Aktualności

Nabór wniosków o dofinansowanie i szkolenie dla wnioskodawców

dodano: 2017-08-08 09:52:09

logo LGR Zalew Szczeciński Lokalna Grupa Rybacka „Zalew Szczeciński” wdrażając Lokalną Strategię Rozwoju 2014-2020 (LSR) informuje o możliwości składania wniosków o dofinansowanie operacji, które zostały wymienione w ogłoszeniu,

Wsparcie może dotyczyć między innymi działań :

budowa, przebudowa, rozbudowa lub remont lokali umożliwiających rozwinięcie działalności gospodarczej

zakup maszyn, urządzeń, sprzętu, oprogramowania i licencji do prowadzenia działalności gospodarczej oraz :

zakup ekologicznych jednostek pływających i sprzętu pływającego umożliwiających dostęp do unikalnych wartości przyrodniczych związanych ze środowiskiem wodnym lub wykorzystujących wodny potencjał Zalewu Szczecińskiego, Zatoki Pomorskiej i jezior, budowa, przebudowa, rozbudowa lub remont obiektów turystycznych wykorzystujących wodny potencjał Zalewu Szczecińskiego, Zatoki Pomorskiej i innych akwenów (agroturystyka, wypożyczalnie sprzętu wodnego, nabrzeża i przystanie wodne, pola biwakowe nad wodą wraz z parkingami i drogami dojazdowymi, stanice wędkarskie)

 

czytaj więcej » Nabór wniosków o dofinansowanie i szkolenie dla wnioskodawców

Zapraszamy do Przedszkola Ciuchcia

dodano: 2017-08-07 13:26:36

Plakat zachęcający do zapisów. Tekst z plakatu w treści aktualności. Wolne miejsca!

Bezpłatne grupy 3-latków i 4-latków ruszają już od września! Zapraszamy do zapisów!

Przedszkole CIUCHCIA

czynne od 6:30 do 17:00, cały rok!

tel. 505-213-312

czytaj więcej » Zapraszamy do Przedszkola Ciuchcia

Uroczystość z okazji Kamiennych Godów

dodano: 2017-08-07 12:18:33

Jubilaci Państwo Portka W dniu 04.08.2017 r. o godz. 12.00 odbyła się uroczystość w związku z 70 rocznicą zawarcia związku małżeńskiego przez mieszkańców Stepniczki Państwa Marii i Tadeusza Portków. Uroczystość z okazji Kamiennych Godów odbyła w miejscu zamieszkania jubilatów. W uroczystości wzięli udział Andrzej Wyganowski Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica, który wręczył jubilatom kwiaty i pamiątkową tablicę, Stanisława Rzymczyk Zastępca Burmistrza oraz Agnieszka Cyniak Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Jubilaci otrzymali również życzenia od Arcybiskupa Szczecińsko - Kamieńskiego Andrzeja Dzięgi. 

czytaj więcej » Uroczystość z okazji Kamiennych Godów

Z wiatrem i wodą - polsko-niemieckie działania kulturalne

dodano: 2017-08-02 01:16:23

Uczestnicy rejsu statkiem. Link prowadzi do powiększonej wersji.Imprezę plenerową Z wiatrem i wodą otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica Andrzej Wyganowski witając przybyłych zza Odry gości i zapraszając do wspólnych działań. Mieszkańcy Gartz przypłynęli statkiem Odra Quin ze swym Dyrektorem Urzędu Frankiem Gotzmannem.
Z WIATREM I WODĄ – polsko-niemieckie działania kulturalne to projekt dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Budżetu Państwa – Fundusz Małych Projektów w ramach programu współpracy INTERREG V A Meklemburgia – Pomorze Przednie / Brandenburia / Polska w Euroregionie Pomerania.
Zgodnie z harmonogramem projektu spotkania partnerskie rozpoczęły się już w czwartek warsztatami budowy wiatraków, a w sobotę rano, niektórzy mieszkańcy Gminy Stepnica spotkali się w Szczecinie z mieszkańcami Gartz i wspólnie przypłynęli statkiem do portu w Stepnicy.

czytaj więcej » Z wiatrem i wodą - polsko-niemieckie działania kulturalne

Z wiatrem i wodą - Regaty

dodano: 2017-08-02 00:56:59

Zdobywca błękitnej wstęgi. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia.Piątkowe spotkania w amfiteatrze rozpoczęliśmy występem zespołu Stepniczanie, który pokazał się na stepnickiej scenie po raz pierwszy z kierownikiem Ryszardem Zagórskim.
Gdy na deskach amfiteatru pojawił się zespół HUBAS, pod namiotami zebrali się, bez mała, wszyscy żeglarze uczestniczący w tegorocznych Regatach Turystycznych. Koncert HUBASa w Stepnicy był debiutem scenicznym pełnego składu Projektu HUBAS. Podczas koncertu zaprezentowany został materiał z debiutanckiej płyty "Wstawaj".
W dobrych nastrojach odbyło się podsumowanie VI etapu 53. Regat Turystycznych. Błękitną wstęgę i puchary wręczył gospodarz gminy, a zarazem fundator nagród Burmistrz Andrzej Wyganowski w towarzystwie zespołu sędziowskiego. Godziny wieczorne były typowym odpoczynkiem przy muzyce.

czytaj więcej » Z wiatrem i wodą - Regaty

Zapraszamy na kolejne zawody wędkarskie

dodano: 2017-08-01 10:18:59

rysunek wędkarza Zawody odbędą się 06.08.2017 r. (niedziela) w Czarnocinie na Kanale Czarnocińskim. Zbiórka uczestników imprezy o godzinie 6.30 przy Kanale. Tym razem wędkarze rywalizować będą o puchar im Stanisława Nawrota. Organizatorem zawodów jest Polski Związek Wędkarski Koło nr 52 w Stepnicy. 

czytaj więcej » Zapraszamy na kolejne zawody wędkarskie