Aktualności

Uwaga na grzyby

dodano: 2022-09-06 12:18:27

uwaga na grzyby Powiatowy Inspektor Sanitarny w Goleniowie w związku z rozpoczęciem sezonu grzybowego przypomina, że na wydzielonych przez Urząd placach targowych lub miejscach przewidzianych do prowadzenia handlu obwoźnego można sprzedawać świeże grzyby  leśne posiadające atest klasyfikatora oraz suszone grzyby leśne z atestem grzyboznawcy. Sprzedaż grzybów bez takich atestów jest karalna. Stosowne informacje powinny być umieszczone w miejscach widocznych dla osób handlujących,

czytaj więcej » Uwaga na grzyby

Jesteś pszczelarzem, ta wiadomość jest dla Ciebie

dodano: 2022-09-06 09:01:45

karma dla pszczół Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Szczecinie zaprasza pszczelarzy (zrzeszonych oraz niezrzeszonych w związkach pszczelarskich) posiadających pasieki na terenie województwa zachodniopomorskiego, do udziału w projekcie pn. „Utrzymanie zdrowotności oraz liczebności rodzin pszczelich na terenie województwa zachodniopomorskiego poprzez zakup karmy z dodatkami prebiotycznymi” realizowanego w ramach zadania zleconego i finansowanego ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego na rok 2022.

Termin składania deklaracji udziału w projekcie do 26/09/2022 r.  szczegóły projektu 

czytaj więcej » Jesteś pszczelarzem, ta wiadomość jest dla Ciebie

Uwaga zmiana organizacyjna w odbiorze odpadów

dodano: 2022-09-05 09:19:29

worki na ulicyW związku z przebudową drogi wojewódzkiej na odcinku ul. Wł. Sikorskiego i etapowym wyłączaniem ulicy z ruchu nastąpi zmiana  organizacyjna w odbiorze odpadów selektywnych i zmieszanych. Odpady z nieruchomości od kościoła w stronę Biedronki (ul. Wł. Sikorskiego) należy wystawiać wzdłuż parkingu przy sklepie monopolowym i salonie fryzjerskim, na przeciwko poczty, natomiast z nieruchomości od kościoła w kierunku Stepniczki (ul. Wł. Sikorskiego) będą odbierane z nieruchomości w/g harmonogramu  Miłowo – Czarnocin. Zmiany obowiązują od 06.09.2022 r. do odwołania.

UWAGA termin przesunięty z uwagi na przesunięcie terminu zamknięcia drogi  !

czytaj więcej » Uwaga zmiana organizacyjna w odbiorze odpadów

Program Czyste Powietrze

dodano: 2022-09-05 08:04:40

slajd z danymi o prgramie Czyste Powietrze Przypominamy i zachęcamy do skorzystania z Programu Czyste Powietrze.

Celem Programu jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Jego realizacja przewidziana jest na lata 2018-2029. Dofinansowanie w Programie „Czyste Powietrze” uzyskać można m.in. na: wymianę starych źródeł ciepła oraz zakup wraz z montażem nowych, spełniających kryteria programu, wymianę okien i drzwi, montaż lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, docieplenie ścian, montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, instalację fotowoltaiczną.

W naszej gminie  funkcjonuje Gminny Punkt Konsultacyjno - Informacyjny Programu Czyste Powietrze Więcej informacji w tym zakresie udziela pracownik UMiG w Stepnicy Pan Maciej Herman pod numerem tel. 91 418 85 21 w. 30.

czytaj więcej » Program Czyste Powietrze

Dojazd dzieci do szkół ponadpodstawowych w Wolinie

dodano: 2022-08-26 14:52:26

autobus pks kamień pomorski zdjećie poglądowe Uprzejmie informuję, że w wyniku porozumienia zawartego z dyrektorem Ikea Industry Sp. z o.o. oraz PKS Kamień Pomorski, zapewniono dojazd dzieciom z terenu naszej gminy do szkół ponadpodstawowych w Wolinie.

Dzieci uczęszczających do ww. szkół mamy 46 z tego tylko 12 ma zapewniony internat w Wolinie. W związku z brakiem regularnych połączeń komunikacją publiczną pomiędzy Stepnicą a Wolinem do przewozu dzieci zostanie wykorzystany autobus PKS dowożący pracowników do Ikea Industry  w Stepnicy.

Warunkiem skorzystania z tego autobusu jest wykupienie biletu miesięcznego w PKS Kamień Pomorski. W tym przypadku młodzież szkolna może skorzystać z ulgi 20% na zakup biletu.

Autobus ze Stepnicy będzie odjeżdżał w kierunku Wolina o godz. 06.15 natomiast z Wolina do Stepnicy  o godz. 13.10 i 15.30.

Andrzej Wyganowski

Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

czytaj więcej » Dojazd dzieci do szkół ponadpodstawowych w Wolinie

Prośba o współtworzenie Izby Pamięci

dodano: 2022-08-22 10:44:22

obraz poglądowy przedstawiający pamiątki związane ze Stepnicą Dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym w  Miejskiej Bibliotece Publicznej  w Stepnicy powstanie Izba Pamięci Ziemi Stepnickiej. Zwracam  się z apelem i gorącą prośbą do wszystkich mieszkańców Gminy Stepnica, a także jej sympatyków do współpracy przy tworzeniu przyszłej ekspozycji Izby.

Prosimy o przekazanie eksponatów, pamiątek, zdjęć,  które posłużą do stworzenia Izby Pamięci Ziemi Stepnickiej. Należące do Państwa przedmioty uchronicie od zapomnienia i jednocześnie zyskacie satysfakcję, że uczestniczyliście w tak ważnym dla naszej Gminy przedsięwzięciu.

Eksponaty można przynosić lub poinformować o chęci przekazania do Urzędu Miasta i Gminy w Stepnicy,  pokój nr 7 w godzinach pracy urzędu tj. od 7.30 do  15.30. Więcej informacji w tym zakresie udziela Sekretarz Gminy Mariola Kwiryng tel. 91418 85 21 w. 15 lub 509 567 353.

Eksponaty będzie można przekazać na podstawie zawartej umowy darowizny lub użyczenia.

                                                    Andrzej Wyganowski

                                        Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

czytaj więcej » Prośba o współtworzenie Izby Pamięci

Jest wniosek o wypłatę dodatku węglowego

dodano: 2022-08-17 15:31:34

wniosek o dodtaek węglowyInformuję, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 16 sierpnia 2022 r. w sprawie wzoru wniosku o wypłatę dodatku węglowego (Dz. U. z 2022 r. poz. 1712) został opublikowany wniosek o wypłatę dodatku węglowego, który można składać:

1. elektronicznie z wykorzystaniem platformy ePUAP,

2. papierowo w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Stepnicy ul. Bolesława Krzywoustego 41a od poniedziałku do piątku  w godzinach od 7:30 do 15:30.

Wniosek o wypłatę dodatku węglowego można składać do dnia 30.11.2022 r. Wniosek o wypłatę dodatku węglowego złożony po dniu 30.11.2022 r. pozostawia się bez rozpoznania. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem 91 881 58 45.

Wniosek o wypłatę dodatku węglowego 

Jarosław Gruszczyński

Dyrektor

Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stepnicy

czytaj więcej » Jest wniosek o wypłatę dodatku węglowego