Aktualności

Rajd Bosman relacja

dodano: 2024-03-27 15:19:02

uczestnicy rajdu Bosman na plaży23 marca 2024 r. odbyła się druga edycja Stepnickiego Pieszego Rajdu Rodzinnego „Bosman”, organizowanego przez kadrę 8 Stepnickiej Drużyny Harcerskiej „Feblik” im. gen. Roberta Baden-Powella. 

Już o godzinie 10:00 uczestnicy zebrali się na plaży miejskiej, aby wyruszyć na grę terenową, rozpoczynającą wydarzenie. W tym roku 34 patrole zmierzyły się z zadaniami, łamigłówkami i zagadkami o tematyce morskiej i żeglarskiej.

Nie zabrakło również elementu sprzątania świata. Nasi „żeglarze” przyczynili się do oczyszczenia miasta. Zebrali łącznie ponad 30 worków plastiku, papieru i szkła. 

Po niełatwej przeprawie na wszystkich 146 uczestników czekało ognisko oraz animacje i zabawy dla najmłodszych. Wspólnie zatańczyliśmy również „Belgijkę”. 

 

Marika Tomasiak,

drużynowa 8 SDH „Feblik”

czytaj więcej » Rajd Bosman relacja

Awaria śmieciarki - odbiór odpadów zmieszanych w czwartek

dodano: 2024-03-27 14:54:14

śmieciarka Firma PGK Goleniów informuje, iż z powodu awarii auta odbierającego w dniu dzisiejszym odpady zmieszane z miejscowości Stepnica nie zakończono wywozu. Odbiór nastąpi jutro tj. 28.03.2024 r w godzinach popołudniowych. Za utrudnienia przepraszamy.

Monika Kotomska

Podinspektor ds. gospodarki komunalnej

tel. kom. 502 440 944

czytaj więcej » Awaria śmieciarki - odbiór odpadów zmieszanych w czwartek

Gminny przewóz pasażerski podczas wyborów samorządowych w dniu 7 kwietnia 2024 r.

dodano: 2024-03-27 11:28:05

zdjecie poglądowe wybory samorządowe 2024 W celu ułatwienia Państwu dotarcia do lokalu wyborczego w wyborach samorządowych jakie odbędą się w dniu 7 kwietnia 2024 r. na terenie Gminy Stepnica zorganizowany został transport, którego rozkład prezentujemy Państwu poniżej:

Rozkład jazdy gminnego przewozu pasażerskiego 

czytaj więcej » Gminny przewóz pasażerski podczas wyborów samorządowych w dniu 7 kwietnia 2024 r.

OSTRZEŻENIE DLA WNIOSKODAWCÓW I BENEFICJENTÓW PROGRAMU „CZYSTE POWIETRZE”

dodano: 2024-03-22 14:00:58

sprawdzaj oferty program CP Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej po raz kolejny ostrzega przed nieuczciwymi wykonawcami. Przygotował kolejne ostrzeżenie (komunikat wraz z grafiką) przed nierzetelnymi wykonawcami, którzy – w ramach dotacji z  programu Czyste Powietrze – oferują urządzenia grzewcze do nieocieplonych domów, często powiązane z pełnomocnictwem w nieuczciwych celach.

"Jeśli jesteś wnioskodawcą lub beneficjentem dotacji z programu „Czyste Powietrze”, to bądź czujny i rozważny w wyborze dostawcy i firmy instalacyjnej zajmującej się wymianą źródła ciepła. Szczególnie uważaj na tych, którzy pukają do Twoich drzwi i oferują coś „za darmo”. Niestety, zdarzają się na rynku usług nieuczciwi wykonawcy, którzy oferują usługi i produkty niskiej jakości oraz zawyżają ceny.

Zwracamy uwagę, że wybór firmy sprzedającej urządzenie, jak i wykonującej jego montaż, należy do Państwa – naszych wnioskodawców i beneficjentów.

W programie „Czyste Powietrze” najwyższe bezzwrotne dofinansowanie, z kompleksową termomodernizacją i wymianą źródła ciepła, to nawet 136 200 zł, ale VAT zawsze musi dopłacić wnioskodawca.

Jeśli ktoś oferuje usługę „za darmo”, warto mieć wątpliwości co do rzetelności takiej oferty. Jeśli przedstawiciel firmy podsuwa pełnomocnictwo w ramach programu „Czyste Powietrze”, a nie daje możliwości na spokojne zapoznanie się z warunkami umowy – warto zastanowić się nad rzetelnością takiej oferty."

Pełny tekst ostrzeżenia 

 

czytaj więcej » OSTRZEŻENIE DLA WNIOSKODAWCÓW I BENEFICJENTÓW PROGRAMU „CZYSTE POWIETRZE”

Uwaga ograniczenia w pracy USC i ewidencji ludności

dodano: 2024-03-19 21:36:34

tablica czerwona z napisem urząd stanu cywilnego

Uprzejmie informujemy, że w dniu 22 marca 2024 r. (piątek)

Urząd  Stanu Cywilnego w Stepnicy ewidencja ludności, dowody osobiste

 będą czynne w godz. od 07.30 do 12.50

Za utrudnienia przepraszamy!

Agnieszka Cyniak

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego

 

czytaj więcej » Uwaga ograniczenia w pracy USC i ewidencji ludności

Nie daj się oszukać - weź udział w szkoleniu

dodano: 2024-03-18 14:23:59

webinar Zapraszam seniorów i ich opiekunów na szkolenie 24 kwietnia 2024 r. o godzinie 10:00-12:30 pn. „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie - bankowość elektroniczna dla seniorów”.

Rejestracja na webinarium CEDUR odbywa się online, tj. poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy - link do strony z odnośnikiem do formularza zgłoszeniowego

https://www.knf.gov.pl/dla_rynku/edukacja_cedur/seminaria?articleId=88338&p_id=18

Celem spotkania online jest zwiększanie świadomości seniorów i ich opiekunów w zakresie aktualnych zagrożeń spowodowanych działalnością cyberprzestępców. Z kampanii można dowiedzieć się:

jak rozpoznać fałszywą reklamę,

jakie przykładowe sposoby wykorzystują oszuści prowadząc grę psychologiczną,

jak ustrzec się przed działaniami oszustów.

 

Andrzej Wyganowski

Burmistrz  Miasta i Gminy Stepnica

czytaj więcej » Nie daj się oszukać - weź udział w szkoleniu