Aktualności

Podpisano umowy na dofinansowanie inwestycji

dodano: 2014-11-27 15:39:58

Podpisywanie umowy przez Burmistrza i Marszałka. Link prowadzi do powiększonej wersji.W dniu 26.11.2014 r. w Szczecinie Burmistrz Andrzej Wyganowski  podpisał   umowy z urzędem marszałkowskim na dofinasowanie 3 gminnych inwestycji  ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

  1. Umowa o przyznanie pomocy w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego Programem Rozwoju Obszarów wiejskich na lata 2007 – 2013 „Budowa sieci wodno-kanalizacyjnej wraz z przepompownią i przyłączami w Stepnicy oraz sieci wodociągowej w Żarnówku”.

czytaj więcej » Podpisano umowy na dofinansowanie inwestycji

Pomocna Paczka

dodano: 2014-11-27 10:35:44

Pierwsza część plakatu poszukiwana pomocna paczka. Więcej informacji w tekście. Link otwiera powiększoną wersję

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Ośrodek Pomocy Społecznej w Stepnicy w porozumieniu z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Stepnicy.

Przygotowuje wsparcie dla rodzin najuboższych. Zbieramy wszystko, co Twoim zdaniem ułatwiłoby przygotowanie świąt lub byłoby miłą niespodzianką albo drobnym prezentem dla dzieci np. artykuły spożywcze, środki czystości, artykuły higieny, zabawki, przybory szkolne.

czytaj więcej » Pomocna Paczka

Stepnica na Targach Żeglarstwa i Sportów Wodnych w Łodzi

dodano: 2014-11-27 09:22:14

Stoisko wystawiennicze. Link prowadzi do powiększonej wersji.W dniach 14 - 16 listopada 2014 Gmina Stepnica promowała się na Targach Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boat Show 2014. To już XVI Targi Żeglarskie w Łodzi, które są zarówno podsumowaniem mijającego sezonu,  jak również rozpoczęciem nowego.  Oprócz bogatej oferty producentów sprzętu żeglarskiego, prezentowano przystanie i  szlaki żeglarskie. W tej dziedzinie Stepnica doskonale się wpisała.  

Nasze  stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród żeglarzy i motorowodniaków , którzy w Stepnicy już gościli jak i tych którzy mają zamiar ją odkryć.  

Więcej na temat targów na  stronie: www.boatshow.pl

czytaj więcej » Stepnica na Targach Żeglarstwa i Sportów Wodnych w Łodzi

Wsparcie dla przedsiębiorstw

dodano: 2014-11-26 15:16:18

Logo Kapitał LudzkiLogo PARPLogo Funduszy Uni Europejskiej

W związku z realizacją projektu: „Ekobiznes to czysty zysk! Wsparcie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie stosowania rozwiązań prośrodowiskowych” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Grupa Szkoleniowo Doradcza Europlus ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w całkowicie bezpłatnych szkoleniach z zakresu szeroko pojętych rozwiązań środowiskowych.

Projekt adresowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw sektora przetwórstwa przemysłowego i budownictwa z terenu całej Polski.

czytaj więcej » Wsparcie dla przedsiębiorstw

I Sesja Rady Miejskiej

dodano: 2014-11-26 13:04:22

I Sesja VII kadencji Rady Miejskiej odbędzie się

27 listopada 2014 r. o godzinie 16.00

w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Stepnicy 

Postanowienie Komisarza Wyborczego (PDF, 160KB)

czytaj więcej » I Sesja Rady Miejskiej

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

dodano: 2014-11-26 09:27:13

Baner w sali z napisem Dzień Życzliwości. Link prowadzi do powiększonej wersji.21 listopada juz po raz czwarty mogliśmy obchodzić w Szkole Podstawowej w Stepnicy, Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.  Zwyczajem lat ubiegłych, zaprosiliśmy do nas podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno - Wychowawczego z Ostromic wraz z opiekunami. Z okazji tak niezwykłego święta, goście (Niepoprawni Artyścii),  przygotowali dla nas występ artystyczny pt. " Szczęście". Było to bardzo wzruszające widowisko połączone z duża dawką humoru i adrenaliny. Uczniowie  szkoły podstawowej  również przygotowali niespodziankę dla naszych gości, którzy włożyli wiele trudu w przygotowanie pieknego przedstawienia. Podopieczni otrzymali paczuszki pełne niespodzianek, na pamiątkę wizyty w naszej szkole. Obchody Dnia Życzliwości zakończone zostały piosenką, którą pod przewodnictwem pani Teresy Margas, wykonali uczniowie klasy IV B.

czytaj więcej » Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

dodano: 2014-11-26 09:19:50

KIermasz Bożo Narodzenowy. Więcej Informacji w tekście. Link prowadzi do powiększonej wersji.

STARTUJEMY O GODZINIE 12:00. Mierzymy WYDZIERGANY WSPÓLNIE Szaaaaaaaaaaaaaaaaaaaal i utuuuulaaamyyyy nim Mikołaja,

  • 13:00 zapraszamy wszystkikich do MIKOŁAJKOWO - BAŁWANKOWEJ ZUMBY
  • 14:30 pośpiewamy z harcerzami,
  • 17:00 - wystąpi Ania Weryszko ze świątecznym repertuarem.

Przez cały czas do kupienia będą ozdoby świąteczne i różne potrawy: bigos, pierogi, uszka, krokiety, ciasta, barszcz, kompot z imbirem.
Z A P R A S Z A M Y

czytaj więcej » KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY