Aktualności

Młode pokolenie piłkarskie na Orliku

dodano: 2015-06-25 20:13:19

Dziecki na boisku. Link otwiera powiększoną wersję.Od września do czerwca dzieci w wieku 5-8 lat uczestniczą w treningach piłki nożnej organizowanych przez Animatorkę Orlika. Z krótką przerwą zimową przez kilka miesięcy, dwa razy w tygodniu młodzi piłkarze i jedna piłkarka regularnie uczestniczyli w zajęciach. Nauka elementów technicznych i różnorodne zabawy z piłką nożną spotkały się z dużym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców. Grupa liczy ok. 20 osób. Rodzice postarali się o zakup strojów dla swoich małych piłkarzy a Animatorka Orlika o zaszczepienie pasji do sportu. 

czytaj więcej » Młode pokolenie piłkarskie na Orliku

Informacja o wynikach konsultacji społecznych

dodano: 2015-06-25 15:24:35

Logo Konsultacje społeczneZgodnie z Zarządzeniem Nr 68/2015 Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica z dnia 8 maja 2015 r., w dniu  10.06.2015 r. na wniosek Rad Sołeckich miejscowości Łąka i Jarszewko odbyło się spotkanie konsultacyjne w sprawie planowanej budowy biogazowni rolniczej w miejscowości Łąka z udziałem  inwestora. Na spotkanie  przybyła  znaczna liczba mieszkańców miejscowości Łąka i Jarszewko.

Mieszkańcy wzięli czynny udział w spotkaniu, zadawali wiele pytań przedstawicielom inwestora. Przede wszystkim pytania dotyczyły lokalizacji inwestycji oraz późniejszego jej funkcjonowania. Mieszkańcy wyrazili obawy dotyczące  transportu oraz uciążliwości zapachowych. Inwestor udzielał odpowiedzi, które nie były dla mieszkańców przekonujące oraz nie wyczerpywały tematu, ponadto mieszkańcy zdecydowanie wyrazili swój sprzeciw co do planowanej inwestycji. Podczas spotkania  zostały przekazane sołtysom również formularze  konsultacyjne. Po analizie formularzy  konsultacyjnych ustalono, że we wsi Jarszewko udział w konsultacjach wzięło 54 mieszkańców z czego w kwestii planowanej inwestycji budowy biogazowni rolniczej:

  • 2 mieszkańców było na tak,
  • 52 mieszkańców było na nie.

 W miejscowości Łąka w konsultacjach wzięło udział  247 mieszkańców z czego  w powyższej kwestii:

  • żaden mieszkaniec nie był na tak,
  • 245 mieszkańców było na nie,
  • 2 mieszkańców nie miało zdania. 

czytaj więcej » Informacja o wynikach konsultacji społecznych

Znaleziono psa

dodano: 2015-06-25 12:12:36

Zdjęcie opisywanego psa. Link otwiera powiększoną wersję.Pies błąkał się w rejonie parkingu leśnego w miejscowości Żarnówko. Właściciel lub osoba mogąca wskazać właściciela proszeni o kontakt Tel.

510253280

czytaj więcej » Znaleziono psa

„Mistrzowie Ortografii” w Gimnazjum im. Dywizjonu 303

dodano: 2015-06-25 00:10:45

Laureatki konkursu. Link otwiera powiększoną wersję.9 czerwca br. reprezentacja naszego gimnazjum w składzie:  Karolina Banaś, Monika Nowak i Tomasz Gancarczyk, udała się na Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny organizowany przez Gimnazjum im. Noblistów  Polskich w Przybiernowie. Zadania konkursowe były podzielone na dwa etapy: indywidualny i drużynowy. W pierwszej części uczniowie musieli napisać dyktando. W drugim etapie na uczestników czekało siedem zadań, m.in. pisownia skrótów, pisownia wyrazów  z partykułą „nie” czy też zasady używania wielkich i mały liter.

czytaj więcej » „Mistrzowie Ortografii” w Gimnazjum im. Dywizjonu 303

WYNIKI EGZAMINU GIMNAZJALNEGO

dodano: 2015-06-24 23:13:05

GIMNAZJUM W STEPNICY JEDNYM Z NAJLEPSZYCH GIMNAZJÓW
W POWIECIE I NIE TYLKO

Wyniki egzaminu. Więcej informacji w tekście. Link otwiera powiększoną wersję.

czytaj więcej » WYNIKI EGZAMINU GIMNAZJALNEGO

Magdalena Jędrzejczyk otrzymała Gryfa Turystycznego

dodano: 2015-06-24 19:22:26

Laureatka na scenie odbierająca nagrodę. Link otwiera powiększoną wersję.23 czerwca podczas uroczystej Gali XI Forum Samorządowego oraz VII Forum Turystyki Pani Magdalena Jędrzejczyk otrzymała Gryfa Turystycznego. Wyróżnienie Gryf Turystyczny przyznaje Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna w partnerstwie z Województwem Zachodniopomorskim oraz Forum Turystyki Regionów w uznaniu zasług za działalność na rzecz rozwoju turystyki w województwie zachodniopomorskim. Wyróżnienie jest dedykowane w szczególności jednostkom samorządu terytorialnego, organizacjom pozarządowym, podmiotom gospodarczym oraz osobom fizycznym. 

czytaj więcej » Magdalena Jędrzejczyk otrzymała Gryfa Turystycznego

Żegnaj Przedszkole

dodano: 2015-06-23 19:40:20

Dzieci w trakcie występów. Link otwiera powiększoną wersję.Dzisiaj ( 23.06.2015 ) pożegnaliśmy rok przedszkolny 2014/ 2015 oraz naszych Absolwentów:
„Jagódki” i „Wiewiórki”. Dzieci pożegnały swoje panie, dyrekcję, cały personel przedszkola oraz koleżanki i kolegów z młodszych grup. Na zakończenie edukacji przedszkolnej pod kierunkiem p. Anny Krawczyk i p. Aleksandry Waz starszaki przygotowały przedstawienie pt. „Krzyś do szkoły nie chce iść” oraz taniec „Zorbę”. Wzruszeń i pożegnań nie było końca. Po występach przedszkolakom, wszystkim zebranym rodzicom i gościom udanych wakacji życzyła  Pani Dyrektor Jolanta Jędrzejewska. Do życzeń dołączyła się Pani Skarbnik Beata Rogalska oraz Pani Dyrektor Emilia Chlebcewicz- Piznal. Wszystkie dzieci w swoich salach otrzymały dyplomy i książeczki. Z łezką w oku nauczycielki pożegnały swoje grupy życząc słonecznych i ciepłych wakacji.

A. Krawczyk

czytaj więcej » Żegnaj Przedszkole