Złote Gody

aktualizacja: 2024-04-10 14:53:10

Zdjęcie poglądowe wszystkich jubilatów złotych godów

W dniu 3 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stepnicy odbyło się uroczyste wręczenie medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie 9 parom. Uroczystego wręczenia w imieniu Prezydenta RP dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica Pan Andrzej Wyganowski.

Medalami nadanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali: Państwo Stefania i Andrzej Bukowscy, Państwo Teresa i Zdzisław Ciosowie, Państwo Anna i Andrzej Hutniczakowie, Państwo Barbara i Janusz Kasicowie, Państwo Halina i Witold Kuropatwowie, Państwo Irena i Stefan Polakiewiczowie, Państwo Maria i Marek Szarkiewiczowie, Państwo Marianna i Jan Sztanderowie, Państwo Teresa i Leon Wawrzyńczakowie.

Po dekoracji medalami, Jubilatom wręczono kwiaty, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku oraz tradycyjnej lampki szampana. Całość dopełnił występ przygotowany przez dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stepnicy, oraz recital Pana Patryka Adamkiewicza wokalisty tenorowego działającego przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Stepnicy.

Serdecznie gratulujemy Szanownym Jubilatom, życzymy wszystkiego najlepszego na kolejne lata życia!!!

Oto krótka charakterystyka Jubilatów:

Państwo Stefania i Andrzej Bukowscy

Państwo Bukowscy poznali się w Stepnicy w restauracji „Wczasowa” oraz związek małżeński zawarli w Stepnicy. Pani Stefania ukończyła Technikum Odzieżowe w Szczecinie o zawodzie krawcowa, po szkole pracowała między innymi w ZPO DANA, następnie w Zakładzie Usług Technicznych oraz uruchomiła w Stepnicy firmę Produkcji Waty Cukrowej w woreczkach.
Po zakończeniu produkcji waty cukrowej uruchomiła nową firmę Prażalnię Słonecznika, którą prowadziła przez 3 lata. W kolejnych latach pomagała w prowadzeniu działalności gospodarczej mężowi. W 2007 roku przeszła na wcześniejszą emeryturę. Na emeryturze Pani Stefania uprawia przydomowy ogródek, uczestniczy w ćwiczeniach gimnastycznych w MGOK oraz uczestniczy w zajęciach Koła Gospodyń Wiejskich „Przystań”. Pan Andrzej wraz z rodzicami 1953 roku przeprowadził się do Stepnicy. Tu chodził do przedszkola i szkoły podstawowej. W Szczecinie ukończył Technikum Łączności. Po odbyciu służby wojskowej zamieszkał w Szczecinie i podjął pracę w wyuczonym zawodzie. Pan Andrzej prowadził wiele biznesów, natomiast ostatnią działalność gospodarczą, którą prowadził funkcjonuje do dnia dzisiejszego jest to fabryka w Miłowie STOP CO2. Marzeniem Pana Andrzeja było ponowne zamieszkanie w Stepnicy, marzenie się spełniło bo w 2014 roku Państwo Bukowscy przeprowadzili się na stałe. Pan Andrzej w wolnych chwilach pomaga małżonce, jeździ do fabryki oraz wspiera pracowników.

Państwo Bukowscy mają dwie córki oraz czworo wnucząt.

Państwo Teresa i Zdzisław Ciosowie

Państwo Ciosowie na terenie Gminy Stepnica zamieszkują od 18 lat. Przyjechali z Goleniowa. Pani Teresa pracowała 18 lat zawodowo w PSS Goleniów, natomiast Pan Zdzisław pracował z zakładzie jajczarsko-drobiarskim w Goleniowie a od 2000 roku prowadził gospodarstwo rolne po rodzicach. Państwo Ciosowie maja troje dzieci i czworo wnucząt.

Państwo Anna i Andrzej Hutniczakowie

Pani Anna pochodzi z miejscowości Roby Gmina Trzebiatów, natomiast Pan Andrzej pochodzi z miejscowości Zawoja z najdłuższej wsi w Polsce. Na tereny Gminy Stepnica przyjechali już jako małżeństwo. Pani Anna poświęciła się prowadzeniu domu oraz wychowywaniem dzieci, natomiast Pan Andrzej pracował zawodowo w PGR Goleniów-gospodarstwo Bogusławie, następnie do przejścia na emeryturę pracował w Gospodarstwie Rolnym ”Andreas”.

