Przystanie

aktualizacja: 2016-11-21 11:31:56

Przystań Żeglarska przy Kanale Młyńskim

Przystań Żeglarska przy Kanale Młyńskim w Stepnicy to urokliwa, ogólnodostępna przystań na 300 jednostek pływających położona nad Zalewem Szczecińskim. Marina jest częścią Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego ? sieci portów i przystani jachtowych w otoczeniu Zalewu Szczecińskiego, w Szczecinie oraz na wybrzeżu Bałtyku.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu OperacyjnegoWojewództwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013 Logo projektu Unii Europejskiej

Kanał Młyński to kanał o długości 780 m, usytuowany w północnej części Stepnicy. Szerokość Kanału waha się w granicach od 12 m do 20 m. Przystań stanowi doskonałą, nowoczesną bazę do uprawiania żeglarstwa. Wyposażona jest w pełen węzeł sanitarny. Nad brzegiem Kanału ustawiono ławki i latarnie parkowe, wzdłuż Kanału ciągnie się droga z bruku kamiennego, co dodaje obiektowi charakteru starej mariny.

To optymalne miejsce dla zapalonych żeglarzy, którzy cenią sobie komfort i jednocześnie spokój, a także możliwość obcowania z przyrodą. Atrakcyjne walory krajobrazowo-przyrodnicze (obszar Natura 2000) przyciągają wielu amatorów pięknych widoków i odpoczynku na łonie natury.

Na przystani działa bosmanat, przystań jest pod stałym nadzorem. Przy Kanale Młyńskim działa LOK Klub Żeglarski i Motorowdny zajmujący się organizacją zajęć żeglarskich dla dzieci i młodzieży. Na obiekcie odbywają się także kursy na patent sternika jachtowego i sternika motorowodnego.

Żaglówki zacumowane w porcie

Przystań jachtowa w Gąsierzynie

Przystań jachtowa w Gąsierzynie została oddana do użytku we wrześniu 2010 roku także jako element Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. Przystań wyposażona jest w nabrzeże z miejscami cumowniczymi. Na terenie przystani jest ujęcie wody, energia elektryczna, wiata z ławkami i miejsce na ognisko. Cały teren jest oświetlony oraz objęty monitoringiem. Przystań w Gąsierzynie spełnia funkcję publicznego miejsca postojowego dla wszystkich żeglarzy. Zacumować tu może około 10 jednostek. Korzystanie z przystani jest bezpłatne.

Molo w Stepnicy

Przystań żeglarska w Kopicach zwana Przystanią na Przylądku Piratów Tortuga - Kopice

To bardzo urokliwa marina  inwestora prywatnego,  nie brakuje tu ozdób pirackich, dzięki którym panuje tu niespotykany klimat.  Przystań posiada dwa baseny do cumowania około  40 jednostek sportowo-żeglarskich. Przy przystani znajduje się wybudowany przez gminę slip do wyciągania/wodowania sprzętu oraz parking. Przystań jest osłaniana przez  falochrony pokryte drewnianymi pomostami, wyposażona jest także w sanitariaty, oświetlenie i bosmanat.  Korzystający z przystani mają możliwość podłączenia do energii elektrycznej oraz korzystania z ujęcia wody. Pobyt w marinie dostarczy niezapomnianych wrażeń związanych z przepięknym zachodem słońca nad zalewem.

Współrzędne geograficzne przystani:
53° 41, 86'N; 14° 32,55'