Aktualności

Powiadamianie sms o planowanych przerwach w dostawach wody

dodano: 2021-07-13 21:24:23

kranUprzejmie informujemy, iż firma Wodociągi Zachodniopomorskie Sp. z o.o.  w Goleniowie uruchomiła usługę powiadamiania mieszkańców Gminy Stepnica   o planowanych przerwach w dostawie wody poprzez wiadomość „sms”. Dochodzą do nas sygnały od mieszkańców, iż część z nich nie dostaje takiej wiadomości. Przyczyną są nieaktualne numery telefonów, którymi dysponują Wodociągi Zachodniopomorskie. W związku z powyższym w celu dokonania aktualizacji numeru telefonu lub zgłoszenia nowego numeru proszę o kontakt mailowy na biuro@woz.pl lub telefonicznie  91 418-44-31 wew. 14.
Anna Humieja
Kierownik Architektury i Ochrony Środowiska

czytaj więcej » Powiadamianie sms o planowanych przerwach w dostawach wody

X Regaty Stepnica relacja

dodano: 2021-07-12 22:15:05

podczas nagradzania uczestników regat

W X Regatach o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica udział wzięły  34 jachty z ponad setką żeglarzy na ich  pokładach. Już od samego rana tradycyjnie na przystani na Kanale Młyńskim przyjmowane były zgłoszenia oraz wydawane numery startowe oraz poranne śniadanie czyli bułki pączki z lokalnej piekarni zabezpieczone przez Annę Turniak.  

Regatowców na odprawie Kapitanów powitała  w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica Sekretarz Gminy Mariola Kwiryng, a specjalne zaproszenie do  udziału w Dniach Stepnicy wystosowała obecna na odprawie Mirosława Nowak Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Stepnicy. Sprawy techniczne i organizacyjne przekazał Sędzia Regat Jerzy Kaczor.  O minutę ciszy dla uczczenia pamięci zmarłych kolegów z Klubu Żeglarskiego Lok w Stepnicy -  Józefa Tadeusza Szykucia oraz bosmana Stanisława Tyla poprosił Sławomir Turniak.  Dźwięki  dzwonu im. Kpt. Roberta Hilgendorfa dopełniły uroczystego  otwarcia Regat.

czytaj więcej » X Regaty Stepnica relacja

Pożyczka płynnościowa dla Zachodniopomorskich przedsiębiorców

dodano: 2021-07-12 13:58:47

pożyczka płynnościowa Fundusz Regionu Wałbrzyskiego podpisał umowę z Zachodniopomorską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. na wsparcie firm dotkniętych skutkami pandemii COVID-19. Pożyczka płynnościowa umożliwia mikro, małym i średnim firmom z województwa zachodniopomorskiego  na sfinansowanie wydatków związanych z utrzymaniem bieżącej działalności i zapewnieniem jej płynności finansowej.

Kto może otrzymać wsparcie?

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z siedzibą lub prowadzące działalność gospodarczą na terenie województwa: zachodniopomorskiego, działające w sektorach szczególnie dotkniętych w związku z rozprzestrzenianiem się epidemii COVID-19 (m.in. transport, turystyka, kultura, hotelarstwo, handel detaliczny, gastronomia, i inne)

czytaj więcej » Pożyczka płynnościowa dla Zachodniopomorskich przedsiębiorców

PRZEDSIĘBIORCY – ODPADY !!!

dodano: 2021-07-09 13:00:07

odpady Przypominamy przedsiębiorcom prowadzącym działalność  gospodarczą na terenie naszej Gminy, iż zgodnie z indywidualnie podpisanymi umowami z firmą PGK Spółka z o.o w Goleniowie  na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych zobowiązani jesteście Państwo do oddawania selektywnej frakcji odpadów w specjalnie oznakowanych workach. Każdy przedsiębiorca przy podpisywaniu umowy został wyposażony w pakiet startowy worków ( specjalnie oznakowany ). Niedopuszczalne jest zbieranie odpadów w workach przeznaczonych dla mieszkańców nieruchomości zamieszkałych!!! O nieprawidłowościach w tym zakresie będzie informowała tutejszy urząd firma PGK.

czytaj więcej » PRZEDSIĘBIORCY – ODPADY !!!

Dni Stepnicy

dodano: 2021-07-08 10:38:03

Plakat Dni Stepnicy treść z plakatu  w treści aktualności

czytaj więcej » Dni Stepnicy

NSP w świetlicy w Miłowie

dodano: 2021-07-08 10:27:39

baner NSP 2021 Gminne Biuro Spisowe w Stepnicy  informuje, że organizuje  Mobilne Miejsce Spisowe oraz przeprowadzenie wywiadów bezpośrednich z zachowaniem reżimu sanitarnego w dniu  14 lipca  2021 r. (środa)  w godz. 09.00 do 11.00. w świetlicy wiejskiej w Miłowie.

 Chętnych do wzięcia udziału w spisie za pośrednictwem członków GBS, prosimy o telefoniczne zgłoszenie się do Gminnego Biura Spisowego w Stepnicy, tel. 91 418 85 21 w. 15  kom. 509 567 353  lub   do Sołtysa miejscowości Miłowo  Pani Mirosławy Beczek.

Andrzej Wyganowski

Gminny Komisarz Spisowy

 

 

czytaj więcej » NSP w świetlicy w Miłowie

Zmiany w Programie Czyste Powietrze

dodano: 2021-07-07 15:30:05

czyste powietrze 1 lipca 2021 r. weszła w życie nowa wersja programu „Czyste Powietrze”, uwzględniająca wycofanie dotacji na kotły węglowe (od 1 stycznia 2022 r.), 

Zakup i montaż kotła na węgiel w ramach programu „Czyste Powietrze” będzie możliwy tylko do końca bieżącego roku. Oznacza to, że koszt będzie kwalifikowany pod warunkiem złożenia wniosku o dofinansowanie obejmującego swoim zakresem zakup i montaż kotła na węgiel do 31 grudnia 2021 r. (konieczne jest wystawienie faktury lub równoważnego dokumentu księgowego z datą do 31 grudnia 2021 r.). Od 1 stycznia 2022 r. nie będzie już można składać wniosków o dotacje na kotły węglowe.

czytaj więcej » Zmiany w Programie Czyste Powietrze