Aktualności

Zielonczyn lśni

dodano: 2022-09-20 08:00:39

mieszkańcy Zielonczyna podczas sprzątaniaW ślad za sołectwem Czarnocin do „29 Akcji Sprzątania Świata” przystąpiło sołectwo Zielonczyn. W tej niewielkiej miejscowości dzieci wraz z rodzicami bardzo chętnie posprzątały swoje najbliższe otoczenie. Radości ze sprzątania było jeszcze więcej, ponieważ w nagrodę dzieci otrzymały: długopisy, mazaki, gumki, żelki i wiele innych słodkości.

Koordynatorem akcji była Pani Anita Kosecka sołtys,  której serdecznie dziękujemy! Brawo Zielonczyn!

czytaj więcej » Zielonczyn lśni

Informacja o wynikach konsultacji społecznych

dodano: 2022-09-19 08:29:03

konsultacje społeczne logo Zgodnie  z Zarządzeniem Nr 63/2022 Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica z dnia 8 września 2022 r. w dniach od 8  do 15 września 2022 r. prowadzono konsultacje społeczne w sprawie projektu Strategii Rozwoju Turystyki Gminy Stepnica do roku 2030.

Konsultacje prowadzono w formie badania opinii mieszkańców poprzez umieszczenie projektu „Strategii Rozwoju  Turystyki Gminy Stepnica do roku 2030” na stronie internetowej gminy Stepnica oraz w Biuletynie Informacji Publicznej  Urzędu Miasta i  Gminy w Stepnicy. 

Uwagi i opinie można było złożyć:

- na piśmie które można złożyć w siedzibie urzędu  w godz. od 7.30 do 15.30,  

- lub wysłać pocztą tradycyjną na adres urzędu,

- elektronicznie poprzez platformę e-PUAP,

- drogą elektroniczną na adres poczty e-mail: sekretarz@stepnica.pl

We wskazanym terminie wpłynął jeden e-mail, który nie odnosił się do konsultowanego projektu strategii. 

Andrzej Wyganowski

Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

czytaj więcej » Informacja o wynikach konsultacji społecznych

Medal dla Sztabu

dodano: 2022-09-16 08:52:09

medal 30 lecia WOŚP Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Stepnicy (5230) w ramach podziękowań za wieloletnią współpracę otrzymał Medal 30 -lecia Fundacji WOŚP.  

Podziękowania należą się oczywiście wszystkim, którzy przez wiele lat organizowali stepnicki Sztab WOŚP, a były to stowarzyszenia, instytucje i osoby prywatne z naszej gminy, które zawsze mogły liczyć na ogromne wsparcie mieszkańców, na ich dobre serca i chęć niesienia pomocy.

Bardzo się cieszymy, że możemy podzielić się z Wami tymi dobrymi wiadomościami. I już dzisiaj zapraszamy do współpracy przy kolejnym Finale !  Stepnica będzie grała do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Medal można podziwiać w jednej z gablot w holu MGOKu. Zapraszamy !

Mirosława Nowak

Dyrektor MGOK

czytaj więcej » Medal dla Sztabu

Uwaga na grzyby

dodano: 2022-09-06 12:18:27

uwaga na grzyby Powiatowy Inspektor Sanitarny w Goleniowie w związku z rozpoczęciem sezonu grzybowego przypomina, że na wydzielonych przez Urząd placach targowych lub miejscach przewidzianych do prowadzenia handlu obwoźnego można sprzedawać świeże grzyby  leśne posiadające atest klasyfikatora oraz suszone grzyby leśne z atestem grzyboznawcy. Sprzedaż grzybów bez takich atestów jest karalna. Stosowne informacje powinny być umieszczone w miejscach widocznych dla osób handlujących,

czytaj więcej » Uwaga na grzyby

Jesteś pszczelarzem, ta wiadomość jest dla Ciebie

dodano: 2022-09-06 09:01:45

karma dla pszczół Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Szczecinie zaprasza pszczelarzy (zrzeszonych oraz niezrzeszonych w związkach pszczelarskich) posiadających pasieki na terenie województwa zachodniopomorskiego, do udziału w projekcie pn. „Utrzymanie zdrowotności oraz liczebności rodzin pszczelich na terenie województwa zachodniopomorskiego poprzez zakup karmy z dodatkami prebiotycznymi” realizowanego w ramach zadania zleconego i finansowanego ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego na rok 2022.

Termin składania deklaracji udziału w projekcie do 26/09/2022 r.  szczegóły projektu 

czytaj więcej » Jesteś pszczelarzem, ta wiadomość jest dla Ciebie

Uwaga zmiana organizacyjna w odbiorze odpadów

dodano: 2022-09-05 09:19:29

worki na ulicyW związku z przebudową drogi wojewódzkiej na odcinku ul. Wł. Sikorskiego i etapowym wyłączaniem ulicy z ruchu nastąpi zmiana  organizacyjna w odbiorze odpadów selektywnych i zmieszanych. Odpady z nieruchomości od kościoła w stronę Biedronki (ul. Wł. Sikorskiego) należy wystawiać wzdłuż parkingu przy sklepie monopolowym i salonie fryzjerskim, na przeciwko poczty, natomiast z nieruchomości od kościoła w kierunku Stepniczki (ul. Wł. Sikorskiego) będą odbierane z nieruchomości w/g harmonogramu  Miłowo – Czarnocin. Zmiany obowiązują od 06.09.2022 r. do odwołania.

UWAGA termin przesunięty z uwagi na przesunięcie terminu zamknięcia drogi  !

czytaj więcej » Uwaga zmiana organizacyjna w odbiorze odpadów