Aktualności

Leśna edukacja w Ciuchci

dodano: 2019-03-25 21:26:58

zdjęcie dzieci z przedszkola na zajeciach w lesie. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia.Dzieci z Przedszkola Ciuchcia realizują program z elementami Leśnej Edukacji. Oprócz codziennych spacerów organizujemy całodniowe wyjścia w plener. Ostatnim naszym wyjściem było powitanie wiosny w parku. Szukaliśmy ciekawych roślin, słuchaliśmy ptaków, zrobiliśmy gimnastykę w drzewach, a później zjedliśmy ze smakiem kiełbaski z grilla i wypiliśmy gorącą herbatkę. Nad naszymi wyjściami czuwa firma LoveLASy, która sukcesywnie szkoli naszą kadrę w zakresie organizacji warsztatów leśnych.

czytaj więcej » Leśna edukacja w Ciuchci

Informacja dla mieszkańców Jarszewka

dodano: 2019-03-25 15:30:16

Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica informuje, iż zgodnie z art. 4 ust. 1 i art. 14 ustawy z dnia 20 maja 2016r., o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych, od 16.07.2019r., obowiązywać będzie zakaz lokalizowania budynków mieszkalnych albo budynków o funkcji mieszanej, w skład której wchodzi funkcja mieszkaniowa w sąsiedztwie elektrowni wiatrowej w odległości mniejszej od dziesięciokrotności wysokości wiatraka mierzonej od poziomu gruntu do najwyższego punktu budowli, wliczając elementy techniczne, w szczególności wirnik wraz z łopatami. Zasada ta nie dotyczy przebudowy, nadbudowy, rozbudowy, remontu, montażu lub odbudowy budynku mieszkalnego albo budynku o funkcji mieszanej, w skład której wchodzi funkcja mieszkaniowa.

Oznacza to, że od 16.07.2019r. nie będzie możliwe wydawanie decyzji o warunkach zabudowy dla funkcji mieszkaniowych jeśli działka, na której ma być wybudowany dom zlokalizowana jest w odległości mniejszej niż dziesięciokrotność wysokości wiatraka od miejsca w którym stoi wiatrak. Mając na uwadze powyższe właściciele działek zlokalizowanych w odległości 990 m od wiatraka w miejscowości Jarszewko, którzy nie uzyskają decyzji o warunkach zabudowy do dnia 16.07.2019r., nie będą mieli możliwości lokalizacji zabudowy mieszkaniowej na przedmiotowym terenie.

W załączeniu mapa obrazująca zakres obszaru wyłączonego z zabudowy mieszkaniowej.

W celu uzyskania szczegółowych informacji należy skontaktować się z Panią Marlena Smolarek tel. 914188521 w. 18.

czytaj więcej » Informacja dla mieszkańców Jarszewka

Zajęcia sensoryczne

dodano: 2019-03-23 21:40:54

dzieci podczas zajeć sensorycznych. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia. W dniach 18-19.03 w najmłodszej grupie Pszczółki odbyły się zajęcia sensoryczne. Dzieci bardzo chętnie przechodziły po folii bąbelkowej gołymi stopami jak również próbowały malować farbami za pomocą stóp i rąk. Zabawy było co nie miara.

E.Moryś

czytaj więcej » Zajęcia sensoryczne

Witaj wiosno!

dodano: 2019-03-23 21:21:03

dzieci w pochodzie powitania wiosny

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.

Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…
E. Budryk

Jak co roku przedszkolaki przywitały nadejście wiosny. 21.03 idąc barwnym korowodem i śpiewając piosenki małe pociechy ogłosiły, że wiosna jest wśród nas. Wszystkie dzieci uśmiechnięte i radosne w towarzystwie kolorowej Wiosny wróciły do przedszkola.

A.Krawczyk

czytaj więcej » Witaj wiosno!

Wielkie otwarcie

dodano: 2019-03-23 21:08:34

Pani sołtys przecina wstęge. Link prowadzi do powiekszonej wersji zdjecia. W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców wsi Łąka i Jarszewka, w Gminie Stepnica otwarta została kolejna nowo wybudowana świetlica wiejska. Przy okazji oddania jej do użytkowania mieszkanki wsi zorganizowały sobie w nowej placówce pierwsze obchody „Dnia Kobiet”. Przy wielkim zaangażowaniu Pani Sołtys wsi Łąka – Pauliny Milkiewicz, panie przygotowały poczęstunek i zaprosiły gości, by wspólnie cieszyć się nowym obiektem. Całość inwestycji kosztowała Gminę Stepnica blisko 600.000 zł. Świetlica zlokalizowana jest w pobliżu placu zabaw, boiska sportowego oraz siłowni zewnętrznej i stanowi niejako dopełnienie kompleksu rekreacyjnego dla mieszkańców znajdujących się nieopodal budynków wielolokalowych.

czytaj więcej » Wielkie otwarcie

Od 15 marca startuje eWniosekPlus

dodano: 2019-03-19 15:11:58

Od piątku, 15 marca ARiMR rozpoczyna przyjmowanie wniosków w aplikacji eWniosekPlus przez internet. Rolnicy, którzy nie mają dostępu do internetu, mogą skorzystać ze stanowisk komputerowych w biurach powiatowych ARiMR oraz pomocy pracowników Agencji. Więcej informacji o aplikacji, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdują się na stronie: www.arimr.gov.pl w zakładce eWniosekPlus.

czytaj więcej » Od 15 marca startuje eWniosekPlus

Zaproszenie do udziału w konkursie Smaki Regionów

dodano: 2019-03-19 14:20:00

plakat   Smaki Regionów Informujemy, że rozpoczął się nabór do XIX edycji konkursu "Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów", który odbędzie się w  Szczecinie - 11 maja 2019 r. W załączeniu przekazujemy szczegółowe informacje dotyczące udziału w w/w. konkursie

REGULAMIN XIX EDYCJI KONKURSU „NASZE KULINARNE DZIEDZICTWO – SMAKI REGIONÓW” na najlepszy regionalny produkt żywnościowy.

Karta zgłoszenia produktu 

Zaproszenie 

czytaj więcej » Zaproszenie do udziału w konkursie Smaki Regionów