Dzień Edukacji Narodowej w Gimnazjum

aktualizacja: 2015-12-09 11:44:55

Scena przed przedstawieniemW dniu 14 października 2014 r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Gimnazjum im. Dywizjonu 303 w Stepnicy odbyła się uroczysta akademia, którą zaszczyciły swoją obecnością władze gminy: Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica pan Andrzej Wyganowski, Zastępca Burmistrza pani Stanisława Rzymczyk oraz Przewodniczący Rady Miejskiej pan Ryszard Ławicki. Wszystkim pracownikom szkoły z okazji ich święta życzenia złożyli dyrektor gimnazjum pan Andrzej Wyziński, zaproszeni goście oraz Samorząd Uczniowski.

 

W tym roku podczas akademii to nauczyciele wystąpili dla uczniów co było zaskoczeniem i atrakcją uroczystości.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią Małgorzatą Kanią przygotował akademię w formie quizu, który przebiegał według formuły popularnego programu „Familiada”. Występujący nauczyciele, przebrani w zabawne stroje, byli podzieleni na dwie grupy: profesorek i profesorów. Nauczyciele udzielali dowcipnych odpowiedzi na pytania dotyczące szkoły.

Należy nadmienić, że akademia „gimnazjalna profesoriada” była przygotowana i przeprowadzona w sposób perfekcyjny. W rolę Karola Hamburgera, prowadzącego potyczki między nauczycielami wcielił się Tomasz Gancarczyk, który po akademii stwierdził, że ciężko było zapanować nad niezdyscyplinowanymi nauczycielami.

Atrakcją akademii był również występ zespołu wokalnego prowadzonego przez pana Witolda Kaleczyca. Zespół wykonał kilka utworów m. in. stare przeboje: „Przeżyj to sam” zespołu Lombard i utwór Budki Suflera „Takie tango”.

Całość przedstawienia, oraz piękna dekoracja przygotowana przez młodzież pod okiem Pani Anety Rączkowskiej sprawiła, że wszyscy uczestnicy z uśmiechem będą wspominali ten dzień.

Galeria zdjęć