Aktualności

Opłaty za grób

dodano: 2022-04-08 12:06:00

opłata za groby Uprzejmie  przypominam o konieczności opłacania  miejsca pochówku na okres kolejnych 20 lat za osoby, które zostały pochowane na cmentarzach komunalnych w Stepnicy i Żarnowie. W przypadku braku opłaty za grób może nastąpić jego likwidacja i miejsce może być  użyte do ponownego pochówku.

Wpłaty należy dokonać u administratora cmentarzy komunalnych w Stepnicy i Żarnowie,   Pana Piotra Morysia - Firma Inspired  tel. 793 111 269.

                                                                                                                                Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

                                                                                                                                                                      Andrzej Wyganowski

 

czytaj więcej » Opłaty za grób

Czy wiecie, co przedstawia to zdjęcie ?

dodano: 2022-04-07 18:03:40

praca konkursowa Zosi Jankowskiej To praca  konkursowa  Zofii Jankowskiej  ze Stepnicy,  która zdobyła 1 miejsce w konkursie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi -"MY I RYBY". Pracę tą wykonała w ramach zajęć w świetlicy w Łące prowadzonej  przez Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Nagrodzone dzieło zostało wykonane przestrzennie i  przestawia molo w Stepnicy. Konkurs w którym wygrała  polegał na wykonaniu pracy plastycznej w dowolnej technice, która przedstawia zmiany jakie nastąpiły w wyniku  realizacji projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego (EFMR), realizowanym w ramach PO RYBY 2014-2020, a molo jest doskonałym przykładem takiej inwestycji.   

Zosi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wielkie brawa dla Pań ze świetlicy w Łące za  pomoc w odnajdywaniu konkursów, za zaangażowanie i  dopingowanie  dzieci w działaniach.    

Więcej na temat konkursu https://www.gov.pl/.../konkurs-dla-dzieci-my-i-ryby...

czytaj więcej » Czy wiecie, co przedstawia to zdjęcie ?

„Nasza planeta, nasze zdrowie”, 7 kwietnia Światowy Dzień Zdrowia

dodano: 2022-04-07 11:03:23

ŚDZ 2022Poza walką z pandemią COVID-19, nasze społeczeństwo w dalszym ciągu mierzy się z takimi problemami jak zanieczyszczenie środowiska i choroby wynikające z tego faktu, tj. choroby układu oddechowego, układu krążenia. W Światowym Dniu Zdrowia 2022 Światowa Organizacja Zdrowia skupia globalną uwagę na pilnych działaniach, ‎‎niezbędnych do utrzymania w zdrowiu zarówno ludzi, jak i planety. Dlatego jak najbardziej trafne jest hasło tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia „Nasza planeta, nasze zdrowie”.

Już dzisiaj zróbmy pierwszy krok dla naszej planety, dla naszego zdrowia. Pamiętajmy o segregowaniu odpadów i ograniczaniu ich produkowania. Korzystajmy z bawełnianych toreb na zakupy, korzystajmy z butelek wielorazowego użytku do picia wody. Częściej sięgajmy po świeże warzywa i owoce, równocześnie ograniczając spożywanie przetworzonej żywności. Wybierajmy rower, komunikację miejską zamiast samochodów. Miejmy decydujący wpływ na zdrowie nasze i naszych najbliższych.

czytaj więcej » „Nasza planeta, nasze zdrowie”, 7 kwietnia Światowy Dzień Zdrowia

Bądź gotowy !

dodano: 2022-04-06 22:35:02

 obrazek pogladowy o poradniku Bądź gotowy Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało poradnik na czas kryzysu i wojny. Znalazły się w nim praktyczne wskazówki, jak poradzić sobie z zagrożeniami. Materiały są powszechnie dostępne na stronie internetowej RCB.  

Z poradnika dowiemy się co oznaczają sygnały alarmowe, jak zachować się, gdy usłyszymy strzały, czy wybuchy oraz jak zachować się w razie ataku bronią chemiczną, jak udzielić pierwszej pomocy ?  
 
Wszystkie materiały edukacyjne wraz z poradnikiem są dostępne na stronie internetowej Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (www.gov.pl/rcb).

strona z poradnikiem i prezentacją 

czytaj więcej » Bądź gotowy !

Chcesz zaoszczędzić, a jednocześnie być eko?

dodano: 2022-04-06 18:33:26

plakat o zaletach kompostownika

Załóż  przydomowy kompostownik, nie dość że zaoszczędzisz na rachunku, to dodatkowo będziesz posiadać własny  kompost do wykorzystania w swoim ogródku. 

Od 1 stycznia 2022 roku właściciele budynków mieszkalnych jednorodzinnych mogą otrzymać ulgę w opłacie za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jeśli zdecydują się na kompostowanie bioodpadów w przydomowych kompostownikach. Wysokość zwolnienia wynosi 3 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej nieruchomość. Aby skorzystać ze zwolnienia, należy posiadać/założyć kompostownik, a następnie zadeklarować to w Urzędzie  Miasta i Gminy w Stepnicy. Druk deklaracji dostępny jest tutaj wniosek druk.

 Jeśli posiadasz profil zaufany możesz go złożyć przez ePUAP korzystając z wersji online wniosku dostępnej tutaj wniosek interaktywny

ZASADY KOMPOSTOWANIA BIOODPADÓW

czytaj więcej » Chcesz zaoszczędzić, a jednocześnie być eko?

Miejska Biblioteka Publiczna w Stepnicy zaprasza najmłodszych

dodano: 2022-04-05 14:19:57

kącik zabaw dla dzieci w bibliotece Najmłodszych polskich i ukraińskich czytelników   zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stepnicy. Tam czekają na Was kolorowanki i legendy w języku polskim i ukraińskim, które przeniosą Was w cudowny świat wyobraźni.  Biblioteka czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. od 12.00 do 20.00.

czytaj więcej » Miejska Biblioteka Publiczna w Stepnicy zaprasza najmłodszych

Podpisano umowę

dodano: 2022-04-05 11:52:58

podpisywanie umowy przez Burmistrza, Wykonawcę oraz Skarbnika Gminy Podpisano umowę z wykonawcą na  „Budowę sieci wodociągowej na odcinku Miłowo-Gąsierzyno wraz z modernizacją 16 przepompowni ścieków na terenie Gminy Stepnica”. Wykonawca Zakład Usługowo Handlowy Zofia Kurzymska z Krzemienia  na wykonanie tej inwestycji ma 13 miesięcy,  a pracy jest niemało. Projekt warty 3.054.394,65 złotych przewiduje budowę nowej sieci na odcinku 6700 mb, 10 nowych hydrantów nadziemnych, modernizację 16 przepompowni  wraz z wyposażeniem szafy sterującej układu dwupompowego w oparciu o moduł telemetryczny GSM/GPRS, stację bazową  GSM/GPRS. Inwestycja  dofinansowana  z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych zapewni zaopatrzenie w wodę  mieszkańcom  z 6 miejscowości gminy, w których zamieszkuje ich ponad tysiąc.

 

czytaj więcej » Podpisano umowę