Aktualności

Uwaga ważna informacja NSP 2021 r.

dodano: 2021-04-14 10:27:22

baner Narodwego Spisu Powszechnego Ludnośi i Miekszkań 2021 Szanowni Państwo,

Informujemy, że rachmistrzowie spisowi rozpoczną wywiady telefoniczne od 4 maja 2021 r., w kwietniu obowiązek spisowy wypełniamy jedynie poprzez:  samospis internetowy oraz kontakt z infolinią spisową pod numerem telefonu 22 279 99 99.

Przypominamy że udział w spisie jest obowiązkowy, a wszystkie dane zebrane w spisie objęte są tajemnicą statystyczną. Podstawą prawną przeprowadzenia spisu jest ustawa o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r.

 

czytaj więcej » Uwaga ważna informacja NSP 2021 r.

Pomóżmy Kacperkowi

dodano: 2021-04-13 14:24:15

Plakat z potrzebujacym Kacperkiem Kacperek Gorzelańczyk to mały mieszkaniec miejscowości Mosty.  Chłopiec ma 14 miesięcy. Pierwsze problemy z jego zdrowiem, a nawet życiem były już przy porodzie, ponieważ urodził się martwy i musiał być reanimowany. Więc sam start życia miał ciężki, a jednak wygrał pierwszą walkę w swoim życiu.   Chłopczyk później rozwijał się na pozór normalnie, aż do momentu, jak skończył roczek. Wtedy też rodzice chłopca usłyszeli tę straszną informację, że Kacperek może chorować na SMA – rdzeniowy zanik mięśni, czyli chorobę, która niszczy mięśnie dziecka, odbiera sprawność, siły, oddech… Po testach i wynikach, na które rodzice czekali 4 tygodnie, usłyszeli diagnozę i potwierdzenie tego, na co chory jest ich synek. Wówczas zaczęła się jego kolejna walka - walka z czasem, ponieważ Kacperkowi pomóc może jedynie terapia genowa, która wymaga podania leku nierefundowanego w naszym kraju – Zolgensma. Lek ten można podać do momentu, zanim chłopiec dojdzie do wagi 13,5 kg, ponieważ im będzie starszy i większy, tym bardziej będzie to dla niego ryzykowne. Tak więc goni nas czas. Kwota, którą trzeba uzbierać to prawie 9,5 miliona złotych. Jest to niewyobrażalnie wielka kwota, której sami rodzice, ich rodzina, znajomi, mieszkańcy Gminy Goleniów nie są w stanie uzbierać. Musimy wyjść poza gminę, powiat, województwo, aby cały kraj dowiedział się o Kacperku, bo wtedy rosną szanse na to, że się uda.

Pieniądze można wpłacić bezpośrednio na zbiórkę, klikając w link ↓

https://www.siepomaga.pl/kacper-sma

 

czytaj więcej » Pomóżmy Kacperkowi

Narodowy Spis Powszechny - Loteria promocyjna dla samospisujących

dodano: 2021-04-09 21:52:21

baner narodowego spisu powszechnego

Od 1 kwietnia br. Główny Urząd Statystyczny prowadzi Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Dane zebrane podczas spisów służą do opracowywania strategii i programów rozwojowych dla kraju, regionów i gmin.

Z uwagi na obecne zagrożenie epidemiczne związane z COVID-19 w celu umożliwienia efektywnego przeprowadzenia spisu   wydłużono czas  realizacji NSP 2021 o 3 miesiące, tj. do 30 września 2021.

Udział w spisie jest obowiązkowy, a wszystkie dane zebrane w spisie objęte są tajemnicą statystyczną. Podstawą prawną przeprowadzenia spisu jest ustawa o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r.

Główną metodą udziału w spisie jest samospis internetowy – na stronie internetowej spis.gov.pl należy zalogować się do aplikacji i wypełnić formularz spisowy. Samospis internetowy  trwa od 1 kwietnia do 30 września br. Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie przez Internet lub infolinię do 3 maja, dopiero od 4 maja br. sukcesywnie będą  kontaktować się rachmistrze, aby zrealizować spis w formie wywiadu telefonicznego.

Wraz z rozpoczęciem Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań  startuje Loteria promocyjna Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Szczegółowe informacje o loterii są dostępne na stronie internetowej: https://loteria.spis.gov.pl. Do udziału w loterii uprawnione są pełnoletnie osoby fizyczne, które spiszą się za pośrednictwem interaktywnej aplikacji dostępnej na stronie internetowej https://spis.gov.pl oraz zarejestrują się na stronie loterii.

czytaj więcej » Narodowy Spis Powszechny - Loteria promocyjna dla samospisujących

UWAGA Przerwa w dostawie wody !

dodano: 2021-05-13 11:12:50

kranInformujemy, że podczas wykonywania prac przy przebudowie drogi wojewódzkiej nr 111 w Stepniczce firma wykonująca prace uszkodziła wodociąg, w związku z tym nastąpiła przerwa w dostawie wody. Podjęto już prace związane z naprawą.

Przewidywany czas wznowienia dostaw wody ok. godz. 13.00.  

Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej » UWAGA Przerwa w dostawie wody !

Przerwa w dostawie wody!!!

dodano: 2021-05-11 13:17:27

brak wody Informujemy, że podczas wykonywania prac przy przebudowie drogi wojewódzkiej nr 111 w Stepniczce, firma wykonująca prace uszkodziła wodociąg, w związku z tym nastąpiła przerwa w dostawie wody. Podjęto już prace związane z naprawą. Przewidywany czas wznowienia dostaw wody ok. godz. 15.00. 

Za utrudnienia przepraszamy

czytaj więcej » Przerwa w dostawie wody!!!

Przedłużony termin wywozu odpadów

dodano: 2021-05-10 15:02:47

zbiórka odpadów Firma PGK Goleniów informuje, iż w związku z bardzo dużą ilością odpadów selektywnych w workach na terenie Gminy Stepnica, zbiórka będzie kontynuowana  jutro tj. 11.05 od godz 6:00 w miejscowościach: Jarszewko, Łąka, Racimierz, Żarnowo, Żarnówko.

Odpady BIO w workach i poj. 1100 będą również odebrane w dniu jutrzejszym.

czytaj więcej » Przedłużony termin wywozu odpadów