Aktualności

Stypendia Pomostowe 2018

dodano: 2018-05-23 14:26:35

Stypendia Pomostowe 2018

Rusza XVII edycja Programu Stypendiów Pomostowych dla studentów I roku. Zdolni i ambitni maturzyści, pochodzący z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy w roku akademickim 2018/2019 rozpoczną studia dzienne na I roku, mogą uzyskać stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie.

Będą one wypłacane przez 10 miesięcy. Program jest realizowany przy udziale Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Plakat promujący tegoroczny Program Stypendialny.

Pismo przewodnie Dyrektora OT KOWR w Szczecinie.

czytaj więcej » Stypendia Pomostowe 2018

X Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich

dodano: 2018-05-15 10:05:19

 

 

 

W roku 2018 po raz dziesiąty, w terminie od 26 maja do 1 czerwca (od Dnia Matki do Dnia Dziecka), organizujemy Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich, w ramach którego rozegrany zostanie XXIV Sportowy Turniej Miast i Gmin.

Gmina Stepnica od kilku lat bierze udział w Turnieju. Dzięki aktywności naszych mieszkańców i organizacji sportowych zajmujemy czołowe miejsca, które wyróżniane są nagrodami finansowaymi przeznaczanymi na zakup sprzętu sportowego.

Liczymy, że również w tym roku Gmina Stepnica dzięki licznemu uczestnictwu w imprezach sportowych ( KALENDARZ IMPREZ) zajmie czołowe miejsce w Turnieju.

 

 

czytaj więcej » X Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich

Finał IV edycji Powiatowego Turnieju Chłopskiej Szkoły Biznesu

dodano: 2018-05-14 22:43:27

Na zdjęciu zwycięzcy Turnieju IV edycji CSB. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia.W dniu 11 maja 2018 roku w Zespole Szkolno–Przedszkolnym im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy odbył się finał IV edycji Powiatowego Turnieju Chłopskiej Szkoły Biznesu o Puchar Starosty Goleniowskiego. W finale udział wzięło 200 uczestników podzielonych na 100 par. Byli to uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum, a także uczniowie szkół średnich z gmin Goleniów, Nowogard, Osina i Stepnica.

czytaj więcej » Finał IV edycji Powiatowego Turnieju Chłopskiej Szkoły Biznesu

KONKURS - Policjant, który mi pomógł

dodano: 2018-05-14 10:29:20

Plakat Policjany, który mi pomógł. Link prowadzi do powiększonej wersji.

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Istotą konkursu jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. Zapraszamy do zgłaszania kandydatów.

czytaj więcej » KONKURS - Policjant, który mi pomógł

Zachodniopomorska Karta RODZINY - Zachodniopomorska Karta SENIORA

dodano: 2018-05-11 09:53:05

Zachodniopomorska Karta Rodziny i SenioraBurmistrz Miasta i Gminy Stepnica podpisał Porozumienie Partnerskie z Zarządem Województwa Zachodniopomorskiego, na mocy którego strony podejmą współpracę przy realizacji zadań dotyczących ZACHODNIOPOMORSKIEJ KARTY RODZINY i ZACHODNIOPOMORSKIEJ KARTY SENIORA.

czytaj więcej » Zachodniopomorska Karta RODZINY - Zachodniopomorska Karta SENIORA

Ruszył II nabór wniosków w ramach Programu Społecznik

dodano: 2018-05-10 15:04:35

plakat programu społecznik

Nabór trwa od 7 do 21 maja 2018 r. Program jest skierowany do wszystkich organizacji pozarządowych i środowisk nieformalnych z terenu Województwa Zachodniopomorskiego. Głównym celem Programu jest budowanie tożsamości i spójności regionu poprzez wspieranie i promowanie inicjatyw mieszkańców Pomorza Zachodniego, wzmacnianie zaufania i więzi między obywatelami (kapitału społecznego), zdolności do współpracy w najbliższym otoczeniu dla osiągania wspólnych celów oraz wzmacnianie zbieżnych wartości.

Program umożliwia sięganie po mikrodotacje w wysokości 3000 zł. na realizację ciekawych inicjatyw integrujących mieszkańców wokół ciekawego celu o charakterze prospołecznym, kulturalnym, edukacyjnym, sportowym, turystycznym i ekologicznym
np. organizacja festynu zabawy wiejskiej.

więcej o Programie na stronie Urzędu Marszałkowskiego 

czytaj więcej » Ruszył II nabór wniosków w ramach Programu Społecznik