Aktualności

Kopicki Bal Pirata 2016

dodano: 2016-02-04 20:08:21

Zdjęcie przebranych uczestników Balu Pirata. Link otwiera powiększoną wersję zdjęcia.W ostatnią sobotę stycznia o zmroku Piraci ze wszystkich stron gminy Stepnica i ościennych powiatów  w Tawernie Panorama się zjawili, bo tam miejsce karnawałowych harców i zabawy sobie wyznaczyli. Strzelaniem z armaty wszem i wobec ogłaszali, że Tawernę w 70- ciu korsarzy  i ich branek opanowali. Przybyli  przez Piratów z Kopic byli witani i przy biesiadnych stołach sadzani. Kapitan Grant  z papugą na ramieniu, otwarcie balu ogłosił prawie w oka mgnieniu. 
Przy dobrej muzyce Brać Piracka ochoczo na parkiet ruszała i swoje możliwości taneczne prezentowała. W trakcie balu pod egidą Pierwszego Pirata Kopic i jury różne konkursy rozegrano i skromne nagrody od sponsorów, przy salucie z armaty uroczyście wręczano. 
Uczestnicy balu byli pięknie przebrani,  ale konkurs na najładniejsze stroje Ania i Sławek Turniak z s/y Truxa wygrali. Bal obfitował w różne śmieszne wydarzenia, które będą pewnie tajemnicą poliszynela… Zespół muzyczny ostro do rana nam  przygrywał i do tańca nawet największych hulaków podrywał. Nad ranem uczestnicy  bal z żalem opuszczali i udział w kolejnym zapowiadali.
Bal Pirata zorganizował Kopicki Sportowy Klub Wodny „Szuwarek”.
Opisał Lech Zajda.

 

czytaj więcej » Kopicki Bal Pirata 2016

Pierwsze miejsce w Regatach o Błękitną Wstęgę jeziora Błędno

dodano: 2015-09-29 14:33:09

Dyplom za pierwsze miejsce w regatach. Link otwiera powiększoną wersję zdjęcia.

Mamy pierwsze miejsce w regatach!

W ostatni weekend września w Zbąszyniu odbyły się Regaty o Błękitną Wstęgę jeziora Błędno zorganizowane przez miejscowy Yacht Klub. W regatach startowała reprezentacja Kopickiego klubu KSKW „Szuwarek”  na jachcie klasy TOP CAT w składzie Leszek Łukawski- Skipper  i Marian Tobys- Trymer żagli. Startowało ponad 20 jachtów w różnych klasach.

Przy słabym wietrze i trudnej żegludze nasza załoga rozegrała wyścig po mistrzowsku i zameldowała się pierwsza  na mecie, zostawiając w pokonanym polu m.in. jachty regatowe klasy Tornado i Omega Sport, które zajęły kolejne miejsca.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnym roku.

czytaj więcej » Pierwsze miejsce w Regatach o Błękitną Wstęgę jeziora Błędno

Sezon wodny w KSKW „Szuwarek” w Kopicach dobiega końca

dodano: 2015-09-29 14:29:21

Łódka wyciągana z wody samochodem. Link otwiera powiększoną wersję zdjęcia.Coraz mniej łódek na przystani a więcej podpływających łabędzi  zwiastuje nadchodzącą jesień. Ostatniego września  wyciągamy łódki z wody i stawiamy na zimowe leże, ale tradycji musiało stać się zadość więc w sobotnie popołudnie 26 września odbył się piknik klubowy. Przy muzyce szantowej oraz ognisku bawiliśmy się do późnego wieczora, wspominając odbyte rejsy i przygody wędkarskie. Do zobaczenia w roku 2016!!!

czytaj więcej » Sezon wodny w KSKW „Szuwarek” w Kopicach dobiega końca

TONAM I SYNOWIE podczas 51 Regat Turystycznych

dodano: 2015-07-17 14:49:46

 Plakat informujący o imprezie. Informacje dostępne w treści. Link otwiera powiększoną wersję zdjęcia.Zapraszamy na żeglarsko - sportową
imprezę plenerową
 - amfiteatr -
24 lipca 2015 - od 16:00
oraz koncert grupy Tonam & Synowie - godzina 18:30

czytaj więcej » TONAM I SYNOWIE podczas 51 Regat Turystycznych

Mistrzostwa Polski w klasie katamaranów TOPCAT

dodano: 2015-07-08 08:07:29

Żagłówka na wodzie. Link otwiera powiększoną wersję zdjęcia.Dwa tygodnie temu w Zbąszyniu odbyły się Mistrzostwa Polski w klasie katamaranów TOPCAT. W zawodach uczestniczyli członkowie sekcji regatowej KSKW „Szuwarek”, Leszek Łukawski i Andrzej Wierzbicki.

czytaj więcej » Mistrzostwa Polski w klasie katamaranów TOPCAT

Słoneczne IV Regaty Stepnica

dodano: 2015-06-16 02:17:49

Żaglówki podczad regat. Link otwiera powiększoną wersję zdjęcia.W sobotę 13. czerwca odbyły się IV Regaty Stepnica. Sędzina Główna Regat Izabella Kidacka przeprowadziła trzy wyścigi na akwenie w pobliżu plaży i portu w Stepnicy. Było to jednocześnie piękne żeglarski widowisko dla licznie zgromadzonych mieszkańców Stepnicy i gości przybyłych na cały szereg imprez, które odbyły się tego dnia.  Bezpośrednio po regatach odbyła się Biesiada Rybna  z LGR Zalew Szczeciński zorganizowana przez Gminny Ośrodek  Kultury w Stepnicy. W regatach wystartowało 25 jachtów podzielonych na pięć grup – jedna z międzynarodowym współczynnikiem ORC, dwie ze stosowanym w Polsce współczynnikiem KWR oraz dwie grupy Open czyli bez pomiarów. 

czytaj więcej » Słoneczne IV Regaty Stepnica

Klub Wodny „Szuwarek „ rozpoczął sezon wodny.

dodano: 2015-04-30 07:53:45

Wybrzeże klifowe na morzu Śródziemnym. Link otwiera powiększoną wersję zdjęcia.Tradycyjnie jak co roku zorganizowaliśmy żeglarski rejs turystyczny, tym razem żeglując po Morzu Śródziemnym zwiedzając zakątki Archipelagu La Maddalena, wyspy Sardynię/Włochy i Korsykę/Francja. Po wylądowaniu w Olbii na Sardynii przywitała nas piękna słoneczna pogoda, która utrzymała się przez cały tydzień z temperaturami 20-25 stopni. Udało nam się więc zrealizować zaplanowaną trasę rejsu i odwiedzić urokliwe miasteczka: Porto Cervo, La Maddalena, Bonifacio, Castelsardo, Isola Rossa, S.Teresa Gallura, Palau, Dell Orso. 

czytaj więcej » Klub Wodny „Szuwarek „ rozpoczął sezon wodny.