Aktualności

Zmiana siedziby OKW nr 1 w Stepnicy

dodano: 2020-06-23 11:52:59

obwodowa Komisja wyborcza logo Siedziba  OKW nr 1 w Stepnicy mieści się obecnie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stepnicy,

przy ul. Bolesława Krzywoustego 4 (wejście główne),

a nie jak dotychczas w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy.

W lokalu tym głosują mieszkańcy sołectw Stepnica, Bogusławie, Stepniczka, Piaski Małe, Budzień, Widzieńsko z Krokorzycami.

 

czytaj więcej » Zmiana siedziby OKW nr 1 w Stepnicy

Stepniczanie już bez Róży

dodano: 2020-06-22 10:23:48

członikini zepsołu podczas pożegnania. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjecia. W Gminnym Ośrodku Kultury w Stepnicy odbyła się w ubiegły piątek niecodzienna uroczystość. Członkini zespołu folklorystycznego „Stepniczanie” - Pani Róża Masłowiec, zakończyła swoją artystyczną pracę twórczą w zespole. Do zespołu wstąpiła 16 czerwca 1997r. czyli dokładnie 23 lata temu. Sumiennie przychodziła na próby i uczestniczyła w niezliczonej ilości występów zarówno konkursowych jak i festiwalowych. Niejednokrotnie uświetniała wraz z zespołem  uroczystości gminne. Jak sama mówi „ile to ja miejsc zwiedziłam z zespołem”. Uroczystość, ze względu na ograniczenia epidemiologiczne, odbyła się w gronie zespołu i pracowników GOKu. Przy tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć Pana Burmistrza Andrzeja Wyganowskiego, który wręczył Pani Róży upominek z dedykacją oraz piękny bukiet kwiatów. Różany bukiet, w imieniu pozostałych zgromadzonych wręczył obecny  kierownik zespołu – Pan Andrzej Lubczyński. Pracownicy GOK-u przygotowali niewielki słodki poczęstunek oraz upominki związane z pracą Pani Róży.

 

czytaj więcej » Stepniczanie już bez Róży

Sukces akcji krwiodawstwa w Stepnicy !

dodano: 2020-06-22 10:08:59

uczestnicy akcji przed krwiobusemKolejna  akcja  krwiodawstwa w Stepnicy zakończona sukcesem. Pobiliśmy rekord z marca tego roku. W akcji wzięły udział  42 osoby, z czego 35 oddało krew. Łącznie zebrano 15 l i 490 ml tego życiodajnego płynu.  Krwiodawców podczas zbiórki odwiedził Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica Andrzej Wyganowski oraz Prezes Powiatowy Ochotniczej  Straży Pożarnej i zarazem Komendant Gminny  Krzysztof Wasiluk.  Jest to już kolejna tego typu akcja w naszej gminie, tym razem zbieraliśmy krew dla nauczycielki z Goleniowa Pani Joanny Piętki- Lewandowskiej.

 

czytaj więcej » Sukces akcji krwiodawstwa w Stepnicy !

Zapraszamy na Mitingi Wspólnoty AA

dodano: 2020-06-22 09:46:36

Logo wspolnoty AAMeldujemy, że po przerwie startują mitingi  wspólnoty Anonimowych Alkoholików. Na mitingi zapraszamy w każdy wtorek o godz. 17.00 (poczynając od 23.06.2020) do  „Harcówki” przy Gminnym Ośrodku Kultury w Stepnicy ul. Portowa 7.  Więcej na temat wspólnoty znajdziecie Państwo tutaj : Wspólnota AA.

 

czytaj więcej » Zapraszamy na Mitingi Wspólnoty AA

IX Regaty Stepnica

dodano: 2020-06-18 23:13:45

jachty podczas regat 2019

W dniu 11  lipca 2020 roku w sobotę  odbędą się IX Regaty Stepnica, na które serdecznie wszystkich zapraszamy. W obecnej dość nietypowej sytuacji zagrożenia epidemicznego, regaty nie będą elementem Dni Stepnicy, ale na pewno na  żeglarzy, którzy w nich wystartują  czeka moc wrażeń i wspaniała żeglarska atmosfera. 

Zapraszamy więc żeglarzy na IX Regaty o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica oraz o Puchar Przechodni im. Kapitana Roberta Hilgendorfa w tym roku jest on do zdobycia  w grupie Samotników.

Zawiadomienie

Instrukcja

Zgłoszenie

czytaj więcej » IX Regaty Stepnica

Zakotwiczyły w Stepnicy i tu pozostaną

dodano: 2020-06-18 22:28:34

Burmistrz i Dyrektor Muzeum przy kotwicyA mowa tu o dwóch kotwicach, które zostały  wydobyte  przez  Urząd Morski w Szczecinie, podczas prac  na wodach zalewu przy  Stepnicy, w ramach inwestycji „Modernizacja toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 m”.

W czwartek  18 czerwca w Urzędzie Miasta i Gminy w Stepnicy  Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica  Andrzej Wyganowski oraz Aleksander Ostasz Dyrektor Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, do którego kotwice po wydobyciu należą, podpisali umowę ich użyczenia.  Można więc pokusić się o stwierdzenie, że eksponaty pozostaną  u siebie.

Kotwice, które już wkrótce trafią na docelowe miejsca ekspozycyjne na terenie miasta, to kotwice patentowe  jedna typu Halla oraz drugą Byersa.  Zanim trafią do ekspozycji będą odrestaurowane i odpowiednio zabezpieczone.

czytaj więcej » Zakotwiczyły w Stepnicy i tu pozostaną