Jubileusz 100 lecia urodzin Pana Józefa z Miłowa

aktualizacja: 2023-11-13 10:12:38

zdjęcie z urodzin Pana Jżóefa Gryty Dziś  100 urodziny obchodził  Pan  Józef Gryta, mieszkaniec naszej Gminy a dokładniej miejscowości Miłowo,  który   urodził  się 2 listopada 1923 r. w miejscowości Leśce gm. Garbów woj. Lubelskie.    

Pan Józef był partyzantem w oddziałach Armii Ludowej w stopniu plutonowego ps. Słowik, a następnie żołnierzem Wojska Polskiego, walczył z wojskami niemieckimi jako saper. Jego jednostka wojskowa pod koniec 1944 r. została skierowana do walki z oddziałami UPA.

Po demobilizacji jako osadnik wojskowy osiedlił się w Widuchowej, a następnie w dniu 9 maja 1964 r. przybył do Miłowa, gdzie jako właściciel gospodarstwa rolnego pracował do emerytury.

Jest odznaczony Krzyżem Partyzanckim i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, posiada stopień wojskowy porucznika. Do czasu kiedy pozwalał mu stan zdrowia aktywnie pracował w Polskim Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych.
Jubilat  ma 3 córki, 2 wnuków, 1 wnuczkę i 1 prawnuka i 1 prawnuczkę.

Dziś na przyjęciu urodzinowym zorganizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich „Miłowianki” z Miłowa  uczestniczyli: przedstawiciele Związku Kombatantów z Powiatu Goleniowskiego, Zastępca Dyrektora Gabinetu Marszałka Pan Marcin Kordela, Zastępca Dyrektora Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Pan Sebastian Rudnicki, który wręczył Jubilatowi decyzję  o przyznaniu comiesięcznego świadczenia honorowego, a także rodzina i mieszkańcy Miłowa. Bukiet kwiatów oraz pamiątkowy kryształ z życzeniami zdrowia, pomyślności Szanowny Jubilat  otrzymał od Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica Andrzeja Wyganowskiego.   

Urodziny uświetnił występ  Zespołu Stepniczanie, którzy swój repertuar rozpoczęli od odśpiewania 200 lat !!!  

Wszystkiego najlepszego Panie Józefie!

Galeria zdjęć