Aktualności

Akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego

dodano: 2024-04-26 11:55:44

Burmistrz podczas wręczania kwaitów Pani Agnieszcze Pan Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica Andrzej Wyganowski w dniu 26.04.2024 r. przyjął ślubowanie i wręczył Pani Agnieszce Wiśniewskiej, nauczycielce z przedszkola, akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego w związku ze zdanym wcześniej egzaminem.

 Akt nadania stopnia awansu zawodowego podwyższa status zawodowy nauczyciela i otwiera drogę do uzyskania kolejnego stopnia awansu – nauczyciela dyplomowanego. Dokument ten świadczy o poszerzeniu i pogłębieniu przez nauczyciela wiedzy i umiejętności zawodowych.
 Pani Agnieszce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Iwona Blatkiewicz

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stepnicy

 

 

czytaj więcej » Akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego

Wywieśmy Flagę!

dodano: 2024-04-26 11:37:57

Flaga RPDrodzy Mieszkańcy przed nami długi weekend ze Świętem Pracy - 1 Maja, 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 Maja Święto Konstytucji 3 Maja. Pamiętajmy, aby z tej okazji  wywiesić na swoich posesjach naszą flagę narodową. Święta te, są szczególną okazją do podkreślenia naszej tożsamości i wartości, których symbolem jest flaga, zajmująca szczególne miejsce w polskiej tradycji i kulturze.  Barwy biało – czerwone towarzyszyły Polakom od początków formowania się naszego państwa. Wywieszając biało-czerwoną flagę – główny symbol Narodu i Państwa polskiego – okażemy nasze przywiązanie do polskiej tożsamości i tradycji. Przez wywieszenie flagi w dniach świąt narodowych pokazujemy swój patriotyzm i szacunek dla tradycji.

3 maja w piątek w Naszym Kościele parafialnym w Stepnicy o godz. 11.30 odbędzie się Msza Święta sprawowana w intencji Ojczyzny.  Serdecznie zapraszam.

Andrzej Wyganowski

Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

czytaj więcej » Wywieśmy Flagę!

Narkotesty dla stepnickiej policji

dodano: 2024-04-25 09:27:58

W dniu 25 kwietnia 2024 r. Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica Andrzej Wyganowski,  przekazał Panu Dariuszowi Mazurowskiemu Kierownikowi posterunku Policji w Stepnicy zestaw liczący 24 szt. narkotestów DrugWipe S6.

Narkotesty te są bardzo ważnym narzędziem w codziennej pracy policjantów i wykorzystywane są przede wszystkim  do badania kierowców, w stosunku do których istnieje podejrzenie, że prowadzą pojazdy pod wpływem środków odurzających. Te proste w obsłudze urządzenia, w zaledwie kilka minut potwierdzają obecność narkotyków w organizmie osoby badanej. Testy  zostały zakupione z budżetu GKRPA w ramach Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2023-24.  Dla przypomnienia dodamy że to już kolejna akcja tego typu. Stepnicka policja skutecznie wykorzystuje każdy przekazany jej narkotest, dbając tym samym o bezpieczeństwo naszych mieszkańców.

Mariola Kwiryng

Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

czytaj więcej » Narkotesty dla stepnickiej policji

Sprzątanie świata w naszym mieście

dodano: 2024-04-25 08:28:40

8 Stepnicka Drużyna Harcerska „Feblik” organizuje w najbliższą sobotę (27 kwietnia) sprzątanie świata w Naszym Mieście. 

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do włączenia się do akcji. 

Zapraszamy o 10:00 do parku miejskiego, gdzie rozpocznie się nasza akcja. 


sam. Marika Tomasiak,
drużynowa 8 Stepnickiej Drużyny Harcerskiej „Feblik” im. gen. Roberta Baden-Powella

czytaj więcej » Sprzątanie świata w naszym mieście

Uczestnicy 13 Rajdu Rowerowego Dookoła Zalewu Szczecińskiego przejechali przez Naszą Gminę

dodano: 2024-04-24 08:55:20

zdjęcie uczestników 13 rajdu rowerowego dookoła Zalewu Szczecińskiego

Czy w ostatnią niedzielę zwróciliście Państwo uwagę na ilość cyklistów jaka gościła w Naszej Gminie? To byli uczestnicy 13 Rowerowego Rajdu Dookoła Zalewu Szczecińskiego organizowanego przez Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus, którym Nasza Stepnica tak przypadła do gustu, że tradycyjnie na przystanek obiadowy wybierają właśnie Stepnicę.
 
A może w nadchodzący weekend warto również wskoczyć na rower ? Pogoda ma  się poprawić, a w gminie mamy gdzie pojeździć. Warto również przypomnieć, że w parku w Stepnicy mamy skatepark, pumptrack i miasteczko rowerowe, gdzie  nasze pociechy mogą szkolić swoje umiejętności jazdy na rowerze.

czytaj więcej » Uczestnicy 13 Rajdu Rowerowego Dookoła Zalewu Szczecińskiego przejechali przez Naszą Gminę

Uwaga przymrozki - OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

dodano: 2024-04-23 14:51:19

przymrozekInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed przymrozkiem na terenie województwa zachodniopomorskiego. Od godz. 21:00 dnia 23.04.2024 do godz. 08:00 dnia 24.04.2024 r, prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia 80%

treść ostrzeżenia 

czytaj więcej » Uwaga przymrozki - OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

Uczniowie SP w Racimierzu z wizytą na strzelnicy w Chynowie.

dodano: 2024-04-19 14:46:02

chynowo Uczniowie klasy VII i VIII SP w Racimierzu wzięli udział w zajęciach strzeleckich, jakie odbyły się w dniach: 12 i 15 kwietnia br. Zajęcia poprowadzili wykwalifikowani i doświadczeni instruktorzy  Stowarzyszenia Kolekcjonerów Broni Palnej Funkcjonariuszy Straży Granicznej „POGRANICZNIK”.

Cele zajęć to:

  • popularyzacja sportu strzeleckiego,
  • przygotowanie uczniów do właściwego zachowania się i odpowiednich reakcji w niektórych sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia,
  • nauka bezpiecznego obchodzenia się z bronią palną,
  • nauka strzelania,
  • nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

 

czytaj więcej » Uczniowie SP w Racimierzu z wizytą na strzelnicy w Chynowie.