Aktualności

Szanowni Mieszkańcy Gminy Stepnica

dodano: 2015-01-02 08:55:06

W celu umożliwienia dodatkowego sposobu komunikacji pomiędzy mieszkańcami, a Urzędem w 2012r. podjąłem decyzję o utworzeniu zakładki „Zadaj pytanie Wójtowi” na stronie internetowej gminy.

Tworząc taką możliwość byłem przekonany, że treść zadawanych pytań dotyczyć będzie spraw publicznych gminy, istotnych dla  jej mieszkańców. I rzeczywiście część pytań związana była z realizowanymi zadaniami przez gminę, ale coraz częściej zaczęły pojawiać się pytania zawierające treści obraźliwe, często naruszające godność innych osób, czy też będące pomówieniami. Tego rodzaju pytania nie były publikowane.

W związku z powyższym postanowiłem o usunięciu ze strony internetowej gminy, zakładki „Zadaj pytanie Burmistrzowi”.

Dziękuję tym wszystkim, którzy zadawali pytania w sprawach dotyczących zadań  wykonywanych przez gminę na rzecz społeczności lokalnej i jednocześnie wskazywali sposób realizacji tych zadań . Jestem otwarty na tego rodzaju konsultacje w sprawach gminy. Zawsze można do mnie zadzwonić lub przybyć do Urzędu na rozmowę. Można również przesłać podpisane zapytanie do Urzędu, wskazując adres, na który ma być udzielona odpowiedź.

Andrzej Wyganowski
Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

czytaj więcej » Szanowni Mieszkańcy Gminy Stepnica

Ostrzeżenie przed gołoledzią

dodano: 2014-12-30 13:32:49

Znak śliska jezdniaNa podstawie komunikatu meteorologicznego przekazanego przez IMGW - Wydział w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed wystąpieniem od godz. 17:00 dnia 30.12.2014 do godz. 10:00 dnia 31.12.2014 opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź. Strefa opadów będzie się wolno przemieszczała z północy w głąb województwa. Stopień zagrożenia - 1 w skali 3-stopniowej.

czytaj więcej » Ostrzeżenie przed gołoledzią

PŁATNIKU – od 01 stycznia 2015 r. nowe zasady przesyłania deklaracji do Urzędu Skarbowego!

dodano: 2014-12-30 13:32:40

Logo PIT przez InternetJeżeli sporządzasz za 2014 r. informacje PIT-8C, PIT-11, PIT-R, IFT-1/IFT-1R lub roczne obliczenie podatku PIT-40 za więcej niż 5 osób fizycznych, lub przy ich sporządzaniu korzystasz z usług biura rachunkowego, ww. informacje, roczne obliczenie podatku oraz deklaracje PIT-4R oraz PIT-8AR, Jesteś obowiązany przesłać urzędowi skarbowemu za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Termin na przesłanie urzędowi skarbowemu, po zakończeniu roku, PIT-8C, PIT-11, PIT-R,  IFT-1/IFT-1R oraz PIT-40 w formie dokumentu elektronicznego upływa z końcem lutego roku następującego po roku podatkowym.

czytaj więcej » PŁATNIKU – od 01 stycznia 2015 r. nowe zasady przesyłania deklaracji do Urzędu Skarbowego!

Zachęcamy do korzystania z hali

dodano: 2014-12-29 11:26:01

Hala. Widok wewnątrz z góry. Link otwiera powiększoną wersję.Święta, święta i po świętach. Przepyszne świąteczne potrawy opływały w kalorie, a przed nami noworoczne postanowienia. Jak  sprostać temu, aby nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale i zadbać o zdrowie i swoją formę ? Mamy na to receptę. Zachęcamy Państwa  do korzystania z obiektu hali widowiskowo – sportowej w Stepnicy. Dzięki obiektowi macie  Państwo  możliwość rekreacyjnego spędzenia wolnego czasu, zadbania o kondycję i lepsze samopoczucie.  Pełnowymiarowe boisko umożliwia  rozgrywanie spotkań towarzyskich  oraz prowadzenie zajęć treningowych np. w piłce siatkowej, piłce koszykowej, piłce nożnej, piłce ręcznej, tenisie ziemnym. Dzięki specjalnej kurtynie możliwe jest jednoczesne korzystanie z sali przez trzy grupy. Hala wyposażona jest w elektroniczną tablicę wyników. Dla widowni przeznaczona jest trybuna stała na 166 miejsc. 

czytaj więcej » Zachęcamy do korzystania z hali

WAŻNA INFORMACJA !!!

dodano: 2014-12-22 10:57:29

Logo ostrzeżenie

Szanowni Mieszkańcy,

Informujemy, że w wilgilię 24.12.2014 r.  (środa ) Urząd Miasta i Gminy oraz Ośrodek Pomocy Społecznej będą czynne do godz. 12.00.

Za ewentualne utrudnienia serdecznie przepraszamy.

czytaj więcej » WAŻNA INFORMACJA !!!

Nowy Harmonogram Odbioru Odpadów na rok 2015

dodano: 2014-12-19 11:19:37

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH ZMIESZANYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI NA TERENIE GMINY STEPNICA NA ROK 2015

Data odbioru

Miejscowości

Pierwszy poniedziałek miesiąca

Stepnica, Stepniczka, Bogusławie, Czerwonak, Czarnocin, Budzień, Gąsierzyno, Kopice, Piaski Małe, Gaje.

Pierwszy wtorek miesiąca*

Jarszewko, Łąka, Miłowo, Racimierz, Widzieńsko, Zielonczyn, Żarnowo, Żarnówko, Krokorzyce.

* W związku z przypadającym odbiorem zmieszanych odpadów komunalnych na  dzień 6 stycznia 2015 r.  ( wolny od pracy), odbiór zmieszanych odpadów komunalnych w miejscowościach Jarszewko, Łąka, Miłowo, Racimierz, Widzieńsko, Zielonczyn, Żarnowo, Żarnówko, Krokorzyce odbędzie się w dniu 07.01.2015 r.

 

czytaj więcej » Nowy Harmonogram Odbioru Odpadów na rok 2015

Jasełka w przedszkolu

dodano: 2014-12-18 07:51:28

Przedstawienie Jasełkowe. Link otwiera powiększoną wersję.17 grudnia w przedszkolu nastała Magia Świąt Bożego Narodzenia. Grupy „ Wiewiórek” i „Jagódek” zaprosiły rodziców i młodszych przedszkolaków na „ Jasełka”. Swoją  obecnością zaszczycili nas również  Pani Sekretarz Mariola Kwiryng, Pani Dyrektor Jolanta Jędrzejewska oraz Pani Dyrektor Emilia  Chlebcewicz- Piznal. Piękna scenografia i kolorowe  stroje sprawiły, że rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali małych aktorów. Jasełkowa szopka miała tradycyjną obsadę. Była Maryja, św. Józef, dzieciątko Jezus,  Aniołkowie,  Trzej Królowie i Pastuszkowie. Występy przedszkolaków wywołały wzruszenie na twarzach zaproszonych gości. Tego samego dnia  „ Jasełka” zostały wystawione dla wszystkich mieszkańców Stepnicy.

Życzymy wszystkim zdrowych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2015 Roku.

A. Krawczyk

czytaj więcej » Jasełka w przedszkolu