Aktualności

RYMOWANKI, WIERSZYKI I BALONIKI

dodano: 2014-10-29 14:34:39

Uczesnicy spektaklu na scenie. Link prowadzi do powiększonej wersji.W ubiegłą sobotę, tj. 25 października 2014r., w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się kolejny spektakl przygotowany przez seniorską grupę aktorską JESIENNE PROMIENIE. Teatralna uczta tym razem inspirowana była wierszykami, rymowankami oraz wyliczankami dla dzieci. Była to swoista podróż w świat wyobraźni i dziecięcych marzeń. Kto z nas nie zna tekstu „Na wyspach Bergamutach” czy „Idzie lisek koło drogi”. Spektakl „Trele – Morele, Entliczek – Pętliczek” był wspaniałą zabawą dla starszych, jak i tych najmłodszych zebranych na widowni.

czytaj więcej » RYMOWANKI, WIERSZYKI I BALONIKI

OBUDZIĆ KREATYWNOŚĆ

dodano: 2014-10-29 00:38:59

Logo Stepnickie Reanimacje KulturalneZaproszenie dla animatorów, pracowników świetlic wiejskich, ośrodków kultury, szkół i bibliotek.
W ramach STEPNICKICH (RE)ANIMACJI KULTURALNYCH będziemy realizować projekt „Obudzić kreatywność”.
W dniu 12 listopada 2014r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Stepnicy odbędzie się jednodniowe (6 godzinne) szkolenie.
Treścią szkolenia będą gry i zabawy adresowane do dzieci i młodzieży, które można wykorzystać w działaniach świetlic wiejskich, ośrodków kultury, szkół, bibliotek.

czytaj więcej » OBUDZIĆ KREATYWNOŚĆ

"RODZINY CZYLI MY Z KULTURĄ NA TY"

dodano: 2014-10-28 21:01:11

Dzieci grające na instrumentach.Link prowadzi do powiększonej wersji.Grupa nieformalna Ale Babki od września br. realizuje projekt „RODZINY CZYLI MY Z KULTURĄ NA TY”, odbywający się w ramach STEPNICKICH (RE)ANIMACJI KULTURALNYCH. Działania dotyczą kobiet, które od kilku lat biorą udział w zajęciach fitness organizowanych przez M. Kanię, dzięki Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Stepnickiej. Na tej bazie członkinie grupy postanowiły uaktywnić kulturalnie swoje dzieci i rodziny.

czytaj więcej » "RODZINY CZYLI MY Z KULTURĄ NA TY"

Koncert „Gala operetkowa” w Domu Kultury w Racimierzu

dodano: 2014-10-24 10:24:28

Występ artystów. Link prowadzi do powiększonej wersji.17 października w Racimierzu odbył się koncert operowy, który niewątpliwie był dużym wydarzeniem kulturalnym w naszej gminie. Dzięki  dofinansowaniu  z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne możliwy był występ znakomitych artystów scen szczecińskich - pani Lucyny Boguszewskiej sopran - primadonny Opery na Zamku w Szczecinie, pana Pawła Wolskiego pierwszego tenora Opery na Zamku  w Szczecinie pana Mirosława Kasperskiego -skrzypce i śpiew i pana Andrzeja Prus-Wakulskiego - fortepian. Repertuar m.in. „Willia” z operetki „Wesoła wdówka”, ”Miłość to niebo na ziemi” z operetki „Paganini”, ”Przetańczyć całą noc” z musicalu „My fair lady" czy "Brunetki, blondynki". Porażające głosy i przepiękny koncert. Większość słuchaczy miała pierwszy raz w życiu kontakt z tego rodzaju sztuką.

Zapraszamy wszystkich na drugą część koncertu - 14  listopada o godz.17.00 do Domu Kultury w Racimierzu i do obejrzenia fragmentów części pierwszej na portalu społecznościowym  Facebook Racimierz Dom Kultury.

czytaj więcej » Koncert „Gala operetkowa” w Domu Kultury w Racimierzu

Marsz z kijami

dodano: 2014-10-22 20:36:22

Kobieta maszerująca z kijami. Link prowadzi do powiększonej wersji.ZAPRASZAMY NA MARSZ Z KIJAMI SOBOTA 25 PAŹDZIERNIKA 2014 R GODZ. 10.00 ZBIÓRKA PRZED SZKOŁA PODSTAWOWĄ . IDZIEMY W STRONĘ KOTLINKI. MOŻLIWOŚĆ WYPOŻYCZENIA BEZPŁATNIE KIJI.

KAŻDY UCZESTNIK OTRZYMA PAMIĄTKOWY ZNACZEK.

TKKF STEPNICA

czytaj więcej » Marsz z kijami

III POETYCZNE INSPIRACJE

dodano: 2014-10-21 22:46:40

Plakat III Poetyczne Inspiracje. Szczegóły w tekście. Link prowadzi do powiększonej wersji.

Zapraszamy na III POETYCZNE INSPIRACJE

25 października 2014, godzina 18:00

czytaj więcej » III POETYCZNE INSPIRACJE

Wyróżnienie dla Stepnicy

dodano: 2014-10-20 11:11:49

Nagroda dla Stepnicy. Link prowadzi do powiększonej wersji.17 października 2014 r. podczas walnego Zebrania Członków TKKF, Pani Jolanta Jędrzejewska Prezes Koła TKKF w Stepnicy odebrała statuetkę będącą formą wyróżnienia dla Gminy Stepnica za działalność, zaangażowanie w popularyzcję sportu na terenie województwa zachodniopomorskiego. Szczególne podziękowania w swoim przemówieniu skierował Pan Tomasz Wołoszczuk Prezes ZZ  TKKF pod adresem naszego Burmistrza Andrzeja Wyganowskiego. 

czytaj więcej » Wyróżnienie dla Stepnicy