Dzień Dziecka w Gąsierzynie

aktualizacja: 2015-12-08 15:52:36

Dzieci podczas zabaw z policjantem. Link otwiera powiększoną wersję.Dnia 5 czerwca 2015 roku sołectwo Gąsierzyno wspólnie z pracownikiem świetlicy, Alicją Płóciennik zorganizowało imprezę z okazji Dnia Dziecka. Uczestniczyło 30 dzieci z Gąsierzyna i Piask Małych. Gośćmi zaproszonymi do wspólnej zabawy byli policjanci ze Stepnickiego posterunku policji oraz stowarzyszenie „Świetliki”.

W programie odbył się mecz piłki nożnej dzieci – drużyny mieszane. Następnie przeprowadzono zawody sportowe. W sumie przeprowadzono 9 konkurencji. Policjanci przeprowadzili pogadankę w formie zabawy o ruchu drogowym po czym rozdali dzieciom kamizelki i światełka odblaskowe. Panie ze stowarzyszenia „Świetliki” przeprowadziły zabawę poprzez pisanie na kartkach pragnień i marzeń dzieci.

Ponadto zorganizowano pieczenie kiełbasek oraz poczęstunek złożony z wielu słodkości. Na koniec rodzice rozegrali mecz piłki siatkowej – mamy kontra tatusiowie – a dzieci wtórowały rodzicom.

Imprezę dofinansowano z budżetu GKRPA w ramach Programu Profilaktyki i Przeciwdziałania Alkoholizmowi – organizacja czasu wolnego.  

Galeria zdjęć