Wyróżnienie dla Naszego MGOPS-u

aktualizacja: 2022-11-29 22:08:42

Wojewoda Zachodniopomorski, Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica oraz Dyrektor MGOPSDnia 22 listopada 2022 roku w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie odbyły się obchody Dnia Pracownika Socjalnego. W tej wyjątkowej uroczystości z rąk Wojewody Zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego wyróżnienie dla Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stepnicy za „profesjonalne zaangażowanie w służbę drugiemu człowiekowi” odebrał Jarosław Gruszczyński – Dyrektor Ośrodka.

Wojewoda Zachodniopomorski wyróżnił działalność Ośrodka w obszarze zabezpieczenia społecznego, za trudną, odpowiedzialną pracę, która wymaga szczególnych predyspozycji, wiedzy oraz merytorycznego przygotowania, a przede wszystkim życzliwości, wyrozumiałości i wielkiej empatii.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Stepnicy tylko w tym roku rozpatrzył 9560 spraw związanych z świadczeniami rodzinnymi, świadczeniami wychowawczymi, pomocą materialną, dodatkami mieszkaniowymi i energetycznymi. Nieustanie prowadzi także działania wspierające dla rodzin wielodzietnych, osób starszych i niepełnosprawnych. Na podstawie odpowiednich ustaw Ośrodek objął pomocą 235 uchodźców z Ukrainy. Ponadto współdziałając z Bankiem Żywności rozdał uprawnionym mieszkańcom gminy Stepnica 9405,40 kg artykułów spożywczych oraz 3720 litrów mleka i oleju.