Aktualności

Stepnica Super liderem w zakresie profilaktyki grypy

dodano: 2019-09-11 11:24:38

Rada Naukowa „Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy” pod przewodnictwem prof. dr hab. med. Adama Antczaka przyznała  Gminie Stepnica zaszczytny tytuł  Super Lidera Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy . Statuetkę z rąk posłanki Pani Lidii Gądek Przewodniczącej
Parlamentarnego Zespołu ds. Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Profilaktyki odebrał Zastępca Burmistrza Ryszard Ławicki,  podczas  XI debaty ekspertów FLU FORUM 2019, która odbyła się 10 września w Sali Kolumnowej Sejmu RP  w Warszawie.  Tą prestiżową nagrodę otrzymało  jedynie 9 gmin w  Polsce.

Stepnica została nagrodzona za realizację w ramach Gminnego Programu Zdrowia - profilaktyki  i  bezpłatnych szczepień przeciwko grypie, które skutecznie realizuje od 2010 r. dla swoich mieszkańców. Gmina ponadto w ramach programu zdrowia  zrealizowała jeszcze szereg innych działań tj. bezpłatne badania przesiewowe i profilaktyczne ukierunkowane na wczesne wykrywanie chorób nowotworowych ( usg tarczycy,   węzłów chłonnych szyjnych i pachwinowych, wątroby i dróg żółciowych, układu moczowego, prostaty u mężczyzn pow. 40 r. ż.) przesiewowe w kierunku wykrycia chorób układu krążenia w tym usg tętnic szyjnych, jamy  brzusznej, pomiary ciśnienia tętniczego, wagi, badania fizykalne.

Obecnie pod obrady Rady Miejskiej  w Stepnicy trafiła uchwała w sprawie  przyjęcia programu polityki zdrowotnej pn. „Program profilaktyki i wczesnego wykrywania boreliozy w populacji osób dorosłych w Gminie Stepnica”, która niewątpliwe jest innowacyjna jeśli chodzi o profilaktykę i programy zdrowotne w samorządach. 

czytaj więcej » Stepnica Super liderem w zakresie profilaktyki grypy

Oferta pracy

dodano: 2019-09-05 11:29:36

Serwach to rodzinna firma, wyłącznie z polskim kapitałem, działająca nieprzerwanie od 1996 roku. Naszą specjalnością jest produkcja opakowań z tektury falistej. Oferta pracy jaką oferujemy dotyczy stanowiska: 

Pracownik Produkcji

Zadania i obowiązki:

Jako Pracownik Produkcji będziesz współpracował z zespołem profesjonalistów przy produkcji opakowań z tektury falistej

Wymagania:

gotowość do pracy w systemie II i III zmianowym: 6-14,14-22,22-6 (od poniedziałku do piątku)

umiejętność pracy w zespole

zaangażowanie i chęć do nauki

czytaj więcej » Oferta pracy

Akcja honorowego oddawania krwi

dodano: 2019-09-04 13:26:36

Ambulans w którym pobierają krew. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia.

Czekamy na Ciebie dnia 14 września 2019 r.  SOBOTA w godz. 10:00 do 14:00 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym  w Stepnicy.

Oddawanie krwi nie boli, jest bezpieczne, nie grozi zarażeniem, nie uzależnia.
Pamiętaj ! Zabierz ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem.

Wystarczy chcieć! Nie musisz znać swojej grupy krwi. Wystarczy, że w tym dniu zjesz niskotłuszczowy posiłek, wypijesz większą ilość wody i tuż przed oddaniem powstrzymasz się od palenia papierosów.

Łączy nas krew, która ratuje życie!

czytaj więcej » Akcja honorowego oddawania krwi

Festyn "Bezpieczna droga do szkoły- zdrowie"

dodano: 2019-09-04 13:03:57

Fotografia przedstawia smaochód straży pożarnej podczas festynu z roku 2016. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia. Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica wraz ze Stowarzyszeniem „Serce” zaprasza w  dniu 14 września 2019 roku  w godzinach od 10.00 do 15.00  na Festyn z okazji 30-lecia Stowarzyszenia „Serce” pod hasłem „Bezpieczna Droga do Szkoły- zdrowie” . Impreza odbędzie się przy   Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stepnicy. Festyn uświetnią  pokazy sprzętu Ochotniczej Straży Pożarnej w Stepnicy. Dla dzieci przewidziano zajęcia sportowe i konkursy z nagrodami.

Podczas festynu odbędzie się także honorowe  oddawanie krwi w ambulansie w ramach, przeprowadzanych cyklicznie już na naszym terenie, akcji organizowanych  przez Ochotniczą Straż Pożarną.      

Serdecznie zapraszamy!

 

czytaj więcej » Festyn "Bezpieczna droga do szkoły- zdrowie"