Aktualności

Remont molo

dodano: 2019-10-22 11:59:42

zdjęcie przedstawia część rozebranego molo. Link prowadzi do poiwęikszonej wersji zdjecia.

Spacerowicze chcący wejść na stepnickie molo natrafią na utrudnienia, a to za sprawą rozpoczętego remontu, który w pierwszej fazie polega na rozbiórce remontowanej części molo. Konieczność odrestaurowania pierwszych najstarszych 48 m mola wynikała z konieczności wymiany  jego drewnianych elementów konstrukcyjnych. Remont polegał będzie na wymianie drewnianych belek nośnych oraz drewnianego pokładu mola na elementy wykonane z drewnopodobnego materiału z tworzywa sztucznego uzyskiwanego w wyniku recyklingu mieszanych tworzyw sztucznych.  Długość, szerokość, wysokość pokładu nad zwierciadłem wody nie ulegną zmianie. Środki na remont mola w wysokości 252 tys. zł pochodzą z  Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze"  Priorytet 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej” w ramach LGR Zalew Szczeciński.  Termin zakończenia prac to grudzień br.  

czytaj więcej » Remont molo

Do ludzi o wiekich sercach!

dodano: 2019-10-18 13:29:06

Ponawiamy apel do wszystkich ludzi o wielkich sercach!

Szukamy domu dla psa  znalezionego w dniu 15.09.2019 r.  między Stepniczką a Miłowem.  Pies okołu roku, łagodnego usposobienia,  umaszczenia brązowego,  przyjazny człowiekowi. Do dnia dzisiejszego nie został ustalony właściciel psa. W związku z powyższym apelujemy do wszystkich mieszkańców o rozpowszechnianie wizerunku psa, celem znalezienia nowego właściciela. W tej sprawie należy kontaktować się z pracownikiem tut. urzędu pod nr te. 502 046 647 lub  91 418 85 21 w. 16.

W ramach adopcji zwierzę na życzenie może zostać wysterylizowane/wykastrowane na koszt gminy, dodatkowo osoba adoptująca zostanie zwolniona z opłaty od posiadania psa.

czytaj więcej » Do ludzi o wiekich sercach!