Aktualności

Przypominamy o głosowaniu na Biało-Czerwoną

dodano: 2020-10-13 13:38:04

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów wraz z Ministerstwem Cyfryzacji ogłosili akcję „Pod Biało-Czerwoną”. Inicjatywę podjęto z okazji setnej rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. Gminy, w których mieszkańcy zbiorą odpowiednią liczbę podpisów online na stronie gov.pl/bialoczerwona, otrzymają dotację na zakup masztów i flag oraz ich instalacji - w przypadku naszej gminy potrzebujemy 100 głosów.

Imię i nazwisko Lidera: Izabela Marian

Oddaj głos poparcia

REGULAMIN

czytaj więcej » Przypominamy o głosowaniu na Biało-Czerwoną

Rusza kolejna edycja Społecznika

dodano: 2020-10-13 10:20:03

plakat Programu Społecznik W środę, 14 października 2020 r. startuje nowy nabór wniosków w ramach Programu Społecznik. W tym naborze nie zabraknie nowości.  Dodatkowe punkty przy ocenie otrzymają projekty wpisujące się w działania proekologiczne.
W konkursie na mikrodotacje będzie można starać się o wsparcie do 4 tys. zł. Ten filar programu realizowany jest od samego początku w podziale na pięć subregionów. Każdy subregion ma szansę w tym naborze na realizację minimum 70 pomysłów. Nowością tego naboru jest to, że projekty o charakterze proekologiczny będą dodatkowo premiowane - każdy  projekt wpisujący się w działania proekologiczne otrzyma dodatkowo 5 punktów do średniej z oceny merytorycznej.
Jak zawsze, o środki z Programu Społecznik mogą ubiegać się  nie tylko organizacje pozarządowe, ale również współpracujące z nimi grupy nieformalne. Nabór  potrwa od 14 października do 4 listopada 2020 r. Wyniki  tego naboru zostaną ogłoszone 11 stycznia 2021 r. Nabór wniosków na mikrodotacje i regionalne inicjatywy obywatelskie prowadzony będzie przy wykorzystaniu generatora wniosków witkac.pl  https://witkac.pl/strona. 

Więcej informacji na stronie Urzędu Marszałkowskiego    

informacji w Urzędzie Miasta i Gminy udziela Maciej Herman  tel. 91 4188521 wew. 30. 

czytaj więcej » Rusza kolejna edycja Społecznika

Rachmistrz może przeprowadzać wywiady w terenie!

dodano: 2020-10-13 08:43:46

Plakat informujący o mozliwości przeprowadzenia wywiadów w terenie przez rachmistrzów.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłaszane przez rolników, a także gotowość znacznej części rachmistrzów do pracy w terenie w trudnych warunkach epidemicznych, od soboty 10 października w całej Polsce będzie możliwość spisania gospodarstwa rolnego podczas wywiadu bezpośredniego. ZACHOWANE BĘDĄ WSZYSTKIE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA EPIDEMICZNEGO!

 Spis metodą wywiadu bezpośredniego może być prowadzony przez rachmistrza pod warunkiem zachowania standardowych zaleceń sanitarnych zgodnie z aktualnymi przepisami prawa. Aktualne zasady i ograniczenia znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia.
 

czytaj więcej » Rachmistrz może przeprowadzać wywiady w terenie!

Spis Rolny: Dzwoni rachmistrz? Odbierz telefon!

dodano: 2020-10-13 08:26:18

plakat przypominający o konieczności spisania sie w spisie rolnymRachmistrzowie telefoniczni pracują od poniedziałku do soboty od 8:00 do 20:00. W tych godzinach telefonu mogą się spodziewać ci użytkownicy gospodarstw rolnych, którzy nie spisali jeszcze swojego gospodarstwa przez Internet. Rachmistrz dzwoni bez wcześniejszego umówienia się na wywiad telefoniczny.

Rachmistrz terenowy dzwoni  z kierunkowym +22 (Warszawa). Prosimy odbierać. 

