Aktualności

XIII Regaty o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica

dodano: 2024-07-04 07:36:33

Licencja na regaty Stepnica 2024 Otrzymaliśmy licencję na organizację XIII Regat Stepnica i mamy już trochę zgłoszeń. Przypominamy, że  zgłoszenia przyjmowane są tylko do piątku 12 lipca do godz. 20:00. Regaty są elementem  Dni Stepnicy, które zaczynają się już w piątek, zachęcamy więc do wcześniejszego zgłaszania i uczestnictwa w Naszej Gminnej Imprezie. Poniżej program Dni Stepnicy oraz dokumenty  regatowe.

Jeśli chcecie przeżyć wspaniałą żeglarską przygodę to stepnickie regaty są dobrym wyborem.  Do zdobycia Puchary  Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica oraz Puchar Przechodni im. Kapitana Roberta Hilgendorfa.

Zawiadomienie

Zgłoszenie do regat

Instrukcja żeglugi

plakat Dni Stepnicy

Mariola Kwiryng

Sekretarz Gminy Stepnica

 

czytaj więcej » XIII Regaty o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica

Sukces Jachtu Milou

dodano: 2024-06-11 10:40:09

jacht milou na regatach Gryfa Pomorskiego

Jacht Milou ze stepnickiej przystani przy Kanale Młyńskim  zdobywa pierwsze miejsce w klasie ORC, w Regatach Gryfa Pomorskiego, największych regatach na południowym Bałtyku! Czas trasy 48:47:22! Serdecznie gratulujemy całej załodze (Sławek Turniak, Lesław Łukawski, Kuba Bartosiewicz, Radek Kowalczyk, Michał Weselak) i życzymy dalszych sukcesów.
 

czytaj więcej » Sukces Jachtu Milou

XII Regaty Stepnica

dodano: 2023-07-24 12:08:18

zdjecie zbiorcze usczetników regat W XII Regatach o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica udział wzięło  46 jachtów.   Tradycyjnie  na Kanale Młyńskim odbyła się odprawa kapitanów, na której  w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica uczestników powitała Sekretarz Gminy Mariola Kwiryng,  oraz Komandor Klubu Samotników Sławomir Turniak.  Sprawy techniczne i organizacyjne  przekazał Sędzia Regat Roman Gryglewski.  Minutą ciszy  uczczono pamięć   wieloletniego sędziego regat Jerzego Kaczora.  Dźwięki  dzwonu im. Kpt. Roberta Hilgendorfa dopełniły uroczystego  otwarcia Regat.

Słońce na miarę tropików i cudowny wiatr  sprawiły, że żagle mieniły się na wodzie, a jachty mknęły przez fale. W tym roku o bezpieczeństwo na wodzie dbała jednostka policji, a statkiem komisji sędziowskiej był s/y la Barca.

czytaj więcej » XII Regaty Stepnica

Regaty z Licencją PZŻ

dodano: 2023-06-23 15:24:36

licencja na XII Regaty Stepnica Jeśli jeszcze nie zgłosiliście się do XII Regat Stepnica to mamy kolejny powód aby to zrobić jak najszybciej. Nasze Regaty otrzymały licencję  Polskiego Związku Żeglarskiego, a więc nie dość, że będzie fajne to na dodatek profesjonalnie. Teraz staramy się o  żeglarską pogodę, a Wam zostawiamy  przesłanie zgłoszeń i zebranie załóg oczywiście to ostatnie nie dotyczy  śmiałków startujących w  grupie Samotników.   

Poniżej prezentujemy druk zgłoszenia oraz instrukcję żeglugi. Małe sprostowanie odnośnie grupy  ORC. Nie będzie takiej grupy w ramach Regat Stepnica! Załączona instrukcja została poprawiona i nie zawiera wzmianki o trasie w ramach tej grupy.  

Serdecznie zapraszamy!

czytaj więcej » Regaty z Licencją PZŻ

Mamy pierwsze zgłoszenie do XII Regat Stepnica

dodano: 2023-06-13 10:05:39

Jacht Floki podczas regat  w 2022 rokuMamy już pierwsze zgłoszenie do XII Regat Stepnica. Kapitan s/y Floki -  Marcin Urban niesiony wrażeniami po swoich ostatnich sukcesach  regatowych postanowił zawalczyć o Puchar Burmistrza Stepnicy, a także o Puchar przechodni Kapitana Roberta Hilgendorfa. Będziemy mu bardzo dopingować, ale na kciuki mogą liczyć wszyscy startujący w regatach. Zachęcamy do wcześniejszego zgłaszania się, ponieważ tylko dla tych którzy zgłoszą się do piątku 14 lipca, rano w dniu regat czekać będą świeżutkie bułeczki.

Oczywiście zapewniamy bezwzględnie żeglarską pogodę, moc wrażeń na wodzie i atrakcje na lądzie, gdyż XII Regaty tradycyjnie wpisane są w obchody Dni Stepnicy.

Zgłoszenia prosimy dokonywać przez wypełnienie druku znajdującego się poniżej i przesłaniu go wraz z kopią dokumentów: polisy ubezpieczeniowej i świadectwa pomiarowego w jednym pliku pdf. z nazwą jachtu do godz. 15.00 dnia 14 lipca na adres: sekretarz@stepnica.pl  

zgłoszenie do regat

Na zdjęciu autorstwa Pawła Blachury s/y Floki podczas ubiegłorocznych regat.

czytaj więcej » Mamy pierwsze zgłoszenie do XII Regat Stepnica

59 Etapowe Regaty Turystyczne

dodano: 2023-06-13 09:26:32

59 etapowe regaty turystczne plakat Już po raz 59 wystartują Etapowe Regaty Turystyczne. Stepnica tradycyjnie jest na trasie regat. Wszystkich tych którzy chcą przeżyć niesamowitą żeglarską przygodę   zachęcamy do udziału w regatach.  Poniżej link do zawiadomienia o regatach.

Zawiadomienie

czytaj więcej » 59 Etapowe Regaty Turystyczne