Aktualności

Informujemy

dodano: 2014-11-03 20:22:24

Logo informacjiInformujemy, że w poniedziałek, 10 listopada br. Urząd Miasta i Gminy Stepnica będzie nieczynny.

Wynika to z Zarządzenia Nr  17/2014  Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica  z dnia 9 kwietnia 2014 r.

w sprawie ustalenia terminów dodatkowych dni wolnych od pracy w roku 2014  w Urzędzie Miasta i Gminy w Stepnicy 

ze względu na konieczność obniżenia wymiaru czasu pracy w związku z dniem świątecznym  przypadajacym w sobotę .

czytaj więcej » Informujemy

Złote Gody

dodano: 2014-10-31 14:03:05

Nagrodzenie z okazji złotych godów z Burmistrzem. Link prowadzi do powiększonej wersji.W dniu 30 października 2014r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Stepnicy, odbyła się uroczystość wręczenia „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Na uroczystość z czterech par przybyły dwie pary.

Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP medalami. Uroczystego aktu dekoracji dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica Pan Andrzej Wyganowski.

Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze. Były  gratulacje, kwiaty, życzenia, słodki poczęstunek oraz tradycyjna lampka szampana. Całość dopełniły występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Stepnicy. Wszystkim jubilatom życzymy dalszych lat wspólnego życia, miłości i zdrowia.

czytaj więcej » Złote Gody

RYMOWANKI, WIERSZYKI I BALONIKI

dodano: 2014-10-29 14:34:39

Uczesnicy spektaklu na scenie. Link prowadzi do powiększonej wersji.W ubiegłą sobotę, tj. 25 października 2014r., w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się kolejny spektakl przygotowany przez seniorską grupę aktorską JESIENNE PROMIENIE. Teatralna uczta tym razem inspirowana była wierszykami, rymowankami oraz wyliczankami dla dzieci. Była to swoista podróż w świat wyobraźni i dziecięcych marzeń. Kto z nas nie zna tekstu „Na wyspach Bergamutach” czy „Idzie lisek koło drogi”. Spektakl „Trele – Morele, Entliczek – Pętliczek” był wspaniałą zabawą dla starszych, jak i tych najmłodszych zebranych na widowni.

czytaj więcej » RYMOWANKI, WIERSZYKI I BALONIKI

OBUDZIĆ KREATYWNOŚĆ

dodano: 2014-10-29 00:38:59

Logo Stepnickie Reanimacje KulturalneZaproszenie dla animatorów, pracowników świetlic wiejskich, ośrodków kultury, szkół i bibliotek.
W ramach STEPNICKICH (RE)ANIMACJI KULTURALNYCH będziemy realizować projekt „Obudzić kreatywność”.
W dniu 12 listopada 2014r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Stepnicy odbędzie się jednodniowe (6 godzinne) szkolenie.
Treścią szkolenia będą gry i zabawy adresowane do dzieci i młodzieży, które można wykorzystać w działaniach świetlic wiejskich, ośrodków kultury, szkół, bibliotek.

czytaj więcej » OBUDZIĆ KREATYWNOŚĆ

"RODZINY CZYLI MY Z KULTURĄ NA TY"

dodano: 2014-10-28 21:01:11

Dzieci grające na instrumentach.Link prowadzi do powiększonej wersji.Grupa nieformalna Ale Babki od września br. realizuje projekt „RODZINY CZYLI MY Z KULTURĄ NA TY”, odbywający się w ramach STEPNICKICH (RE)ANIMACJI KULTURALNYCH. Działania dotyczą kobiet, które od kilku lat biorą udział w zajęciach fitness organizowanych przez M. Kanię, dzięki Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Stepnickiej. Na tej bazie członkinie grupy postanowiły uaktywnić kulturalnie swoje dzieci i rodziny.

czytaj więcej » "RODZINY CZYLI MY Z KULTURĄ NA TY"

Koncert „Gala operetkowa” w Domu Kultury w Racimierzu

dodano: 2014-10-24 10:24:28

Występ artystów. Link prowadzi do powiększonej wersji.17 października w Racimierzu odbył się koncert operowy, który niewątpliwie był dużym wydarzeniem kulturalnym w naszej gminie. Dzięki  dofinansowaniu  z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne możliwy był występ znakomitych artystów scen szczecińskich - pani Lucyny Boguszewskiej sopran - primadonny Opery na Zamku w Szczecinie, pana Pawła Wolskiego pierwszego tenora Opery na Zamku  w Szczecinie pana Mirosława Kasperskiego -skrzypce i śpiew i pana Andrzeja Prus-Wakulskiego - fortepian. Repertuar m.in. „Willia” z operetki „Wesoła wdówka”, ”Miłość to niebo na ziemi” z operetki „Paganini”, ”Przetańczyć całą noc” z musicalu „My fair lady" czy "Brunetki, blondynki". Porażające głosy i przepiękny koncert. Większość słuchaczy miała pierwszy raz w życiu kontakt z tego rodzaju sztuką.

Zapraszamy wszystkich na drugą część koncertu - 14  listopada o godz.17.00 do Domu Kultury w Racimierzu i do obejrzenia fragmentów części pierwszej na portalu społecznościowym  Facebook Racimierz Dom Kultury.

czytaj więcej » Koncert „Gala operetkowa” w Domu Kultury w Racimierzu

Marsz z kijami

dodano: 2014-10-22 20:36:22

Kobieta maszerująca z kijami. Link prowadzi do powiększonej wersji.ZAPRASZAMY NA MARSZ Z KIJAMI SOBOTA 25 PAŹDZIERNIKA 2014 R GODZ. 10.00 ZBIÓRKA PRZED SZKOŁA PODSTAWOWĄ . IDZIEMY W STRONĘ KOTLINKI. MOŻLIWOŚĆ WYPOŻYCZENIA BEZPŁATNIE KIJI.

KAŻDY UCZESTNIK OTRZYMA PAMIĄTKOWY ZNACZEK.

TKKF STEPNICA

czytaj więcej » Marsz z kijami