Aktualności

„ Wiosenne kanapki” w SP Racimierz

dodano: 2017-04-03 09:27:54

wiosenne kanapki w SP Racimierz Wesoło, zdrowo i „kanapkowo”, było dziś w klasie drugiej w SP w Racimierzu. Uczniowie pod czujnym okiem wychowawczyni i rodziców przygotowywali wiosenne kanapki. Kilka dni wcześniej poznali zasady zdrowego odżywiania i wykonywali piramidę żywienia. Wykonanie kanapek było podsumowaniem cyklu lekcji o zdrowiu. Uczniowie dobrze się do tej lekcji przygotowali. Wyszorowane ręce, fartuszki, chusteczki na głowach, dużo warzyw i zdrowych produktów. A kanapki, nie dość, że pełne witamin, to jeszcze estetycznie i pomysłowo wykonane. Były kanapkowe misie, kwiatki, jeżyki itp.

czytaj więcej » „ Wiosenne kanapki” w SP Racimierz

Pierwszy dzień wiosny w SP Racimierz

dodano: 2017-03-24 15:36:45

Jak dzieci ze Szkoły Podstawowej w Racimierzu cieszyły się z nadejścia wiosny kalendarzowej?

Nadejście wiosny inaczej świętowały dzieci z klas 0 – III, a inaczej uczniowie klas IV – VI. Najmłodsi, w  strojach specjalnie przygotowanych na ten dzień, przeszli wesołym i śpiewnym korowodem ulicami Racimierza i Żarnowa.  Pożegnały Marzannę, wypominając jej dlaczego cieszą się z nadejścia wiosny.Natomiast dla „starszaków” p. Irmina Łachacz przygotowała I Wiosenny Turniej o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły z okazji Dnia Wagarowicza. Turniej odbył się w sali gimnastycznej, gdzie klasy IV- VI rywalizowały ze sobą, biorąc udział w różnych konkurencjach. Uczniowie mieli okazję wykazać się zarówno artystycznie, sportowo jak i prezentując wiedzę codzienną.

czytaj więcej » Pierwszy dzień wiosny w SP Racimierz

"Stepnickie Krokusy"

dodano: 2017-03-23 09:46:37

kwitnące krokusy w centrum miasta. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia.Pierwszy dzień wiosny astronomicznej  i kalendarzowej za nami, a w Stepnicy wiosnę przyrodniczą   cały czas oznajmiają nam kwitnące krokusy.  Kolorowo zrobiło się już w centrum miasta przy pomniku, przy wejściu na plażę,  przy wjeździe do miasta, a także na nowym osiedlu. To efekt  jesiennych nasadzeń.  W sumie przez 2 lata posadzono 9500 tysiąca „cebulek”.  Jest to roślina mało wymagająca ale bardzo efektowna z uwagi na porę kwitnienia.  Raz zasadzone bulwki krokusów pozostają w tym samym miejscu przez kilka-kilkanaście lat. Nie pozostaje nam więc nic innego jak cieszyć się ich widokiem i dbać o to aby nikt nie podjął prób ich dewastacji.

Poniżej galeria zdjęć (autor P. Baryła)

czytaj więcej » "Stepnickie Krokusy"

Pierwszy dzień wiosny

dodano: 2017-03-23 07:38:39

przedszkolaki witają wiosnę w Stepnicy  Jak co roku 21 marca przedszkolaki z uśmiechem na twarzy przywitały pierwszy dzień astronomicznej wiosny. Barwnym korowodem w słoneczną pogodę spacerowaliśmy ulicami naszego miasta. Z okrzykiem „ Żegnaj zimo, witaj wiosno” ogłosiliśmy nadejście tej prawdziwej, ciepłej i najpiękniejszej……wiosny.

czytaj więcej » Pierwszy dzień wiosny

Ślubowanie uczniów klas pierwszych w Gimnazjum im. Dywizjonu 303 w Stepnicy

dodano: 2017-03-22 18:59:28

Na zdjęciu uczniowie klas I Gimnazjum podczas ślubowania. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia.Pierwszy dzień wiosny to już tradycyjnie w naszej szkole ślubowanie uczniów klas pierwszych. Na część oficjalną przybyli zaproszeni goście. Serdecznie powitaliśmy Panią Zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica Stanisławę Rzymczyk, Panią Skarbnik Beatę Rogalską oraz Przewodniczącą Rady Rodziców – Panią Marlenę Smolarek. Gromkimi oklaskami został nagrodzony na powitanie Pan Dyrektor Gimnazjum im. Dywizjonu 303 Andrzej Wyziński, wychowawcy, nauczyciele oraz rodzice i bliscy.

czytaj więcej » Ślubowanie uczniów klas pierwszych w Gimnazjum im. Dywizjonu 303 w Stepnicy

Gmina Stepnicy wyróżniona przez WFOŚiGW w Szczecinie

dodano: 2017-03-21 10:10:33

podziękowania dla Gminy Stepnica 20 marca 2017 r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zorganizował coroczne spotkanie informacyjne dla beneficjentów WFOŚiGW w Szczecinie. Spotkanie informacyjne odbyło się w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu (Gmina Police). W trakcie spotkania przedstawiono możliwości pozyskania dofinansowania ze środków Funduszu oraz Regionalnego Programu Operacyjnego na realizację przedsięwzięć proekologicznych.

Jak co roku zaprezentowano ofertę w zakresie edukacji ekologicznej, ochrony przyrody, usuwania barszczu Sosnowskiego, likwidacji azbestu, odnawialnych źródeł energii i gospodarki wodno-ściekowej. Przedstawiono Program pożyczek dla osób fizycznych na inwestycje proekologiczne.

Miłym akcentem spotkania było wręczenie podziękowań w postaci statuetek i dyplomów dla najbardziej aktywnych beneficjentów, wśród których znalazła się również Gmina Stepnica.

W ostatnich latach Gmina realizowała szereg inwestycji w zakresie ochrony środowiska, a były to: budowa sieci wodno-kanalizacyjnej,  zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych, łodzi motorowej dla OSP oraz likwidacja i utylizacja azbestu. Wymienione inwestycje zostały zrealizowane przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.  

czytaj więcej » Gmina Stepnicy wyróżniona przez WFOŚiGW w Szczecinie

Prezentacja Gminy na Forum Gospodarczym

dodano: 2017-03-21 09:54:57

prezentacja Burmistrza na forum W dniu 14 marca burmistrz Andrzej Wyganowski na zaproszenie organizatora wziął udział w Welconomy Forum. Jest to forum gospodarcze, które odbywa się corocznie w Toruniu od 24 lat. W forum biorą udział przedstawiciele świata polityki, gospodarki i nauki z Polski i zagranicy. Burmistrz Andrzej Wyganowski jako prelegent uczestniczył w panelu dyskusyjnym pt. Wielki Sukces Małych Gmin i Miast, Czy To możliwe. Udział w forum pozwolił na zaprezentowanie rozwoju naszej gminy, oraz uzyskania praw miejskich przez Stepnicę. W dyskusji wzięli miedzy innymi udział radni Rady Miejskiej Torunia, posłowie, przedstawiciele organizacji pozarządowych, wójtowie i burmistrzowie.  Należy podkreślić, że danie możliwości zaprezentowania się na największym forum gospodarczym w Polsce jest bardzo dużym wyróżnieniem i promocją naszej gminy.

czytaj więcej » Prezentacja Gminy na Forum Gospodarczym