Aktualności

Sejm dzieci i młodzieży w Warszawie

dodano: 2018-03-30 09:16:58

Na zdjęciu Maciek i Igor. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia.Jak co roku 1 czerwca (Dzień Dziecka) w Sejmie na ul. Wiejskiej w Warszawie odbywa się Sejm Dzieci i Młodzieży skierowany do młodych ludzi od 13 do 17 roku życia. Może nic w tym nie byłoby dziwnego gdyby nie fakt, że w tym roku o fotel „Młodego Posła” będą ubiegać się gimnazjaliści ze Stepnicy. Maciej Dąbrowski oraz Igor Bębenek uczniowie klasy IIIA oddziałów gimnazjalnych przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stepnicy pod czujnym okiem Pani Małgorzaty Kani.
Temat tegorocznej sesji to „Pierwsi Posłowie Niepodległej” a kandydaci muszą się wcielić w postać jednego z posłów z Sejmu Ustawodawczego w 1919r., lub Sejmu I kadencji II RP w 1922r. Zadaniem kandydatów jest przeprowadzenie kampanii wyborczej, zorganizowanie wiecu wyborczego i udokumentowanie tych działań. Po przeanalizowaniu wielu kandydatów na posłów wybór padł na Ks. Wacława Blizińskiego – kapłana – społecznika – polityka.

czytaj więcej » Sejm dzieci i młodzieży w Warszawie

Spotkanie ws. Programu Społecznik

dodano: 2018-03-28 14:51:36

zaproszenie na spotkanie - program społecznik Szanowni Państwo

Sołtysi, przedstawiciele organizacji pozarządowych

W związku z ogłoszonym przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Programem „Społecznik 2018” serdecznie zapraszam Państwa na spotkanie informacyjne z Panami Marszałkami Województwa Zachodniopomorskiego dot. ww. programu, które odbędzie się w dniu 5 kwietnia 2018 r. o godz. 12.00 w sali 222 Starostwa Powiatowego w Goleniowie, ul. Dworcowa 1.

Program jest skierowany do wszystkich organizacji pozarządowych i środowisk nieformalnych z terenu województwa zachodniopomorskiego. Głównym celem Programu jest budowanie tożsamości i spójności regionu poprzez wspieranie i promowanie inicjatyw mieszkańców Pomorza Zachodniego, wzmacnianie zaufania i więzi między obywatelami (kapitału społecznego), zdolności do współpracy w najbliższym otoczeniu dla osiągania wspólnych celów oraz wzmacnianie zbieżnych wartości.

Program umożliwia sięganie po mikrodotacje w wysokości 3000 zł. na realizację ciekawych inicjatyw integrujących mieszkańców wokół ciekawego celu o charakterze prospołecznym, kulturalnym, edukacyjnym, sportowym, turystycznym i ekologicznym
np. organizacja festynu zabawy wiejskiej.

W związku z powyższym zachęcam Państwa do uczestnictwa w spotkaniu oraz potwierdzenie przybycia do dnia 03 kwietnia 2018 roku do Pani Sandry Kwiatkowskiej, tel. 914710236 z Starostwa Powiatowego w Goleniowie. Gdyby ktoś z Państwa chciał skorzystać z transportu na miejsce spotkania proszę do dnia 04.04.2018 r. taką wiadomość przekazać Pani Justynie Komorowskiej-Bojko z tut. urzędu na nr tel. 914188521 wew. 23.

Z poważaniem

Andrzej Wyganowski

Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

 

czytaj więcej » Spotkanie ws. Programu Społecznik

Pasowanie na Przedszkolaka

dodano: 2018-03-27 15:19:26

Pasowanie na przedszkolaka.Link prowadzi do powiększonej wersji.

