Aktualności

Badania statystyczne GUS wśród rolników

dodano: 2023-05-25 14:14:05

gus Informujemy, że Główny Urząd Statystyczny od 1 czerwca do 14 sierpnia br. będzie przeprowadzał wśród rolników badanie R-SGR (Badanie Struktury Gospodarstw Rolnych). Celem jest dokonanie analizy zmian w strukturze gospodarstw rolnych. Metoda realizacji badania to:

samospis internetowy,

wywiad telefoniczny realizowany przez ankietera statystycznego,

  • wywiad bezpośredni realizowany przez ankietera statystycznego.

Szczegółowe informacje o badaniu znajdują się na stronie internetowej: badania-ankietowe.stat.gov.pl

czytaj więcej » Badania statystyczne GUS wśród rolników

PRZYPOMINAMY Zmiana harmonogramu wywozu odpadów w Stepnicy

dodano: 2023-05-30 00:00:00

zmiana harmonogramu Firma PGK Sp. z o.o. w Goleniowie informuje, iż nastąpi zmiana terminu wywozu selektywnych odpadów komunalnych z terenu miasta Stepnica. Planowany wywóz z dnia 1 czerwca ( czwartek ) zostanie przesunięty na dzień 31 maja ( środa ) br. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej » PRZYPOMINAMY Zmiana harmonogramu wywozu odpadów w Stepnicy

Nie może cię zabraknąć - 3 czerwca Eko Piknik w Stepnicy - największa impreza sezonu

dodano: 2023-05-25 09:33:24

eko piknik W stepnickiej Przystani im. Kapitana Roberta Hilgendorfa rusza w sobotę 3 czerwca akcja "Eko przygoda z przyrodą nad wodą". Wydarzenie odbędzie się w godzinach 12-16. Organizatorem festynu jest Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego a partnerem Gmina Stepnica. Na uczestników imprezy czekają liczne atrakcje: zagadki, quizy, koło fortuny. Będzie również ekologiczna strefa wodna, z której nikt nie wyjdzie z pustymi rękami. Nie zabraknie eko-atrakcji dla dzieci i młodzieży, warsztatów oraz plenerowych laboratoriów. Będzie można porozmawiać z ekspertami w zakresie ochrony środowiska. Jak na każdej tego typu imprezie będzie można skorzystać z oferty licznych stoisk gastronomicznych.   Zapraszamy 

czytaj więcej » Nie może cię zabraknąć - 3 czerwca Eko Piknik w Stepnicy - największa impreza sezonu

Spotkanie autorskie z Janem Siniusem

dodano: 2023-05-23 22:16:56

uczestnicy spotkania z Janem Siniusem 22 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stepnicy  gościliśmy autora książki Szczecin Bitwa Narodów 1945 r. Jana Siniusa.  Wielkiego pasjonata  historii, który opowiedział o źródłach swojej wiedzy i inspiracji w trakcie powstawania książki. Zaciekawił obecnych na spotkaniu mało znanymi ciekawymi faktami historycznymi mającymi miejsce na terenach obecnej gminy Stepnica i okolic. Podczas spotkania można było nabyć książkę z  autografem autora. Twórca zdradził, że jeszcze w tym roku ukaże się jego drugi tom książki o wydarzeniach końca wojny na Pomorzu Zachodnim.

Uczestniczącym w spotkaniu serdecznie dziękujemy za przybycie. Szczególne podziękowania kierujemy do Pan Dawida Wasylów za inicjatywę  i moderowanie spotkania, a Panu Janowi Siniusowi  życzymy dalszej owocnej pracy.       

czytaj więcej » Spotkanie autorskie z Janem Siniusem

Otwarcie sezonu żeglarskiego

dodano: 2023-05-23 22:06:27

otwarcie sezonu żeglarskiego 2023 W sobotę 20 maja na Przystani przy Kanale Młyńskim w Stepnicy uroczyście otworzono sezon żeglarski 2023.  W uroczystości udział wzięli  Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz,  Sekretarz Gminy  Stepnica Mariola Kwiryng, Komandor klubu Żeglarskiego LOK Stepnica Piotr Wojszel oraz członkowie klubu.  Oficjalna część imprezy zakończyła się gongiem dzwonu oraz wciągnięciem  bander na 3 nowe maszty w marinie.  

Wszystkim żeglarzom na ten sezon żeglarski życzymy zawsze pomyślnych wiatrów, niezapomnianych przygód na wodzie  oraz stopy wody pod kilem !

czytaj więcej » Otwarcie sezonu żeglarskiego