Aktualności

Podziękowanie dla Burmistrza

dodano: 2020-03-02 12:00:03

wręczenie podziekowania Panu Burmistrzowi przez Prezesa Związku Żeglarskiego. link prowadzi do powiększonj wersji zdjęcia.  W dniu 29 lutego br. podczas spotkania sprawozdawczego Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Pan Burmistrz Andrzej Wyganowski otrzymał podziękowanie za wieloletnią współpracę na polu promocji i rozwoju zachodniopomorskiego żeglarstwa, a w szczególności za wkład w modernizację i rozbudowę infrastruktury żeglarskiej na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim. Podziękowanie w imieniu Związku wręczył Prezes dr Zbigniew Zalewski.  

czytaj więcej » Podziękowanie dla Burmistrza

INFORMACJA DLA OSÓB PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ NA TERENIE GMINY STEPNICA

dodano: 2020-02-11 13:35:14

INFORMACJA DLA OSÓB PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ NA TERENIE GMINY STEPNICA

Serdecznie zapraszamy podmioty gospodarcze zlokalizowane na terenie
Gminy Stepnica
do PGK Sp. z o.o. w Goleniowie
Biuro Obsługi Klienta (KASA)
przy ul. I Brygady Legionów 17  C,
celem podpisania umowy na wywóz odpadów komunalnych.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 882-022-653.

W związku z powyższym przedsiębiorcy do końca lutego br. powinni podpisać stosowną umowę na odbiór odpadów w sposób selektywny.
Kopię zawartej umowy należy dostarczyć do Urzędu Miasta i Gminy  w Stepnicy do pokoju nr 12 niezwłocznie po jej podpisaniu.

czytaj więcej » INFORMACJA DLA OSÓB PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ NA TERENIE GMINY STEPNICA

Galan Logistic wyróżniony w konkursie Perły Biznesu 2019

dodano: 2020-02-07 21:43:16

Przemysław Gałan w towarzystwie Burmistrza i sekretarza gminy Stepnica

Szanowni Państwo jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz mieszkaniec Przemysław Gałan wczoraj tj. 6 lutego podczas uroczystej  Gali  Perły Biznesu  odebrał wyróżnienie w kategorii Wydarzenie Gospodarcze 2019 r.  za Rozwój kompleksowej obsługi logistycznej w wykonaniu firmy rodzinnej - firma Galan Logistics z Kobylanki.

 Galan Logistics od 2006 roku specjalizuje się w kompleksowej obsłudze logistycznej. Firma świadczy profesjonalne i efektywne usługi w zakresie spedycji na rynku krajowym i międzynarodowym.  I choć firma ma swoją siedzibę poza Stepnicą, serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i rozwoju firmy  również na terenie naszej gminy.   

Organizatorem konkursu Perły Biznesu jest redakcja „Świat Biznesu”, magazynu gospodarczego Pomorza Zachodniego. Głównym współorganizatorem gali był hotel Novotel Szczecin Centrum, a mecenasem wydarzenia – Polska Fundacja Przedsiębiorczości w Szczecinie. W kapitule konkursu zasiadają znamienite osobistości ze świata nauki,  redakcji świat biznesu oraz publicystyki gospodarczej .

Więcej o samym konkursie przeczytacie Państwo tutaj  

 

czytaj więcej » Galan Logistic wyróżniony w konkursie Perły Biznesu 2019

Informacja w sprawie połączeń autobusowych PKS

dodano: 2020-02-05 12:12:02

logo wąznej informacji Pragnę Państwa poinformować, że 8 stycznia tego roku, do Urzędu Miasta i Gminy wpłynęło pismo z PKS Spółka z o.o. w Kamieniu Pomorskim, w którym zostaliśmy poinformowani, że od 1 lutego 2020 r. zostają zawieszone wszystkie połączenia PKS do Czarnocina i z Czarnocina.

