Aktualności

Zaginął królik

dodano: 2017-04-24 00:00:00

Mieszkance Stepnicy w okolicy ul. Sportowej zaginął króliczek miniaturka, kolor brąz, rasa – baran, uszka oklapnięte, samiczka, ma na imię LILI,. Ktokolwiek znajdzie królika proszony jest o kontakt z właścicielką tel. 4188040, 692399148, lub z komendantem Straży Miejskiej w Stepnicy.    

czytaj więcej » Zaginął królik

Spotkanie informacyjne ws. pracy

dodano: 2017-04-23 07:40:20

Firma Animex Foods Sp. z o.o. sp. k. Oddział w Szczecinie   zaprasza  na spotkanie z osobami chętnymi do podjęcia  pracy w w/w firmie, które odbędzie się w dniu 27 kwietnia  2017 r. (czwartek) godz. 9.00 w Urzędzie Miasta i Gminy  w Stepnicy sala nr 3. oraz o godz. 10.30 w Domu Kultury w Racimierzu 

czytaj więcej » Spotkanie informacyjne ws. pracy

Pasowanie na Przedszkolaka

dodano: 2017-04-22 09:23:21

pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu w Stepnicy Dzień 21 kwietnia pozostanie długo w pamięci dzieci 3 letnich. Tego właśnie dnia odbyła się  ważna  przedszkolna  uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka grupy „ Leśne Żabki”. W uroczystości brali udział  rodzice oraz Pani dyrektor Jolanta Jędrzejewska. Uroczystość rozpoczęła się od  powitania gości i przedstawienia krótkiej  części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe. Następnie Pani dyrektor Jolanta Jędrzejewska dokonała uroczystego pasowania  każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę  tego ważnego wydarzenia  każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania  i słodki kuferek obfitości.

 Bardzo dziękuję rodzicom  za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

 Agnieszka Wiśniewska

czytaj więcej » Pasowanie na Przedszkolaka

Konkurs literacki " WIERSZ O BIBLIOTECE "

dodano: 2017-04-21 07:51:12

plakat informacyjny Współczesny świat prezentuje młodemu człowiekowi wiele atrakcji. O uwagę i zainteresowanie odbiorcy walczą różne media, a na ich użytkowników czekają liczne oferty spędzania wolnego czasu. Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek brzmi „Biblioteka. Oczywiście!”, w domyśle: wybieram bibliotekę  i wszystko co oferuje. 

Z tej okazji zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie literackim " WIERSZ O BIBLIOTECE " na wiersz o książce, bibliotece, czytelnictwie. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 17 maja 2017. Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału!

Małgorzata Gałan i Anna Bochniarz- Mutkowska

 

czytaj więcej » Konkurs literacki " WIERSZ O BIBLIOTECE "

Podpisanie listu intencyjnego z Polską Spółką Gazownictwa

dodano: 2017-04-18 08:05:02

podpisanie umowy z PGNiGAndrzej Wyganowski  Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica podpisał z Polską Spółką Gazownictwa reprezentowaną przez Panią Magdalenę Jankowską Dyrektor Centrum Kompetencji Stacji LNG dla województw pomorskiego i zachodniopomorskiego oraz Pana Andrzeja Hoehle dyrektora Oddziału Zakładu Gazowniczego w Szczecinie   list intencyjny w sprawie określenia ogólnych zasad mających na celu zaplanowanie i wybudowanie gazowej sieci dystrybucyjnej w miejscowościach Piaski Małe, Gąsierzyno, Kopice, Czarnocin.

              List stanowi podstawę rozpoczęcia prac analitycznych i projektowych przez PSG we współpracy z gminą Stepnica, mających na celu realizacją inwestycji przez PSG, przy czym o terminie rozpoczęcia tych prac decyduje PSG.             

czytaj więcej » Podpisanie listu intencyjnego z Polską Spółką Gazownictwa

LGR Zalew Szczeciński poszukuje pracowników do biura w Świnoujściu

dodano: 2017-04-11 16:55:47

Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Zalew Szczeciński” ogłasza konkurs na stanowisko:

1. Kierownika Biura LGR "Zalew Szczeciński"w Biurze Stowarzyszenia w Świnoujściu

2. Specjalista ds. Lokalnej Strategii Rozwoju w Biurze Stowarzyszenia w Świnoujściu

Szczegóły ogłoszeń zamieszczone są na stronie http://www.lgr-zalew.pl

czytaj więcej » LGR Zalew Szczeciński poszukuje pracowników do biura w Świnoujściu

Nowe rozporządzenie Ministra Rolnitwa i Rozwoju Wsi

dodano: 2017-04-11 15:30:53

uwagaPowiatowy Lekarz Weterynarii w Nowogardzie informuje, że w Dzienniku Ustaw z 2017 r. poz. 722 ukazało się rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zadliwej grypy ptaków. Rozporządzenie to obowiązuje od 6 kwietnia 2017 r. i uchyla wcześniejsze rozporządzenie z dnia 20 grudnia 2016 r., łagodzi nakazy i pozwala na utrzymanie drobiu w sposób ograniczający kontakt z dzikimi ptakami. Treść rozporządzenia poniżej.

czytaj więcej » Nowe rozporządzenie Ministra Rolnitwa i Rozwoju Wsi