Aktualności

Kiermasz Bożonarodzeniowy

dodano: 2014-12-11 08:26:43

Stoisko na kiermaszu. Link otwiera powiększoną wersję.Jak co roku  przedszkolaki brały udział w kiermaszu bożonarodzeniowym, w tym roku organizowanym przez GOK w sobotnie popołudnie. Na swoim stanowisku prezentowały ozdoby świąteczne przygotowane wspólnie z rodzicami podczas zajęć otwartych w przedszkolu. Były stroiki, choinki, bombki, ciasteczka oraz ozdoby z masy solnej. Wyśmienicie smakowały upieczone przez rodziców ciasta. Nastrój  Świąt Bożego Narodzenia udzielił się wszystkim uczestnikom kiermaszu. Grono Pedagogiczne wraz z przedszkolakami dziękuje Radzie Rodziców Przedszkola oraz wszystkim pozostałym rodzicom zaangażowanym i uczestniczącym w kiermaszu życząc zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

czytaj więcej » Kiermasz Bożonarodzeniowy

Recyklingowa choinka

dodano: 2014-12-11 08:10:47

Dzieci z choinką. Link otwiera powiększoną wersję.Uczniowie  świetlicy szkolnej  pod przewodnictwem Pani  Anny Bochniarz- Mutkowskiej już po raz drugi z rzędu postanowili, że stworzą własne drzewko świąteczne. W tym roku, podstawowym tworzywem do skonstruowania choinki, okazały się rolki po papierze toaletowym. Chętne dzieci, od pierwszych dni listopada, przynosiły rolki do świetlicy zapełniając nimi kolejne pudła. Wspólny cel jednoczył uczniów. Codziennie  można było spodziewać się dostawy głównego budulca. Liczba którą uzyskaliśmy mowi sama za siebie. Dokładnie 661 rolek!!!! zyskało drugie życie.  Każda z nich przyczyniła się do powstania ekologicznego drzewa. Rolki pomalowaliśmy zieloną farbą, po czym nakleiliśmy je na stożek tekturowy. Naszą choinkę jak w roku ubiegłym przystroiliśmy w łańcuchy stworzone z opakowań po chrupkach, chipsach. Jak widać są one niezawodne i po raz kolejny dobrze nam służą. Na czubku choinki znalazła się wielka gwiazda, wykonana ze  znanej i lubianej  papierowej wikliny.Na choince wkrótce zawisną lampki, które rozświetlą budowlę a nas wprowadzą w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzienia.  Nic tak nie cieszy oczu jak wspólnie wykonana praca.  Chcielibyśmy aby tworzenie ekologicznych drzewek świątecznych stało się  naszą świetlicową tradycją. Już dziś planujemy, co najlepiej nadawałoby się na następne bożonarodzeniowe drzewko, ale nie śpieszymy się, bo mamy na to przecież cały rok. 

Anna Bochniarz- Mutkowska

czytaj więcej » Recyklingowa choinka

KIERMASZ NIOSĄCY WSPARCIE

dodano: 2014-12-10 13:23:38

Dzieci z mikołajem. Link otwiera powiększoną wersję.Święta Bożego Narodzenia kochają niemal wszyscy, choć każdy za co innego (...) Już rozpoczęły się przygotowania do tych kilku magicznych dni.
Kiermasz Bożonarodzeniowy jaki odbył się w minioną sobotę był z pewnością dobrą okazją, by zaopatrzyć się w oryginalne ozdoby i podarunki dla najbliższych. Wśród bogatej oferty artykułów związanych z tematyką świąt Bożego Narodzenia znalazły się wyszukane ozdoby, które zachwycały misternym wykonaniem i pomysłowością, a co najważniejsze, były unikatowe, wykonane ręcznie i niepowtarzalne, a wśród nich bombki, stroiki, kartki bożonarodzeniowe, biżuteria oraz wyroby wełniane. Ważną częścią kiermaszu było stoisko kulinarne, na którym można było skosztować i zakupić na wynos potrawy domowej produkcji: pierogi, uszka, krokiety, bigos, barszcz, kompot z imbirem oraz wiele ciast i ciasteczek.

czytaj więcej » KIERMASZ NIOSĄCY WSPARCIE

Informacja

dodano: 2014-12-08 14:47:27

Logo Państwowej Agencji Atomistyki. Link otwiera powiększoną wersję.W związku z pojawieniem się ponownych zapytań dotyczących sytuacji na Ukrainie, CEZAR zweryfikował informacje w systemach USIE i ECURIE – brak informacji o jakimkolwiek zagrożeniu. Sprawdzono informacje na stronie dozoru ukraińskiego – brak jakichkolwiek informacji o zagrożeniu. Wyniki pomiarów ze stacji PMS w normie. Wyniki pomiaru mocy dawki promieniowania gamma w Europie, publikowane w systemie EURDEP są w normie. Brak zagrożenia radiacyjnego.

CEZAR skontaktował się z dozorem jądrowym Ukrainy, który potwierdza brak jakiegokolwiek zagrożenia. Planowane jest na dzień dzisiejszy ponowne włączenie III bloku, który został wyłączony 28 listopada 2014.

 

czytaj więcej » Informacja

W Racimierzu mają talent

dodano: 2014-12-08 14:14:45

Występ na konkursie. Link otwiera powiększoną wersję. 6. grudnia br. w Klubie Kultury w Racimierzu odbyła się kolejna edycja Mam Talent. W konkursie udział wzięło 10 dzieci. Jury w składzie Witold Kaleczyc -Przewodnicący, Alina Adamowska -Karczewicz i Joanna Gidokeit członkowie miało niełatwy orzech do zgryzienia, ponieważ dzieci z roku na rok prezentują się coraz lepiej. Pierwsze miejsce za  za śpiew zajęła Wiktoria Gocka,  drugie miejsce również śpiwająco zajął Adam Muryn, trzecie miejsce ex aequo zajął zespół taneczny w składzie:Ola Węcławek, Weronika Sołtysiak, a Maciej Dąbrowski za kabaret. W ramach imprezy zrealizowano programy profilaktyczne Nie pij!, Nie pal!, Nie ćpaj! oraz Nie bij ! Imprezę dofinasowano ze środków GKRPA w ramach Programu Profilaktyki i Przeciwdzaiłania Alkoholizmowi. 

czytaj więcej » W Racimierzu mają talent

Spotkanie z sołtysami

dodano: 2014-12-08 00:16:37

Obrady sołtysów4. grudnia odbyło się ostatnie w tej kadencji  kwartalne spotkanie z sołtysami gminy Stepnica. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście Pani Ewa Rast z Zarządu Dróg Powiatowych w Goleniowie, Pan Adam Wojnarowski z Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, Pan Michalski Hubert z KRUS O/Wolin Zgodnie z zaplanowanym porządkiem omówiono problem zimowego utrzymania dróg,  czyszczenia urządzeń melioracyjnych i kanałów, problemów przy odprowadzaniu składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne przez rolników i członków ich rodzin, zasad współfinasowania organizacji czasu wolnego ze środków GKRPA, omówiono projekt budżetu gminy na 2015 r. Na zakończenie spotkania  Pan Burmistrz Andrzej Wyganowski  podziękował obecnym sołtysom za współpracę,  za wysiłek włożony na rzecz rozwoju naszej gminy i złożył życzenia zdrowia i dalszych sukcesów w życiu osobistym. 

czytaj więcej » Spotkanie z sołtysami