Klub Wodny „Szuwarek „ rozpoczął sezon wodny.

aktualizacja: 2015-11-25 19:04:56

Wybrzeże klifowe na morzu Śródziemnym. Link otwiera powiększoną wersję zdjęcia.Tradycyjnie jak co roku zorganizowaliśmy żeglarski rejs turystyczny, tym razem żeglując po Morzu Śródziemnym zwiedzając zakątki Archipelagu La Maddalena, wyspy Sardynię/Włochy i Korsykę/Francja. Po wylądowaniu w Olbii na Sardynii przywitała nas piękna słoneczna pogoda, która utrzymała się przez cały tydzień z temperaturami 20-25 stopni. Udało nam się więc zrealizować zaplanowaną trasę rejsu i odwiedzić urokliwe miasteczka: Porto Cervo, La Maddalena, Bonifacio, Castelsardo, Isola Rossa, S.Teresa Gallura, Palau, Dell Orso. 

W sumie przepłynęliśmy w pięknej scenerii otaczających nas wysp ponad 130 Mm. Przyjaźni mieszkańcy i zwiedzanie historycznych miasteczek, jak francuskie Bonifacio  czy modne włoskie Porto Cervo oraz rezerwat wysp La Maddalena dostarczyły niezapomnianych wrażeń. Lokalne potrawy i smakołyki Sardynii oraz Korsyki zadowalały największych smakoszy swoją delikatnością i smakiem. Czyste  lazurowe morze wraz z jego podwodną fauną i florą, białe lśniące plaże pozwalały na pełny relaks i odpoczynek. Rejs zakończyliśmy opaleni, pełni humoru i energii do dalszego działania oraz jak zwykle planów żeglarskich na kolejny czas. Rejs zorganizował i prowadził Lech Zajda.

A najbliższa wyprawa to Meksyk, Morze Corteza i Pacyfik. Są jeszcze 3 wolne miejsca. Szczegóły u Komandora Klubu Lecha Zajdy, tel. 693060712. Zapraszamy!!