Aktualności

Gmina Stepnica Liderem w zakresie profilaktyki grypy

dodano: 2018-09-13 11:11:49

wyróżnienie dla Gminy Stepnica - statuetki dla liderów profilaktyki grypy To wyróżnienie już po raz kolejny odebraliśmy na ogólnopolskiej debacie ekspertów Flu Forum w Warszawie w dniu 12 września 2018 r. Jest to największe spotkanie dla przedstawicieli instytucji publicznych, patronów i partnerów, samorządowców, ekspertów medycznych, posłów, a także dziennikarzy z mediów medycznych, ogólnopolskich i regionalnych, podczas którego inaugurowany jest sezon grypowy. To doroczna debata niezależnych ekspertów, którzy przedstawiają pozytywne skutki szczepień przeciw grypie. Podczas Flu Forum wręczane są nagrody dla instytucji, które najmocniej angażują się w promocję szczepień. Ponadto przyznawane są też tytuły Samorządowego Lidera w zakresie profilaktyki grypy dla samorządów, które realizują programy zdrowotne w zakresie profilaktyki grypy. W imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica wyróżnienie odebrał Maciej Herman.

czytaj więcej » Gmina Stepnica Liderem w zakresie profilaktyki grypy

KOMUNIKAT STRAŻY POŻARNEJ

dodano: 2018-09-10 09:29:18

W związku ze zbliżającym się okresem jesienno – zimowym i związane z tym użytkowanie pieców grzewczych informujemy że istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu kominiarskiego będącego w dyspozycji OSP Stepnica, OSP Żarnowo, OSP Czarnocin w celu wykonania we własnym zakresie prac konserwatorskich przewodów kominowych. W ten sposób zminimalizujemy zagrożenie pożarowe.

Wykonanie prac konserwacyjnych we własnym zakresie nie zwalnia użytkownika z obowiązku kontroli przewodów kominowych przez kominiarza zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 7 czerwca 2010 roku w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów rozdział 7:

§34.1. W obiektach lub ich częściach, w których odbywa się proces spalania paliwa stałego, ciekłego lub gazowego, usuwa się zanieczyszczenia z przewodów dymowych i spalinowych w okresach ich użytkowania.

- paleniska na paliwo stałe – co najmniej raz na 3 miesiące ;

- paleniska na paliwo płynne i gazowe – co najmniej raz na 6 miesięcy

Krzysztof Wasiluk

Komendant Gminny OSP

czytaj więcej » KOMUNIKAT STRAŻY POŻARNEJ

Kontenerowiec Maersk Stepnica

dodano: 2018-09-06 14:20:36

To już 10 lat jak kontenerowiec firmy Maersk nosi dumnie nazwę „STEPNICA”. 3 czerwca 2008 r. w porcie w Rotterdamie odbyło się uroczyste nadanie imienia statkowi. Uroczyste nadanie imienia odbyło się w porcie Rotterdam. W wydarzeniu tym brał udział Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica Andrzej Wyganowski.

czytaj więcej » Kontenerowiec Maersk Stepnica

Reprezentowali Pogoń Szczecin

dodano: 2018-09-05 14:09:28

28-29 sierpnia ośmiu zawodników ze Stepnicy wraz z trenerką wzięła udział w ogólnopolskim turnieju piłki nożnej Kibice Razem w Bełchatowie. W turnieju wzięły udział drużyny reprezentujące kluby grające w polskiej ekstraklasie. Nasi piłkarze reprezentowali zespół POGOŃ SZCZECIN, a na co dzień trenują jako POGOŃ SZCZECIN FOOTBAL SCHOOLS ZALEW STEPNICA.

czytaj więcej » Reprezentowali Pogoń Szczecin

Mała książka - Wielki Człowiek

dodano: 2018-09-03 11:40:45

Miło nam poinformować, iż biblioteka szkolna i Gminna Biblioteka Publiczna w Stepnicy, uczestniczy w ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – Wielki Człowiek”. Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze otrzymają trzylatki, które odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji. Pilotażowy projekt dla trzylatków realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” rozpocznie się we wrześniu 2018 roku. Biblioteka szkolna już otrzymała część materiałów. Czekamy na wyprawki i mamy nadzieję, ze od połowy września rozpoczniemy realizację kampanii.

czytaj więcej » Mała książka - Wielki Człowiek