Gmina Stepnica Liderem w innowacjach w zakresie profilaktyki grypy

aktualizacja: 2018-10-17 12:34:03

Gmina Stepnica Liderem w innowacjach w zakresie profilaktyki grypy. Link prowadzi do powiększonej wersji.Gmina Stepnica Liderem w innowacjach w zakresie profilaktyki grypy

W dniu 14 września w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie podczas IX Debaty Ekspertów Flu Forum Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy, Gminie Stepnica przyznano tytuł „Lidera w innowacjach w zakresie profilaktyki grypy”. Tytuł lidera przyznano naszej Gminie w uznaniu dla zasług na rzecz szerzenia profilaktyki grypy oraz za trud wkładany w realizację ważnych zadań z zakresu promocji ochrony zdrowia.

Nagrodę w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica odebrała Pani Alina Adamowska-Karczewicz Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Stepnicy, która jest osobą najbardziej zaangażowaną w realizację Programu Zwalczania Grypy. Dzięki Programowi seniorzy mają możliwość korzystania z bezpłatnych szczepień, unikając grypy i jej poważnych powikłań. Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy wyróżnia najaktywniejsze samorządy, które z największym zaangażowaniem i uwzględniając najnowsze osiągnięcia medycyny realizują projekty zdrowotne w zakresie profilaktyki grypy. Program Zwalczania Grypy Gmina Stepnica realizuje od 2010 r.

 

Galeria zdjęć