Aktualności

Ahoj Żeglarze i sympatycy żeglarstwa

dodano: 2022-06-23 12:58:08

Regaty Stepnica plakat Mamy już pierwsze zgłoszenie do XI Regat Stepnica. Załoga s/y Vita Nova z kapitanem Sławomirem Turniakiem będzie walczyć o Puchar Burmistrza i będziemy im bardzo dopingować ale kciuki  trzymać będziemy za wszystkich startujących w regatach.  Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy o wcześniejsze zgłaszanie się do regat.

Zapewniamy, że będzie się działo zarówno na wodzie jak i lądzie, ponieważ XI Regaty tradycyjnie wpisane są w obchody Dni Stepnicy, a tu znajdziemy przystań smaków konkursy kulinarne,  zabawy i warsztaty twórcze. Wieczorem koncert  MEZO.

Zgłoszenia prosimy dokonywać przez wypełnienie zgłoszenia znajdującego się poniżej i przesłaniu go wraz z kopią dokumentów: polisy ubezpieczeniowej i świadectwa pomiarowego w jednym pliku pdf. z nazwą jachtu do godz. 15.00 dnia 8 lipca na adres:  sekretarz@stepnica.pl  

zgłoszenie

czytaj więcej » Ahoj Żeglarze i sympatycy żeglarstwa

XI Regaty Stepnica

dodano: 2022-06-08 21:27:58

XI Regaty Stepnica plakat

W sobotę  9 lipca  2022 r. odbędą się  XI Regaty Stepnica, na które serdecznie wszystkich zapraszamy.  Regaty  to żeglarski akcent  Dni Stepnicy, których program będziemy niedługo prezentować, a dziś zapraszamy już na sporą porcję  wrażeń i wspaniałą żeglarską atmosferę. 

Do zdobycia  Puchary  Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica oraz   Puchar Przechodni im. Kapitana Roberta Hilgendorfa w tym roku w grupie OPEN II. Poniżej dokumentacja regatowa. Czekamy na  zgłoszenia.

Zgłoszenie

Zawiadomienie

Instrukcja

 

czytaj więcej » XI Regaty Stepnica

Nagroda za zaangażowanie w organizację regat i rozwój żeglarstwa

dodano: 2022-01-25 21:16:16

nagroda dla burzmistrza za wsparcie organizacji regat i rozwoj żeglarstwa na Pomorzu Zachodnim W sobotę  22 stycznia 2022r.  w Starej Rzeźni na Łasztowni w Szczecinie odbyła się ceremonia wręczenia dorocznych Żeglarskich Nagród Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Bardzo miłym akcentem  podczas gali  było docenienie wieloletniego  zaangażowania w  organizację  regat  oraz w działaniach wspierających rozwój żeglarstwa na Pomorzu Zachodnim   Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica - Andrzeja Wyganowskiego.  Serdecznie gratulujemy!

czytaj więcej » Nagroda za zaangażowanie w organizację regat i rozwój żeglarstwa

Regaty o Puchar Poloneza

dodano: 2021-08-22 10:47:14

uczestnicy regat o puchar polonezaBałtyckie Regaty Samotnych Żeglarzy o Puchar „Poloneza” 2021 zostały zorganizowane przez żeglarzy Klubu Żeglarzy Samotników. Klub ten działa od 1975 roku, powstał z inicjatywy żeglarzy startujących w Bałtyckich Regatach Samotnych Żeglarzy o Puchar „Poloneza” w latach 1974 i 1975. Pomysłodawcą KŻS był red. Tadeusz Karwacki z „Głosu Szczecińskiego”, który specjalizował się w publicystyce sportowej.

czytaj więcej » Regaty o Puchar Poloneza

Przeżyjmy to jeszcze raz !

dodano: 2021-07-28 14:04:23

Na gminnym kanale filmowym udostępniliśmy film z X Regat o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica. Niesamowite przeżycia, wspaniałe ujęcia, zachęcamy do jego obejrzenia.  

Film

czytaj więcej » Przeżyjmy to jeszcze raz !

X Regaty Stepnica relacja

dodano: 2021-07-12 22:15:05

podczas nagradzania uczestników regat

W X Regatach o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica udział wzięły  34 jachty z ponad setką żeglarzy na ich  pokładach. Już od samego rana tradycyjnie na przystani na Kanale Młyńskim przyjmowane były zgłoszenia oraz wydawane numery startowe oraz poranne śniadanie czyli bułki pączki z lokalnej piekarni zabezpieczone przez Annę Turniak.  

Regatowców na odprawie Kapitanów powitała  w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica Sekretarz Gminy Mariola Kwiryng, a specjalne zaproszenie do  udziału w Dniach Stepnicy wystosowała obecna na odprawie Mirosława Nowak Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Stepnicy. Sprawy techniczne i organizacyjne przekazał Sędzia Regat Jerzy Kaczor.  O minutę ciszy dla uczczenia pamięci zmarłych kolegów z Klubu Żeglarskiego Lok w Stepnicy -  Józefa Tadeusza Szykucia oraz bosmana Stanisława Tyla poprosił Sławomir Turniak.  Dźwięki  dzwonu im. Kpt. Roberta Hilgendorfa dopełniły uroczystego  otwarcia Regat.

czytaj więcej » X Regaty Stepnica relacja

Ahoj Żeglarze

dodano: 2021-06-30 06:17:35

plakat Regaty Mamy już pierwsze zgłoszenia do X Regat Stepnica. Kapitan s/y Black Caravela Tomasz Odzioba oraz Zbigniew Beltrani na jachcie Maxi-2  są zwarci i gotowi i mają ochotę wygrać Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica. Oczywiście będziemy  im dopingować, ale kciuki będziemy trzymać za wszystkich startujących w regatach.  Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy o wcześniejsze zgłaszanie się do regat. Z ważnych informacji informujemy, że w ramach Regat Stepnica została wprowadzona dodatkowa grupa ze współczynnikiem ORC.

Zgłoszenia prosimy dokonywać przez wypełnienie zgłoszenia znajdującego się poniżej i przesłaniu go wraz z kopią dokumentów: polisy ubezpieczeniowej i świadectwa pomiarowego w jednym pliku pdf. z nazwą jachtu do godz. 15.00 dnia 9 lipca na adres:  sekretarz@stepnica.pl  

Zapewniamy, że będzie się działo zarówno na wodzie jak i lądzie, ponieważ Nasze Jubileuszowe X Regaty wpisane są w obchody Dni Stepnicy, a te obchodzone są pod hasłem „Zarzuć kotwicę poznaj Stepnicę” będą więc stepnickie połowy i patelnia plenerowa   z zupą rybną, strefa relaksu z atrakcjami sportów wodnych i wyspą pod palmami oraz wiele innych atrakcji. Gwiazdą wieczoru będzie zespół  Sound'n'Grace  a także  Gabriel  Fleszar.

Zgłoszenie         Zawiadomienie           Instrukcja

czytaj więcej » Ahoj Żeglarze