pismo PKS

Oznaczało to, że mieszkańcy Czarnocina, Kopic, Świętowic, Gąsierzyna oraz miejscowości Piaski Małe zostaną całkowicie pozbawieni możliwości dojazdu środkami komunikacji publicznej do Stepnicy czy Goleniowa. Podjęliśmy z PKS w Kamieniu Pomorskim intensywne rozmowy na temat utrzymania połączeń tak, aby mieszkańcy nie zostali „odcięci od świata”. Wynikiem Naszych rozmów jest nowy, ustalony od 1 lutego bieżącego miesiąca rozkład jazdy autobusów PKS na trasie Czarnocin – Stepnica – Goleniów, w którym to rozkładzie są trzy połączenia w ciągu dnia z Czarnocina do Goleniowa oraz trzy połączenia z Goleniowa do Czarnocina. Umożliwia to dojazd do szkół, do pracy czy lekarzy specjalistów w Goleniowie oraz dogodny powrót. Rozkład aktualny

 

czytaj więcej » Informacja w sprawie połączeń autobusowych PKS

Temat fermy drobiu w audycji radiowej Czas Reakcji

dodano: 2020-02-05 10:34:22

logo polskiego radia szczecin. W dniu 3 lutego br. w  audycji „Czas Reakcji” nadawanej w Polskim  Radiu Szczecin, poruszano temat  "budowy fermy drobiu na Kolonii w Miłowie ”. Wywiadu w tym zakresie udzielił Pan Burmistrz Andrzej Wyganowski. Poniżej przedstawiamy Państwu link do nagrania z audycji , proszę tylko wybrać dzień 03.02.2020, cześć właściwa tematu rozpoczyna się w 9 minucie 25 sekund 

czytaj więcej » Temat fermy drobiu w audycji radiowej Czas Reakcji

Harmonogram odbioru odpadów w 2020 r.

dodano: 2020-01-22 21:42:10

harmonogram wywozu odpadów HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH ZMIESZANYCH I  SELEKTYWNYCH  OD MIESZKAŃCÓW Z TERENU  GMINY STEPNICA  NA ROK 2020 

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH ZMIESZANYCH I SELEKTYWNYCH Z BUDYNKÓW WIELOLOKALOWYCH  Z TERENU  GMINY STEPNICA  NA ROK 2020

czytaj więcej » Harmonogram odbioru odpadów w 2020 r.

NOWA USTAWA „ŚMIECIOWA”, ZMIANY W GMINIE STEPNICA OD 01.01.2020 r.

dodano: 2019-12-05 10:36:33

logoty segreagcji śmieci. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia.

Szanowni  Mieszkańcy

1. Od dnia 1 stycznia 2020 r. wejdzie w życie ustawowy obowiązek selektywnego zbierania odpadów komunalnych dla wszystkich właścicieli nieruchomości.

2. Mieszkańcy, którzy dotychczas nie prowadzą selektywnej zbiórki odpadów komunalnych winni zapoznać się z zasadami segregowania odpadów komunalnych i złożyć nową deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Szczegółowe informacje dotyczące poprawnej segregacji można znaleźć na stronie internetowej www.stepnica.pl w zakładce ochrona środowiska – gospodarka odpadami. Ulotka dostępna tutaj

3. Zobowiązuje się wszystkich mieszkańców do podpisania pojemników na odpady zmieszane ( ulica, numer nieruchomości oraz numer lokalu).

4. Stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosić będzie 20zł od każdego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość.

Za stwierdzony brak selektywnej zbiórki odpadów grozi kara grzywny oraz podwyższona opłata za miesiąc lub miesiące, w których nie dopełniono tego obowiązku  w wysokości dwukrotności wysokości stawki opłaty czyli 40zł od osoby.

czytaj więcej » NOWA USTAWA „ŚMIECIOWA”, ZMIANY W GMINIE STEPNICA OD 01.01.2020 r.