Aktualności

Uwaga zmiana wysokości opłat za odpady!

dodano: 2019-06-23 11:12:42

smietnik. Link prowadzi do powiekszonej wersji zdjecia.

Informujemy mieszkańców gminy Stepnica, iż od dnia 01.07.2019r. ulegną zmianie wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, odpowiednio:

11,00 zł od osoby miesięcznie, jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny;

23,00 zł od osoby miesięcznie, jeżeli odpady nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny (tzw. zmieszane).

Jednocześnie informujemy, iż nie ma obowiązku składania nowej deklaracji. Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi uiszcza się zgodnie z nowo obowiązującymi stawkami.

czytaj więcej » Uwaga zmiana wysokości opłat za odpady!

Błękitna Flaga 2019 dla kąpieliska w Stepnicy

dodano: 2019-06-21 11:04:36

certyfikat blęitnej flagi dla kapieliska w stepnicy . Link prowadzi do powiekszonej wersji zdjecia.

Kąpielisko w Stepnicy nad Zalewem Szczecińskim w sezonie 2019 po raz dziewiąty z rzędu otrzymało Międzynarodowy certyfikat ekologiczny ,,Błękitna Flaga”.

Wyróżnienie to potwierdza działalność Kąpieliska z poszanowaniem dla środowiska naturalnego oraz spełnienie wszystkich kryteriów określonych w międzynarodowym programie Blue Flag z zakresu: doskonałej jakości wody, informacji i edukacji ekologicznej, bezpieczeństwa, zarządzania środowiskowego.

Błękitna Flaga jest to międzynarodowy program zainicjowany przez Fundację Edukacji Ekologicznej (Foundation for Environmental Education – FEE) w 1985 r. Fundacja Edukacji Ekologicznej z siedzibą w Kopenhadze zrzesza organizacje, pełniące funkcję koordynatorów programu w danym kraju. Błękitna Flaga jest programem realizowanym w celu promowania ekologii, ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju w miejscowościach nadmorskich, w otoczeniu kąpielisk i przystani jachtowych.

Obiekty wyróżnione Błękitną Flagą możemy rozpoznać po powiewającej nad nimi Błękitnej Fladze oraz tablicy informacyjnej umieszczonej w centralnym punkcie kąpieliska lub mariny.

Bezpieczeństwa na naszym kąpielisku corocznie strzeże dwóch ratowników, posiadających odpowiednie kwalifikacje do pełnienia tejże funkcji, którzy do swojej dyspozycji mają sprzęt niezbędny do wykonywania przez nich pracy. Jakość wody na bieżąco monitorowana jest przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Goleniowie.

 

czytaj więcej » Błękitna Flaga 2019 dla kąpieliska w Stepnicy

Wizy elektroniczne do obwodu kaliningradzkiego

dodano: 2019-07-15 11:25:09

Ambasady Federacji Rosyjskiej w Rzeczypospolitej Polskiej informuje o wprowadzeniu z dniem 1 lipca 2019 r. wiz elektronicznych do obwodu kaliningradzkiego. 

czytaj więcej » Wizy elektroniczne do obwodu kaliningradzkiego

Uwaga niewybuchy

dodano: 2019-07-11 09:56:00

informacja o niewybuchach UWAGA

W najbliższą niedzielę 14 lipca 2019 r. w godzinach 05.00 - 08.00 odbędzie się podjęcie niewybuchu z czasów II wojny światowej w rejonie Kanału Piastowskiego (Zalew Szczeciński) przez 8 Flotyllę Obrony Wybrzeża im. Wiceadmirała Kazimierza Porębskiego. Proszę o zachowanie ostrożności, nie wpływanie oraz nie przebywanie na akwenie osób postronnych w czasie podjęcia niewybuchu.

 
Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica
Andrzej Wyganowski

czytaj więcej » Uwaga niewybuchy

Ahoj Żeglarze,

dodano: 2019-07-09 09:26:58

zdjecie z regat 2015 . Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia.

Śpieszymy Wam donieść, że zgłoszenia do VIII Regat Stepnica cały czas napływają, za co dziękujemy i życzymy powodzenia. Tych niezdecydowanych zachęcamy do startu i do przesłania zgłoszenia drogą elektroniczną, ponieważ ułatwi nam to logistyczne spięcie  imprezy.  Na organizację Regat Stepnica 2019  Polski Związek Żeglarski przyznał nam licencję,  a  Dni Stepnicy w ramach których regaty zostaną rozegrane zaskoczą Was swoim programem. Już w piątek ukwiećcie swoje jachty konstelacjami kwietnymi podczas warsztatów florystycznych w Amfiteatrze w Stepnicy. W sobotę wystartujcie w jednej z 5 grup w Regatach  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica, a może w   OPEN I powalczcie o Puchar Przechodni im. Kapitana Roberta Hilgendrofa. Zwycięzca w grupie samotników koncert Zespołu Big Cyc będzie mógł wysłuchać w   wypornościowym kombinezonie termoizolacyjnym. Wcześniej na scenie zagrają zespoły  Tsigunz Fanfara Avantura z gorącym repertuarem muzyki bałkańskiej, a także zespół rockowy z Litwy Age Band. W trakcie całej sobotniej imprezy funkcjonować będzie także zaimprowizowane studio telewizyjne PolLit TV, w którym będą przeprowadzane wywiady z ciekawymi gośćmi. Imprezie towarzyszyć też będzie Patrol ESKA Summer City. W niedzielę spokojniej, rodzinnie i na sportowo.  Zaczniemy od  Turnieju Szachowego, Turnieju Siatkówki Plażowej  poprzez grę  miejską  zakończymy  Festynem  Rodzinnym organizowanym  przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Stepnickiej.

 Udział w Regatach i Dniach Stepnicy to gwarantowana udana zabawa ! Serdecznie zapraszamy!

Licencja na organizację Regat

Zgłoszenie do VIII Regat Stepnica

Instrukcja

Zawiadomienie

 

czytaj więcej » Ahoj Żeglarze,