Aktualności

DLACZEGO WARTO SIĘ ZASZCZEPIĆ?

dodano: 2021-01-14 14:38:24

plakat dotyczacy akcji szczepimy się

Bo uchronisz się przed COVID-19.

Bo uratujesz komuś życie.

Bo możesz – szczepionki są bezpłatne, dobrowolne i skuteczne.

Pomożesz zwalczyć pandemię.

Zyskasz spokój – Ty i Twoi bliscy będą bezpieczni.

Bo szczepionki są bezpieczne – zbadane przez polskie i unijne instytucje.

Bo zostaniesz zbadany i poznasz swój stan zdrowia.

Bo dzięki Tobie szybciej wrócimy do normalności.

Bo to szansa na dostęp do basenów, siłowni, kin, teatrów, koncertów i wydarzeń kulturalnych.

Bo szczepionka to najbardziej skuteczna metoda, która chroni przed zakażeniem. Ludzkość z powodzeniem korzysta z niej od kilkuset lat.

Odpowiedzi na pytania dlaczego warto się szczepić oraz wicej informacji na temat szczepień znajdą Państwo w załączonej ulotce

czytaj więcej » DLACZEGO WARTO SIĘ ZASZCZEPIĆ?

Nieodpłatna Pomoc Prawna w 2021 roku

dodano: 2021-01-11 11:52:05

znak ostrzeżenie ważna infromacja

Informujemy że w ramach nieodpłatnej pomocy prawnej w naszej gminie w roku 2021 r. usługi te świadczyć będzie  radca prawny   Alicja Bending-Maras  w każdy czwartek od godz. 11.00 do 15.00 poza dniami ustawowo wolnymi od pracy.

Jednakże z  uwagi na stan zagrożenia epidemicznego nadal zawieszeniu podlegają  bezpośrednie świadczenie porad, porady udzielane są wyłącznie na odległość (mail:  poradyprawne@powiat-goleniowski.pl i  tel. 91 471  02 65. )   

 

czytaj więcej » Nieodpłatna Pomoc Prawna w 2021 roku

Warsztaty on-line nt. tworzenia dokumentu planu zrównoważonej mobilności miejskiej

dodano: 2021-01-08 11:01:35

SOM Zapraszamy do udziału w warsztatach online dotyczących tworzenia dokumentu planu zrównoważonej mobilności miejskiej (tzw. SUMP), czyli dokumentu mającego pomóc lepiej określić komunikacyjne potrzeby mieszkańców Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego (SOM) i zaplanować niezbędne zmiany i inwestycje, mające w efekcie poprawić jakość życia w naszej aglomeracji. Gmina Stepnica jest jednym z członków SOM. 

Pełna treść informacji 

czytaj więcej » Warsztaty on-line nt. tworzenia dokumentu planu zrównoważonej mobilności miejskiej

Platność Paybynet za akty USC

dodano: 2021-01-05 13:44:26

Tablica Urząd Stanu Cywilnego

Urząd Stanu Cywilnego w Stepnicy wprowadził nową usługę. Od grudnia ub.r. klienci w ramach usługi centralnej „Wniosek o odpis aktu stanu cywilnego” mogą uiszczać opłaty przez internet.

Nowa usługa daje możliwość elektronicznej płatności za wnioski o odpis aktu stanu cywilnego  składanych elektronicznie. Umożliwia to uzyskanie aktu stanu cywilnego bez wychodzenia z domu.  Potrzebne jest posiadanie profilu zaufanego i na etapie składania wniosku na portalu mój gov.pl , dokonanie wyboru płatności online jak jest to przedstawione na zdjęciu poniżej.   

czytaj więcej » Platność Paybynet za akty USC

Biblioteka wznawia swoją działalność

dodano: 2020-11-30 21:40:45

bibliotekarka z książkami

Od poniedziałku, 30 listopada 2020 r.  filia Biblioteki w Racimierzu wznawia swoją  działalność. Miejska Biblioteka w Stepnicy od 11 grudnia. 

Na podstawie § 10 ust. 22 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od 28 listopada do dnia 27 grudnia 2020 roku prowadzenie przez biblioteki publiczne i naukowe działalności polegającej na udostępnianiu zbiorów jest dopuszczalne pod warunkiem zapewnienia, aby w pomieszczeniu dostępnym dla osób korzystających ze zbiorów biblioteki przebywało jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15 m2 powierzchni takiego pomieszczenia, z wyłączeniem bibliotekarzy.
Jesteśmy gotowi powitać Was ponownie w progach biblioteki.
Zapraszamy!

czytaj więcej » Biblioteka wznawia swoją działalność

Dofinansowanie zakupu sprzętu i środków do walki z Covid-19

dodano: 2020-11-30 14:01:36

logo programu Blisko 25 mln zł wsparcia trafi do 131 samorządów z regionu w ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego. Pieniądze te zostaną przeznaczone  na zakup środków ochrony osobistej lub sprzętów do utrzymania czystości i dezynfekcji przede wszystkim w szkołach i przedszkolach. 
Gmina Stepnica złożyła wniosek o przyznanie grantu i podpisała umowę o dofinansowanie. Środki w ramach przyznanego grantu zostały przeznaczone  na zakup: maseczek wielokrotnego użytku, antywirusowych maseczek ochronnych z filtrem ffp, kombinezony ochronne rękawiczki nitrylowe, półprzyłbice ochronne, przyłbice ochronne, generator ozonu, tuba przepływowa UV–C, stojące dozowniki płynu dezynfekującego, środek dezynfekujący, termometry bezdotykowe.

Na zakup wymienionych środków i sprzętu Gmina Stepnica otrzymała grant w wysokości 57 990,88 zł. w ramach Działania 7.7 Wdrożenie programów wczesnego wykrywania wad rozwojowych i rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnościami oraz zagrożonych niepełnosprawnością oraz przedsięwzięć związanych z walką i zapobieganiem  COVID-19,  Regionalny Program Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego 2014 - 2020

logo UE RPO

czytaj więcej » Dofinansowanie zakupu sprzętu i środków do walki z Covid-19