Aktualności

WARSZTATY TANECZNE

dodano: 2014-10-16 23:34:55

Plakat Warsztaty Taneczne. szczegóły w tekście. Link prowadzi do powiększonej wersji.

Centrum Edukacji Nieformalne
wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury serdecznie zaprasza na
VI Otwarte Warsztaty Taneczne w Stepnicy!!!

Kiedy?: 18.10.2014 - sobota

Gdzie?: sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej w Stepnicy

Godzina?: start: 9:30

Co zabrać?: zmienne buty sportowe, sportowy strój,  wodę!

czytaj więcej » WARSZTATY TANECZNE

MARATON ZUMBY - RELACJA

dodano: 2014-10-16 23:26:06

Ćwiczenia Zumba na hali. Link prowadzi do powiększonej wersji.04.10.2014 w Hali widowiskowo-sportowej w Stepnicy odbył się I Maraton ZUMBY!!!! Było niesamowicie. Niesamowita energia, dużo uczestników, świetni prowadzący i 3 godziny ZUMBOWEJ zabawy!!! Maraton otworzyła Pani Skarbnik Beata Rogalska. Pierwsza godzina bardzo intensywna i taneczna minęła bardzo szybko. W przerwie zrobiono pamiątkowe zdjęcie. Można było także uczestniczyć w loterii ZUMBOWYCH gadżetów (koszulki, bransoletki i ZUMBA kubki) ufundowanych przez Panią Izabelę Żabicką i Irminę Łachacz. Kolejne godziny minęły jeszcze szybciej. Łącznie było około 50 uczestników między innymi z Goleniowa, Osiny, Maszewa, Stepnicy, Wysokiej Kamieńskiej.

czytaj więcej » MARATON ZUMBY - RELACJA

Wyróżnienie dla Gminy Stepnica

dodano: 2014-10-13 10:20:24

Logo Sportowa Gmina 2014Gmina Stepnica już po raz czwarty została nagrodzono wyróżnieniem w ramach Programu Sportowa Gmina. Jest ono przyznawane samorządom, które umiejętnie łączą budowę nowoczesnych obiektów sportowych z programem rozwoju sportu i rekreacji. W tym roku finał jubileuszowej edycji konkursu, zorganizowany w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, zgromadził ponad 300 gości. Wśród nich znalazło się wiele znaczących osób. Tradycyjnie swoją obecnością finał konkursu uświetnili znakomici polscy sportowcy, olimpijczycy: Andrzej Supron– wybitny polski zapaśnik, Marian Woronin ; oraz Jacek Wszoła 

 

czytaj więcej » Wyróżnienie dla Gminy Stepnica

Zakończenie sezonu wędkarskiego w Stepnicy

dodano: 2014-10-13 09:41:29

Rybacy prezentujący swoją zdobycz. Link prowadzi do powiększonej wersji.W niedzielę 12 października br. Na Kanale Młyńskim w Stepnicy odbyły się ostatnie w tym roku zawody wędkarskie. Były one podsumowaniem całego sezonu wędkarskiego w naszej Gminie. Zawody zorganizowane zostały dla członków koła wędkarskiego nr 52  w Stepnicy.  W zawodach udział wzięło 20 seniorów i dwóch juniorów. Zawody te były również okazją do podziękowania Burmistrzowi Andrzejowi Wyganowskiemu za wspieranie wędkarstwa w  Gminie. Władze Koła złożyły również podziękowania Policji ze stepnickiego posterunku za skuteczną walkę z kłusownictwem. 

czytaj więcej » Zakończenie sezonu wędkarskiego w Stepnicy

DLA SENIORÓW

dodano: 2014-10-10 12:33:25

Seniorzy podczas wspólnego posiłku. Link prowadzi do powiększonej wersji.W kalendarzu znajdują się co najmniej 3 daty, które mogą stanowić okazję do celebrowania i obchodów dojrzałego i starszego wieku. 1 października obchodzimy ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 15 czerwca zaś Światowy Dzień Praw Osób Starszych, a 14 listopada przypada Światowy Dzień Seniora.
W Stepnicy, 7 października Gminny Ośrodek Kultury zorganizował dla Seniorów spotkanie przy herbatce, dobrym cieście i przystawkach, co było okazją do rozmów i wspomnień. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz pan Andrzej Wyganowski z małżonką. Skierował on do przybyłych wiele ciepłych słów i, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej, opowiedział o inwestycjach realizowanych Gminie w ostatnim czasie.

czytaj więcej » DLA SENIORÓW

Uwaga oszuści !

dodano: 2014-10-10 08:10:36

Czapka policyjna i kajdanki. Link prowadzi do powiększonej wersji.W gminie Stepnica pojawili się oszuści, którzy podając się za pracowników Unii Europejskiej  wyłudzają od mieszkańców pieniądze w zamian za obietnicę otrzymania dotacji na remont domu, mieszkania czy gospodarstwa rolnego.  

Informujemy, że pracownicy instytucji Unii Europejskiej nie chodzą po mieszkaniach i nie informują o możliwościach dotacji. Tym bardziej nie pobierają jakichkolwiek pieniędzy. Wszelkie komunikaty dotyczące możliwości pozyskania środków z Unii Europejskiej w ramach dotacji umieszczane są na oficjalnych stronach polskich ministerstw. Informacje o dotacjach można także otrzymać od Punktów Informacji Europejskiej Europe Direct.  

Prosimy, aby sytuacje, w których przychodzi do Państwa mieszkania osoba, podająca się za pracownika Unii Europejskiej, oferująca otrzymania dotacji za wpłacenie jakichkolwiek środków, zgłaszać bezpośrednio policji pod numerami tel. 997 lub 112 lub 91 460 25 73. 

czytaj więcej » Uwaga oszuści !

WAŻNA INFORMACJA !!!

dodano: 2014-10-09 14:23:08

Mycie rąk pod kranem. W dniu 9-10-2014 r. o godz. 13.55 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Goleniowie przesłał informację drogą elktroniczną o przydatności wody do spożycia z wodociągu Miłowo. 

Pismo (PDF, 187KB)

czytaj więcej » WAŻNA INFORMACJA !!!