Aktualności

JAM BAND – Tribute To Ryszard Riedel / Dżem!

dodano: 2017-05-19 19:08:11

Plakat - zaproszenie na koncert zespołu Jam Band. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia.Zapraszamy na wyjątkowy koncert zespołu Jam Band, który przeniesie Państwa w czasy, gdy na scenie śpiewał dla nas Ryszard Riedel z zespołem Dżem. Koncert, to chwile spędzone z twórczością legendy polskiej sceny muzycznej, to hołd złożony Ryśkowi, jednemu z najważniejszych polskich artystów.

czytaj więcej » JAM BAND – Tribute To Ryszard Riedel / Dżem!

Podsumowanie akcji propagowania czytelnictwa w SP w Racimierzu

dodano: 2017-05-19 14:49:50

podsumowanie akcji czytania książek w SP RacimierzW dniu 17 maja br. odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie działań podjętych w ramach propagowania czytelnictwa. W uroczystości brali udział zaproszeni goście: Pani Stanisława Rzymczyk – Wiceburmistrz Miasta i Gminy Stepnica, Pani Małgorzata Pilkula- Przewodnicząca Rady Rodziców oraz sołtysi, rodzice, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

czytaj więcej » Podsumowanie akcji propagowania czytelnictwa w SP w Racimierzu

Badania mammograficzne

dodano: 2017-05-19 09:47:10

Plakat zapowiadający badania mammograficzne. Treść w aktualności Mammo Med zaprasza na bezpłatną mammografię Panie w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonywanych badań w ciągu ostatnich dwóch lat. W dniu 06.06.2017 r. w Gminie Stepnica Mammobus będzie ustawiony przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym ul. B. Krzywoustego 4, w godz. od 15.00 do 17.00. 

Zarejsetruj się już dziś tel. 58 325 76 02 / 58 325 76 05

rejestracja@mammo-med.pl 

czytaj więcej » Badania mammograficzne

Rozstrzygnięcie konkursu "Wiersz o bibliotece"

dodano: 2017-05-18 09:41:39

uczestnicy konkursy wiersz o bibliotece 17 maja podczas długiej przerwy o godzinie 12:35 w bibliotece szkolnej spotkali się uczestniczy konkursu literackiego pt.: "Wiersz o bibliotece".

Do konkursu zgłosiło się trzynastu śmiałków. Znaleźli się wśród nich uczniowie klas IV - VI Szkoły Podstawowej im. Konstantego Maciejewicza , Gimnazjum im. Dywizjonu 303 oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Racimierzu. Trzeba przyznać, zadanie konkursowe nie było łatwe, ale chęci i próby tworzenia, docenione. Wszyscy uczestnicy konkursu, otrzymali podarunki. Nagrody i dyplomy wręczyła dzieciom pani wicedyrektor Emilia - Chlebcewicz Piznal, która wraz z panią dyrektor Jolantą Jędrzejewską zasiadała w jury konkursu.

czytaj więcej » Rozstrzygnięcie konkursu "Wiersz o bibliotece"

Niecodzienna lekcja historii ... życia

dodano: 2017-05-18 07:50:42

Pan Wojciech Meler. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęciaW dniu 12 maja 2017r. o godz. 12.00 w Gminnej, a jednocześnie Szkolnej Bibliotece w Stepnicy odbyło się spotkanie z p. Wojciechem Mellerem. W spotkaniu udział wzięły dzieci z klas V A i VI A, które były bardzo aktywne, zadając Panu Wojciechowi   ciekawe pytania panu. Szanowny gość  fascynująco opowiadał o swoich przeżyciach wojennych, o losach powojennych swoich i całej rodziny. Opowiadał o swoich pasjach życiowych między innymi o wikliniarstwie, dzięki któremu mógł się utrzymać, o zielarstwie - wymieniał nazwy ziół, do czego służą, jaką chorobę można nimi wyleczyć. Okazało się, że nasz gość pomimo swego wieku ma doskonałą pamięć - recytował wiersze i śpiewał piosenki o tematyce wojennej, i to długie teksty, rzadko słyszane. W/w spotkanie odbyło się dzięki pani Ani Bochniarz - Mutkowskiej, p. Rajmundowi Bogackiemu - historykowi, p. Małgorzacie Gałan Dyrektorowi Gminnej Biblioteki Publicznej w Stepnicy oraz ks. Łukaszowi  Suskiemu- wikariuszowi naszej parafii.   
Barbara Sandecka 

czytaj więcej » Niecodzienna lekcja historii ... życia

Zapraszamy na VI Regaty Stepnica

dodano: 2017-05-17 11:40:26

Jachty podczas Regat 2016. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia. W dniach 8-9 lipca 2017 roku podczas Dni Stepnicy odbędą się VI Regaty Stepnica, na które serdecznie  zapraszamy żeglarzy i sympatyków żeglarstwa, a także smakoszy dobrej kuchni z rybą w roli głównej, ponieważ w ramach Dni Stepnicy odbędzie się Biesiada Rybna, konkursy rodzinne i degustacja potraw z ryb, a dla miłośników dobrej muzyki koncert Orkiestry Morskiej, koncert Carmel i zespołu Golden Life oraz bitwa DJ-ów. Ponadto przewidujemy Rajd Rowerowy, Plażowy Turniej Szachowy, Turniej Siatkowej Piłki Plażowej oraz wiele innych atrakcji.  
Zapraszamy więc żeglarzy na  VI Regaty o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica.   

Więcej szczegółów już wkrótce na stronie www.stepnica.pl w zakładce Ragaty Stepnica. 
 

czytaj więcej » Zapraszamy na VI Regaty Stepnica

"Stepnica buduje Szczecin"

dodano: 2017-05-16 14:20:35

barka biorąca udział w osadzaniu elementów mostu. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia. Ogromną  konstrukcję  Mostu Cłowego w Szczecinie pomagają osadzić we właściwym miejscu pchacze i barki należące do  firmy ze Stepnicy. „Stepnickie barki” w zeszłym roku brały udział w rozbiórce Mostu Cłowego, teraz przyszedł czas na jego odbudowę i znów sprytnie sobie radzą z ciężkim zadaniem. Elementy mostu są dużo potężniejsze,  gdyż przed awarią na most mogły wjeżdżać auta do 30 ton. Nowa konstrukcja mostu  będzie przygotowana na pojazdy 50-tonowe. Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć autorstwa C. Skórki udostępnioną przez firmę transportową.

czytaj więcej » "Stepnica buduje Szczecin"