Aktualności

Gminny Turniej Orlika o Puchar Premiera

dodano: 2015-09-18 21:23:24

Logo Turnieju o Puchar Premiera RP

Dwa dni trwały  gminne rozgrywki ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Premiera w Stepnicy. 8 września na boisko Orlik wybiegły dzieci w kategorii wiekowej 10-11 lat zarówno chłopcy jak i dziewczynki. 6 drużyn chłopców i 4 drużyny dziewcząt to prawie 80 uczestników turnieju. Ponad 4 godziny trwały zacięte i wyrównane mecze.  

czytaj więcej » Gminny Turniej Orlika o Puchar Premiera

Filcowanie na mokro

dodano: 2015-09-18 08:48:17

Przykładowa praca z wełny czesankowej. Link otwiera powiększoną wersję zdjęcia.W każdą środę Września od godz. 17:00 do godz. 19:00 w Gminnym Ośrodku Kultury odbywają się spotkania pań, które wraz z dziećmi tworzą przeróżne dekoracje z wełny czesankowej. Jest to druga tura zajęć po przerwie wakacyjnej. Zaczynamy tworzyć biżuterie, w planach mamy m.in. ozdabianie spódnic czy sukienek.

czytaj więcej » Filcowanie na mokro

Ulga rehabilitacyjna

dodano: 2015-09-17 09:45:10

Zdjęcie szpitala

JEŻELI CHCESZ SKORZYSTAĆ Z ULGI REHABILITACYJNEJ W 2015 LUB Z NIEJ  SKORZYSTAŁEŚ W LATACH PORZEDNICH KONIECZNIE PRZECZYTAJ!

Jeżeli jesteś osobą niepełnosprawną lub masz na utrzymaniu osobę niepełnosprawną, sprawdź, czy poniesione przez Ciebie wydatki na cele rehabilitacyjne oraz wydatki związane z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych uprawniają do ulgi w podatku dochodowym od osób fizycznych. Jeśli tak, to możesz je uwzględnić przy obliczaniu podatku.

Każda ulga podatkowa to przywilej, z którego możesz skorzystać tylko wtedy, gdy spełnisz wszystkie warunki. Urząd skarbowy ma prawo sprawdzić poprawność dokonanych obliczeń.

czytaj więcej » Ulga rehabilitacyjna

Dzień Sąsiada 2015

dodano: 2015-09-17 09:37:59

Okolicznościowy tort. Link otwiera powiększoną wersję.

Tegoroczny Dzień Sąsiada za nami.

Pogoda i tym razem dopisała. Nasz festyn sąsiedzki odbył się 12 września na boisku sportowym w sołectwie Stepniczka. W tym roku, oprócz integracji sąsiedzkiej tematem przewodnim był ZIEMNIAK. Dla przybyłych gości - sąsiadów przygotowaliśmy liczne ziemniaczane atrakcje.

Dorośli mogli wziąć udział w warsztatach kulinarnych poprowadzonych przez panią Mirkę Nowak. Zgodnie z tematem, przygotowywaliśmy także kopytka z sosem grzybowym. Natomiast dla dzieci pani Monika Łapińska przeprowadziła warsztaty plastyczne "Pieczątki ziemniaczane". Całą imprezę poprowadził Pan Michał Krzywźnia za co bardzo dziękujemy. 

czytaj więcej » Dzień Sąsiada 2015

Pani Barbara Kierzynkowska Sołtysem Roku 2015

dodano: 2015-09-14 12:00:47

Wręczenie nagrody Sołtysa Roku. Link otwiera powiększoną wersję.13. września podczas Targów Rolnych w Barzkowicach czek o wartości 5 tys. zł wraz z tytułem  Sołtysa Roku 2015 z rąk Wicemarszałka Jarosława Rzepy odebrała Pani Barbara Kierzynkowska. Konkurs ma na celu pokazanie pracy wyróżniających się, przedsiębiorczych i zaangażowanych w inicjatywy społeczne sołtysów z województwa zachodniopomorskiego.

Kapituła konkursowa, w której składzie znaleźli się przedstawiciele Zarządu Województwa, Urzędu Marszałkowskiego oraz Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego to właśnie w Pani Barbarze Kierzynkowskiej  ujrzała   niekwestionowanego  lidera swojej społeczności   i doceniła ja za przedsiębiorczość i zaangażowanie.

czytaj więcej » Pani Barbara Kierzynkowska Sołtysem Roku 2015

SZKOLENIE DLA ROLNIKÓW

dodano: 2015-09-11 14:28:15

Logo Program Rozwoju Obszarów WiejskichAgencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że w powiecie goleniowskim szkolenie  dla rolników w związku z planowanym naborem  wniosków na operacje typu „Modernizacja gospodarstw Rolnych” w ramach PROW na lata  2014-2020 odbędzie się:

w dniu 24.09.2015 r., o godz. 10:00  w Urzędzie Gminy i Miasta Goleniów Plac Lotników 1.

czytaj więcej » SZKOLENIE DLA ROLNIKÓW

Szkolenie dla rodziców - DOPALACZE

dodano: 2015-09-11 10:46:30

Plakat z dopalaczamiW dniu 17 września o godz. 16.00 w Gimnazjum i w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stepnicy (stołówka) 
odbędzie się wywiadówka w formie szkolenia na temat „Dopalacze skuteczna profilaktyka domowa”.

Na spotkanie zapraszamy wszystkich rodziców, którzy chcą się dowiedzieć wszystkiego na temat DOPALACZY 
czym są? jakie są ich rodzaje? jak działają? jakie są sposoby ich dystrybucji? jakie są czynniki chroniące przed uzależnieniem w rodzinie? Katalog błędów wychowawczych rodziców.

czytaj więcej » Szkolenie dla rodziców - DOPALACZE