Sezon wędkarski rozpoczęty

aktualizacja: 2024-05-08 11:54:19

Zawody wędkarskie 01 05 2024 W dniu 01.05.2024 na stawie przy oczyszczalni ścieków w Stepnicy odbyły się pierwsze w tym sezonie zawody wędkarskie. Organizatorem zawodów było Koło PZW nr 52 w Stepnicy oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Stepnickiej. W zawodach brało udział 28 wędkarzy. Połowy nie były zbyt obfite ale w takich zawodach nie chodzi o ilość złowionych ryb lecz o współzawodnictwo, możliwość spotkania z innymi kolegami i integrację środowiska. Po zakończonych zawodach i zważeniu złowionych ryb nagrodzono najlepszych zawodników. I tak: 1 miejsce z wynikiem 3,58 kg zdobył Zbigniew Kosecki, drugie z wynikiem 3,26 kg Bogdan Domagała a trzecie z wynikiem 1,92 kg Stanisław Nawrocki. Zarówno zwycięzcy jak i pozostali uczestnicy zawodów otrzymali nagrody. Tradycją zawodów jest, że każdy uczestnik wybiera sobie przydatne mu przedmioty w kolejności zgodnej z zajętym miejscem w zawodach. Na nagrody w tych zawodach przeznaczono m. in. wędki, kołowrotki, siedziska wędkarskie, noże do filetowania ryb, czapeczki, siatki itp. Nagrody można było zakupić dzięki dofinansowaniu zawodów wędkarski ze środków budżetu Gminy Stepnica.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że wszystkie złowione w trakcie zawodów ryby po zważeniu zostały wypuszczone do wody.

Organizator zawodów zapewnił również wszystkim uczestnikom zmagań poczęstunek, przy którym można było porozmawiać o swoich wędkarskich osiągnięciach.

 Zapraszamy na kolejne zawody, które odbędą się 9 czerwca br. na Kanale Królewskim w Budzieniu. Zbiórka uczestników zawodów o godzinie 6.00.  

Galeria zdjęć