Aktualności

Czwarty numer gazety "Wieści z Bezdroży"

dodano: 2018-08-01 13:42:16

"Stowarzyszenie Szanse Bezdroży Gmin Powiatu Goleniowskiego" wydało właśnie czwarty numer swojej gazety pod tytułem "Wieści z Bezdroży". Publikacja ma na celu wspieranie rozwoju obszarów wiejskich oraz pomoc w pracy sołtysów, członków rad sołeckich oraz wszystkich osób aktywnych, działających na rzecz rozwoju swoich miejscowości. Gazeta jest bezpłatna, kolportowana jest na terenach wiejskich powiatu goleniowskiego. Będzie się ukazywać cyklicznie.

Czwarty numer czasopisma można pobrać również w wersji elektronicznej (http://szansebezdrozy.pl/wp-content/uploads/2018/07/WzB4.pdf).

czytaj więcej » Czwarty numer gazety "Wieści z Bezdroży"

Czyszczenie piasku

dodano: 2018-08-01 13:07:08

W dniu dzisiejszym tj. 01.08.2018 r. Gmina Stepnica już piąty raz w tym sezonie plażowym przesiewa mechanicznie piasek na plaży publicznej w Stepnicy.

czytaj więcej » Czyszczenie piasku

Akcja profilaktyczna - UWAGA KLESZCZ!

dodano: 2018-07-31 09:02:04

"Uwaga kleszcz!"

Jeśli aktywnie spędzasz czas w plenerze, lubisz odpoczywać w parku czy na działce albo spacerujesz po lesie chroń się przed ukąszeniem kleszcza, które grozi m.in. boreliozą i kleszczowym zapaleniem mózgu. Rusza akcja Urzędu Marszałkowskiego WZ i Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej, informująca o tym jak należy chronić się przed ukąszeniem kleszcza oraz gdy na profilaktykę jest już za późno – jak właściwie go usunąć.

czytaj więcej » Akcja profilaktyczna - UWAGA KLESZCZ!

Trening uruchamiania syren alarmowych

dodano: 2018-07-31 08:48:02

Wojewoda Zachodniopomorski informuje, że w dniu 01 sierpnia 2018 r. działając na podstawie § 10 ust. 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich występowaniu własności oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013, poz. 96) przeprowadza trening uruchamiania syren alarmowych i ich pracy na terenie Miasta i Gminy Stepnica.

W dniu 1 sierpnia br. w godz. 17:00 odbędzie się trening systemu alarmowania i ostrzegania, podczas którego uruchomione zostaną syreny alarmowe, które zostaną włączone w trybie „Ogłoszenie alarmu” (modulowany dźwięk syreny w okresie jednej minuty).

Tomasz Hinc

Wojewoda Zachodniopomorski

czytaj więcej » Trening uruchamiania syren alarmowych

Nabór wniosków o dofinansowanie w ramach LGR Zalew Szczeciński

dodano: 2018-07-26 10:15:00

Lokalna Grupa Rybacka „Zalew Szczeciński” wdrażając Lokalną Strategię Rozwoju 2014-2020 (LSR) informuje o możliwości składania wniosków o dofinansowanie operacji wpisujących się w cele oraz przedsięwzięcia LSR wymienione w ogłoszeniu

 

  1. Termin:  w dniach od 06 sierpnia 2018 r. do 20 sierpnia 2018 r., od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00;

  2. Miejsce: w Biurze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Zalew Szczeciński” przy ul. Dworcowej 4 w Świnoujściu na I piętrze budynku socjalnego w Bazie Rybackiej im. Lechosława Goździka w Świnoujściu;

  3. Tryb:  Wnioski wraz z załącznikami należy składać na odpowiednich formularzach 1 egzemplarz w wersji papierowej z tożsamą wersją elektroniczną. Wnioski należy składać bezpośrednio w miejscu i terminie wskazanym w ogłoszeniu.

czytaj więcej » Nabór wniosków o dofinansowanie w ramach LGR Zalew Szczeciński

Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica - relacja

dodano: 2018-07-25 11:32:46

Uczestnicy zawodów wędkarskich w Czarnocinie 22.07.2018 r. na Kanale Czarnocińkim w Czarnocinie odbyły się kolejne zawody wędkarskie tym razem o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica. W zawodach udział wzięło ponad 50 wędkarzy. Po kilkugodzinnych połowach najlepszym zawodnikiem i zdobywcą okazałego pucharu ufundowanego przez Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica został Kamil Rząsa, drugie miejsce zajął Zbigniew Belewski, a trzeci był Stanisław Nawrocki. Wszystkie złowione w czasie zawodów ryby "wróciły" do Kanału Czarnocińskiego. 

Wszyscy uczestnicy zawodów zostali nagrodzeni drobnymi upominkami ufundowanymi przez organizatora zawodów.

Zawody organizowane w ramach operacji "Impreza Plenerowa "Stepnickie Połowy"

Operacja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”

czytaj więcej » Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica - relacja