Aktualności

Już 10 lipca X Regaty Stepnica

dodano: 2021-06-04 09:33:08

Zdjecie  z IX Rgat Stepnica

W dniu 10  lipca 2021 roku w sobotę  odbędą się Jubileuszowe X Regaty Stepnica, na które serdecznie wszystkich zapraszamy. Regaty  odbędą w ramach  Dni Stepnicy, które z uwagi na obostrzenia epidemiczne obchodzone są w różnych dniach lipca m.in. 10 lipca dlatego na  żeglarzy, którzy w nich wystartują  czeka moc niespodzianek, dużo wrażeń i wspaniała żeglarska atmosfera. 

Zapraszamy na X Regaty o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica oraz o Puchar Przechodni im. Kapitana Roberta Hilgendorfa w tym roku jest on do zdobycia  w grupie KWR II.

Zawiadomienie

Zgłoszenie

czytaj więcej » Już 10 lipca X Regaty Stepnica

IX Regaty Stepnica - relacja

dodano: 2020-07-15 07:46:23

jachty podcza Regat

Iście żeglarską pogodą przeszły do historii IX Regaty Stepnica. Od rana przywitało nas słońce, dlatego bułeczki dostarczone żeglarzom, a może nawet upieczone, przez Annę Turniak smakowały jeszcze lepiej. Oprócz pogody dopisała frekwencja, ponieważ liczba zgłoszeń „na ostatnią chwilę” podwoiła listę  uczestników. Do regat zgłosiło się 31 jachtów,  ale z różnych przyczyn wystartowało 28 jednostek. Oczywiście z racji panującego zagrożenia epidemicznego zachowywano wszelkie środki ostrożności, były więc maseczki, odkażanie rąk itd.

Rozpoczęcie IX Regat tradycyjnie i dumnie ogłosił gong dzwonu im. kpt Roberta Hilgendorfa, a uczestników przywitała Mariola Kwiryng Sekretarz Gminy, w towarzystwie Sławka Turniaka współorganizatora i  przedstawiciela Klubu Żeglarzy Samotników oraz równocześnie uczestnika regat. Techniczne kwestie rozegrania regat przekazał uczestnikom Sędzia Główny Regat  - Jerzy Kaczor.  

czytaj więcej » IX Regaty Stepnica - relacja

IX Regaty Stepnica

dodano: 2020-07-06 00:00:00

Plakat IX Regat StepnicaZapraszamy na IX Regaty Stepnica już 11 lipca w sobotę.

Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy o wczesniejsze przesyłanie zgłoszeń na maila: sekretarz@stepnica.pl

Zgłoszenie

czytaj więcej » IX Regaty Stepnica

IX Regaty Stepnica

dodano: 2020-06-18 23:13:45

jachty podczas regat 2019

W dniu 11  lipca 2020 roku w sobotę  odbędą się IX Regaty Stepnica, na które serdecznie wszystkich zapraszamy. W obecnej dość nietypowej sytuacji zagrożenia epidemicznego, regaty nie będą elementem Dni Stepnicy, ale na pewno na  żeglarzy, którzy w nich wystartują  czeka moc wrażeń i wspaniała żeglarska atmosfera. 

Zapraszamy więc żeglarzy na IX Regaty o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica oraz o Puchar Przechodni im. Kapitana Roberta Hilgendorfa w tym roku jest on do zdobycia  w grupie Samotników.

Zawiadomienie

Instrukcja
Zgłoszenie

czytaj więcej » IX Regaty Stepnica

VIII Regaty Stepnica - relacja

dodano: 2019-07-18 15:11:10

wspólne zdjecie uczestników regat 2019. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjecia

VIII Regaty Stepnica o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica przejdą do historii,  a to dzięki Wam żeglarzom. W tym roku zaskoczyliście Nas pozytywnie swoją frekwencją, ponieważ wystartowało aż 50 jachtów z ponad 150 uczestnikami na ich pokładach. W  poszczególnych grupach kształtowało się to następująco: 6 jachtów  w grupie z pomiarem KWR I, 7 z pomiarem KWR II, 10 jachtów w grupie Open I i 22 jachty w OPEN II,  a także 5 samotników.

Regaty uroczyście otworzono na Przystani w Kanale Młyńskim gongiem dzwonu im. Kpt. Roberta Hilgendorfa. W imieniu Pana Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica głos zabrała   Mariola Kwiryng -Sekretarz  Gminy,  a w imieniu współorganizatora Klubu Żeglarskiego LOK i jednocześnie Klubu Żeglarskiego Samotników Sławomir Turniak. Chwilą ciszy żeglarze upamiętnili pamięć zmarłego Andrzeja Piotrowskiego, który był wiernym uczestnikiem Regat  Stepnica na jachcie PAŹ I.

 

czytaj więcej » VIII Regaty Stepnica - relacja