Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

aktualizacja: 2015-12-02 22:32:05

Widok drzewa na silnym wietrze.OSTRZEŻENIE PRZED SILNYM WIATREM

Na podstawie komunikatu meteorologicznego przekazanego przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich – Wydział w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed możliwością wystąpienia silnego wiatru. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, lokalnie do 90 km/h z zachodu i północnego zachodu. Lokalnie wystąpią burze. Możliwy grad. Najsilniejszy wiatr spodziewany jest w godzinach popołudniowych. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska 90%. Ważność od godz. 06:00 dnia 01.04.2015 do godz. 22:00 dnia 01.04.2015.

 

W związku z powyższym, zaleca się:

  1. Obserwować zmiany pogody i śledzić komunikaty nadawane przez lokalne rozgłośnie radiowe i stacje telewizyjne.
  2. Zamknąć i zabezpieczyć przed samoczynnym otwarciem okna, drzwi balkonowe. Zabrać z balkonów i parapetów okien wszystkich przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr.
  3. Nie parkować samochodów pod drzewami, liniami energetycznymi, wysokimi kominami, tablicami reklamowymi i w bezpośrednim sąsiedztwie starych budynków.
  4. W przypadku uszkodzeń sieci energetycznej, gazowej lub wodno-kanalizacyjnej, nie podejmować się napraw na własną rękę. Wezwać specjalistyczne pogotowie naprawcze.