Aktualności

Koncert Absolwentów

dodano: 2022-06-08 13:16:29

Plakat o koncercie absolwentów w MGOK. Treść z plakatu w aktualności. W środę 15 czerwca o godz. 17.00 w sali teatralnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Stepnicy odbędzie się Koncert Absolwentów w wykonaniu uczestników zajęć muzycznych prowadzonych przez Pana Dobromira Strzelczyka. Zapraszamy !

czytaj więcej » Koncert Absolwentów

Festyn Rodzinny

dodano: 2022-06-07 19:58:36

plakat o festynie W dniu 11.06.2022 na placu pomiędzy blokami przy ul Kolejowej a szkołą odbędzie się Festyn Rodzinny! Zapraszamy do wspólnej zabawy pomiędzy 11:00 a 18:00. Na uczestników będzie czekało mnóstwo atrakcji - słodki poczęstunek, ognisko, gry i konkurencje z nagrodami, warsztaty dla dzieci. Spędźmy ten dzień razem!

Podczas festynu będą organizowane warsztaty dla dzieci w ramach realizacji projektu "Eko-ludziki: najmłodsi nie marnują żywności". Jest to projekt Programu Społecznik 2022-2024 zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. 

Zapraszamy serdecznie!

czytaj więcej » Festyn Rodzinny

Relacja ze zlotu pojazdów zabytkowych

dodano: 2022-06-07 11:25:41

zlot pojazdów zabytkowcyh w Stepnicy W sobotę 4 czerwca  w Stepnicy gościliśmy i mogliśmy podziwiać przepiękne stare samochody i motocykle, które w ramach Międzynarodowego  XIII Miedwiańskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych, przyjechały do naszej miejscowości.   Teren przystani im. Kapitan Roberta Hilgendorfa zapełnił się  perełkami  motoryzacji, które dość licznie podziwiali mieszkańcy naszej miejscowości.  Najstarsze auto biorące udział w zlocie Durant model Tourer  za rok skończy 100 lat.

Trudne zadanie dokonania wyboru trzech najpiękniejszych aut Burmistrz powierzył trzem  paniom  Agnieszce Makowskiej Przewodniczącej Jury oraz Marioli Kwiryng i Annie Wojno członkiniom Jury.  Po burzliwej naradzie panie zdecydowały, aby Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica dla Najpiękniejszego  auta Zlotu w Stepnicy powędrował do załogi Citroena z 1926 r. z Poznania.  II miejsce przypadło właścicielowi Warszawy z roku 1964 , a III miejsce otrzymał  Renault 4 rocznik 1970  ucharakteryzowany na auto żandarmów z Saint Tropez choć przyjechał na własnych kołach z okolic Warszawy. Puchary wręczył Pan Burmistrz Andrzej Wyganowski. Imprezę pod względem organizacyjnym zabezpieczył Miejsko Gminny Ośrodek Kultury.

czytaj więcej » Relacja ze zlotu pojazdów zabytkowych

Stepnicka Mila - relacja

dodano: 2022-06-06 21:20:29

Stepnicka Mila 02 czerwca 2022 r. odbyła się kolejna, XXVIII MILA STEPNICKA. Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowe w Stepnicy pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy w Stepnicy. Było to prawdziwe sportowe święto. 357 osób biegało w 12 biegach podzielonych na kategorie wiekowe. Udział w biegach wzięły 3 szkoły: SP z Przybiernowa, SP z Racimierza i najliczniejsza grupa z SP Stepnica. W najmłodszych kategoriach przedszkolaków i „zerówkowiczów” jak zwykle nie zawiodła Ciuchcia i Przedszkole Samorządowe w Stepnicy.

Wszyscy uczestnicy tego dnia zwyciężyli, ponieważ przebiegli przygotowaną trasę biegową, pokonując swoje słabości, a niektórzy wywalczyli medale i nagrody. W grupie przedszkolnej i zerówki wszyscy zwyciężyli otrzymując pamiątkowe, ekologiczne drewniane medale. Dzięki sponsorom każdy uczestnik mógł się posilić pieczoną na grillu kiełbaską. Szkolny zespół taneczny rozgrzał wszystkich do biegów tańcem z piłkami oraz układem hip-hop.

Zwycięzcy w każdej kategorii wiekowej:

czytaj więcej » Stepnicka Mila - relacja

Pomóż zdecydować jaki ma być Szczeciński Obszar Metropolitalny (SOM). Wypełnij ankietę dotyczącą potrzeb rozwojowych tego obszaru.

dodano: 2022-06-06 14:31:42

SOM  Ankieta W ramach prac przygotowawczych nad Strategią Rozwoju Ponadlokalnego SOM, prowadzone jest badanie lokalnej opinii społecznej w zakresie kluczowych problemów i potrzeb rozwojowych naszego obszaru. Pomoże ono nakreślić kierunki rozwoju zarówno Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego jako całości, jak i naszej gminy w perspektywie kolejnych kilku lat.

