Aktualności

Informacja Wojewody Zachodniopomorskiego

dodano: 2017-10-06 10:53:45

W związku z wystąpieniem tegorocznych szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, spowodowanych przez deszcze nawalne oraz gwałtowne gradobicia, Wojewoda Zachodniopomorski przekazuje w załączeniu pismo Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie form pomocy dla poszkodowanych producentów rolnych.

czytaj więcej » Informacja Wojewody Zachodniopomorskiego

Europejski Tydzień Sportu w Szkole Podstawowej w Racimierzu

dodano: 2017-10-06 10:19:05

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej której zadaniem jest także promowanie sportu i aktywności fizycznej w całej Europie. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana jest pod hasłem #Be Active, a Szkoła Podstawowa w Racimierzu uczestniczyła w niej już kolejny raz.

W ramach tej ogólnopolskiej akcji odbyły się w SP w Racimierzu:

- wycieczka rowerowa do Wolina – 22.09.2017 r.

-„Rodzinne tańcowanie” Zumba – 25.09.2017 r.

- „Rodzinne Bieganie” – 30.09.2017 r.

czytaj więcej » Europejski Tydzień Sportu w Szkole Podstawowej w Racimierzu

Przerwa na wspólne czytanie - GŁOSOWANIE

dodano: 2017-10-06 10:00:51

Gminna Biblioteka Publiczna w Stepnicy bierze udział w akcji " Przerwa na wspólne czytanie" i liczy na Nasze głosy.

Drodzy Czytelnicy i Czytelniczki DO DZIEŁA :)

Wspólnie możemy powiększać nasz księgozbiór! Atrakcyjne nagrody czekają.

Etap głosowania rozpoczyna się 2 października i trwa do 31 października

Wejdź na stronę https://www.wspolneczytanie.pl/konto i zagłosuj na Gminną Bibliotekę Publiczną w Stepnicy.

Codziennie można oddać jeden głos!

czytaj więcej » Przerwa na wspólne czytanie - GŁOSOWANIE

Impreza pn. "Zardzewiałe łańcuchy"

dodano: 2017-10-06 09:26:19

W dniach 13-15 października Zespół Niespokojnych Nóg czyli grupa rowerzystów ze Szczecina i okolic, będzie świętować w Czarnocinie 200 rocznicę wynalezienia roweru podczas imprezy pn. "Zardzewiałe łańcuchy". Rowerzyści przyjadą oczywiście na rowerach, a głównym punktem programu będzie rajd rowerowy na orientację po naszej gminie, który odbędzie się w sobotę 14 października. Ponadto zaplanowano kilka atrakcyjnych aktywności dla uczestników, które zostaną wyjawione dopiero podczas trwania święta.

Lista uczestników wciąż jest otwarta. Szczegółowe informacje oraz zgłoszenia na stronie:

https://www.facebook.com/events/1960614310821835

Zapraszamy!

czytaj więcej » Impreza pn. "Zardzewiałe łańcuchy"

Złote Gody w Gminie Stepnica

dodano: 2017-09-28 14:39:29

Złote Gody. Link prowadzi do powiększonej wersji.

W niezwykle uroczystej oprawie w dniu 22.09.2017r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stepnicy świętowaliśmy Jubileusz Długoletniego Pożycia Małżeńskiego. 6 par obchodziło 50 lecie Pożycia Małżeńskiego: Państwo Marianna i Tadeusz Górni, Państwo Janina I Leonard Kuropatwa, Państwo Zofia i Janusz Kęcik, Państwo Teresa i Zbigniew Orlon, Państwo Leokadia i Jan Szulc, Państwo Irena i Stefan Kaliscy.

Po przywitaniu gości i krótkiej charakterystyce przebiegu pracy zawodowej oraz okresu zamieszkiwania na terenie Gminy Stepnica Jubilatów, Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica w imieniu Prezydenta RP odznaczył medalami naszych Szanownych Jubilatów, którzy obchodzili 50 lecie Pożycia Małżeńskiego.

Były kwiaty, życzenia, toast i chwile wzruszenia.

Wszystkim jubilatom życzymy dalszych lat wspólnego życia, miłości i zdrowia.

Po części oficjalnej dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stepnicy przedstawiły specjalne dla Jubilatów program artystyczny.

W dniu 28.09.2017 r. Pani Irena Kaliska ze względu na sytuację rodzinną została odznaczona w swoim domu rodzinnym w Stepniczce.

czytaj więcej » Złote Gody w Gminie Stepnica

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna od 1 października 2017 r.

dodano: 2017-09-28 08:00:00

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 8:00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację.

czytaj więcej » Nocna i świąteczna opieka zdrowotna od 1 października 2017 r.

Darmowa aplikacja RSO (Regionalny System Ostrzegania)

dodano: 2017-09-22 14:54:01

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego przy Wojewodzie Zachodniopomorskim informuje, o funkcjonowaniu aplikacji RSO (Regionalny System Ostrzegania) .

Istnieje możliwość pobrania ww. aplikacji za darmo na telefony komórkowe i inne urządzenia mobilne, gdzie w formie komunikatów na bieżąco podawane są najważniejsze informacje i ostrzeżenia (hydrologiczne, meteorologiczne, drogowe itd.) dla województwa (województw).

Aplikacja ta ułatwia przepływ informacji na rzecz zarządzania kryzysowego, a korzystanie z niej w przyszłości może pomóc w niejednej nieprzewidzianej sytuacji związanej z anomaliami pogodowymi.

Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

mgr Andrzej Wyganowski

czytaj więcej » Darmowa aplikacja RSO (Regionalny System Ostrzegania)