Aktualności

V Regaty Stepnica

dodano: 2016-07-12 22:53:01

uroczystość wręczenia nagród podczas v regat. link prowadzi do powiększonej wersji zdjeciaW V Regatach Stepnica wystartowały 33  jachty i prawie setka żeglarzy na ich  pokładach. 10 jachtów w grupie z pomiarem ORC, 4 jachty z pomiarem KWR oraz 19 jachtów w dwóch grupach Open bez pomiarów. Pogoda rano nie zapowiadała się najlepiej ale dla żeglarzy każda jest dobra,  a wiatr wiejący z siłą 4 do 5 w skali Beauforta  pozwolił na szybkie i sprawne  przeprowadzenie wyścigów.  Jeszcze przed podaniem wyników żeglarze byli zaproszeni na uroczyste nadanie imienia Kapitana Roberta Hilgendorfa przystani w Stepnicy. Uroczystość poprowadzili Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica Andrzej Wyganowski wraz z Sekretarzem Gminy Mariolą Kwiryng. Laudacji kpt. Hilgendorfa  dokonał Sławomir Turniak. 

czytaj więcej » V Regaty Stepnica

V Regaty Stepnica

dodano: 2016-07-05 11:22:16

Żaglówki na Zalewie Szczecińskim. Link otwiera powiększoną wersję zdjęciaJuż  9 lipca 2016 roku odbędą się kolejne  V Regaty Stepnica.  Oprócz zmagań na wodzie serdecznie Państwa zapraszamy do uczestnictwa w bloku imprez które odbywają się  w ramach Dni Stepnicy  Jazz Piknik nad Zalewem, Profesjonalne Bitwy B-BOY, koncert Łukasza Zagrobelnego, Jam Session, Plażowy Turniej Szachowy,Turniej Piłki Plażowej oraz wiele innych atrakcji.  Zapraszamy więc żeglarzy na V Regaty o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica. 

 Uzupełniony Program Regat:

czytaj więcej » V Regaty Stepnica

Kpt. Robert Hilgendorf

dodano: 2016-06-16 11:09:15

Kpt. Robert Hilgendorf na tle statku. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia.Kpt. Robert Hilgendorf - najsłynniejszy Kaphornowiec ze Stepnicy. W ubiegłym roku złożony przez niżej podpisanego wniosek o nadanie nowo wybudowanej przystani imienia Kpt. Roberta Hilgendorfa został pozytywnie przyjęty i zaaprobowany przez Radę Miejską. To sięgnięcie do historii Stepnicy.  To właśnie tutaj na wschodnim brzegu Roztoki Odrzańskiej w osadzie Schiebenhorst (Świbno) w pobliżu Stepnicy 31 lipca 1852 r. Urodził się Robert Higendorf – jeden z najwybitniejszych kapitanów epoki żaglowców frachtowych.

czytaj więcej » Kpt. Robert Hilgendorf

V Regaty Stepnica

dodano: 2016-06-09 15:45:29

W dniach 9 -10 lipca 2016 roku podczas Dni Stepnicy odbędą się V Regaty Stepnica,  na które serdecznie  zapraszamy żeglarzy i sympatyków żeglarstwa, a także miłośników dobrej muzyki, ponieważ w ramach Dni Stepnicy odbędzie się Jazz Piknik nad Zalewem uwieńczony Jam Session oraz koncert Łukasza Zagrobelnego z zespołem. Ponadto przewidujemy Turniej Szachowy na Szacholandii, Plażowy Turniej Piłki Siatkowej i wiele innych atrakcji.  

Zapraszamy żeglarzy na V Regaty o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica. Podobnie jak w latach ubiegłych współorganizatorem regat jest Piotr Stelmarczyk, a sędziować będzie Izabela Kidacka. W organizacji regat pomogą także stepniccy żeglarze z Kopickiego Sportowego Klubu Wodnego „Szuwarek" oraz LOK w Stepnicy. Z okazji okrągłych, V z kolei, regat szykujemy wiele atrakcji; nie zapomnimy o stałych naszych regatowcach oraz o tych, którzy przypłyną do nas pierwszy raz. 

