Aktualności

PRZYPŁYW TEATRALNY – ALTERNATYWNE DROGI

dodano: 2014-11-26 09:15:23

Kobieta grająca na akordeonie. Link prowadzi do powiększonej wersji.Po raz kolejny w Stepnicy odbył się festiwal teatralny w całości poświęcony sztuce alternatywnej. Od piątku 21 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury oraz w zaaranżowanej na potrzeby festiwalu scenie w stołówce SP odbywały się spektakle, koncerty oraz warsztaty teatralne. W przestrzeniach ośrodka kultury dla uczestników III Przypływu Teatralnego przygotowana była wystawa plakatów związanych z Zachodniopomorską OFFensywą Teatralną. Widzowie podróżowali między teatralnymi scenami, a jak zrobiło się już zimno to mogli napić się ciepłej kawy i herbaty, zjeść chleb ze smalcem lub lokalnym dżemem w teatralnej kawiarence w Gminnym Ośrodku Kultury.

czytaj więcej » PRZYPŁYW TEATRALNY – ALTERNATYWNE DROGI

Dzień Pluszowego Misia

dodano: 2014-11-26 08:52:47

Pluszowy miś. Link prowadzi do powiększonej wersji.25 listopada przedszkolaki ze Stepnicy świętowały Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim pluszowym przyjacielem. Dzieci poznały historię tego święta. Wspólnie recytowały wiersz pt. „ Miś” oraz bawiły się przy piosence   „Jadą, jadą misie”. Na wszystkie pociechy czekała niespodzianka; „Małe co nieco” misia Puchatka. Słodki miodek jednak nie wszystkim smakował. W przyszłym roku znów zaprosimy do przedszkola wszystkie misie, aby znów wspólnie się bawić.

czytaj więcej » Dzień Pluszowego Misia

Zajęcia edukacyjne dla dzieci

dodano: 2014-11-24 12:40:05

ZAJĘCIA EDUKACYJNE BEZPIECZNA ENERGIA NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA I ZNACZENIA ENERGII ELEKTRYCZNEJ
dla dzieci z klas IV i V ZORGANIZOWAŁ WYKONAWCA PROJEKTU BUDOWA UNII 220 kV GUNKI-RECŁAW

Chcielibyśmy szerzej i w ciekawy sposób zapoznać dzieci z najbliższym im rodzajem energii, z którymi mają do czynienia, na co dzień, mówi Bogumił Augustyniak, Dyrektor projektu. Być może wyrosną z nich przyszli inżynierowie, ale przede wszystkim chcielibyśmy, aby stali się świadomymi odbiorcami energii elektrycznej.

W ramach zajęć uczestnicy będą m.in. samodzielnie budowali obwody elektryczne oraz wezmą udział w quizie podsumowującym przekazane informacje. Lekcje, przeznaczone dla uczniów klas IV-VI, mają na celu w przystępny i ciekawy sposób przekazać dzieciom wiedzę techniczną. Przygotowany materiał uwzględnia też założenia programowe z języka polskiego, matematyki i przyrody.

O linii elektroenergetycznej 220 kV Glinki - Recław

Planowana inwestycja, realizowana na zlecenie Polskich Sieci Elektroenergetycznych, polega na budowie ok. 33,6 km nowoczesnej linii elektroenergetycznej 220 kV( Projektowana trasa będzie przebiegać przez tereny powiatów: kamieńskiego, goleniowskiego, polickiego i miasta Szczecin. Część planowanego połączenia będzie wykorzystywać już istniejącą, jednotorową linię 220 KY Na terenie gmin Goleniów, Stepnica oraz Wolin zostanie wybudowana nowa. jednotorowa linia 220 KY

Zakończenie etapu przygotowawczego inwestycji planowane jest na czerwiec 2015 r. Miesiąc później ruszą pierwsze prace budowlane. Zakończenie działań montażowo-budowlanych oraz pozwolenie na użytkowanie linii planowane jest na październik 2017, zaś zakończenie testu eksploatacyjnego i odbiór końcowy linii elektroenergetycznej Glinki - Recław będzie miało miejsce w październiku 2018 r. Wszelkie informacje o inwestycji można znaleźć na stronie www.qlinki-reclaw.pl.

Powstanie nowej linii elektroenergetycznej 220 RY Glinki - Recław, obok zabezpieczenia dostaw energii elektrycznej dla województwa zachodniopomorskiego, będzie oznaczało dodatkowe korzyści dla lokalnej społeczności. Wśród nich znajdzie się stały podatek od nieruchomości wpływający do budżetów gmin. Poprawi się także energetyczne bezpieczeństwo regionu, a lepsza sytuacja w tym zakresie może być zachętą dla potencjalnych inwestorów w regionie.

czytaj więcej » Zajęcia edukacyjne dla dzieci

STEPNICKIE (RE)ANIMACJE KULTURALNE - podsumowanie

dodano: 2014-11-19 14:59:55

Loga sponsorów

Stepnickie (RE)Animacje Kulturalne – etap II dobiegł końca. Z dniem 15 listopada zakończył się czas realizacji inicjatyw lokalnych na terenie Gminy Stepnica. II etap Stepnickich (RE)Animacji bazował tylko i wyłącznie na działaniach praktycznych mieszkańców na rzecz społeczności Gminy Stepnica. Od września do listopada realizowane były niesamowite działania - siedem niepowtarzalnych inicjatyw.

czytaj więcej » STEPNICKIE (RE)ANIMACJE KULTURALNE - podsumowanie

KONSULTACJE SPOŁECZNE

dodano: 2014-11-19 12:59:11

Logo Konsultacje Społeczne Do dnia 3 grudnia br. można składać uwagi do projektu budżetu za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: skarbnik@stepnica.pl lub na piśmie wrzucając do skrzynki wystawionej w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy. Na stronie http://www.bip.stepnica.pl/dokumenty/4850 można zapoznać się z projektem budżetu na rok 2015.

czytaj więcej » KONSULTACJE SPOŁECZNE

Wieczór z czardaszem

dodano: 2014-11-16 06:28:07

Aktorzy podczas występu na scenie. Link prowadzi do powiększonej wersji.Po raz drugi już Dom Kultury w Racimierzu miał przyjemność gościć artystów scen szczecinskich z programem "Wieczór z czardaszem". Przyjechali w tym samym składzie,wykonali nasłynniejsze światowe czardasze,całość ubarwił po raz pierwszy u nas pan Zenon Borkowski, nie tylko prowadząc spektakl, ale też świetnie bawiąc publiczność anegdotami.

A. Kulma 

czytaj więcej » Wieczór z czardaszem

Wyjazd studyjny

dodano: 2014-11-14 11:44:25

WYKONAWCA PROJEKTU BUDOWA LINII 220 kV GLINKI-RECŁAW ZAPRASZA  MIESZKAŃCÓW GMINY STEPNICA NA WYJAZD STUDYJNY DOTYCZĄCY ODDZIAŁYWANIA LINII ELEKTROENERGETYCZNYCH

Miejsce: okolice gminy Kobylanka Czas trwania: ok. 4 godz.

Data: 25 listopada 2014 (wt)

Godzina wyjazdu: 12.00
Zgłoszenia przyjmowane są do 20. listopada 2014 mailowo: agnieszka.lubaska@aldesa.pl lub telefonicznie pod numerem: 91 812 13 66

Koszty wyjazdu pokrywa Inwestor. Liczba miejsc jest ograniczona. Szczegółowy płan wyjazdu znajduje się na stronie inwestycji www.glinki-redaw.pl

czytaj więcej » Wyjazd studyjny