Aktualności

"Termomodernizacja budynków jednorodzinnych na terenie Gminy Stepnica"

dodano: 2021-09-21 00:00:00

logo

 

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Stepnica, którzy w najbliższym czasie planują wymianę starego pieca wraz  dociepleniem ścian lub wymianą okien i drzwi do złożenia wniosku o przyznanie grantu. Jedynym kryterium zakwalifikowania się do projektu będzie termin złożenia kompletnego zgłoszenia. Projekt zakłada, że osoby fizyczne będą mogły otrzymać wsparcie w wysokości 25 000 zł na wykonanie częściowej termomodernizacji budynku jednorodzinnego wraz z likwidacją istniejącego nieekologicznego źródła ciepła opartego o spalanie węgla lub 50 000 zł na wykonanie pełnej termomodernizacji budynku jednorodzinnego wraz z likwidacją istniejącego źródła ciepła opartego o spalanie węgla.

Szczegóły naboru zgłoszeń i regulamin 

czytaj więcej » "Termomodernizacja budynków jednorodzinnych na terenie Gminy Stepnica"

Kalendarz imprez sportowych w ramach STMiG

dodano: 2021-09-20 09:45:05

XXVII SPORTOWY TURNIEJ MIAST i GMIN

XIII EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU dla WSZYSTKICH

jesień 2021 r.

Gmina Stepnica od kilku lat bierze udział w Turnieju. Dzięki aktywności naszych mieszkańców i organizacji sportowych zajmujemy czołowe miejsca, które wyróżniane są nagrodami finansowymi przeznaczanymi na zakup sprzętu sportowego.

Tegoroczna edycja Turnieju odbędzie się pod hasłem "Żaden lek nie zastąpi ruchu"  Istotnym celem będzie wzmożenie motywacji do wyjścia z domu i integracja wokół wydarzeń sportowo - rekreacyjnych. Turniej odbędzie się pomiędzy 21 a 27 września 2021. Kalendarz imprez sportowych 

 

czytaj więcej » Kalendarz imprez sportowych w ramach STMiG

Testowa zmiana organizacji ruchu

dodano: 2021-09-19 14:20:23

Uwaga  od 21 września do 22 października nastąpi testowa zmiana organizacji ruchu na ul. Dworcowej  poprzez  wprowadzenie strefy zamieszkania. Oznacza to, że:

piesi będą mieli pierwszeństwo i będą mogli korzystać z całej szerokości jezdni,

parkować będzie można tylko w miejscach do tego przeznaczonych,

– maksymalna dopuszczalna prędkość poruszania się będzie wynosiła 20 km/godz.

Każdy kierowca wyjeżdżający z tego terenu na ulice Bolesława Krzywoustego lub Kolejową będzie musiał ustąpić pierwszeństwa, gdyż przekształcany odcinek będzie miał charakter podporządkowany.

Zmiany organizacji obowiązywać będą przez miesiąc, korzystajcie z nich i przekażcie nam informację, jak się sprawdziły! Jak możecie to zrobić?

Jeżeli mieszkasz lub pracujesz w centrum Stepnicy, to przyjdź do punktów konsultacyjnych przy sklepie Biedronka:

w sobotę 9 października w godzinach 9.00-14.00,

w poniedziałek 11 października w godzinach 15.00-18.00.

Jeżeli chodzisz do szkoły, to weź udział w warsztatach w poniedziałek 11 października i spacerach badawczych we wtorek 12 października.

Jeżeli uczysz w szkole, to odwiedź szkolny punkt konsultacyjny we wtorek 12 października.

