Aktualności

Biblioteka nieczynna

dodano: 2020-03-12 14:01:17

logo biblioteki W trosce o bezpieczeństwo publiczne i w związku z potencjalnym zagrożeniem związanym z koronawirusem SARS-CoV-2, a także działając zgodnie z zaleceniami rządu, informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Stepnicy oraz filia w Racimierzu zostają zamknięte od dzisiaj, tj. 12 marca do odwołania.

czytaj więcej » Biblioteka nieczynna

Komunikat ws koronawirusa

dodano: 2020-03-12 10:30:14

koronawirus - komunikat Szanowni Państwo
Zagrożenie koronawirusem w Naszym kraju jest coraz większe, liczba chorych zwiększa się z dnia na dzień. Dlatego proszę Was o to aby załatwiać swoje sprawy o ile to możliwe korzystając z alternatywnych dróg komunikacji z urzędem: elektronicznej i telefonicznej oraz za pośrednictwem poczty.
Warto również sprawdzić, czy naszej sprawy nie załatwimy bez wychodzenia z domu korzystając z tzw. ePUAP (Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej). Aby z niej skorzystać trzeba mieć tzw. Profil Zaufany. Założenie go zajmie chwilę każdemu, kto korzysta z bankowości elektronicznej.
Przypominam, że jeżeli ktoś ma podejrzenie że może być zarażony koronawirusem powinien najpierw skontaktować się telefonicznie z  najbliższą stacją Sanepidu. 
W żadnym wypadku nie powinniśmy przychodzić do przychodni zdrowia, czy izby przyjęć szpitala. Możemy w ten sposób zarazić inne osoby. Do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Goleniowie możemy dzwonić do godz. 15:00 pod numer: 91/418-23-22, numer alarmowy 694-493-764 lub 662 623 862 jest czynny przez całą dobę.

Całodobowo działa także linia telefoniczna, uruchomiona przez  NFZ- 800-190-590


Andrzej Wyganowski
Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica
 

czytaj więcej » Komunikat ws koronawirusa

Ważna informacja dla interesantów PUP

dodano: 2020-03-12 08:01:12

budynek powiatowego urzędu pracy w Goleniowie. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia. W związku z istniejącą sytuacją zagrożenia epidemiologicznego, Powiatowy Urząd Pracy w Goleniowie zwraca się z prośbą o ograniczenie przez osoby korzystające z usług PUP, kontaktów osobistych do niezbędnego minimum.

Pracodawcy:
zalecamy korzystanie z narzędzi teleinformatycznych. Większość wniosków i innych dokumentów można złożyć za pośrednictwem portalu praca.gov.pl lub poprzez EPUAP. Uzupełnienia i inne mniej istotne sprawy, nie wymagające podpisu można przesyłać drogą mailową. Można również korzystać z poczty tradycyjnej. W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny.

Bezrobotni i poszukujący pracy:
  1. Rejestracja - zalecamy rejestrację elektroniczną za pośrednictwem portalu praca.gov.pl.
  2. Wizyty – wszystkie wizyty związane z potwierdzeniem gotowości do pracy zostają zastąpione kontaktem telefonicznym lub przełożone na inny termin. Doradcy klienta skontaktują się z osobami, które mają wyznaczone terminy wizyt w najbliższym czasie i ustalą szczegóły. W razie braku takiego kontaktu przed wyznaczonym terminem wizyty, można zadzwonić samodzielnie. W każdej innej sprawie prosimy, jeśli to możliwe, również o kontakt telefoniczny.
Wiele spraw można załatwić zdalnie za pośrednictwem portalu praca.gov.pl, EPUAP lub pocztą tradycyjną.
 

czytaj więcej » Ważna informacja dla interesantów PUP

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

dodano: 2020-03-11 11:57:36

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem: 

  • poradni psychologiczno-pedagogicznych;
  • specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;
  • młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;
  • przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej;
  • szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich;
  • szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

czytaj więcej » Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

Informacja o odwołaniu warsztatów

dodano: 2020-03-11 11:00:01

plakat zaproszenie na warsztaty

Ze względu na dynamicznie rozwijającą się sytuację epidemiologiczną dotyczącą koronawirusa SARS-CoV-2, stosując się do zaleceń Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie, Ośrodek Pomocy Społecznej w Stepnicy informuje o odwołaniu warsztatów edukacji ekonomicznej wraz z programem edukacyjnym nt. przeciwdziałania marnowaniu żywności, które miały się odbyć 12 marca 2020 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Stepnicy.
Warsztaty odbędą się w innym terminie, o którym Ośrodek Pomocy Społecznej w Stepnicy poinformuje w późniejszym terminie.

czytaj więcej » Informacja o odwołaniu warsztatów

Komunikat ws. zawieszenia działalności GOK i świetlic wiejskich

dodano: 2020-03-11 11:00:00

Nawiązując do decyzji podjętych podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w dniu 11.03.2020 r. w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-COV-2, uprzejmie informuję, że zgodnie z moją decyzją zostaje zawieszona do odwołania działalność Gminnego Ośrodka Kultury oraz świetlic wiejskich. 
Andrzej Wyganowski 
Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

czytaj więcej » Komunikat ws. zawieszenia działalności GOK i świetlic wiejskich