Aktualności

Informację o dodatku osłonowym w roku 2024

dodano: 2024-01-02 10:07:01

Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stepnicy informuje, że od stycznia 2024 r. ponownie będzie można składać wnioski o jednorazowe świadczenie w formie dodatku osłonowego. 

Przepisy ustawy z dnia 7 grudnia 2023 r. o zmianie ustaw w celu wsparcia odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła, które weszły w życie 31 grudnia 2023 r. dają możliwość ubiegania się w 2024 r. przez osoby spełniające kryterium dochodowe o wypłatę dodatku osłonowego na pokrycie kosztów energii, paliw gazowych i podstawowego koszyka produktów spożywczych.

Aby otrzymać wsparcie finansowe, konieczne będzie spełnienie wymagań określonych w znowelizowanych przepisach ustawy z dnia 17 grudnia 2021 r. o dodatku osłonowym, w tym przede wszystkim złożenie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Stepnicy stosownego wniosku o jego wypłatę.

czytaj więcej » Informację o dodatku osłonowym w roku 2024

Złote Gody

dodano: 2024-04-04 13:57:29

Zdjęcie poglądowe wszystkich jubilatów złotych godów

W dniu 3 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stepnicy odbyło się uroczyste wręczenie medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie 9 parom. Uroczystego wręczenia w imieniu Prezydenta RP dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica Pan Andrzej Wyganowski.

Medalami nadanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali: Państwo Stefania i Andrzej Bukowscy, Państwo Teresa i Zdzisław Ciosowie, Państwo Anna i Andrzej Hutniczakowie, Państwo Barbara i Janusz Kasicowie, Państwo Halina i Witold Kuropatwowie, Państwo Irena i Stefan Polakiewiczowie, Państwo Maria i Marek Szarkiewiczowie, Państwo Marianna i Jan Sztanderowie, Państwo Teresa i Leon Wawrzyńczakowie.

Po dekoracji medalami, Jubilatom wręczono kwiaty, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku oraz tradycyjnej lampki szampana. Całość dopełnił występ przygotowany przez dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stepnicy, oraz recital Pana Patryka Adamkiewicza wokalisty tenorowego działającego przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Stepnicy.

Serdecznie gratulujemy Szanownym Jubilatom, życzymy wszystkiego najlepszego na kolejne lata życia!!!

Oto krótka charakterystyka Jubilatów:

czytaj więcej » Złote Gody

Zachęcamy do udziału w Wyborach Samorządowych

dodano: 2024-04-04 08:53:54

Plakat o wyborach samorządowych które odbędą się 7 kwietnia 2024 roku

7 kwietnia 2024 r. odbędą się Wybory Samorządowe, zachęcam Państwa do udziału w nich, ponieważ to nie jest tylko nasze prawo, ale i obowiązek obywatelski. Już w najbliższą niedzielę będziecie Państwo wybierać  przedstawicieli  do  Rady Miejskiej w Stepnicy, Rady Powiatu Goleniowskiego, Sejmiku  Województwa Zachodniopomorskiego  oraz Burmistrza Naszej Gminy. W naszej gminie wyjątkowo jest tylko jeden kandydat na Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica oraz tylko w 5 okręgach odbędzie się  głosowanie do Rady Miejskiej,  co nie oznacza że nasz udział w wyborach jest mniej ważny. Każdy głos się liczy, ponieważ w przypadku wyborów Burmistrza otrzymacie Państwo kartę do głosowania, w której oddacie swój głos za kandydaturą Andrzeja Wyganowskiego głosując na „tak” lub przeciw niej głosując na „nie”.

Głosować na radnych do Rady Miejskiej  będą mogli mieszkańcy okręgów wyborczych nr 1, 2, 6, 8 i 14 i to oni dostaną pakiet 4 kart. W pozostałych okręgach wyborcy otrzymają wspominaną wyżej kartę do głosowania na burmistrza oraz karty do głosowania do Rady Powiatu oraz Sejmiku Województwa. To okazja, by wybrać tych, którzy w danej kadencji będą decydować o kluczowych aspektach naszego codziennego życia - od remontów dróg, ochrony zdrowia, edukacji, komunikacji publicznej aż po rozdział środków na szczeblu województwa.  Informacje o kandydatach znajdują się w BIP Urzędu Miasta i Gminy Stepnica:  https://bip.stepnica.pl/artykul/okregi-wyborcze-1