Osoby, które nie odbiorą telefonu otrzymają wiadomość sms z podanymi numerami do kontaktu: 226666662 kod rachmistrza terenowego: 4497 (pani  Agata Lubczyńska) lub numer bezpośredni: +48571504497.

Tożsamość rachmistrza można sprawdzić za pośrednictwem infolinii spisowej 22 279 99 99 lub kontaktując się z Urzędem Miasta i  Gminy w Stepnicy 91 4188521 w. 15 lub 29.

czytaj więcej » Spis Rolny: Dzwoni rachmistrz? Odbierz telefon!

Zagłosuj na Sołtysa Roku

dodano: 2020-10-09 11:42:51

fotografia logotyp mistrzowie Agro Informujemy, że przedstawiciele Gminy Stepnica zostali nominowani do tytułów Sołtys Roku w akcji Mistrzowie Agro – największym plebiscycie wiejskim i rolniczym w Polsce prowadzonym w naszym województwie przez "Głos Koszaliński" i "Głos Szczeciński" oraz ogólnopolski serwis i magazyn „Strefa Agro”.
Nominacje do nagród uzyskali: Barbara Kierzynkowska, sołtys Sołectwa Gąsierzyno, Joanna Marszałek, sołtys Sołectwa Racimierz, Mirosława Beczek, sołtys Sołectwa Miłowo, Wanda Bobrowska, sołtys Sołectwa Żarnowo.
Kandydatów do nagród nominowali partnerzy i patroni akcji - organizacje rolnicze i wiejskie, dziennikarze oraz mieszkańcy naszego regionu. Główne nagrody w plebiscycie zostaną wręczone podczas uroczystej gali w trakcie Centralnych Targów Rolniczych w Warszawie. Do udziału w ceremonii wręczenia nagród zostaną zaproszeni także włodarze gmin, z których pochodzić będą laureaci. Od 5 do 23 października trwa głosowanie.  Oddaj swój głos na sołtysa

czytaj więcej » Zagłosuj na Sołtysa Roku

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

dodano: 2020-10-08 00:00:00

ulotka czad „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

Celem głównym kampanii jest zmniejszenie liczby ofiar pożarów i zatruć tlenkiem węgla w mieszkaniach oraz domach jednorodzinnych. Celami szczegółowymi są: podniesienie poziomu wiedzy na temat: zagrożeń związanych z pożarem w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych, zagrożeń związanych z emisją tlenku węgla, zapewnienia właściwej ewakuacji oraz sposobów powiadamiania służb ratowniczych. Istotnym jest uświadomienie odbiorcom kampanii korzyści, jakie niesie za sobą zamontowanie i właściwa eksploatacja czujek dymu i tlenku węgla w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych. 

Szczegóły kampanii na stronie PSPhttps://www.gov.pl/web/kgpsp/czujka-na-strazy-twojego-bezpieczenstwa-sezon-grzewczy-2020-2021

czytaj więcej » „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

INFORMACJA Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica

dodano: 2020-10-07 13:23:48

Informuję, że wykonywanie zadań przez Urząd Miasta i Gminy w Stepnicy w dalszym ciągu podlega ograniczeniu bezpośrednich kontaktów z pracownikiem. W trosce o dobro klientów, jak również pracowników ich obsługujących, zaleca się załatwianie spraw  w Urzędzie   w formie: telefonicznej, mailowej, przez ePUAP. Wnioski i pisma w wersji tradycyjnej można wrzucać do skrzynki ustawionej za  kratą przy wejściu do urzędu.   

Pracownicy Urzędu są do Państwa dyspozycji i służą pomocą używając tych form kontaktu:

KONTAKT OSOBISTY

-  po przywołaniu pracownika przy użyciu dzwonka umieszczonego przy kracie wejściowej do urzędu,

- w  sprawach ewidencji ludności, urzędu stanu cywilnego i pomocy społecznej obsługa odbywa się przy wejściu bocznym do budynku, także przez  wywołanie pracownika po użyciu dzwonka umieszczonego przy drzwiach.

Wszystkie formularze wniosków dostępne są na korytarzu przy wejściach do urzędu. 

czytaj więcej » INFORMACJA Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica