Aktualności

Regaty Stepnica mamy już pierwsze zgłoszenie

dodano: 2018-06-27 11:45:19

jachty podczas regat w roku 2017. link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia Ahoj Żeglarze i sympatycy żeglarstwa,

mamy już pierwsze zgłoszenie do Regat Stepnica w klasie samotników. Stanisław Lenkiewicz kapitan s/y FUJIMO55 jest zwarty i gotowy i ma ochotę wygrać Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica. Oczywiście bardzo mu dopingujemy i życzymy powodzenia. Trzymać kciuki będziemy za wszystkich startujących w regatach. Dlatego zapraszamy do przesyłania zgłoszeń.

Zgłoszenia prosimy dokonywać przez wypełnienie zgłoszenia znajdującego się poniżej i przesłaniu go wraz z kopią dokumentów: polisy ubezpieczeniowej i świadectwa pomiarowego w jednym pliku pdf. z nazwą jachtu do godz. 15.00 dnia 13. lipca na adres sekretarz@stepnica.pl  sekretarz@stepnica.pl Zgłoszenia przyjmowane będą także w dniu regat do godziny 09:00 na terenie przystani LOK (Kanał Młyński)

Zgłoszenie do Regat Stepnica 2018

Instrukcja

 

czytaj więcej » Regaty Stepnica mamy już pierwsze zgłoszenie

Regaty Stepnica startujemy ze zgłoszeniami

dodano: 2018-06-19 21:24:56

regaty stepnica

Drodzy przyjaciele żeglarze!

Serdecznie zapraszamy do udziału w VII Regatach Stepnica w dniu 14 lipca 2018 roku na akwenie Roztoki Odrzańskiej i Zalewu Szczecińskiego organizowanych wspólnie przez Gminę Stepnica, Klub Żeglarski i Motorowodny LOK Stepnica, Klub Sportów Wodnych ,,Szuwarek’’ Kopice, Jacht Klub "ROZTOKA" i Klub Żeglarzy Samotników. Regaty mają formułę imprezy żeglarskiej ukierunkowanej na integrację środowiskową i czynne uczestnictwo w imprezach związanych z obchodami Dni Stepnicy.

czytaj więcej » Regaty Stepnica startujemy ze zgłoszeniami

Zapraszamy na VII Regaty Stepnica

dodano: 2018-05-24 09:00:38

zdjęcie przedstawia żaglówki podczas regat 2017. link prowadzi do powiększonej wersji zdjecia.

W dniach 13-15 lipca 2018 roku podczas Dni Stepnicy, odbędą się VII Regaty Stepnica, na które serdecznie zapraszamy żeglarzy i sympatyków żeglarstwa, a także smakoszy dobrej kuchni z rybą w roli głównej, ponieważ w tym roku również nie zabraknie smaków zalewu i potraw z patelni plenerowej w ramach „Stepnickich Połowów”. Dla melomanów oczywiście Jazz Piknik i koncert gwiazdy wieczoru - Chłopców z Placu Broni.

Regaty odbędą się oczywiście w sobotę 14. lipca, ale zapraszamy już w piątek, aby móc się przekonać czy można połączyć kwiaty z żaglami? 13. lipca na Przystani im. Kapitana Roberta Hilgendorfa w Stepnicy Festiwal kwiatowy, podczas którego powstaną specjalne instalacje kwiatowe.

W trzecim dniu obchodów przewidujemy Sportową Grę Miejską, Plażowy Turniej Szachowy oraz Turniej Piłki Plażowej.

Zapraszamy więc żeglarzy na VII Regaty o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica.

czytaj więcej » Zapraszamy na VII Regaty Stepnica

VI Regaty Stepnica - relacja

dodano: 2017-07-10 10:51:39

jachty podczas regat Stepnica 2017 W VI Regatach Stepnica o Puchar Burmistrza i Miasta i Gminy Stepnica wystartowało 39 jachtów z ponad setką żeglarzy na ich  pokładach. W poszczególnych grupach kształtowało się to następująco:   4 jachty  z pomiarem KWR  I , 4 z pomiarem KWR II, 14 jachtów w grupie Open I i 13 w OPEN II,  a także 4 samotników. 
Pogoda rano nie rozpieszczała i żeglarze chyba bardziej skupili się na świeżych bułeczkach ufundowanych przez Stepnicką Piekarnię Pani Ewy Jeż, dostarczonych w sposób profesjonalny, mimo smug  deszczu, przez  Annę Turniak. Posileni żeglarze przybyli licznie na odprawę kapitanów, która jednocześnie przy rozbrzmiałych dźwiękach dzwonu im. Kpt. Roberta Hilgendorfa, była momentem uroczystego otwarcia VI Regat Stepnica. 

czytaj więcej » VI Regaty Stepnica - relacja

Mamy medale z mistrzostw Polski!

dodano: 2017-06-16 07:33:56

Zwycięzcy przy swoim katamaranie. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia. Nasi dwaj koledzy z Kopickiego Klubu KSKW „Szuwarek” Lesław Łukawski i Andrzej Wierzbicki wystartowali w dniach 10-11 czerwca w Mistrzostwach Polski w klasie Topcat. Na jeziorze w Zbąszyniu przeprowadzono 5 biegów w międzynarodowej obsadzie. Nasza osada zajęła 3 miejsce zdobywając uznanie i medale. W stawce startowali m.in. byli mistrzowie Polski i silne osady z Niemiec. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach.

Ahoj! Lech Zajda

czytaj więcej » Mamy medale z mistrzostw Polski!