Aktualności

Pomóżmy odnaleźć pieska

dodano: 2023-10-26 07:47:22

poszukujemy psa W zeszły czwartek tj. 19.10.2023 r. z nieruchomości w miejscowości Łąka zginął 6 miesięczny szczeniak rasy jack russell terrier. Osoby które widziały pieska lub wiedzą gdzie aktualnie się znajduje proszone są o kontakt z właścicielką pod numerem telefonu: 575 302 504.

Piesek się odnalazł.

czytaj więcej » Pomóżmy odnaleźć pieska

Program KLUB 2023

dodano: 2023-10-23 15:01:40

Program Klub logoUczniowski Klub Sportowy Zalew Stepnica bierze udział w projekcie ,,Klub 2023". Wniosek do projektu został złożony przez Prezesa UKS Zalew Stepnica Karola Kanię i został zaopiniowany pozytywnie. Program skierowany jest do klubów sportowych i wspiera działalność w zakresie szkolenia dzieci młodzieży. Program ,,Klub2023" jest realizowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Projektem objęte są drużyny dziecięce naszego miejscowego klubu Zalew Stepnica: tenis stołowy i piłka nożna. W ramach programu „Klub” dzieci biorą udział w dodatkowych darmowych treningach, zarówno tenisa stołowego jak i piłki nożnej. Został także zakupiony  sprzęt sportowy:  bramki i piłki do piłki nożnej, płotki tenisowe, piłeczki, siatki do stołów tenisowych. Na powyższe zadania stepnicki klub uzyskał dofinansowanie 15 tysięcy złotych( umowa nr 1194448).

Projekt trwa od sierpnia do końca listopada br. i zostanie zakończony testami sprawnościowymi dla zawodników, które zostaną wprowadzone do Narodowej Bazy Talentów. Dziecięce zespoły UKS Zalew Stepnica już po raz drugi  uczestniczą w projekcie KLUB. Fundusze na realizację projektu zostały pozyskane z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Karol Kania

Prezes UKS Zalew Stepnica

czytaj więcej » Program KLUB 2023

Konsultacje społeczne projektu Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej

dodano: 2023-10-23 13:05:52

SUMPZapraszamy na konsultacje społeczne dotyczące mobilności miejskiej w Szczecińskim Obszarze Metropolitalnym. Miej realny wpływ na komfort życia w swojej miejscowości i wyraź swoją opinię.

Już 8 listopada odbędzie się ostatnie spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców SOM dotyczące Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego do roku 2030 (z perspektywą 2040) wraz z Prognozą Oddziaływania na Środowisko, na które zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych.

czytaj więcej » Konsultacje społeczne projektu Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej

„Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś”- rozwiąż test i wygraj cenne nagrody

dodano: 2023-10-20 11:53:17

krus test Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza rolników do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie Testowym z Zakresu Bezpiecznej Pracy w Gospodarstwie Rolnym „Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś”.

Aby wziąć udział w konkursie, należy zalogować się pod linkiem https://bezpieczenstwo.krus.gov.pl/ i rozwiązać test złożony z 25 pytań jednokrotnego wyboru losowanych z puli 50, dotyczących wszystkich kampanii prewencyjnych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

 

czytaj więcej » „Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś”- rozwiąż test i wygraj cenne nagrody

Port Morski w Stepnicy na BALTEXPO

dodano: 2023-10-19 13:58:33

baltexpoW dniach 10-12.10.2023 r. obyły się w Gdańsku 22 Międzynarodowe Targi Morskie i Konferencja BALTEXPO

Jeden z wielu paneli dyskusyjnych  nosił tytuł: Małe porty morskie i rzeczne – skazani na sukces czy porażkę?

W dyskusji brali udział przedstawiciele małych portów niemających podstawowego znaczenia dla gospodarki morskiej. Port Morski w Stepnicy reprezentowała Marlena Smolarek. Każdy z uczestników zaprezentował słabe i mocne strony portów, które reprezentował oraz szanse i zagrożenia jakie można rozpoznać w zakresie przyszłego funkcjonowania portów. Pozytywne nastawienie oraz silne zaangażowanie samorządów oraz zarządzających małymi portami pozwala na rozwój małych portów oraz podniesienie ich rangi w znaczeniu dla całej gospodarki morskiej.

Pani Smolarek w swoim wystąpieniu poruszyła bardzo ważny aspekt jakim jest utrzymanie właściwej głębokości na drogach dostępowych do portów od strony wody, co jest zadaniem właściwego Urzędu Morskiego oraz przeznaczenie środków finansowych z budżetu państwa lub środków unijnych na modernizację i rozwój tych portów.  Prezentacja stepnickiego portu na targach była też doskonałą promocją naszej gminy.

czytaj więcej » Port Morski w Stepnicy na BALTEXPO

Nabór na stanowisko Komendanta Straży Miejskiej

dodano: 2023-10-19 09:13:59

straż miejska naszywka z herbem gminy stepnica Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica ogłosił otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko urzędnicze – Komendant Straży Miejskiej  w Stepnicy. Kandydat na to stanowisko musi mieć: wykształcenie wyższe, obywatelstwo polskie, minimum pięcioletni staż pracy, ukończone 21 lat, nieposzlakowaną opinię, sprawność fizyczną i psychiczną, uregulowany stosunek do służby wojskowej, musi korzystać z pełni praw publicznych oraz nie być skazanym wyrokiem sądu. Czas na złożenie dokumentów rekrutacyjnych kandydaci mają do 3 listopada 2023 r. Szczegóły w BIP

czytaj więcej » Nabór na stanowisko Komendanta Straży Miejskiej