Aktualności

XI Regaty Stepnica - relacja

dodano: 2022-07-13 15:10:31

zdjecie grupowe uczestników regat XI Regaty o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica były bardzo wyjątkowe zarówno jeśli chodzi o pogodę, atmosferę jak i frekwencję. W regatach wystartowały 43 jednostki. Elektronicznie przed regatami  zgłosiło się 18 jachtów, za co serdecznie dziękujemy, ponieważ ułatwia nam to organizację. Pozostałe 25 jachtów zgłosiło się tuż przed odprawą kapitanów, która tradycyjnie odbyła się na przystani przy Kanale Młyńskim w Stepnicy. Zwyczajowo też na rozpoczęcie regat rozbrzmiał gong dzwonu im. Kapitana Roberta Hilgendorfa, a gości w imieniu Pana Burmistrza powitała  Sekretarz Gminy Mariola Kwiryng. O organizację części wodnej zadbał Komandor Klubu Żeglarzy Samotników Sławomir Turniak oraz członkowie Klubu Żeglarskiego i Motorowodnego LOK Stepnica (Wiesław Bęben za pomoc przy bojach). Regatom na łodzi "La Barca" dowodzonej przez Jerzego Godlesia  sędziował Jerzy Kaczor, asystę na wodzie pełnił Roman Cios, a dodatkowo o  bezpieczeństwo  na wodzie dbał patrol policji. Żeglarze posileni  przez Annę Turniak produktami z lokalnej piekarni  i  poezją z spod jej pióra wypłynęli na wody Zalewu Szczecińskiego, by walczyć o trofea w V kategoriach oraz Puchar Przechodni im. Kapitana Roberta Hilgendorfa.  

czytaj więcej » XI Regaty Stepnica - relacja

Mamy licencję na XI Regaty

dodano: 2022-06-28 12:36:09

licencja na regaty Zdobyliśmy licencję Polskiego Związku Żeglarskiego na organizację XI Regat Stepnica.  Będzie więc jak zwykle profesjonalnie. Teraz załatwiamy żeglarską pogodę, a Wam pozostawiamy przesłanie zgłoszeń i zebranie załóg. Chyba, że ktoś chce wystartować w grupie Samotników i zgarnąć nagrodę specjalną  ufundowaną przez Komandora KŻS  promująca bezpieczeństwo w żegludze,  a jest nią transporder radarowy Tron SART20. Poniżej dokumenty regatowe.

zgłoszenie                 zawiadomienie               instrukcja

Serdecznie zapraszamy!

czytaj więcej » Mamy licencję na XI Regaty

58 Etapowe Regaty Tursytyczne

dodano: 2022-06-27 08:46:45

plakat 58 ERT Już wkrótce 58 Etapowe Regaty Turystyczne, na trasie których również od lat wpisana jest nasza Stepnica. 

Zachęcamy do udziału w tej żeglarskiej imprezie. Na stronie: https://www.zozz.org/ert/ znajdziecie już aktywny formularz zgłoszeniowy i wszelkie informacje niezbędne do zapisania się.

czytaj więcej » 58 Etapowe Regaty Tursytyczne

Ahoj Żeglarze i sympatycy żeglarstwa

dodano: 2022-06-23 12:58:08

Regaty Stepnica plakat Mamy już pierwsze zgłoszenie do XI Regat Stepnica. Załoga s/y Vita Nova z kapitanem Sławomirem Turniakiem będzie walczyć o Puchar Burmistrza i będziemy im bardzo dopingować ale kciuki  trzymać będziemy za wszystkich startujących w regatach.  Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy o wcześniejsze zgłaszanie się do regat.

Zapewniamy, że będzie się działo zarówno na wodzie jak i lądzie, ponieważ XI Regaty tradycyjnie wpisane są w obchody Dni Stepnicy, a tu znajdziemy przystań smaków konkursy kulinarne,  zabawy i warsztaty twórcze. Wieczorem koncert  MEZO.

Zgłoszenia prosimy dokonywać przez wypełnienie zgłoszenia znajdującego się poniżej i przesłaniu go wraz z kopią dokumentów: polisy ubezpieczeniowej i świadectwa pomiarowego w jednym pliku pdf. z nazwą jachtu do godz. 15.00 dnia 8 lipca na adres:  sekretarz@stepnica.pl  

zgłoszenie

czytaj więcej » Ahoj Żeglarze i sympatycy żeglarstwa

XI Regaty Stepnica

dodano: 2022-06-08 21:27:58

XI Regaty Stepnica plakat

W sobotę  9 lipca  2022 r. odbędą się  XI Regaty Stepnica, na które serdecznie wszystkich zapraszamy.  Regaty  to żeglarski akcent  Dni Stepnicy, których program będziemy niedługo prezentować, a dziś zapraszamy już na sporą porcję  wrażeń i wspaniałą żeglarską atmosferę. 

Do zdobycia  Puchary  Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica oraz   Puchar Przechodni im. Kapitana Roberta Hilgendorfa w tym roku w grupie OPEN II. Poniżej dokumentacja regatowa. Czekamy na  zgłoszenia.

Zgłoszenie

Zawiadomienie

Instrukcja

 

czytaj więcej » XI Regaty Stepnica

Nagroda za zaangażowanie w organizację regat i rozwój żeglarstwa

dodano: 2022-01-25 21:16:16

nagroda dla burzmistrza za wsparcie organizacji regat i rozwoj żeglarstwa na Pomorzu Zachodnim W sobotę  22 stycznia 2022r.  w Starej Rzeźni na Łasztowni w Szczecinie odbyła się ceremonia wręczenia dorocznych Żeglarskich Nagród Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Bardzo miłym akcentem  podczas gali  było docenienie wieloletniego  zaangażowania w  organizację  regat  oraz w działaniach wspierających rozwój żeglarstwa na Pomorzu Zachodnim   Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica - Andrzeja Wyganowskiego.  Serdecznie gratulujemy!

czytaj więcej » Nagroda za zaangażowanie w organizację regat i rozwój żeglarstwa