Aktualności

Praca w OREW

dodano: 2022-06-29 14:40:26

praca orew

czytaj więcej » Praca w OREW

Powiadomienie o planowanych wyłączeniach energii

dodano: 2022-06-29 10:53:25

wyłączenie energii Enea Operator informuje, że w dniu 07.07.2022 r. (piątek) w godz. 8.00 do 16.00 ze względu na konieczność przeprowadzenia prac konserwacyjno-modernizacyjnych nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej  w Stepnicy na ul. B. Krzywoustego (od sklepu Wiejskie Smaki do nr 30) ul. Przemysława i Ludwiczaka. Wyłączenie energii obejmie również przychodnię, posterunek policji i straż pożarną. Szczegóły na plakacie  

czytaj więcej » Powiadomienie o planowanych wyłączeniach energii

Spotkanie z Joanną Jax

dodano: 2022-06-28 15:28:07

Pani Dyretor bibliotek z Joanna Jax23 czerwca 2022 r. czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publiczneji członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki mieli wielką przyjemność spotkać się ze znaną i lubianą autorką powieści historycznych Joanna Jax.

Joanna Jax, a właściwie Joanna Jakubczak jest olsztynianką, absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W swoim dorobku ma już ponad 41 książek, wśród nich takie tytuły jak ;” Białe róże z Petersburga”, “Zemsta i przebaczenie” “Dziedzictwo von Becków” , “Długa droga do domu”…..

Podczas spotkania dowiedzieliśmy się m.in .: dlaczego tworzy pod pseudonimem, jakie są jej pasje, jak spędza wolny czas oraz jakie ma plany pisarskie. Skąd czerpie informacje historyczne, na kim wzorowani są bohaterowie jej powieści. Tak jak powieści pani Joanny czyta się jednym tchem, tak minęło spotkanie. Czas upłynął bardzo szybko i w przyjemnej atmosferze.

Serdecznie dziękujemy pani Joannie Jax oraz wszystkim uczestnikom spotkania za przybycie.

Małgorzata Gałan

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej

czytaj więcej » Spotkanie z Joanną Jax

Mamy licencję na XI Regaty

dodano: 2022-06-28 12:36:09

licencja na regaty Zdobyliśmy licencję Polskiego Związku Żeglarskiego na organizację XI Regat Stepnica.  Będzie więc jak zwykle profesjonalnie. Teraz załatwiamy żeglarską pogodę, a Wam pozostawiamy przesłanie zgłoszeń i zebranie załóg. Chyba, że ktoś chce wystartować w grupie Samotników i zgarnąć nagrodę specjalną  ufundowaną przez Komandora KŻS  promująca bezpieczeństwo w żegludze,  a jest nią transporder radarowy Tron SART20. Poniżej dokumenty regatowe.

zgłoszenie                 zawiadomienie               instrukcja

Serdecznie zapraszamy!

czytaj więcej » Mamy licencję na XI Regaty

58 Etapowe Regaty Tursytyczne

dodano: 2022-06-27 08:46:45

plakat 58 ERT Już wkrótce 58 Etapowe Regaty Turystyczne, na trasie których również od lat wpisana jest nasza Stepnica. 

Zachęcamy do udziału w tej żeglarskiej imprezie. Na stronie: https://www.zozz.org/ert/ znajdziecie już aktywny formularz zgłoszeniowy i wszelkie informacje niezbędne do zapisania się.

czytaj więcej » 58 Etapowe Regaty Tursytyczne

Uwaga! Nadchodzą upały!

dodano: 2022-06-24 11:42:24

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa oraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy ostrzega przed zbliżającym się wzrostem temperatury!

W związku ze wzrostem temperatury Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje, o czym należy pamiętać w gorące dni, aby wysokie temperatury nie wpłynęły na nasze zdrowie i samopoczucie.


1. Zaleca się ograniczenie przebywania na zewnątrz w pełnym słońcu oraz zaleca picie dużych ilości wody. 
2. Noszenie nakrycia głowy, które uchroni nas przed przegrzaniem i oparzeniami skóry głowy oraz o zakładanie w ciepłe dni przewiewnej i lekkiej odzieży.
3. Podczas upałów nie zostawiaj zwierząt ani dzieci w samochodach. 

4. Należy zasłaniać okna w domach, a wychodząc na zewnątrz pamiętaj o posmarowaniu się kremem z filtrem UV.
5. Nie zaleca się picia alkoholu w ciepłe dni, ponieważ powoduje to odwodnienie organizmu. 
6. Zaleca się także ograniczenie wysiłku fizycznego i w miarę możliwości pozostanie w domu.
 

czytaj więcej » Uwaga! Nadchodzą upały!

Błękitna Flaga 2022 i otwarcie kąpieliska w Stepnicy

dodano: 2022-06-24 08:22:30

plaża przed otwarciem sezonu Kąpielisko w Stepnicy nad Zalewem Szczecińskim w sezonie 2022 po raz dwunasty otrzymało międzynarodowe wyróżnienie Błękitna Flaga. Podstawowym kryterium do przyznania Błękitnej Flagi jest jakość wody w kąpielisku, ponadto istotną rolę pełnią takie elementy jak wyposażenie i infrastruktura kąpieliska.

Od soboty tj. od 25 czerwca na naszym kąpielisku bezpieczeństwa strzec będą ratownicy WOPR, którzy do dyspozycji będą posiadać niezbędny sprzęt ratowniczy, wieżyczkę ratowniczą, zestaw ratownictwa medycznego oraz łódź motorową. Od soboty rusza także  gminna wypożyczalnia sprzętu wodnego i plażowego, gdzie wypożyczyć można m.in. kosz plażowy, leżaki, rowerki wodne, deski typu sup. Organizator dokłada wszelkich starań, by kąpielisko osiągało najwyższe standardy dlatego w tym tygodniu odbyły się zabiegi wykaszania wodorostów i przesiewania piasku. Pogoda zapowiada się iście plażowa więc warto skorzystać ze stepnickiego kąpieliska.

Serdecznie zapraszamy!

czytaj więcej » Błękitna Flaga 2022 i otwarcie kąpieliska w Stepnicy