W badaniu ankietowym można wziąć udział klikając w poniższy link, który jest przekierowaniem do ankiety. Do udziału w badaniu wystarczy urządzenie z dostępem do internetu, a wypełnienie ankiety może zająć około 10 minut. Ankieta dostępna będzie do wypełnienia do 31 lipca 2022 roku (godz. 23:59).

https://www.survio.com/survey/d/F9H/SOM-ankieta

Zachęcamy do udziału w ankiecie wszystkich mieszkańców Gminy Stepnica  abyśmy wspólnie zadecydowali o swojej przyszłości.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu POPT.03.01.00-00-0293/19, finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014 -2020.

czytaj więcej » Pomóż zdecydować jaki ma być Szczeciński Obszar Metropolitalny (SOM). Wypełnij ankietę dotyczącą potrzeb rozwojowych tego obszaru.

Młodzi wędkarze zaprezentowali swoje umiejętności - relacja z zawodów wędkarskich dla dzieci

dodano: 2022-06-06 10:01:39

zawody wędkarskie dla dzieci 05 06 2022 05.06.2022 r. na Kanale Czarnocińskim w Czarnocinie odbyły się pierwsze w tym sezonie zawody wędkarskie realizowane w ramach projektu „Organizacja zawodów wędkarskich na terenie Gminy Stepnica”  Tym razem były to zawody przeznaczone dla dzieci Po raz kolejny dopisała frekwencja oraz pogoda. W zawodach udział wzięło 17 młodych wędkarzy w tym sześcioro dzieci z Ukrainy. Po krótkiej odprawie i losowaniu stanowisk od godz. 8.00 rozpoczęła się rywalizacja. Wszyscy uczestnicy imprezy poinformowani zostali o tym że uczestniczą w projekcie w ramach Programu Społecznik 2022-2024. Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.. Najlepszym zawodnikiem został  Antoni Gamułkiewicz, drugie miejsce zajął Daniel Jędrol, a trzecia była Łucja Waszkowska .

Po zważeniu, wszystkie złowione w czasie zawodów ryby zostały wypuszczone  do Kanału Czarnocińskiego.. 

Wszyscy uczestnicy zawodów zostali nagrodzeni drobnymi upominkami zakupionymi przez organizatora i sfinansowanymi z budżetu Programu Społecznik 2022-2024. Każdy z uczestników otrzymał wędkę a w ramach poczęstunku rogalika i napój.

Kolejne zawody tym razem dla dorosłych odbędą się również na Kanale Czarnocińskim w ostatnią niedzielę czerwca lub pierwszą niedzielę lipca.

Szczególne podziękowania kierujemy do Zarządu PZW Koło nr 52 w Stepnicy i prezesa Pana Jana Brzozowskiego. To wędkarze ze Stepnicy przygotowali stanowiska, i czuwali nad bezpiecznym przebiegiem zawodów.   

czytaj więcej » Młodzi wędkarze zaprezentowali swoje umiejętności - relacja z zawodów wędkarskich dla dzieci

Burmistrz Gwiazdą Świata Biznesu 2021

dodano: 2022-06-03 15:16:44

perły biznesu 20212 czerwca w Szczecinie podczas 18 Gali Pereł Biznesu czyli konkursu gospodarczego organizowanego przez redakcję Świat Biznesu, przyznano Panu Andrzejowi Wyganowskiemu Burmistrzowi Miasta i Gminy Stepnica  wyróżnienie specjalne Gwiazda Świata Biznesu 2021 za duży wkład w rozwój Miasta i Gminy Stepnica oraz wieloletnią współpracę. Laudacji dokonał redaktor Naczelny Świata Biznesu Pan Włodzimierz Abkowicz, który przedstawił najważniejsze dokonania burmistrza w tym budowę mieszkań komunalnych, infrastruktury żeglarskiej, sportowej, rekreacyjnej, turystycznej.  Redaktor podkreślił rolę najpierw jako Wójta Gminy, a po uzyskaniu praw miejskich od roku 2014  Burmistrza jako dobrego gospodarza, który zastał gminę zadłużoną, a swoimi działaniami  doprowadził do jej rozkwitu.

Panu Burmistrzowi serdecznie gratulujemy !

czytaj więcej » Burmistrz Gwiazdą Świata Biznesu 2021