Państwo Hutniczakowie mają dwoje dzieci i dwoje wnuków.

Państwo Barbara i Janusz Kasicowie

Pani Barbara pochodzi z Morynia. Na tereny Gminy Stepnica przeprowadziła się w 1961 roku,
Pan Janusz pochodzi z okolicy Chełmna Lubelskiego, w latach 1971 przeprowadził się na ziemie zachodnie do Nowogardu. Po zawarciu związku małżeńskiego Pan Janusz zamieszkał na terenach Gminy Stepnica. Pani Barbara zawodowo od 1972 do emerytury pracowała w Lasach Państwowych. Pan Janusz najpierw pracował w Lasach Państwowych, a później od 1984 do emerytury  pracował w Urzędzie Morskim. W wolnych chwilach Pani Barbara zajmuje się ceramiką oraz śpiewa w zespole „Stepniczanie”, natomiast Pan Janusz rzeźbi w drewnie.

Państwo Kasicowie mają dwie córki i czworo wnucząt.

Państwo Halina i Witold Kuropatwowie

Państwo Halina i Witold na terenach Gminy Stepnica zamieszkują od urodzenia. Pani Halina zawodowo pracowała między innymi w Zakładzie Drobiarskim w Goleniowie, w PGR Goleniów-Gospodarstwo Łąka, Mleczarni w Goleniowie oraz zajmowała się prowadzeniem domu i wychowywaniem dzieci. Pan Witold całe życie pracował w PGR Goleniów-gospodarstwo Łąka oraz w tartaku w Wolinie. Pan Witold najpierw poszedł na rentę chorobową z później przeszedł na emeryturę. Państwo Kuropatwowie mają trzech synów i czworo wnucząt.

Państwo Irena i Stefan Polakiewicze

Pan Stefan od urodzenia zamieszkuje na terenach Gminy Stepnica, Pani Irena pochodzi z poznańskiego, na tereny Gminy Stepnica przyjechała z rodzicami jako 3 letnie dziecko. Pan Stefan zawodowo pracował w Zakładach Drzewnych w Stepnicy do emerytury, a Pani Irena pracowała również w Zakładach Drzewnych oraz Spółdzielni Inwalidów do momentu przejścia na emeryturę.

Państwo Polakiewiczowie mają czworo dzieci i troje wnuków

Państwo Maria i Marek Szarkiewiczowie

Państwo Szarkiewiczowie oboje urodzili się w Gąsierzynie oraz tam zamieszkiwali. Po zawarciu związku małżeńskiego jeszcze przez 12 lat mieszkali w Gąsierzynie a następnie 1984r. przeprowadzili się do Stepnicy. Pani Maria mieszkając w Gąsierzynie zajmowała się domem, natomiast przeprowadzając się do Stepnicy podjęła pracę zawodową w Spółdzielni Inwalidów.
Pan Marek pracował w kilku zakładach pracy między innymi: SKR, Spółdzielnia Inwalidów oraz Swedwood oddział Ivar. Z tego ostatniego zakładu pracy Pan Marek przeszedł na rentę chorobową a później na emeryturę. Państwo Szarkiewiczowie mają dwoje dzieci oraz czworo wnucząt.

Państwo Marianna i Jan Sztanderowie

Państwo Sztandera na tereny Gminy Stepnica przyjechali wraz z dziećmi w 1978r. z Leszczna. Zamieszkali w Czarnocinie. Pani Marianna w Leszcznie pracowała w sklepie, a jak pojawiły się dzieci Pani Marianna zajmowała się już tylko domem i opieką nad córkami. Pan Jan w Leszcznie oraz zamieszkując w Czarnocinie pracował jako traktorzysta w PGR Czarnocin.

Państwo Sztandera maja 2 córki i  troje wnucząt.

Państwo Teresa i Leon Wawrzyńczakowie

Pani Teresa pochodzi z wielkopolski, natomiast Pan Leon od urodzenia zamieszkuje tereny Gminy Stepnica. Pani Teresa i Pan Leon zapoznali się w szkole i od tego momentu są razem. Oboje zawodowo pracowali w przedsiębiorstwie melioracyjnym w Nowogardzie, obecnie są na emeryturach. Państwo Wawrzyńczakowie mają troje dzieci i sześcioro wnucząt.

Galeria zdjęć