V Regaty Stepnica

aktualizacja: 2016-07-19 08:58:27

W dniach 9 -10 lipca 2016 roku podczas Dni Stepnicy odbędą się V Regaty Stepnica,  na które serdecznie  zapraszamy żeglarzy i sympatyków żeglarstwa, a także miłośników dobrej muzyki, ponieważ w ramach Dni Stepnicy odbędzie się Jazz Piknik nad Zalewem uwieńczony Jam Session oraz koncert Łukasza Zagrobelnego z zespołem. Ponadto przewidujemy Turniej Szachowy na Szacholandii, Plażowy Turniej Piłki Siatkowej i wiele innych atrakcji.  

Zapraszamy żeglarzy na V Regaty o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica. Podobnie jak w latach ubiegłych współorganizatorem regat jest Piotr Stelmarczyk, a sędziować będzie Izabela Kidacka. W organizacji regat pomogą także stepniccy żeglarze z Kopickiego Sportowego Klubu Wodnego „Szuwarek" oraz LOK w Stepnicy. Z okazji okrągłych, V z kolei, regat szykujemy wiele atrakcji; nie zapomnimy o stałych naszych regatowcach oraz o tych, którzy przypłyną do nas pierwszy raz. 

Gmina Stepnica zaprasza do swoich marin. Do dyspozycji żeglarzy jest łącznie 400 miejsc postojowych w trzech przystaniach komunalnych i jednej prywatnej w Kopicach.  

Gmina  Stepnica zakończyła już ostatni  etap  modernizacji swoich przystani i   wybudowała nowe bosmanaty z zapleczem socjalnym i sanitarnym na Przystani im. Kapitana  Roberta Hilgendorfa oraz na Kanale Młyńskim. Żeglarze mogą już korzystać z zaplecza sanitarnego, ze słupków prądowych i prądowo-wodnych.

Dokumenty Regatowe

Zgłoszenie 

Instrukcja żeglugi 

V Regaty Stepnica odbędą się w sobotę 9 lipca 2016 roku.

 

Program regat przedstawia się następująco:

09:00 Ceremonia Otwarcia Regat. Odprawa kapitanów

10:00 Start do jednego wyścigu trwającego maksymalnie 3 godziny w klasie KWR, OPEN

11:00 Start do wyścigów w klasie ORC w ramach V Regat Stepnica

17:00 Wręczanie nagród. Zakończenie V Regat Stepnica.

10 lipca w niedzielę

10:00 Start do wyścigów w klasie ORC w ramach i zgodnie z zawiadomieniem o Cyklu Regat i Instrukcją Żeglugi ZPS ORC 2016.

 

Klasy regat:

1. KWR: I, II, III

2. OPEN: SAMOTNICY, ZAŁOGI

3. ORC dla jachtów posiadających świadectwo pomiarowe ORC International lub ORC Club wyścigi zostaną przeprowadzone zgodnie z Instrukcją Żeglugi ZPS ORC 2016

 

Na stronie www.stepnica.pl w zakładce Turystyka – Regaty Stepnica będą dostępne informacje i dokumenty regatowe. W miarę kolejnych przedsięwzięć organizacyjnych będą tam publikowane kolejne informacje o regatach.  

Wpisowe w kwocie 20 zł za każdy zgłoszony jacht proszę wpłacać na konto Gminy Stepnica  w Banku PKO BP Oddz. Goleniów

nr 70 1020 4812 0000 0502 0044 7870.

 

 

Przesyłamy pozdrowienia i zapraszamy do przesyłania zgłoszeń:  

 

 

Piotr Stelmarczyk – współorganizator regat

e-mail: piotr.stelmarczyk@gmail.com  tel. 887 166 316

 

Mariola Kwiryng – Sekretarz Gminy  

email: sekretarz@stepnica.pl  tel. 914188521