Aktualności

Regaty o Puchar Poloneza

dodano: 2021-08-22 10:47:14

uczestnicy regat o puchar polonezaBałtyckie Regaty Samotnych Żeglarzy o Puchar „Poloneza” 2021 zostały zorganizowane przez żeglarzy Klubu Żeglarzy Samotników. Klub ten działa od 1975 roku, powstał z inicjatywy żeglarzy startujących w Bałtyckich Regatach Samotnych Żeglarzy o Puchar „Poloneza” w latach 1974 i 1975. Pomysłodawcą KŻS był red. Tadeusz Karwacki z „Głosu Szczecińskiego”, który specjalizował się w publicystyce sportowej.

czytaj więcej » Regaty o Puchar Poloneza

Przeżyjmy to jeszcze raz !

dodano: 2021-07-28 14:04:23

Na gminnym kanale filmowym udostępniliśmy film z X Regat o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica. Niesamowite przeżycia, wspaniałe ujęcia, zachęcamy do jego obejrzenia.  

Film

czytaj więcej » Przeżyjmy to jeszcze raz !

X Regaty Stepnica relacja

dodano: 2021-07-12 22:15:05

podczas nagradzania uczestników regat

W X Regatach o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica udział wzięły  34 jachty z ponad setką żeglarzy na ich  pokładach. Już od samego rana tradycyjnie na przystani na Kanale Młyńskim przyjmowane były zgłoszenia oraz wydawane numery startowe oraz poranne śniadanie czyli bułki pączki z lokalnej piekarni zabezpieczone przez Annę Turniak.  

Regatowców na odprawie Kapitanów powitała  w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica Sekretarz Gminy Mariola Kwiryng, a specjalne zaproszenie do  udziału w Dniach Stepnicy wystosowała obecna na odprawie Mirosława Nowak Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Stepnicy. Sprawy techniczne i organizacyjne przekazał Sędzia Regat Jerzy Kaczor.  O minutę ciszy dla uczczenia pamięci zmarłych kolegów z Klubu Żeglarskiego Lok w Stepnicy -  Józefa Tadeusza Szykucia oraz bosmana Stanisława Tyla poprosił Sławomir Turniak.  Dźwięki  dzwonu im. Kpt. Roberta Hilgendorfa dopełniły uroczystego  otwarcia Regat.

czytaj więcej » X Regaty Stepnica relacja

Ahoj Żeglarze

dodano: 2021-06-30 06:17:35

plakat Regaty Mamy już pierwsze zgłoszenia do X Regat Stepnica. Kapitan s/y Black Caravela Tomasz Odzioba oraz Zbigniew Beltrani na jachcie Maxi-2  są zwarci i gotowi i mają ochotę wygrać Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica. Oczywiście będziemy  im dopingować, ale kciuki będziemy trzymać za wszystkich startujących w regatach.  Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy o wcześniejsze zgłaszanie się do regat. Z ważnych informacji informujemy, że w ramach Regat Stepnica została wprowadzona dodatkowa grupa ze współczynnikiem ORC.

Zgłoszenia prosimy dokonywać przez wypełnienie zgłoszenia znajdującego się poniżej i przesłaniu go wraz z kopią dokumentów: polisy ubezpieczeniowej i świadectwa pomiarowego w jednym pliku pdf. z nazwą jachtu do godz. 15.00 dnia 9 lipca na adres:  sekretarz@stepnica.pl  

Zapewniamy, że będzie się działo zarówno na wodzie jak i lądzie, ponieważ Nasze Jubileuszowe X Regaty wpisane są w obchody Dni Stepnicy, a te obchodzone są pod hasłem „Zarzuć kotwicę poznaj Stepnicę” będą więc stepnickie połowy i patelnia plenerowa   z zupą rybną, strefa relaksu z atrakcjami sportów wodnych i wyspą pod palmami oraz wiele innych atrakcji. Gwiazdą wieczoru będzie zespół  Sound'n'Grace  a także  Gabriel  Fleszar.

Zgłoszenie         Zawiadomienie           Instrukcja

czytaj więcej » Ahoj Żeglarze

Już 10 lipca X Regaty Stepnica

dodano: 2021-06-04 09:33:08

Zdjecie  z IX Rgat Stepnica

W dniu 10  lipca 2021 roku w sobotę  odbędą się Jubileuszowe X Regaty Stepnica, na które serdecznie wszystkich zapraszamy. Regaty  odbędą w ramach  Dni Stepnicy, które z uwagi na obostrzenia epidemiczne obchodzone są w różnych dniach lipca m.in. 10 lipca dlatego na  żeglarzy, którzy w nich wystartują  czeka moc niespodzianek, dużo wrażeń i wspaniała żeglarska atmosfera. 

Zapraszamy na X Regaty o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica oraz o Puchar Przechodni im. Kapitana Roberta Hilgendorfa w tym roku jest on do zdobycia  w grupie KWR II.

Zawiadomienie

Zgłoszenie

czytaj więcej » Już 10 lipca X Regaty Stepnica

IX Regaty Stepnica - relacja

dodano: 2020-07-15 07:46:23

jachty podcza Regat

Iście żeglarską pogodą przeszły do historii IX Regaty Stepnica. Od rana przywitało nas słońce, dlatego bułeczki dostarczone żeglarzom, a może nawet upieczone, przez Annę Turniak smakowały jeszcze lepiej. Oprócz pogody dopisała frekwencja, ponieważ liczba zgłoszeń „na ostatnią chwilę” podwoiła listę  uczestników. Do regat zgłosiło się 31 jachtów,  ale z różnych przyczyn wystartowało 28 jednostek. Oczywiście z racji panującego zagrożenia epidemicznego zachowywano wszelkie środki ostrożności, były więc maseczki, odkażanie rąk itd.

Rozpoczęcie IX Regat tradycyjnie i dumnie ogłosił gong dzwonu im. kpt Roberta Hilgendorfa, a uczestników przywitała Mariola Kwiryng Sekretarz Gminy, w towarzystwie Sławka Turniaka współorganizatora i  przedstawiciela Klubu Żeglarzy Samotników oraz równocześnie uczestnika regat. Techniczne kwestie rozegrania regat przekazał uczestnikom Sędzia Główny Regat  - Jerzy Kaczor.  

czytaj więcej » IX Regaty Stepnica - relacja

IX Regaty Stepnica

dodano: 2020-07-06 00:00:00

Plakat IX Regat StepnicaZapraszamy na IX Regaty Stepnica już 11 lipca w sobotę.

Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy o wczesniejsze przesyłanie zgłoszeń na maila: sekretarz@stepnica.pl

Zgłoszenie

czytaj więcej » IX Regaty Stepnica