 r. od godz. 09.00 do 10.00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Stepnicy, ul. Kościuszki 4,    72-112 Stepnica, pok. nr 3 (sala konferencyjna). 

Obwieszczenie (PDF, 69KB)

Formularz zgłoszenia uwag (DOCX, 92KB)

projekt Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla gminy Stepnica (DOC, 7,44MB)

Prognoza oddziaływania na środowisko Planu Gospodarki Niskoemisyjnej (DOC, 929KB)

czytaj więcej » Konsultacje projektu Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla gminy Stepnica.

Dzień dziecka przedszkolaków

dodano: 2015-06-07 22:50:49

Zabawy dziecki na dniudziecka. Link otwiera powiększoną wersję.29.05 ( piątek ) przedszkolaki z grup: „ Kasztanki”, „ Jagódki” i „Wiewiórki” z okazji Dnia Dziecka pojechały do „Multikina” w Szczecinie. Zwiedziły tam projektornię, oraz obejrzały serię bajek  „ Reksio”, „ Bolek i Lolek”. Natomiast „Muchomorki” i „Jeżyki” świętowali swój dzień w Teatrze Lalek „Plecciuga”. Obejrzały przedstawienie pt. „ Tymoteusz i Psiuńcio” 
i dowiedziały się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka.

Wszystkim dzieciom z okazji Dnia Dziecka życzymy samych słonecznych i szczęśliwych dni.

A. Krawczyk

czytaj więcej » Dzień dziecka przedszkolaków

Piknik dla dzieci z 5 sołectw

dodano: 2015-06-07 22:44:34

Grupowe zdjęcie dzieci na boisku. Link otwiera powiększoną wersję.30. maja na boisku w Racimierzu odbył się plenerowy dzień dziecka pod hasłem "Rodzina, bezpieczeństwo-przez zabawę". Była to pierwsza wspólna impreza pięciu sołectw: Jarszewko, Łąka, Racimierz, Żarnowo, Żarnówko.  Dołączyli do nas również Dom Kultury w Racimierzu oraz Rada Rodziców przy SP w Racimierzu. Imprezę poprowadził wodzirej Endriu i clown Michał. Mimo kiepskiej pogody humory dopisywały. Były zabawy integracyjne ruchowe, w których udział brały zarówno dzieci jak i rodzice. Pani Ola Kulma i Pani Małgorzata Pikula wykorzystały swój talent w malowaniu twarzy, dzieci były bardzo szczęśliwe. Nie zawiodły również mamy, które upiekły pyszne ciasta. Były kiełbaski, lody  i słodycze. Na koniec zabawy każde dziecko dostało drobny upominek. Mimo bardzo kiepskiej pogody piknik uważamy za bardzo udany.  

Impreza dofiansowana ze środków GKRPA w ramach Programu Profilaktyki i Przeciwdziałania Alkoholizmowi - orgazniacja czasu wolnego. 

B. Podowa

czytaj więcej » Piknik dla dzieci z 5 sołectw

Wycieczka rowerowa mieszkańców Łąki

dodano: 2015-06-05 00:52:02

Uczestnicy wycieczki na rowerach. Link otwiera powiększoną wersję.Piękna pogoda, dobre humory i chęć wspólnego spędzenia czasu spowodowały, że mieszkanki i mieszkańcy sołectwa Łąka wybrali się na piknik połączony z wycieczką rowerową. Punktualnie o 14:00 na zbiórce obok przystanku pojawili się rodzice ze swoimi dziećmi (63 osoby) i wspólnie wyruszyli w drogę do Machowicy. 

czytaj więcej » Wycieczka rowerowa mieszkańców Łąki

"Bezpiecznie TU i TAM"

dodano: 2015-06-03 11:48:38

Plaka akcji Bezpiecznie Tu i Tam. Szczegóły w tekście. Link otwiera powiększoną wersję.Konkurs „Bezpiecznie TU i TAM”, którego organizatorem jest Polska Spółka Gazownictwa, ma charakter ogólnopolski i jest skierowany do organizacji pozarządowych. Jego celem jest podnoszenie poziomu bezpieczeństwa wśród społeczności lokalnej. Pula grantów to 60 000 złotych.  Pieniądze te chcemy przeznaczyć na wybrane projekty wyróżniające się inwencją i kreatywnością oraz dostosowane do potrzeb lokalnej społecznośi w obszarze bezpieczeńtwa.

Szczegółowe informacje i materiały można znaleźć na stronie internetowej www.psgaz.pl/bezpiecznietuitam oraz na profilu FB www.facebook.com/bezpiecznietuitam

czytaj więcej » "Bezpiecznie TU i TAM"