Aktualności

Happening „Marzyciele” w Stepnicy (25.07.2020)

dodano: 2020-07-22 13:10:12

lato w teatrze spektakl DOKĄD ZMIERZASZ CZŁOWIEKU, CZYLI „MARZYCIELE” XXI WIEKU

 Happening „Marzyciele” to podsumowanie dwutygodniowych warsztatów artystycznych, odbywających się w Stepnicy. Młodzież w wieku 13-18 lat przez cały ten czas pracuje pod okiem instruktorów na zajęciach aktorskich, muzycznych, scenograficznych i plastycznych. Finałowy spektakl będzie zakończeniem pracy twórczej na każdym z nich. Widowiska odbędą się w Barlinku (24.07.2020) i w Stepnicy (25.07.2020) o godzinie 17:00. 

czytaj więcej » Happening „Marzyciele” w Stepnicy (25.07.2020)

LATO W TEATRZE- PROJEKT „MARZYCIELE”

dodano: 2020-07-17 07:47:52

lato w teatrze   projekt W lipcu i sierpniu odbywa się kolejna 13. już edycja Lata w Teatrze- programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. W tym roku lokalny organizator- Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy- zaprosił do wspólnego projektu Stowarzyszenie Plantację Wyobraźni- Mały Dom Kultury z Barlinka. Projekt „MARZYCIELE” trwający od 13 do 26 lipca 2020 roku to dwutygodniowy obóz artystyczny, skupiający wokół siebie młodzież od 13. do 18. roku życia, którym celem jest wspólna praca twórcza.

czytaj więcej » LATO W TEATRZE- PROJEKT „MARZYCIELE”

IX Regaty Stepnica - relacja

dodano: 2020-07-15 07:46:23

jachty podcza Regat

Iście żeglarską pogodą przeszły do historii IX Regaty Stepnica. Od rana przywitało nas słońce, dlatego bułeczki dostarczone żeglarzom, a może nawet upieczone, przez Annę Turniak smakowały jeszcze lepiej. Oprócz pogody dopisała frekwencja, ponieważ liczba zgłoszeń „na ostatnią chwilę” podwoiła listę  uczestników. Do regat zgłosiło się 31 jachtów,  ale z różnych przyczyn wystartowało 28 jednostek. Oczywiście z racji panującego zagrożenia epidemicznego zachowywano wszelkie środki ostrożności, były więc maseczki, odkażanie rąk itd.

Rozpoczęcie IX Regat tradycyjnie i dumnie ogłosił gong dzwonu im. kpt Roberta Hilgendorfa, a uczestników przywitała Mariola Kwiryng Sekretarz Gminy, w towarzystwie Sławka Turniaka współorganizatora i  przedstawiciela Klubu Żeglarzy Samotników oraz równocześnie uczestnika regat. Techniczne kwestie rozegrania regat przekazał uczestnikom Sędzia Główny Regat  - Jerzy Kaczor.  

czytaj więcej » IX Regaty Stepnica - relacja

Informacja o otwarciu Orlika

dodano: 2020-07-14 14:00:47

logo Orlik Informujemy, że zespół boisk Orlik w Stepnicy, w okresie pandemii czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 11:00 – 14:00 i 19:00 – 21:00. W tych godzinach, zarówno boisko trawiaste, jak też boisko tzw. pomarańczowe jest ogólnodostępne. Wstęp grup zorganizowanych oraz rozgrywki tenisa ziemnego są możliwe w dowolnym czasie (także weekendy), po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej, nr 608 502 252. 
Na Orliku obowiązują ograniczenia sanitarne, ustanowione przez Ministra Zdrowia w porozumieniu z Ministerstwem Sportu. 
 

czytaj więcej » Informacja o otwarciu Orlika

Dotacja na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej

dodano: 2020-07-14 10:09:32

podpisanie umowy W 2020 r. Gmina Stepnica znalazła się w gronie 88 samorządów z Województwa Zachodniopomorskiego, które uzyskały dotację na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej.  W tym roku złożyliśmy do Urzędu Marszałkowskiego wniosek obejmujący trzy zadania.

Remont piłkochwytów na boisku Orlik w Stepnicy. Istniejące piłkochwyty pod wpływem intensywnego użytkowania oraz zmiennych warunków atmosferycznych uległy zniszczeniu. 
Kolejne zadanie w ramach projektu to wykonanie systemu nawadniania murawy boiska piłkarskiego w Racimierzu, które polegać będzie na wykonaniu studni oraz zakupie akcesoriów do podlewania murawy stadionu w Racimierzu.
Również na stadionie w Racimierzu wymienione zostaną bramki piłkarskie. Nowe bramki w przeciwieństwie do istniejących spełniać będą szereg wymagań jakościowych i bezpieczeństwa. Są zgodne z przepisami PZPN, FIFA  co uprawnia do przeprowadzania rozgrywek ligowych w piłkę nożną. Do bramek zostaną zakupione również 2 siatki. 

Umowa na realizację tego projektu została podpisana 13.07.2020 w Stepnicy przez Stanisława Wziątka Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego oraz Andrzeja Wyganowskiego Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica.
Na realizację wszystkich zaplanowanych prac zostały już podpisane stosowne umowy i zlecenia. Planujemy, że prace na w/w obiektach zakończą się do końca sierpnia 2020 r.  

czytaj więcej » Dotacja na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej

Wypożyczalnia rowerów

dodano: 2020-07-13 15:04:04

rowery w wypożyczalni Na przystani przy Kanale Młyńskim Klub Żeglarski i Motorowodny LOK uruchomił wypożyczalnię rowerów. Wypożyczalnia czynna jest od 8.00 do 21.00,  a rower można wypożyczyć   płacąc za godzinę od 5 do 7 zł lub na cały dzień za 40 zł.  Dzieci mają 20% zniżkę przy wypożyczeniu na cały dzień.

Jednośladów jest na razie  4, ale Klub zapowiedział, że będzie doposażał swoją wypożyczalnię w miarę wzrostu zainteresowania.  Zachęcamy do wypożyczania i  zwiedzania naszych szlaków rowerowych.

Cennik wypożyczalni rowerów na przystani przy Kanale Młyńskim 

czytaj więcej » Wypożyczalnia rowerów

Szanowni Mieszkańcy Gminy Stepnica

dodano: 2020-07-12 13:46:30

zniszczona tablica na plaży Dewastacja mienia publicznego jest coraz większym problemem każdej gminy, również i naszej. Bez skrupułów niszczone jest to, co ciężką pracą i dużymi nakładami środków zostało stworzone. Wszyscy chcemy dbać o wygląd gminy i powinniśmy reagować na wszelkie oznaki wandalizmu i chuligańskich zachowań. Dlatego zwracam  się z uprzejmą prośbą, aby nie dawać przyzwolenia na niszczenie tego, co w sumie należy do nas wszystkich.

Potrzebna jest natychmiastowa reakcja ze strony mieszkańców. Jeśli zaobserwujecie Państwo zachowania noszące znamiona wandalizmu, polegające na dewastacji tablic informacyjnych, koszy na śmieci,  znaków drogowych,  urządzeń na placach zabaw, boiskach, mazanie sprayem itp. proszę  o niezwłoczną informację do Straży Miejskiej w Stepnicy tel. kom. 510 253 280, na policję:  477 821 511  lub na mój służbowy tel. 509 909 416. Ze strony Komendanta Straży Miejskiej,  a także z mojej zapewniamy Państwu pełną anonimowość. 

Andrzej Wyganowski

Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

czytaj więcej » Szanowni Mieszkańcy Gminy Stepnica