Aktualności

Nowe atrakcje wypożyczalni sprzętu pływającego i plażowego

dodano: 2017-06-26 11:50:51

W bieżącym sezonie plażowym wypożyczalnia sprzętu wodnego i plażowego znajdująca się na plaży w Stepnicy została doposażona w nowy sprzęt – deski SUP. Z angielskiego skrót ten oznacza stand up paddling tzn. najnowszy rodzaj pływania na desce, która jest połączeniem longboarda z kajakiem. Sup'a można uprawiać w wielu miejscach i w każdych warunkach. Pierwsze godziny na wodzie najlepiej jest spędzać w spokojnych, wręcz totalnie płaskich warunkach. A to właśnie zapewnia nasza stepnicka plaża. Na desce pływać można w pozycji leżącej, siedzącej oraz stojącej. Przyjdź i przekonaj się sam. Zapraszamy do wypożyczalni sprzętu pływającego i plażowego, która czynna jest codziennie w godz. 10:00 – 21:00.

czytaj więcej » Nowe atrakcje wypożyczalni sprzętu pływającego i plażowego

Terminy wywozu odpadów wielkogabarytowych

dodano: 2017-05-31 00:00:00

Wywóz odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z terenu Gminy Stepnica odbędzie się w następujących terminach:

Data odbioru

Miejscowości

01 czerwiec 2017 r. (czwartek)

miasto Stepnica, Stepniczka, Czarnocin, Budzień, Gąsierzyno, Kopice, Piaski Małe

02 czerwiec 2017 r. (piątek)

Jarszewko, Łąka, Miłowo, Racimierz, Widzieńsko, Zielonczyn, Żarnowo, Żarnówko, Krokorzyce

W dniu odbioru w/w odpadów, prosimy o ich wystawienie przed posesję do godziny 6:00. Przypominamy, że zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny powinien być kompletny.

czytaj więcej » Terminy wywozu odpadów wielkogabarytowych

Błękitna Flaga dla kąpieliska w Stepnicy

dodano: 2017-05-29 10:45:08

Kąpielisko w Stepnicy nad Zalewem Szczecińskim w sezonie 2017 podobnie jak w latach poprzednich otrzymało międzynarodowe wyróżnienie ,,Błękitna Flaga”. Aby otrzymać to prestiżowe wyróżnienie należy spełnić szereg kryteriów, dzięki którym po otrzymaniu wyróżnienia kąpielisko zaliczane jest do grona najlepszych i najbezpieczniejszych plaż na świecie. Podstawowym kryterium do przyznania Błękitnej Flagi jest spełnienie wymogów dotyczących edukacji ekologicznej, jakości wody, zarządzania środowiskowego oraz bezpieczeństwa i jakości świadczonych usług.

 

czytaj więcej » Błękitna Flaga dla kąpieliska w Stepnicy

Zapraszamy na VI Regaty Stepnica

dodano: 2017-05-17 11:40:26

Jachty podczas Regat 2016. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia. W dniach 8-9 lipca 2017 roku podczas Dni Stepnicy odbędą się VI Regaty Stepnica, na które serdecznie  zapraszamy żeglarzy i sympatyków żeglarstwa, a także smakoszy dobrej kuchni z rybą w roli głównej, ponieważ w ramach Dni Stepnicy odbędzie się Biesiada Rybna, konkursy rodzinne i degustacja potraw z ryb, a dla miłośników dobrej muzyki koncert Orkiestry Morskiej, koncert Carmel i zespołu Golden Life oraz bitwa DJ-ów. Ponadto przewidujemy Rajd Rowerowy, Plażowy Turniej Szachowy, Turniej Siatkowej Piłki Plażowej oraz wiele innych atrakcji.  
Zapraszamy więc żeglarzy na  VI Regaty o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica.   

Więcej szczegółów już wkrótce na stronie www.stepnica.pl w zakładce Ragaty Stepnica. 
 

czytaj więcej » Zapraszamy na VI Regaty Stepnica

Nieodpłatna Pomoc Prawna

dodano: 2015-12-28 10:54:06

herb powiatu goleniowskiegoStarosta Goleniowski informuje, że od 1 stycznia 2016 r. Powiat Goleniowski uruchomił nieodpłatną pomoc prawną
Prawo uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej (na etapie przedsądowym) mają: 

  • osoby fizyczne, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy o pomocy społecznej, na podstawie oryginału lub odpisu decyzji o przyznaniu świadczenia z pomocy społecznej lub zaświadczenia z pomocy społecznej,
  • osoby posiadające ważną Kartę Dużej Rodziny po przedłożeniu ważnej Karty Dużej Rodziny,
  • kombatanci - na podstawie zaświadczenia, o którym mowa w ustawie o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego, 
  • weterani- po przedłożeniu ważnej legitymacji weterana albo legitymacji weterana poszkodowanego, 
  • osoby, które ukończyły 65 lat na podstawie dokumentu stwierdzającego tożsamość,
  • młodzież do 26 roku życia na podstawie dokumentu stwierdzającego tożsamość, 
  • zagrożeni lub poszkodowani katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną na podstawie złożonego oświadczenia.

 

czytaj więcej » Nieodpłatna Pomoc Prawna

Druga edycja konkursu EkoModel

dodano: 2017-07-21 10:31:55

logo banku BOŚFundacja Banku Ochrony Środowiska informuje o drugiej edycji konkursu EkoModel.

Jest to konkurs modelarski polegający na wykonaniu modelu EKO instalacji dla domu jedno lub wielorodzinnego. Zadaniem w tej edycji jest przedstawienie przydomowej oczyszczalni ścieków. Konkurs adresowany jest do wszystkich środowisk zainteresowanych twórczością modelarską, którym bliskie są tematy ekologiczne.

czytaj więcej » Druga edycja konkursu EkoModel

Uwaga!!!

dodano: 2017-07-17 13:02:49

Zdjęcie przedstawia samochód do wywozu odpadów. Dnia 18.07.2017 r. (wtorek) zgodnie z harmonogramem wywozu z terenu miasta Stepnica odbierane będą odpady komunalne zmieszane. W związku z trwającymi pracami na ul. T. Kościuszki mieszkańcy tejże ulicy proszeni są o wystawienie swoich kontenerów na róg ulic T. Kościuszki i Portowej do godziny 6:00 rano. Za powyższe utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej » Uwaga!!!