Aktualności

Pierwszy etap Megamisji zaliczony i nagrodzony

dodano: 2022-09-28 08:32:54

dzieci w świetlicy w ŁąceWprawdzie do finału MegaMisji jeszcze daleko,  ale dzieci ze świetlicy w Łące mogą pochwalić się pierwszymi  nagrodami zdobytymi w pierwszym jego etapie - a wszystko to za sprawą aktywnego ich udziału. Dzieci wykonywały zadania związane z kulturą w internecie i poruszaniem się w świecie wirtualnym.  Jak dodaje Pani Aurelia Foremniak pedagog ze świetlicy w Łące "Nasze dzieci jak zawsze pilnie pracują i zawsze są gotowe na podejmowanie nowych wyzwań, stąd tak są nagradzane". 

Wielkie brawa dla dzieci i Pani Aurelii.

 

                                                                                                                                      

czytaj więcej » Pierwszy etap Megamisji zaliczony i nagrodzony

Charytatywny bieg z psami – VI Sosnowicki Rajd na 6 Łapach

dodano: 2022-09-27 23:14:16

Bieg z psami przedstawiciealmi gminy StepnicaW niedzielę 25 września 2022 r. przedstawiciele Gminy Stepnica wzięli udział w charytatywnym biegu z pieskami, zorganizowanym przez  schronisko w Sosnowicach. W ramach zawartego porozumienia  schronisko od  2021 r. przyjmuje bezdomne  psy z terenu naszej Gminy.

 Pan Andrzej Weres Komendant Straży Miejskiej oraz Pani Monika Kotomska podinspektor ds. gospodarki komunalnej przebiegli dystans 5 km, leśnymi drogami w towarzystwie piesków a wśród nich Jokera. Pieska który przebywa w  schroniskach od kilku lat, a trafił do Sosnowic z terenu naszej gminy. Joker był bardzo zadowolony z biegu i  z uwagi jaką tego dnia otrzymał, a może znów warto przypomnieć historię tego pieska ? Może Joker pomimo swojego dojrzałego wieku doczeka się kochającego domu? Historia tego pieska znajduje się na stronie gminy : https://stepnica.pl/aktualnosci/pokaz/4887

Rajd na 6 łapach to wspaniała inicjatywa. Na stronie schroniska pięknie podsumowano imprezę: „Było kolorowo, wesoło, a momentami bardzo wzruszająco. Schronisko to symbol samotności ale wczoraj przez obecność tych wszystkich osób wiemy, że jesteście z nami i nas wspieracie”.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.5496796563770731&type=3

 

 

czytaj więcej » Charytatywny bieg z psami – VI Sosnowicki Rajd na 6 Łapach

ZMIANA MIEJSCA WYSTAWIENIA ODPADÓW !!!

dodano: 2022-09-27 10:48:56

odbiór odpadów W związku z przebudową drogi wojewódzkiej w Stepnicy na odcinku ul. Wł. Sikorskiego i etapowym wyłączaniem ulicy z ruchu nastąpi zmiana  organizacyjna w odbiorze odpadów selektywnych i zmieszanych. Odpady z nieruchomości od skrzyżowania  ul. T. Kościuszki – z ul. Wł. Sikorskiego do „sklepu metalowego”  należy wystawiać w miejscu wyznaczonym przed zaporą z zakazem wjazdu od strony kościoła.

Z nieruchomości od „ sklepu metalowego” do kościoła odpady będą odbierane przed posesjami.

Zmiany obowiązują od 28.09.2022 r. do odwołania.

czytaj więcej » ZMIANA MIEJSCA WYSTAWIENIA ODPADÓW !!!

Uwaga ważna informacja

dodano: 2022-09-26 15:15:59

uwaga zdjęcie poglądowe Nawiązując do wcześniejszych komunikatów uprzejmie informuję, że w dniu dzisiejszym tj. 26.09.2022 r. otrzymaliśmy informację od firmy Strabag, iż nastąpiła zmiana    w zakresie zamknięcia drogi w Stepnicy. Zamknięty zostanie odcinek ul. Wł. Sikorskiego tj. od nr 7 („sklep metalowy”) do skrzyżowania z ul. T. Kościuszki wraz z zamknięciem wjazdu na ul. T. Kościuszki. Odcinek ten planowo zamknięty będzie do dnia 10.10.2022 r.

Andrzej Wyganowski

Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

czytaj więcej » Uwaga ważna informacja

Przyśpieszony odjazd z Czarnocina

dodano: 2022-09-26 13:54:43

bus zdjęcie poglądowe W związku z zamknięciem drogi w Stepnicy, na linii komunikacyjnej CZARNOCIN – STEPNICA odjazd z Czarnocina zostaje przesunięty z godziny 7.00 na godzinę 6.40 i również pozostałe miejscowości na linii zostają przyśpieszone o 20 min.

Marcin Wawreńczuk

WAW-MAR

czytaj więcej » Przyśpieszony odjazd z Czarnocina

Wnioski o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła

dodano: 2022-09-22 11:25:13

dodatek Informuję, że dnia 9 września 2022 r. w Dzienniku Ustaw została opublikowana ustawa o wsparciu odbiorców ciepła, przewidująca m.in. dodatki dla gospodarstw domowych używających do ogrzewania drewna, pelletu, LPG lub oleju opałowego. Ustawa weszła w życie dnia 20 września 2022 r.

Wnioski o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła – podobnie jak w przypadku dodatku osłonowego i węglowego będzie można składać do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stepnicy.

O dofinansowanie mogą się starać gospodarstwa domowe, które używają do ogrzewania:

czytaj więcej » Wnioski o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła

Od 17 października nabór wniosków na wymianę pokryć dachowych zawierających azbest w gospodarstwach rolnych

dodano: 2022-09-22 10:58:57

ARIMRARiMR ogłasza, że w terminie od dnia 17 października 2022 r. do dnia 15 listopada 2022 r. będzie można składać wnioski o objęcie wsparciem przedsięwzięcia z zakresu wymiany w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest.

Wnioski będzie można składać do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w formie elektronicznej. Wsparcie może być udzielone osobie fizycznej, która podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników. 

Więcej informacji na temat naboru wniosków można znaleźć na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/arimr/nabor-2022-17-pazdziernik--15-listopad

 

 

czytaj więcej » Od 17 października nabór wniosków na wymianę pokryć dachowych zawierających azbest w gospodarstwach rolnych