 

czytaj więcej » Testowa zmiana organizacji ruchu

Rusza specjalny program profilaktyczny - Szczepienia przeciwko HPV dla dwunastolatek z regionu

dodano: 2021-09-19 13:48:05

plakat zachęcajacy do szczepień HPV Od września  ruszyły pierwsze bezpłatne szczepienia przeciwko HPV dla dziewcząt w wieku 12 lat. Dzięki unijnemu wsparciu skorzysta z ich ponad 5,3 tys. mieszkanek województwa zachodniopomorskiego. To bardzo ważna część profilaktyki, która może uchronić przed zachorowaniem na nowotwór szyjki macicy. A to bardzo podstępna choroba, która rozwija się długo i bezboleśnie, ale cechuje się wysoką śmiertelnością. Oprócz szczepień prowadzone będą też działania edukacyjne.
 

 

czytaj więcej » Rusza specjalny program profilaktyczny - Szczepienia przeciwko HPV dla dwunastolatek z regionu

Myślę więc nie śmiecę - Akcja Sprzątania Świata

dodano: 2021-09-16 14:33:44

plakat sprzątanie ziemiW najbliższy weekend przypada 28 akcja sprzątania świata.  Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę”. Tradycyjnie wzorem z lat ubiegłych do akcji „Sprzątanie Świata – Polska  2021” włączyła się Gmina Stepnica  m.in. poprzez  szkoły, które będą mogły przyłączyć się do posprzątania i zadbania o swoje najbliższe otoczenie, ale zwracamy się z prośbą do   Państwa, do mieszkańców naszej Małej Ojczyzny o włączenie się do akcji. Może jesteście na spacerze, a może wybraliście się na grzyby nie zostawiajcie nic po sobie. A  może widzicie śmieci, które ktoś zostawił, które psują tą piękną przestrzeń, która nas otacza, posprzątajcie. To naprawdę fajny gest, który może wiele zdziałać.  

czytaj więcej » Myślę więc nie śmiecę - Akcja Sprzątania Świata

Sąsiedzie spisałeś się?

dodano: 2021-09-15 12:28:27

Jeśli masz już za sobą udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021, to bardzo dobrze – zyskałeś Ty i Twoja gmina. Jednak dla przyszłości Twojej „małej ojczyzny” niezwykle ważne jest, aby w Twoje ślady poszli wszyscy inni mieszkańcy gminy. Dlatego podczas pogawędek z sąsiadami i znajomymi warto pytać, czy też już wywiązali się z tego obowiązku.
Dane zebrane podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 będą podstawą do bardzo wielu prorozwojowych i ważnych społecznie przedsięwzięć i inwestycji w Twojej gminie. Dlatego tak istotne jest, aby w spisie wzięło udział 100% mieszkańców Twojej gminy.
Wyjaśnij sąsiadom, że spis jest łatwy
Udział w spisie w przypadku jednej osoby zajmuje zaledwie 10 minut. Pytania są jasno sformułowane i nie powinny nastręczać trudności. Uczul tylko sąsiadów, że warto znać powierzchnię użytkową mieszkania – niektóre spisujące się osoby miały z tym problem. Warto też uświadomić ich – bo dotyczy to wielu rodzin – że padają pytania o osoby zameldowane w mieszkaniu, ale mieszkające za granicą. Powinni też pamiętać o spisaniu dzieci, które jako osoby nieletnie nie mogą samodzielnie wypełnić formularza spisowego.
Podpowiedz, jak się spisać
Najwygodniejsze i najszybsze metody spisowe to:
– Internet: aplikacja spisowa jest dostępna na stronie https://spis.gov.pl/

– telefon: infolinia spisowa działa pod numerem 22 279 99 99 (wybieramy klawisz „1”, czyli „Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021”, potem znów „1” – „Spisz się przez telefon”).

Jeśli rozmawiasz z osobą starszą, która nie ma komputera i boi się zadzwonić na infolinię, zachęć ją do spisania się w Gminnym Punkcie Spisowym działającym w naszym urzędzie. Wystarczy przyjść. Jeśli sąsiad chce aby przyszedł lub zadzwonił do Ciebie rachmistrz zgłoś to nam sms pod numer 509 567 353.


 

czytaj więcej » Sąsiedzie spisałeś się?