Zachęcamy do udziału w Wyborach Samorządowych

aktualizacja: 2024-04-10 14:53:23

Plakat o wyborach samorządowych które odbędą się 7 kwietnia 2024 roku

7 kwietnia 2024 r. odbędą się Wybory Samorządowe, zachęcam Państwa do udziału w nich, ponieważ to nie jest tylko nasze prawo, ale i obowiązek obywatelski. Już w najbliższą niedzielę będziecie Państwo wybierać  przedstawicieli  do  Rady Miejskiej w Stepnicy, Rady Powiatu Goleniowskiego, Sejmiku  Województwa Zachodniopomorskiego  oraz Burmistrza Naszej Gminy. W naszej gminie wyjątkowo jest tylko jeden kandydat na Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica oraz tylko w 5 okręgach odbędzie się  głosowanie do Rady Miejskiej,  co nie oznacza że nasz udział w wyborach jest mniej ważny. Każdy głos się liczy, ponieważ w przypadku wyborów Burmistrza otrzymacie Państwo kartę do głosowania, w której oddacie swój głos za kandydaturą Andrzeja Wyganowskiego głosując na „tak” lub przeciw niej głosując na „nie”.

Głosować na radnych do Rady Miejskiej  będą mogli mieszkańcy okręgów wyborczych nr 1, 2, 6, 8 i 14 i to oni dostaną pakiet 4 kart. W pozostałych okręgach wyborcy otrzymają wspominaną wyżej kartę do głosowania na burmistrza oraz karty do głosowania do Rady Powiatu oraz Sejmiku Województwa. To okazja, by wybrać tych, którzy w danej kadencji będą decydować o kluczowych aspektach naszego codziennego życia - od remontów dróg, ochrony zdrowia, edukacji, komunikacji publicznej aż po rozdział środków na szczeblu województwa.  Informacje o kandydatach znajdują się w BIP Urzędu Miasta i Gminy Stepnica:  https://bip.stepnica.pl/artykul/okregi-wyborcze-1

Niewątpliwym ułatwieniem dla mieszkańców miejscowości, w których nie znajduje się lokal wyborczy będzie zorganizowany bezpłatny transport, którego rozkład jazdy  prezentujemy poniżej. Bus odbędzie dwa kursy rano oraz po popołudniu. Rozkład jazdy

 Mariola Kwiryng

Sekretarz Gminy Stepnica