Aktualności

„Tak powstała Niepodległa”

dodano: 2018-11-06 08:57:31

W Bibliotece szkolnej i Gminnej Bibliotece Publicznej znajduje się wystawa poświęcona procesowi odzyskiwania przez Polskę niepodległości oraz dorobkowi II Rzeczypospolitej. Ekspozycja powstała z inicjatywy Biura Programu „Niepodległa” i składa się z 11 plansz, zaś 12 planszę stanowi plakat, promujący wystawę.

Wystawa „Tak powstawała Niepodległa” pomyślana jest jako materiał popularnonaukowy pomocny w uczczeniu setnej rocznicy niepodległości Polski.

Plansze przedstawiają wysiłki Polaków, które doprowadziły do odzyskania niepodległości oraz osiągnięcia II Rzeczypospolitej.

czytaj więcej » „Tak powstała Niepodległa”

Konsultacje społeczne projektu uchwały Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego

dodano: 2018-11-05 07:53:11

Konsultacje społeczne projektu uchwały Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w sprawie określenia programu ochrony środowiska przed hałasem dla województwa zachodniopomorskiego wraz ze strategiczną oceną oddziaływania na środowisko skutków realizacji tego programu.

Projekt uchwały dostępny jest pod linkiem: http://bip.rbip.wzp.pl/artykul/konsultacje-spoleczne-projektu-uchwaly-sejmiku-wojewodztwa-zachodniopomorskiego-w-sprawie

 

czytaj więcej » Konsultacje społeczne projektu uchwały Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego

Ostrzeżenie meteorologiczne - ograniczona widzialność

dodano: 2018-11-08 10:36:16

W załączeniu zamieszczamy ostrzeżenie meteorologiczne opracowane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy, Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich – Wydział w Szczecinie.

Zjawisko/stopień zagrożenia: Ograniczona widzialność/2

Obszar: STREFA BRZEGOWA CZĘŚĆ ZACHODNIA

Ważność (cz.urz.): od godz. 08:00 dnia 08.11.2018 r. do godz. 12:00 dnia 08.11.2018r.

Przebieg: Prognozowane są mgły ograniczające widzialność od 500 m do 1000 m.

Uwagi: Może zostać obniżony stopień zagrożenia.

czytaj więcej » Ostrzeżenie meteorologiczne - ograniczona widzialność

Podpisano umowę z wykonawcą

dodano: 2018-10-30 13:22:14

podpisywanie umowy przez burmistrza i prezesa aqa seenZ dniem 25 października 2018 r. w Stepnicy Burmistrz Andrzej Wyganowski i Wiceprezes Aqua Seeen Radosław Ziółkowski podpisali umowę na realizację inwestycji „Przebudowa 2 stacji uzdatniania wody na terenie Gminy Stepnica – Miłowo i Łąka”.

Przedmiotowa inwestycja ma na celu poprawę wydajności, ciśnienia oraz jakości wody dostarczanej mieszkańcom Gminy Stepnica. Projekt zakłada gruntowną modernizację instalacji technologicznych uzdatniania wody wraz z przeprowadzeniem prac remontowo-budowlanych obiektów stacji uzdatniania wody. Jednym z istotnych elementów projektu będzie posadowienie zbiorników na wodę pitną do magazynowania wody pitnej na terenie obu stacji. Wykonawca na realizację tej inwestycji ma 120 dni.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 3 805 525,57 zł z czego 2 645 560,70 zł stanowi dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

czytaj więcej » Podpisano umowę z wykonawcą

mural NIEPODLEGŁA w SP w Racimierzu

dodano: 2018-10-30 12:51:42

100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę to ważne wydarzenie dla każdego Polaka. W Gminie Stepnica podejmowanych jest wiele działań upamiętniających ten dzień. Jednym z nich jest metamorfoza muru przy Szkole Podstawowej w Racimierzu. Efekty mogą Państwo już podziwiać, ale zanim mur nabrał takiego wyglądu musiał przejść wiele zabiegów. Pani Dyrektor SP w Racimierzu Magdalena Ławicka, zorganizowała przygotowanie muru do warsztatów plastycznych. Było to dużym wyzwaniem, ale z ludźmi, którzy są społecznikami i od lat współpracują ze Szkołą, wszystko jest możliwe!!!

czytaj więcej » mural NIEPODLEGŁA w SP w Racimierzu