Aktualności

Zostań Honorowym Dawcą Krwi !

dodano: 2018-03-09 10:40:00

Zostań Honorowym Dawcą Krwi !

Czekamy na Ciebie dnia 17.03.2018 r. w godz. 10.00 do 14.00 przy Dworcu PKS w Stepnicy.

Oddawanie krwi nie boli, jest bezpieczne, nie grozi zarażeniem, nie uzależnia.
Pamiętaj ! Zabierz ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem.

Wystarczy chcieć! Nie musisz znać swojej grupy krwi. Wystarczy, że w tym dniu zjesz niskotłuszczowy posiłek, wypijesz większą ilość wody i tuż przed oddaniem powstrzymasz się od palenia papierosów.

Łączy nas krew, która ratuje życie!

czytaj więcej » Zostań Honorowym Dawcą Krwi !

Przedstawienia profilaktyczne w Szkole Podstawowej w Racimierzu

dodano: 2018-03-07 15:09:38

Przedstawienie profilaktyczne Teatru Kurtyna z Krakowa. Logo

W dniu 5.03.2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Racimierzu obejrzeli dwa przedstawienia profilaktyczne:

„Jestem przyjacielem ludzi” dla klas 0 – III,

„Niebezpieczna sieć” dla klas IV – VII

Po występie publiczność nagrodziła aktorów gromkimi brawami, co świadczy o tym, że przedstawienia podobały się. O ich wartościach edukacyjno-profilaktycznych bardzo pozytywnie wypowiedzieli się nauczyciele, którzy na bazie inscenizacji poprowadzili rozmowy z uczniami.

czytaj więcej » Przedstawienia profilaktyczne w Szkole Podstawowej w Racimierzu

Komunikat

dodano: 2018-03-01 15:21:11

W załączeniu zamieszczamy Komunikat Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie zgodnie z art. 205 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (Dz.U. z 2017 r., poz. 1566 ze zm.) informujące o obowiązku utrzymania urządzeń melioracji wodnych.

czytaj więcej » Komunikat

Sprzedaż drewna gatunku topola

dodano: 2018-03-01 14:32:27

Ogłoszenie o sprzedaży drewna gatunku topola.Gmina Stepnica oferuje do sprzedaży 200 m3 drewna gatunku topola. Cena 1 m3 wynosi 87 zł brutto. Osoby zainteresowane kupnem proszę o kontakt z pracownikiem tut. urzędu Panią Dorotą Bednarczyk tel. 91 4188521 w. 39 lub sekretariat@stepnica.pl


Andrzej Wyganowski
Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

 

czytaj więcej » Sprzedaż drewna gatunku topola

Zajęcia sportowe w ramach projektu Zdrowe Dzieci w Zdrowych Gminach

dodano: 2018-02-23 10:30:44

Rozbudzamy potrzebę ruchu i dobrej zabawy na zajęciach sportowych

w ramach realizacji projektu „Zdrowe Dzieci w Zdrowych Gminach/Gesunde Kinder In gesunden Kommunen” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) – Program Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie /Brandenburgia/ Polska.

czytaj więcej » Zajęcia sportowe w ramach projektu Zdrowe Dzieci w Zdrowych Gminach

Oświadczenie

dodano: 2018-02-22 13:14:49

Stepnica, dnia 22.02.2018 r.

W związku z wystąpieniem w Przedszkolu Samorządowym w Stepnicy przypadku zachorowania na salmonellę wyjaśniam, że w dniu 16 lutego 2018 roku przybyły do przedszkola pracownice Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej z Goleniowa z informacją, że w przedszkolu w jednej z grup są dzieci ze stwierdzonym zatruciem salmonellą. Zostały podjęte natychmiastowe działania. Pobrano wymazy D od dzieci mających bezpośredni kontakt z chorymi dziećmi. Próbki badań po wcześniejszej telefonicznej zgodzie rodziców zostały pobrane przez wykwalifikowaną pielęgniarkę z NZOZ ” VITA – S ” w Stepnicy. Badaniu został poddany cały personel przedszkola i panie pracujące w kuchni. W dniu 17 lutego 2018 r. przeprowadzona została dezynfekcja całego przedszkola przez uprawnioną do tego firmę : WIKTOR PROTAS FIRMA HANDLOWO – USŁUGOWA, UL. WARYŃSKIEGO 28, SZCZECIN. W dniu wczorajszym 21 lutego2018 r. Dyrektor Zespołu otrzymał oficjalną informację telefoniczną, że źródłem zakażenia jest jeden z pracowników firmy cateringowej. W przedszkolu dodatkowo wykryto jeden przypadek zachorowania u dziecka i jeden w przypadku pracownika. Wszystkie te osoby poddane są kwarantannie. Pozostały personel i dzieci nie zostały zarażone tą bakterią. Ponieważ w przedszkolu spełnione zostały wszystkie procedury powiatowy inspektor sanitarny stwierdził, że dzieci i personel przedszkola nie są już narażone i placówka może kontynuować swoją działalność. Po otrzymaniu informacji na piśmie dyrektor zespołu podejmie postępowanie dyscyplinarne w stosunku do firmy cateringowej. Jednocześnie informuję wszystkich rodziców że wszelkie informacje dotyczące ewentualnej rozszerzonej diagnostyki w przypadku zauważenia przez państwo niepokojących sygnałów można uzyskać pod nr telefonu 91 418 23 22 w Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Goleniowie.

 

Z poważaniem

Jolanta Jędrzejewska

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stepnicy

czytaj więcej » Oświadczenie