Aktualności

Konkurs Nasz Zabytek

dodano: 2022-04-14 09:54:09

nasz zabytek konkurs plakatDrogi Mieszkańcu Województwa Zachodniopomorskiego 1 mln zł na zabytek w Twojej miejscowości lub w Twoim województwie ?

Weź sprawy w swoje ręce i wyślij zgłoszenie w konkursie Nasz Zabytek. Czas ucieka.

Dwory, pałace, wieże, czy wiatraki – to kilka przykładów zabytków, które lokalne społeczności zgłosiły już w konkursie. A Ty dostrzegasz w pobliżu miejsca, którym warto dać nowe życie? Nie zmarnuj szansy, by odmienić ich los. Zwycięski projekt może otrzymać od Fundacji Most the Most nawet 1 mln zł. Wyślij zgłoszenie w konkursie Nasz Zabytek. To tylko kilka prostych kroków. Fundacja czeka na zgłoszenia do 3 maja.

czytaj więcej » Konkurs Nasz Zabytek

Dzieci ze świetlicy w Łące znów nagrodzone!

dodano: 2022-04-13 12:41:19

dyplom za II miejsce w konkursie Tym razem zdobyły  drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie   „Supermoc – Mocne Kości”,  organizowanym w ramach kampanii Mamy kota na punkcie mleka, sfinansowanej z Funduszu Promocji Mleka.  Konkurs nie był łatwy, ponieważ aby wziąć w nim udział trzeba było ułożyć  i nagrać w formie słuchowiska historyjkę  o dobroczynnym wpływie wapnia zawartego w mleku na rozwój kości.  Dyplom gratulacyjny już do dzieci dotarł, a teraz oczekują na nagrody.

Serdecznie gratulujemy  wszystkim dzieciom oraz Paniom Aurelii Foremniak i Kindze Jankowskiej ze świetlicy w Łące. Więcej o konkursie można przeczytać tutaj, a poniżej link do słuchowiska. 

Słuchowisko które nagrały dzieci

czytaj więcej » Dzieci ze świetlicy w Łące znów nagrodzone!

Masz pod opieką dziecko, które przybyło z Ukrainy po 23 lutego? Możesz otrzymać wsparcie dla rodziny z ZUS

dodano: 2022-04-11 12:02:20

zusObywatelom Ukrainy, którzy wjechali legalnie z Ukrainy do Polski po 23 lutego 2022 r. w związku z działaniami wojennymi i chcą pozostać w Polsce, Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie przyznawał i wypłacał świadczenia dla rodziny. Odpowiednie wnioski w języku ukraińskim będzie można składać tylko elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. W dniu 22.04.2022, godz. 9.00 – 13.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Stepnica ul. Kościuszki 4, dyżurować będą pracownicy ZUS którzy pomogą  złożyć wniosek o świadczenie.    

czytaj więcej » Masz pod opieką dziecko, które przybyło z Ukrainy po 23 lutego? Możesz otrzymać wsparcie dla rodziny z ZUS

Przyjdź na spotkanie z ekspertem ZUS - złóż wniosek o świadczenie z programu Rodzina 500+

dodano: 2022-04-11 11:37:44

500+22 kwietnia 2022 roku  godz. 9.00-13.00  zapraszamy do Urzędu Miasta i Gminy Stepnica - sala konferencyjna na spotkanie z przedstawicielem ZUS w sprawie złożenia wniosku o świadczenia z programów Rodzina 500+.i Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego, które  możesz złożyć tylko elektronicznie. Szczegóły na plakacie 

czytaj więcej » Przyjdź na spotkanie z ekspertem ZUS - złóż wniosek o świadczenie z programu Rodzina 500+

Nauka języka polskiego dla Ukraińców

dodano: 2022-04-08 15:24:30

plakat informujący o lekcjach nauki j. polskiego dla Ukraińców Już w najbliższy  wtorek  12 kwietnia w Szkole Podstawowej w Stepnicy rozpocznie się  cykl bezpłatnych lekcji języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy.

Lekcje poprowadzi w ramach wolontariatu  pedagog z Zachodniopolskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Pani Aurelia Foremniak.

Serdecznie zapraszamy!   

Наступного вівторка, 12 квітня, у Початковій школі в Степниці розпочнеться цикл безкоштовних уроків польської мови для біженців з України.

Заняття вестиме вчителька-добровілька із Західнопольського товариства друзів дітей пані Аврелія Формняк.

Ласкаво просимо!

czytaj więcej » Nauka języka polskiego dla Ukraińców

Skonsultuj Powiatowy Program Razem Bezpieczniej na lata 2022 - 2024

dodano: 2022-04-08 15:12:15

herb powiatu Starosta Goleniowski - Pan Tomasz Stanisławski zawiadamia o konsultacjach społecznych w sprawie przyjęcia "Powiatowego Programu zapobiegania przestępczości oraz porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli  Razem Bezpieczniej na lata 2022 - 2024". Konsultacje mają charakter otwarty i przeprowadzone będą od 13 kwietnia do 27 kwietnia br za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie www.powiat-goleniowski.pl  oraz www.spow.goleniow.ibip.pl 

czytaj więcej » Skonsultuj Powiatowy Program Razem Bezpieczniej na lata 2022 - 2024