Aktualności

Uwaga przerwa w dostawie wody

dodano: 2016-11-30 07:59:08

myjące się ręce pod kranem. W wyniku nocnej kolizji drogowej, został uszkodzony hydrant w okolicach piekarni w m. Stepniczka. Z tego powodu miejscowości: Stepniczka, Piaski Małe, Gąsierzyno, Świętowice, Kopice, Czarnocin pozostają bez wody bieżącej. Naprawa uszkodzania trwa, przewiduje się przywrócenie dostawy wody do godz. 12.00. 

czytaj więcej » Uwaga przerwa w dostawie wody

Uwaga ptasia grypa !!!

dodano: 2016-11-22 13:00:00

W związku z ujawnieniem w m. Modrzewie nowych kolejnych przypadków padnięcia ptaków zarażonych wirusem (HPAI) podtyp H5N8  na podstawie informacji przekazanych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii należy:

Wszyscy hodowcy drobiu, w szczególności posiadający gospodarstwa położone w pobliżu zbiorników wodnych powinni zachowywać szczególną ostrożność i stosować odpowiednie środki bioasekuracji minimalizujące ryzyko przeniesienia wirusa grypy ptaków do gospodarstwa, w szczególności:

- zabezpieczyć paszę przed dostępem zwierząt dzikich;

- nie karmić drobiu na zewnątrz budynków, w których drób jest utrzymywany;

- stosować w gospodarstwie odzież i obuwie ochronne;

- zabezpieczyć ściółkę przed dostępem dzikich ptaków;

Ponadto, wszystkie przypadki padnięć większej ilości drobiu, podejrzenia wystąpienia choroby zakaźnej drobiu hodowcy powinni zgłaszać do powiatowego lekarza weterynarii, lekarza weterynarii wolnej praktyki lub Burmistrza, .

Jednocześnie informuję, że szczegóły dotyczące ptasiej grypy znajdują się na stronach:

 http://piw.goleniow.ibip.pl/public/get_file.php?id=264693

http://piw.goleniow.ibip.pl/public/get_file.php?id=264704

Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica 

Rozporządzenie Wojewody - wirus ptasiej grypy 

Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Andrzej Wyganowski 

czytaj więcej » Uwaga ptasia grypa !!!

komunikat

dodano: 2016-11-10 10:56:01

W związku z rozpoczynającym się okresem grzewczym informujemy, że na podstawie Rozporządzenia  Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 7 czerwca 2010 roku  w sprawie ochrony przeciwpożarowej  budynków, innych obiektów budowlanych i terenów rozdział 7:

§34.1.W obiektach lub ich częściach, w których odbywa się proces spalania paliwa stałego, ciekłego lub gazowego, usuwa się zanieczyszczenia z przewodów dymowych i spalinowych w okresach ich użytkowania.

paleniska na paliwo  stałe – co najmniej  raz na 3 miesiące ;

paleniska na paliwo płynne i gazowe – co najmniej raz na 6 miesięcy

 

czytaj więcej » komunikat

Uwaga !

dodano: 2016-10-06 00:00:00

logo służby celnej W związku z zaistniałymi przypadkami zatrucia i śmierci po spożyciu podrobionego alkoholu, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na terytorium Ukrainy, Służba Celna przestrzega przed nabywaniem wszelkich wyrobów zawierających alkohol, pochodzących z niewiadomych źródeł, szczególnie oferowanych do sprzedaży na miejskich bazarach i targowiskach oraz w innych miejscach niż legalne placówki handlowe.
 
Naczelnik Wydziału Organizacyjnego
Izby Celnej w Szczecinie
kom. Aneta Grzegorzewska-Tórz

czytaj więcej » Uwaga !

Skontroluj komin przed sezonem grzewczym

dodano: 2016-09-20 13:04:53

komin z płomieniem od zapalonej sadzy. Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2016/2017.

Przypominam właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych.

Komin będący bardzo istotnym elementem budynku, chociaż zajmującym tylko niewielką jego powierzchnię, może też być niezwykle groźny. Szczególnie w przypadku pożaru sadzy w nieczyszczonym, źle eksploatowanym kominie. Temperatura palącej się sadzy przekracza wówczas nawet 1000 stopni Celsjusza! A taki stan jest wielkim zagrożeniem dla mieszkańców.

czytaj więcej » Skontroluj komin przed sezonem grzewczym

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wkrótce w Naszym województwie

dodano: 2016-09-16 11:16:42

logo Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa Pilotażowy program dotyczący Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wprowadzony od początku lipca br. w trzech garnizonach podlaskim, pomorskim i stołecznym sprawdził się. W województwach, gdzie  innowacyjne przedsięwzięcie zostało wdrożone  wyraźnie podniósł się  poziom bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji podjęło decyzję o wdrożeniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie całego kraju.

czytaj więcej » Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wkrótce w Naszym województwie

Poznaj grzyby jadalne unikniesz zatrucia

dodano: 2016-09-08 12:21:54

Jakie gatunki grzybów są jadalne, a jakich powinniśmy unikać? Państwowa Inspekcja Sanitarna przygotowała stronę internetową z materiałami informacyjno-edukacyjnymi dotyczącymi zasad bezpiecznego grzybobrania.

 Wiele ważnych informacji znajduje sie na stronie  : https://grzybyjadalne.wordpress.com/

czytaj więcej » Poznaj grzyby jadalne unikniesz zatrucia