Aktualności

SZANOWNI MIESZKAŃCY GMINY STEPNICA

dodano: 2024-01-11 15:29:27

flaga ukrainy z napisem Solidarni z ukrainąNa początku roku do naszej Gminy wpłynęło pismo od Prezydenta i Rady Miejskiej Złoczowa – Rejon Złoczowski, Obwód Lwowski. Pismo to jest apelem do nas o udzielenie pomocy i wsparcia bohatersko walczącej Armii Ukraińskiej. Ta straszna i krwawa wojna trwa i nie widać jej końca. Niestety Rosja ma przewagę militarną i dysponuje ciężką bronią dalekiego zasięgu. Atakuje Ukrainę rakietami i dronami typu „Shahed” i FPV. Po stronie Ukrainy jest coraz więcej poległych żołnierzy i zabitych cywilów.

Ukraina jest wyczerpana wojną ! Ukraina potrzebuje naszej pomocy ! Sama Ukraina nie ma szansy przetrwania i zwycięstwa !

My Polacy nie godzimy się z rosyjska agresją. Sprzeciwiamy się tej niesprawiedliwej wojnie. Do tej pory mieszkańcy Gminy Stepnica wielokrotnie okazywali swoją pomoc i wsparcie obywatelom Ukrainy.

Włodarze i mieszkańcy Złoczowa zwracają się do nas z prośbą o zakup i przekazanie im części niezbędnych do zbudowania dronu. Drony te są budowane przez zakład funkcjonujący w Złoczowie i następnie przekazywane ukraińskiej armii. Koszt części, z których można złożyć jeden dron to około 1500 zł.

czytaj więcej » SZANOWNI MIESZKAŃCY GMINY STEPNICA

Obwieszczenie Wojewody Zachodniopomorskiego o kwalifikacji wojskowej w 2024 r.

dodano: 2024-01-11 14:46:17

kwalifikacja wojskowa W okresie od dnia 01.02.2024 do 30.04.2024 r , będzie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa na obszarze województwa zachodniopomorskiego. Miejscem prowadzenia kwalifikacji wojskowej dla mieszkańców Gminy Stepnica będzie Kompleks Rekreacyjno-Sportowy „Fala”, ul. Niepodległości 1, 72-100 Goleniów. Termin kwalifikacji wojskowej dla Powiatu Goleniowskiego 19 lutego 2024 r. do dnia 13 marca 2024 r.

Treść Obwieszczenia 

czytaj więcej » Obwieszczenie Wojewody Zachodniopomorskiego o kwalifikacji wojskowej w 2024 r.

Ferie zimowe w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury

dodano: 2024-01-10 11:50:56

Ferie zimowe programZapraszamy na ferie zimowe w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury. W programie:

  • wspólne gry i zabawy, 
  • zajęcia kulinarne,
  • zajęcia w terenie,
  • rękodzieło.

Uwaga ilość miejsc ograniczona! zapisy pod numerem tel. 91 418 86 28.

Mirosława Nowak

Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Stepnicy

czytaj więcej » Ferie zimowe w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury

Przebudujemy 7 dróg w gminie

dodano: 2024-01-09 14:27:33

ulica Dębowa w StepnicyW dniu 08.01.24 r. Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica podpisał umowę na realizację przebudowy siedmiu dróg gminnych. Przewidziane do przebudowy drogi położone są w miejscowościach Kopice, Stepniczce, Racimierzu i Stepnicy. Aktualnie drogi te posiadają nawierzchnię gruntową, która zostanie zamieniona na nawierzchnię betonową, taka samą jak wcześniej wybudowane ulice Dębowa w Stepnicy i Spokojna w Żarnowie. W przetargu na realizację ww. inwestycji wzięło udział 6 firm. Przetarg wygrała firma STERN Dawid Chudziak z Żółwiej Błoci i z tą firma została podpisana umowa. Termin zakończenia robót jest przewidziany na 4 września 2024 r. Okres gwarancji wynosi 67 miesięcy. Koszt inwestycji brutto wynosi 2.445.152,66 zł. Gmina na realizację inwestycji uzyskała dotację w ramach środków krajowych z budżetu państwa w wysokości 98 % kosztów inwestycji.

Andrzej Wyganowski

Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

czytaj więcej » Przebudujemy 7 dróg w gminie

Bezpieczny Senior jak nie dać się oszukać w internecie

dodano: 2024-01-09 14:21:29

Plakat zapowiadajacy webinar dla seniorów. Na zdjeciu para staruszków przed laptopem.

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium (spotkanie online) „Bezpieczny senior - jak nie dać się oszukać w Internecie” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.  Webinarium (spotkanie online) odbędzie się 22 stycznia 2024 roku (17:00-18:30).

Rejestracja na webinarium CEDUR odbywa się online, tj. poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy - link do strony z odnośnikiem do formularza: https://www.knf.gov.pl/dla_rynku/edukacja_cedur/seminaria?articleId=87425&p_id=18

Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny do dnia, w którym odbędzie się webinarium. W przypadku zgłoszeń, które wpłyną w dniu wydarzenia, potwierdzenia uczestnictwa oraz zaproszenia na spotkanie będą przesyłane na bieżąco.

Celem spotkania online (webinarium) jest przekazanie w przystępny sposób wiedzy na temat zagrożeń na rynku finansowym z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

W celu uczestnictwa w spotkaniu niezbędne jest stabilne łącze internetowe. W spotkaniu uczestniczyć można poprzez przeglądarkę internetową lub aplikację Cisco Webex.

Potwierdzenia uczestnictwa zostaną przesłane przed webinarium, a szczegółowe informacje techniczne zostaną przesłane po potwierdzeniu uczestnictwa oraz wysłaniu wiadomości z zaproszeniem na spotkanie. 

Udział w webinarium jest bezpłatny.

czytaj więcej » Bezpieczny Senior jak nie dać się oszukać w internecie

Przynieś swój zużyty sprzęt do szkoły !

dodano: 2024-01-08 11:57:05

plakat o akcji wszsytkie dzieci zbierają elektrośmieci Zespół Szkolno Przedszkolny w Stepnicy  przystąpił  do projektu: “WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe gospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!
Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.
„IM WIĘCEJ SPRZĘTU UZBIERAMY, TYM WYŻSZY BON OTRZYMAMY!”
TERMIN AKCJI: DO 11.01.2024 r. MIEJSCE AKCJI: WEJŚCIE OD STRONY BYŁEGO GIMNAZJUM.

Rodzaje przyjmowanych elektrośmieci

Iwona Blatkiewicz

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stepnicy

czytaj więcej » Przynieś swój zużyty sprzęt do szkoły !