Aktualności

Narodowe Czytanie w Bibliotece

dodano: 2020-09-11 14:09:13

logo akcji narodowe czytanie Gminna Biblioteka Publiczna w Stepnicy  już po raz dziewiąty wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Jej celem jest promocja czytelnictwa i przypominanie najważniejszych dzieł polskiej literatury.  W bieżącym roku czytana była „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Fragmenty utworu czytali członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece.

czytaj więcej » Narodowe Czytanie w Bibliotece

Muszla koncertowa w Czarnocinie

dodano: 2020-09-11 08:41:14

Muszla koncertowa w Czarnocinie. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjecia.

Zakończono prace remontowe muszli koncertowej w parku w Czarnocinie.  Sołectwo Czarnocin na ten cel, uzyskało dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w ramach grantu sołeckiego  w wys. 10 000 zł.  Mieszkańcy dziękują pracownikom Urzędu Miasta i Gminy w Stepnicy za przygotowanie potrzebnej dokumentacji  oraz wykonawcy za realizację projektu. 

Jeśli dodać do tego uporządkowany teren parku  i zapał mieszkańców do kultury to już wkrótce możemy spodziewać się koncertów w przyjemnej scenerii.

czytaj więcej » Muszla koncertowa w Czarnocinie

Sportowy Turniej Miast i Gmin w tym roku od 14 do 20 września

dodano: 2020-09-11 08:33:42

baner STMiG 2020Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich od ponad dwudziestu lat organizuje kolejne ogólnopolskie edycje Sportowego Turnieju Miast i Gmin, przez ostatnie jedenaście lat rozgrywane w rozszerzonej formie w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. W bieżącym roku, mając na uwadze ogłoszony na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, a także wprowadzone w związku z tym okresowe ograniczenia w zakresie prowadzenia działalności sportowej i organizacji imprez sportowych, Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich postanowiła zmienić tradycyjny termin rozgrywania Turnieju. 

Na terenie Gminy Stepnica Turniej odbędzie się pomiędzy 14 a 20 września 2020 r. KALENDARZ IMPREZ 

czytaj więcej » Sportowy Turniej Miast i Gmin w tym roku od 14 do 20 września

Nagroda w konkursie "Biblioteka Bezglutenowa" dla Biblioteki w Stepnicy

dodano: 2020-09-08 12:24:45

książki otrzymane w konkursie Gminna Biblioteka Publiczna w Stepnicy wzięła udział w konkursie "Biblioteka Bezglutenowa", wysłała autorski przepis na danie bezglutenowe i wygrała książki na temat celiakii i diety bezglutenowej wydane przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

więcej informacji na stronie Biblioteki 

czytaj więcej » Nagroda w konkursie "Biblioteka Bezglutenowa" dla Biblioteki w Stepnicy

Ocieplam dom i walczę ze smogiem

dodano: 2020-09-01 21:59:29

ulotka strona pierwsza. informacje z ulotki w treści aktualności. Przyłącz się do akcji społecznej ocieplam dom i walczę ze smogiem.

www.termomodernizacja.org

 

czytaj więcej » Ocieplam dom i walczę ze smogiem

Życzenia Burmistrza z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego

dodano: 2020-08-31 12:36:58

Szanowni Państwo Dyrektorzy   

Szanowne Grono Pedagogiczne i Pracownicy

Drodzy Rodzice i Uczniowie

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2020/2021 życzę wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom, aby był on udany i pełen sukcesów. Początek roku szkolnego jest momentem, który skupia w sobie wiele różnych oczekiwań, zarówno uczniów, nauczycieli jak i rodziców. Przede wszystkim stwarza on doskonałą okazję do tego, by rozpocząć ich urzeczywistnianie.
Wszystkim nauczycielom życzę na najbliższe miesiące pracy dydaktyczno-wychowawczej pozytywnej energii, jakże potrzebnej do urzeczywistniania kolejnych ambitnych zamierzeń  i realizacji często niełatwych przedsięwzięć. 
Drodzy uczniowie, Wam życzę sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności. Oceniajcie otaczającą Was rzeczywistość przez pryzmat swojej wrażliwości, ciekawości i fascynacji. Niech osiąganie wyznaczonych celów daje Wam wiele satysfakcji, będzie inspiracją do dalszych działań i przyniesie jak najlepsze wyniki. 
Życzenia spokojnego roku szkolnego przekazuję również rodzicom. Państwa zaangażowanie w pracę szkoły jest niezwykle cenne, dlatego proszę o nie również  w tym roku. 
Wszystkim Państwu jeszcze raz życzę udanego roku szkolnego, entuzjazmu i zapału do pracy, odkrywania na nowo swoich pasji oraz samych sukcesów zarówno  w życiu zawodowym jak  i osobistym. 

 

Andrzej Wyganowski 

Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

czytaj więcej » Życzenia Burmistrza z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego

Uwaga Rolnicy 1 września rusza Powszechny Spis Rolny.

dodano: 2020-08-31 11:54:51

powszechny spis rolny 2020

Od 1 września do 30 listopada 2020 r., (według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r.), na terenie całego kraju odbędzie się Powszechny Spis Rolny PSR 2020.

Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy.

Powyższy spis jest jedynym badaniem statystycznym dostarczającym szerokiego zakresu informacji o gospodarstwach rolnych na wszystkich szczeblach podziału terytorialnego kraju. Dane ze spisu są wykorzystywane do oceny zastosowanych i kreowania nowych narzędzi Wspólnej Polityki Rolnej.

Jakie pytania usłyszą rolnicy w trakcie spisu?

czytaj więcej » Uwaga Rolnicy 1 września rusza Powszechny Spis Rolny.