26 marca był dniem szczególnym dla dzieci z najmłodszej grupy z naszego przedszkola - ,,Wesołych misiów". Tego dnia miało miejsce uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Burmistrz Andrzej Wyganowski, Pani Burmistrz Stanisława Rzymczyk, Pani Dyrektor Jolanta Jędrzejewska, Pani Dyrektor Emilia Chlebczewicz - Piznal oraz rodzice, dziadkowie i rodzeństwo naszych małych aktorów. Po występie artystycznym, w którym nie zabrakło śpiewu, tańców i wierszyków, przyszedł czas na uroczyste Pasowanie. Oprócz symbolicznego dotknięcia dużą kredką przez Panią Dyrektor, dzieci otrzymały także pamiątkowe dyplomy, medale oraz nagrody. Po uroczystości wszyscy zasiedli do poczęstunku, by posilić się po występie.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za obecność i trzymanie kciuków za naszych małych aktorów oraz za zorganizowanie pysznego poczęstunku.

Katarzyna Grzelak

czytaj więcej » Pasowanie na Przedszkolaka

Wystawa zdjęć „WE YOUNG PEOPLE SEE NATURE”

dodano: 2018-03-27 15:02:52

Wystawa zdjęć „WE YOUNG PEOPLE SEE NATURE”23 marca w Tilburgu w Holandii miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej prac powstałych podczas długoletniego projektu polsko-holenderskiego:"WE YOUNG PEOPLE SEE NATURE". Projekt realizowany jest od 12 lat, zaś drugi rok z rzędu jego członkami są uczniowie naszej szkoły.

Wernisaż prac odbył się w Muzeum Historii Naturalnej w Brabancji http://www.natuurmuseumbrabant.nl. Polską stronę projektu stanowili: Kazimierz Rabski, Małgorzata Torbe, Martyna Rabska - Osipowicz, założyciele i członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Wybrzeża https://www.narzeczwybrzeza.pl Na otwarciu wystawy naszą szkołę reprezentowała pani Anna Bochniarz - Mutkowska, która drugi rok z rzędu wraz z młodzieżą uczestniczy w projekcie. Oczywiście po stronie holenderskiej stanęli: Hans Hofland i Andre Kivits, którzy od dwunastu lat nieustannie tworzą i realizują projekt z młodzieżą z College Jan Tinbergen.

czytaj więcej » Wystawa zdjęć „WE YOUNG PEOPLE SEE NATURE”

Wizyta studyjna ukraińskich samorządowców

dodano: 2018-03-23 14:44:03

Wizyta studyjna ukraińskich samorządowców. Link prowadzi do powiększonej wersji.

W dniu 22 marca 2018 r. gościliśmy w Stepnicy kolejną, 22 osobową grupę ukraińskich samorządowców. Byli to wójtowie, burmistrzowie i ich zastępcy. Wizyta studyjna liderów z ukraińskich połączonych gromad, zorganizowana była przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej w Szczecinie, w ramach projektu DOBRE. W programie wizyt uwzględniono naszą gminę, jako gminę prezentującą wzorcowe modele zarządzania. Podczas wizyty w naszej gminie ukraińscy samorządowcy mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem polskiego samorządu i czerpać z niego inspirację i wzorce. Podczas spotkania Burmistrz przedstawił strategiczne kierunki rozwoju gminy, sposób zarządzania finansami i zasobami lokalnymi. Samorządowcy ukraińscy wykazali bardzo duże zainteresowanie funkcjonowaniem samorządu w naszej gminie i zadawali bardzo dużo pytań, które dotyczyły między innymi funkcjonowania sołectw, rady miejskiej, jednostek organizacyjnych gminy, systemu ochrony zdrowia i oświaty.

czytaj więcej » Wizyta studyjna ukraińskich samorządowców

"Jarmark Wielkanocny z jajem po Litewsku"

dodano: 2018-03-23 12:45:49

Jarmark wielkanocnyW dniu 24 marca 2018 r. w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Stepnicy od godz. 12:00 odbywać się będą świąteczne warsztaty i konkursy kulinarno-rękodzielcze oraz o godz. 17:00 odbędzie się koncert zespołu bluesowego AGE BAND z Litwy.

czytaj więcej » "Jarmark Wielkanocny z jajem po Litewsku"