Aktualności

Zawiadomienie Marszałka Województwa Wielkopolskiego

dodano: 2017-12-20 13:55:13

Zawiadomienie Marszałka Województwa WielkopolskiegoW załączeniu zamieszczamy zawiadomienie Marszałka Województwa Wielkopolskiego o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wniosku Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie o udzielenie pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie urządzeń, odprowadzanie oczyszczonych ścieków - wód opadowych lub roztopowych do ziemi oraz na prowadzenie przez wały przeciwpowodziowe obiektu mostowego i rurociągów przedsięwzięć realizowanych w związku z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 111 w miejscowości Stepnica-Kąty.

czytaj więcej » Zawiadomienie Marszałka Województwa Wielkopolskiego

Kampania edukacyjna "Czysty komin - czysta gmina"

dodano: 2017-12-20 13:31:32

Czysty komin - czysta gmina.Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego nasila się problem smogu. Niestety, główną jego przyczyną jesteśmy my sami – jesienią i zimą gospodarstwa domowe emitują do atmosfery ogromne ilości szkodliwych związków przez swoje kominy. Jedynym sposobem na zmniejszenie poziomu zanieczyszczenia jest świadome i ekologiczne ogrzewanie domostw – a więc także edukacja mieszkańców wsi i miast w tym zakresie.

Ogólnopolski portal kominiarski Kominiarz.pl, w trosce o jakość powietrza w kraju, organizuje kampanię edukcyjną pt. „Czysty komin – czysta gmina”. Za naszym pośrednictwem pragną dotrzeć do społeczeństwa i uświadomić nas o negatywnych skutkach nieracjonalnego palenia w piecach zarówno pod kątem ekologii, jak i oszczędnego zużywania paliwa.

czytaj więcej » Kampania edukacyjna "Czysty komin - czysta gmina"

Ogłoszenie o przeprowadzeniu konsultacji społecznych

dodano: 2017-12-19 15:16:09

Ogłoszenie o przeprowadzeniu konsultacji społecznych.Na podstawie § 8 ust. 2 Uchwały Nr XIX/212/13 Rady Gminy Stepnica z dnia 13 lutego 2013 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych, Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica podaje do wiadomości publicznej, iż w okresie od 02 stycznia 2018 r. do 9 stycznia 2018 r. będą przeprowadzane konsultacje społeczne w Gminie Stepnica w przedmiocie „Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Stepnica”.  Przedmiotowe konsultacje zostały przełożone i odbędą się w terminie od 16 do 23 stycznia 2018 r. 

Link do aktualnego ogłoszenia o przeprowadzeniu konsultacji  https://www.stepnica.pl/aktualnosci/dzial/197

Plan jest niezbędnym dokumentem do składania wniosków o dofinansowanie przez gminę i inne podmioty uprawnione do ubiegania się o dofinansowanie przedsięwzięć w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020.

czytaj więcej » Ogłoszenie o przeprowadzeniu konsultacji społecznych

Nowe parkingi leśne na terenie Leśnictwa Stepnica

dodano: 2017-12-19 10:14:42

Nowe parkingi na terenie leśnictwa Stepnica. Link prowadzi do powiększonej wersji.

W grudniu br. oddane zostały do użytkowania dwa nowo utworzone parkingi leśne. Obiekty zlokalizowane są przy drodze wojewódzkiej nr 111 pomiędzy Kątami i Stepnicą oraz przy drodze powiatowej tzw. „13”. Drewniane ławy, stoliki i oczywiście kosze na śmieci – tak wygląda wyposażenie nowych, leśnych parkingów. Miejsca postojowe będą służyły podróżującym oraz wszystkim, którzy zechcą odpocząć na łonie przyrody, w estetycznym miejscu. Parkingi wybudowane zostały ze środków inwestycyjnych Nadleśnictwa Goleniów.

Paweł Frasunkiewicz

czytaj więcej » Nowe parkingi leśne na terenie Leśnictwa Stepnica

Jarmark świąteczny z przedszkolakami

dodano: 2017-12-18 15:14:14

Jarmark świąteczny z przedszkolakami. Link prowadzi do powiększonej wersji.

Jak co roku przedszkolaki brały udział w „Jarmarku Świątecznym” w Mikołajowej Przystani organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w piątkowe popołudnie 15.12.2017 r. Na swoim stanowisku prezentowały ozdoby świąteczne przygotowane wspólnie z rodzicami podczas zajęć otwartych w przedszkolu. Były stroiki, choinki, świeczniki, kartki świąteczne, pierniki. Wyśmienicie smakowało upieczone przez rodziców ciasto. Ponadto rodzice przygotowali w domach dodatkowe ozdoby, które także pojawiły się na stoisku. Nastrój Świąt Bożego Narodzenia udzielił się wszystkim uczestnikom jarmarku. Grono Pedagogiczne wraz z przedszkolakami dziękuje Radzie Rodziców oraz wszystkim pozostałym rodzicom za pomoc w przygotowaniu jarmarku.

Grono Pedagogiczne

czytaj więcej » Jarmark świąteczny z przedszkolakami

Podsumowanie Akcji Honorowego Oddawania Krwi

dodano: 2017-12-18 14:41:16

Podsumowanie akcji honorowego oddawania krwi. lnk prowadzi do powiększonej wersji.

W dniu 16.12.2017 r. podczas akcji krwiodawstwa organizowanej w Stepnicy przez Ochotniczą Straż Pożarną udział wzięło 20 osób, z czego 18 osób mogło oddać krew. Łącznie zebrano 8,1 litrów życiodajnego płynu. Jest to już kolejna tego typu akcja, w której strażacy i mieszkańcy naszej gminy niosą pomoc potrzebującym.

Organizator akcji dziękuje wszystkim, którzy zechcieli podzielić się bezcennym darem jakim jest krew.

Następna akcja odbędzie się w m-cu marcu 2018 r.

Serdecznie zapraszamy

czytaj więcej » Podsumowanie Akcji Honorowego Oddawania Krwi

Borelioza chorobą zawodową rolników

dodano: 2017-12-18 11:32:00

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje zainteresowanych o zakaźnych chorobach zawodowych rolników i związanych z nimi świadczeniach, wypłacanych przez KRUS.

czytaj więcej » Borelioza chorobą zawodową rolników