Nagrody dla Gminy Stepnica

aktualizacja: 2018-10-17 13:24:05

W roku 2017 r. zorganizowany został XXIII Sportowy Turniej Miast i Gmin oraz I Makroregionalny Sportowy Turniej Miast i Gmin. Gmina Stepnica od kilku lat bierze udział w Sportowym Turnieju Miast i Gmin.  W dniu 8 grudnia na uroczystej Gali w Międzyzdrojach Burmistrz Miasta i Gminy Andrzej Wyganowski  odebrał nagrodę za zajęcie VIII miejsca w STMiG oraz certyfikat uczestnictwa w MSTMiG w grupie gmin do 5000 tys. mieszkańców. 

Liczymy, że w przyszłym roku Gmina Stepnica dzięki licznemu uczestnictwu w imprezach sportowych zajmie również czołowe miejsce w turnieju.

Na Gali wyróżnienie za długoletnią pracę na rzecz TKKF odebrała również Przewodnicząca Zarządu Koła Pani Jolanta Jędrzejewska.

Tak dobry wynik naszej gminy był możliwy dzięki dużemu zaangażowaniu mieszkańców, instytucji i lokalnych organizacji pozarządowych w tym klubów sportowych przy zorganizowaniu turnieju. W trakcie 7 dni turniejowych zorganizowano kilkadziesiąt imprez sportowo-rekreacyjnych, w których udział wzięli mieszkańcy naszej Gminy. Ponadto 128 osób uczestniczyło w teście Coopera tj. próbie wytrzymałościowej polegającej na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Test określa kondycję fizyczną na podstawie pokonanego dystansu w zależności od wieku i płci.

Dziękujemy wszystkim osobom, instytucjom i organizacjom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg imprezy.

Galeria zdjęć