czytaj więcej » V Regaty Stepnica

IX edycja Łarpia Sail Festival

dodano: 2016-06-08 10:09:42

IX edycja Festiwalu odbędzie się 17 i 18 czerwca br. Tradycyjnie   w ramach ŁSF odbywają się regaty – w tym roku V Regaty Towarzyskie  (I etap w piątek ) o Puchar Burmistrza Stepnicy ( II etap - sobota) o Puchar Burmistrza Polic. Po pierwszym etapie regat  w Stepnicy odbędzie się piątkowy koncert. W sobotę rywalizacja uczestników regat przeniesie się na wody Zalewu, a finał będzie miał miejsce w Trzebieży. Drugi koncert, Konkurs wiedzy o morzu i inne festiwalowe zdarzenia  odbędą się na obiektach przyległych do trzebieskiej plaży. Udział w koncertach potwierdzili dotychczas EKT Gdynia, Roman Roczeń, Stanisław Iwan, Jacek Zieliński i Jacek Rdesiński. Dokumenty dotyczące regat:

V REGATY Tow 2016

Instrukcja Regaty Tow 2016

Zgloszenie RTOW 2016

Zgłoszenia można również pobierać i składać w siedzibie UKŻ Bras na przystani miejskiej w Policach, ul. M. Konopnickiej 12, podczas zajęć, które się odbywają w czwartki od godz. 15.30 oraz w soboty od godz. 10.30.

czytaj więcej » IX edycja Łarpia Sail Festival

Kopicki Bal Pirata 2016

dodano: 2016-02-04 20:08:21

Zdjęcie przebranych uczestników Balu Pirata. Link otwiera powiększoną wersję zdjęcia.W ostatnią sobotę stycznia o zmroku Piraci ze wszystkich stron gminy Stepnica i ościennych powiatów  w Tawernie Panorama się zjawili, bo tam miejsce karnawałowych harców i zabawy sobie wyznaczyli. Strzelaniem z armaty wszem i wobec ogłaszali, że Tawernę w 70- ciu korsarzy  i ich branek opanowali. Przybyli  przez Piratów z Kopic byli witani i przy biesiadnych stołach sadzani. Kapitan Grant  z papugą na ramieniu, otwarcie balu ogłosił prawie w oka mgnieniu. 
Przy dobrej muzyce Brać Piracka ochoczo na parkiet ruszała i swoje możliwości taneczne prezentowała. W trakcie balu pod egidą Pierwszego Pirata Kopic i jury różne konkursy rozegrano i skromne nagrody od sponsorów, przy salucie z armaty uroczyście wręczano. 
Uczestnicy balu byli pięknie przebrani,  ale konkurs na najładniejsze stroje Ania i Sławek Turniak z s/y Truxa wygrali. Bal obfitował w różne śmieszne wydarzenia, które będą pewnie tajemnicą poliszynela… Zespół muzyczny ostro do rana nam  przygrywał i do tańca nawet największych hulaków podrywał. Nad ranem uczestnicy  bal z żalem opuszczali i udział w kolejnym zapowiadali.
Bal Pirata zorganizował Kopicki Sportowy Klub Wodny „Szuwarek”.
Opisał Lech Zajda.

 

czytaj więcej » Kopicki Bal Pirata 2016

Pierwsze miejsce w Regatach o Błękitną Wstęgę jeziora Błędno

dodano: 2015-09-29 14:33:09

Dyplom za pierwsze miejsce w regatach. Link otwiera powiększoną wersję zdjęcia.

Mamy pierwsze miejsce w regatach!

W ostatni weekend września w Zbąszyniu odbyły się Regaty o Błękitną Wstęgę jeziora Błędno zorganizowane przez miejscowy Yacht Klub. W regatach startowała reprezentacja Kopickiego klubu KSKW „Szuwarek”  na jachcie klasy TOP CAT w składzie Leszek Łukawski- Skipper  i Marian Tobys- Trymer żagli. Startowało ponad 20 jachtów w różnych klasach.

Przy słabym wietrze i trudnej żegludze nasza załoga rozegrała wyścig po mistrzowsku i zameldowała się pierwsza  na mecie, zostawiając w pokonanym polu m.in. jachty regatowe klasy Tornado i Omega Sport, które zajęły kolejne miejsca.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnym roku.

czytaj więcej » Pierwsze miejsce w Regatach o Błękitną Wstęgę jeziora Błędno