Aktualności

Regaty Stepnica 2023

dodano: 2023-06-11 10:44:11

plakat zapowiadajacy regaty Stepnica 2023

Już po raz XII w lipcu rozegrane zostaną Regaty Stepnica, na które serdecznie wszystkich zapraszamy.  Regaty są elementem  Dni Stepnicy, których program będziemy niedługo prezentować, a dziś publikujemy dokumenty zgłoszeniowe do regat  i zachęcamy do wcześniejszego zgłaszania udziału. Jeśli chcecie przeżyć wspaniałą żeglarską przygodę to stepnickie regaty są dobrym wyborem. 15 lipca 2023 r. spotkajmy się w Stepnicy.    

Do zdobycia  Puchary  Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica oraz   Puchar Przechodni im. Kapitana Roberta Hilgendorfa w tym roku  dla bezwzględnie najszybszego jachtu regat. Poniżej dokumentacja regatowa.  

Zgłoszenie do regat

Zawiadomienie z instrukcją

czytaj więcej » Regaty Stepnica 2023

Otwarcie sezonu żeglarskiego

dodano: 2023-05-23 22:06:27

otwarcie sezonu żeglarskiego 2023 W sobotę 20 maja na Przystani przy Kanale Młyńskim w Stepnicy uroczyście otworzono sezon żeglarski 2023.  W uroczystości udział wzięli  Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz,  Sekretarz Gminy  Stepnica Mariola Kwiryng, Komandor klubu Żeglarskiego LOK Stepnica Piotr Wojszel oraz członkowie klubu.  Oficjalna część imprezy zakończyła się gongiem dzwonu oraz wciągnięciem  bander na 3 nowe maszty w marinie.  

Wszystkim żeglarzom na ten sezon żeglarski życzymy zawsze pomyślnych wiatrów, niezapomnianych przygód na wodzie  oraz stopy wody pod kilem !

czytaj więcej » Otwarcie sezonu żeglarskiego

XI Regaty Stepnica przeżyjmy to jeszcze raz

dodano: 2022-07-18 13:12:46

Regaty Stepnica jachty na wodzie Jeszcze raz dziękujemy wszystkim licznie przybyłym uczestnikom XI Regat Stepnica. To było dla nas autentyczne żeglarskie święto. Przypomnijmy sobie  raz jeszcze  regaty dzięki fotografiom  przekazanym nam przez uczestnika Regat Pawła Blachurę, który płynął na s/y INCANTO i który poświecił swój start  dla dobrych ujęć w regatach.

czytaj więcej » XI Regaty Stepnica przeżyjmy to jeszcze raz

XI Regaty Stepnica - relacja

dodano: 2022-07-13 15:10:31

zdjecie grupowe uczestników regat XI Regaty o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica były bardzo wyjątkowe zarówno jeśli chodzi o pogodę, atmosferę jak i frekwencję. W regatach wystartowały 43 jednostki. Elektronicznie przed regatami  zgłosiło się 18 jachtów, za co serdecznie dziękujemy, ponieważ ułatwia nam to organizację. Pozostałe 25 jachtów zgłosiło się tuż przed odprawą kapitanów, która tradycyjnie odbyła się na przystani przy Kanale Młyńskim w Stepnicy. Zwyczajowo też na rozpoczęcie regat rozbrzmiał gong dzwonu im. Kapitana Roberta Hilgendorfa, a gości w imieniu Pana Burmistrza powitała  Sekretarz Gminy Mariola Kwiryng. O organizację części wodnej zadbał Komandor Klubu Żeglarzy Samotników Sławomir Turniak oraz członkowie Klubu Żeglarskiego i Motorowodnego LOK Stepnica (Wiesław Bęben za pomoc przy bojach). Regatom na łodzi "La Barca" dowodzonej przez Jerzego Godlesia  sędziował Jerzy Kaczor, asystę na wodzie pełnił Roman Cios, a dodatkowo o  bezpieczeństwo  na wodzie dbał patrol policji. Żeglarze posileni  przez Annę Turniak produktami z lokalnej piekarni  i  poezją z spod jej pióra wypłynęli na wody Zalewu Szczecińskiego, by walczyć o trofea w V kategoriach oraz Puchar Przechodni im. Kapitana Roberta Hilgendorfa.  

czytaj więcej » XI Regaty Stepnica - relacja

Mamy licencję na XI Regaty

dodano: 2022-06-28 12:36:09

licencja na regaty Zdobyliśmy licencję Polskiego Związku Żeglarskiego na organizację XI Regat Stepnica.  Będzie więc jak zwykle profesjonalnie. Teraz załatwiamy żeglarską pogodę, a Wam pozostawiamy przesłanie zgłoszeń i zebranie załóg. Chyba, że ktoś chce wystartować w grupie Samotników i zgarnąć nagrodę specjalną  ufundowaną przez Komandora KŻS  promująca bezpieczeństwo w żegludze,  a jest nią transporder radarowy Tron SART20. Poniżej dokumenty regatowe.

zgłoszenie                 zawiadomienie               instrukcja

Serdecznie zapraszamy!

czytaj więcej » Mamy licencję na XI Regaty

58 Etapowe Regaty Tursytyczne

dodano: 2022-06-27 08:46:45

plakat 58 ERT Już wkrótce 58 Etapowe Regaty Turystyczne, na trasie których również od lat wpisana jest nasza Stepnica. 

Zachęcamy do udziału w tej żeglarskiej imprezie. Na stronie: https://www.zozz.org/ert/ znajdziecie już aktywny formularz zgłoszeniowy i wszelkie informacje niezbędne do zapisania się.

czytaj więcej » 58 Etapowe Regaty Tursytyczne