Niewątpliwym ułatwieniem dla mieszkańców miejscowości, w których nie znajduje się lokal wyborczy będzie zorganizowany bezpłatny transport, którego rozkład jazdy  prezentujemy poniżej. Bus odbędzie dwa kursy rano oraz po popołudniu. Rozkład jazdy

 Mariola Kwiryng

Sekretarz Gminy Stepnica

czytaj więcej » Zachęcamy do udziału w Wyborach Samorządowych

Kolejne środki finansowe dla Gminy Stepnica

dodano: 2024-04-03 12:24:12

zdjecie zbiorowe uczestników spotkania w sprawie podpisania porozumienia o środkach finansowych w ramach SOM

W dniu 02.04.2024 r. zarząd Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego podpisał umowę z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego Panem Olgierdem Geblewiczem na przekazanie środków finansowych około 500 mln  zł dla gmin tworzących obszar metropolitarny. Fakt ten nastąpił po długich rozmowach i negocjacjach. Nasza Gmina na chwilę obecną w ramach otrzymanych środków przystąpi do realizacji następujących projektów:

  1. Remont Przystani im. Kapitana Roberta Hilgendorfa polegający na wymianie pokładów drewnianych na tworzywo sztuczne na pomostach cumowniczych oraz rozbudowę bosmanatu o kolejne natryski i sanitariaty.
  2. Wykonanie Parku Natury Zalewu Szczecińskiego, w którym zostaną zaprezentowane wraz z opisami zwierzęta  żyjące w Zalewie Szczecińskim. Oprócz modeli zwierząt wykonane zostaną również alejki spacerowe i parkingi samochodowe.
  3. Termomodernizacja budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stepnicy wraz zamontowaniem na dachu budynku fotowoltaiki.
  4. Przy pomniku Niepodległości w Stepnicy z popiersiem Józefa Piłsudskiego zostanie wykonany tzw. Zielony Skwer. Będzie to reprezentacyjne miejsce  w Stepnicy.
  5. Przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej będzie prowadzony projekt w ramach którego, którego będziemy realizować program pomocy seniorom i osobom niepełnosprawnym m.in. zostanie utworzona wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. 

Andrzej Wyganowski

Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

czytaj więcej » Kolejne środki finansowe dla Gminy Stepnica

Uwaga ograniczenia w pracy USC i ewidencji ludności

dodano: 2024-04-02 09:53:57

urząd stanu cywilnego napis na tablicy czerwonej. Zdjęcie poglądowe Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 kwietnia 2024r. (środa) Urząd  Stanu Cywilnego w Stepnicy, ewidencja ludności, dowody osobiste będą czynne w godz. od 07.30 do 12.00.

Za utrudnienia przepraszamy!

 

Agnieszka Cyniak

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego

czytaj więcej » Uwaga ograniczenia w pracy USC i ewidencji ludności

Ostatnia Sesja Rady Miejskiej w Stepnicy kadencji 2018-2024

dodano: 2024-03-28 11:05:05

radni obradujacy podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Stepnicy 26 marca 2024 r. odbyła się  XXXVIII Sesja Rady Miejskiej w Stepnicy.  Było  to wyjątkowe i uroczyste wydarzenie, na którym Burmistrz Miasta i Gminy  Andrzej Wyganowski podziękował wszystkim radnym za rzetelną i pełną zaangażowania pracę, dzięki której możliwe było zrealizowanie założonych przedsięwzięć na rzecz poprawy życia mieszkańców.  Z tej okazji wręczył radnym  pamiątkowe książki.

Natomiast bukiet  kwiatów wręczyła Pani Przewodnicząca Rady Miejskiej w Stepnicy Agnieszka Makowska,  Panu Burmistrzowi kierując podziękowania od wszystkich radnych za wzorową współpracę w kończącej się właśnie kadencji z Burmistrzem i pracownikami urzędu. 

Był to czas podziękowań, ale także pożegnań z radnymi, którzy nie zdecydowali się kandydować do Rady Miejskiej w Stepnicy w wyborach 7 kwietnia, są to:  Barbara Kierzynkowska, Anna Bochniarz -Mutkowska, Rajmund Bogacki, Ryszard Chmurowski, Joanna Marszałek, Sasza Kordzielewski.   

Ponadto warto zauważyć, że mimo uroczystego charakteru Sesji, radni rozpatrzyli i przyjęli 15 różnego rodzaju sprawozdań oraz uchwalili 15 uchwał.

Mariola Kwiryng

Sekretarz Gminy Stepnica

czytaj więcej » Ostatnia Sesja Rady Miejskiej w Stepnicy kadencji 2018-2024