Aktualności

Nowy Harmonogram Odbioru Odpadów na rok 2015

dodano: 2014-12-19 11:19:37

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH ZMIESZANYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI NA TERENIE GMINY STEPNICA NA ROK 2015

Data odbioru

Miejscowości

Pierwszy poniedziałek miesiąca

Stepnica, Stepniczka, Bogusławie, Czerwonak, Czarnocin, Budzień, Gąsierzyno, Kopice, Piaski Małe, Gaje.

Pierwszy wtorek miesiąca*

Jarszewko, Łąka, Miłowo, Racimierz, Widzieńsko, Zielonczyn, Żarnowo, Żarnówko, Krokorzyce.

* W związku z przypadającym odbiorem zmieszanych odpadów komunalnych na  dzień 6 stycznia 2015 r.  ( wolny od pracy), odbiór zmieszanych odpadów komunalnych w miejscowościach Jarszewko, Łąka, Miłowo, Racimierz, Widzieńsko, Zielonczyn, Żarnowo, Żarnówko, Krokorzyce odbędzie się w dniu 07.01.2015 r.

 

czytaj więcej » Nowy Harmonogram Odbioru Odpadów na rok 2015

Jasełka w przedszkolu

dodano: 2014-12-18 07:51:28

Przedstawienie Jasełkowe. Link otwiera powiększoną wersję.17 grudnia w przedszkolu nastała Magia Świąt Bożego Narodzenia. Grupy „ Wiewiórek” i „Jagódek” zaprosiły rodziców i młodszych przedszkolaków na „ Jasełka”. Swoją  obecnością zaszczycili nas również  Pani Sekretarz Mariola Kwiryng, Pani Dyrektor Jolanta Jędrzejewska oraz Pani Dyrektor Emilia  Chlebcewicz- Piznal. Piękna scenografia i kolorowe  stroje sprawiły, że rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali małych aktorów. Jasełkowa szopka miała tradycyjną obsadę. Była Maryja, św. Józef, dzieciątko Jezus,  Aniołkowie,  Trzej Królowie i Pastuszkowie. Występy przedszkolaków wywołały wzruszenie na twarzach zaproszonych gości. Tego samego dnia  „ Jasełka” zostały wystawione dla wszystkich mieszkańców Stepnicy.

Życzymy wszystkim zdrowych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2015 Roku.

A. Krawczyk

czytaj więcej » Jasełka w przedszkolu

Włączmy się do WOŚP

dodano: 2014-12-17 08:44:01

Plakat 23 Finał WOŚP. Więcej informacji w tekście.

„Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.

Wzorem lat ubiegłych Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Stepnickiej zawiązało sztab przyszłorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która odbędzie Się 11 STYCZNIA 2015

„Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przez 22 lata działalności zakupiła tysiące urządzeń za kwotę ponad 590 min zl. Wszystko dzięki hojności darczyńców”.

Aby kolejny finał zakończył się sukcesem, potrzebni są ludzie, którzy zechcą się zaangażować w akcję. Więc jak co roku gorąco zapraszamy instytucje, stowarzyszenia, szkoły, placówki, firmy oraz osoby prywatne do włączenia się w działania Wielkiej Orkiestry' Świątecznej Pomocy w naszym mieście i gminie.

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą wesprzeć 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej do przekazywania przedmiotów do licytacji do Gminnego Ośrodka Kultury' w Stepnicy (tel. 91 418 86 28 lub 785 992 883 )

Mamy pierwsze przedmioty do licytacji, są unikalne bo własnoręcznie wykonane !!!

czytaj więcej » Włączmy się do WOŚP

Mini KIERMASZ

dodano: 2014-12-16 11:14:57

 Bombki na choince ZAPRASZAMY
NA

Mini KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

17 grudnia (środa) 2014 w godzinach 10:00 - 16:00

czytaj więcej » Mini KIERMASZ

Magiczny clown na imprezie mikołajkowej

dodano: 2014-12-16 09:33:16

Zabawy z clownem. Link otwiera powiększoną wersję.12 grudnia br. w Domu Kultury w Racimierzu odbyła się impreza Mikołajkowa, w której uczestniczyły dzieci z sołectw Racimierz oraz Żarnowo. Dla dzieci  przygotowana gry i zabawy, które miały na celu uczyć otwartości porozumiewania się, podejmowania decyzji, pomagania innym, współpracowania, szukania samemu możliwości pomocy, stawiania oporu i rozwijania odpowiedzialności. Podczas zabawy dzieci odwiedził Clown Czaruś, który oczarował dzieci wykonując różne sztuczki cyrkowe, jak również pokazy magii. Uraczył dzieci balonikowymi zwierzaczkami oraz szabelkami. 

 

czytaj więcej » Magiczny clown na imprezie mikołajkowej

30 lat minęło ...

dodano: 2014-12-14 23:35:43

Uczesnicy obchodów z BUrmistrzem Stepnicy. Link otwiera powiększoną wersję.30 lat minęło naszemu rodzimemu zespołowi Stepniczanie. Dokładnie  7.  kwietnia 1984 r.  odbyła się pierwsza próba zespołu Stepniczanie, zwołana prze dwie założycielki Eugenię Kielik i Czesławę Żółciak. Oczywiście tych Pań, Kierownika Zespołu Pana Jerzego Runiewicza oraz pozostałych członków i przyjaciół zespołu nie zabrakło na jubileuszowym uroczystym spotkaniu, jakie miało miejsce 12 grudnia br. w stołówce Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stepnicy. W Jubileuszu uczestniczyli Bogdan Matławski kulturoznawca, etnolog, etnomuzykolog, profesor US doktor habilitowany wraz z małżonką, Andrzej Wyganowski Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica wraz z małżonką, Stanisława Rzymczyk Zastępca Burmistrza z małżonkiem, Dyrektorzy ZSP i Gimnazjum w Stepnicy, obecni i byli członkowie zespołu Stepniczanie oraz zaprzyjaźnione zespoły: Wesoła Ferajna, Kapela Rycha, Kapela Goleniowska i Zespół Śpiewaczy Rutka. Były prezenty, kwiaty, gratulacje, życzenia, chwile radości i wzruszenia i wiele, wiele wspomnień. A wszystkiemu towarzyszyła muzyka w wykonaniu przybyłych zespołów jak i samych jubilatów.

czytaj więcej » 30 lat minęło ...