Aktualności

Ahoj Żeglarze i sympatycy żeglarstwa

dodano: 2022-06-23 12:58:08

Regaty Stepnica plakat Mamy już pierwsze zgłoszenie do XI Regat Stepnica. Załoga s/y Vita Nova z kapitanem Sławomirem Turniakiem będzie walczyć o Puchar Burmistrza i będziemy im bardzo dopingować ale kciuki  trzymać będziemy za wszystkich startujących w regatach.  Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy o wcześniejsze zgłaszanie się do regat.

Zapewniamy, że będzie się działo zarówno na wodzie jak i lądzie, ponieważ XI Regaty tradycyjnie wpisane są w obchody Dni Stepnicy, a tu znajdziemy przystań smaków konkursy kulinarne,  zabawy i warsztaty twórcze. Wieczorem koncert  MEZO.

Zgłoszenia prosimy dokonywać przez wypełnienie zgłoszenia znajdującego się poniżej i przesłaniu go wraz z kopią dokumentów: polisy ubezpieczeniowej i świadectwa pomiarowego w jednym pliku pdf. z nazwą jachtu do godz. 15.00 dnia 8 lipca na adres:  sekretarz@stepnica.pl  

zgłoszenie

czytaj więcej » Ahoj Żeglarze i sympatycy żeglarstwa

Program profilaktyczny "Cukierki"

dodano: 2022-06-23 09:55:06

dzieci podczas zajęć Uczniowie  klas I-III z  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stepnicy oraz  Szkoły Podstawowej w Racimierzu odbyli w czerwcu zajęcia w ramach  Programu Wczesnej Profilaktyki „Cukierki” . Program ten jest oparty na bajce profilaktycznej Agnieszki Grzelak pt. „Cukierki”, którego celem jest profilaktyka uzależnień, przemocy i rozwijania umiejętności życiowych uczniów  z najmłodszych klas.  

Zajęcia  angażowały  dzieci w zabawę, uczyły empatii, nabywania umiejętności społecznych i rozwijania pozytywnej solidarności grupowej.  Z tego punktu widzenia program ma charakter wychowawczy, który ma ogromne znaczenie profilaktyczne o charakterze uprzedzającym.
Ogółem w programie wzięło udział 130 uczniów. Program ten odznacza się dużą skutecznością oddziaływań i jest rekomendowany jest przez Państwową Agencją Rozwiązywania Problemów Społecznych, a sfinansowany został z budżetu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów  Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomani na rok 2022.

czytaj więcej » Program profilaktyczny "Cukierki"

Zapraszamy na spotkania z kulturą słowiańską

dodano: 2022-06-21 09:02:25

regioactive Stepnica plakat zapowiadaja cy festiwal.W najbliższy weekend 24-25 czerwca zapraszamy Państwa  na spotkanie z kulturą słowiańską  rodzinnej atmosferze czyli Festiwal Regioactive, pod którym kryją się i warsztaty, wykłady oraz  pokazy ogniowo-teatralno- muzyczne.   

W programie festiwalu

Piątek: 24.06.2022 r.

19.00-20.00 - "Magia Dawnych Słowian" wykład dr Natalii Zacharek - MGOK Stepnica Sala Teatralna

Sobota 25.06.2022 r.

"DRZWI DO LATA - Strefa RegioActive"
 

czytaj więcej » Zapraszamy na spotkania z kulturą słowiańską

Konkurs ofert na wybór realizatora/realizatorów programu polityki zdrowotnej pn. "Program szczepień profilaktycznych przeciwko grypie dla mieszkańców Gminy Stepnica w wieku 65 lat i więcej na lata 2018-2022” w 2022 roku

dodano: 2022-06-20 09:21:37

OGŁOSZENIE

Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica na podstawie art. 48 b ustawy z dnia 27 sierpnia 2004r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych  (t.j. Dz. U. z 2021 r., póz. 1285 z poźn. zm.) ogłasza konkurs ofert na wybór realizatora/realizatorów programu polityki zdrowotnej w 2022 roku

czytaj więcej » Konkurs ofert na wybór realizatora/realizatorów programu polityki zdrowotnej pn. "Program szczepień profilaktycznych przeciwko grypie dla mieszkańców Gminy Stepnica w wieku 65 lat i więcej na lata 2018-2022” w 2022 roku

Dzień Krwiodawcy i zapowiedź zbiórki krwi w Stepnicy

dodano: 2022-06-14 20:06:49

plakat zapowiadajacy zbiórkę krwi 18 czerwca w StepnicyZ okazji Światowego Dnia Krwiodawcy, obchodzonego 14 czerwca, składam  wszystkim Honorowym Dawcom Krwi z Gminy Stepnica  najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności.

Pragnę wyrazić szczególne uznanie i podziękowanie za zaangażowanie w misję, którą bezinteresownie, z pełną odpowiedzialnością i zaangażowaniem Państwo wypełniacie. Jestem dumny z tego, że w Stepnicy wielu mieszkańców dzieli się tak cennym darem jak krew, biorąc udział w akcjach oddawania krwi organizowanych w naszym mieście.

Życzę niesłabnącego zapału do kontynuowania tej pięknej idei, abyście mogli być wzorem dla przyszłych pokoleń.

A 18 czerwca  w sobotę w godz. od 10.00 do 14.00 zapraszam na cykliczną zbiórkę krwi organizowaną w Stepnicy.

Andrzej Wyganowski

Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

czytaj więcej » Dzień Krwiodawcy i zapowiedź zbiórki krwi w Stepnicy

Konsultacje społeczne dotyczące lokalizacji masztu w ramach projektu "Pod Biało - Czerwoną"

dodano: 2022-06-14 12:43:02

logo pod biało czerwoną

W 2020 roku gmina Stepnica  dołączyła do projektu „Pod biało-czerwoną”. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag dla wszystkich gmin w Polsce, których mieszkańcy dołączą do projektu. Mieszkańcy gminy Stepnica aktywnie włączyli się w głosowanie, dzięki czemu nasza gmina znalazła się na 2 miejscu w powiecie goleniowskim!

Tym razem prosimy Państwa  o włączenie się w proces wyboru lokalizacji montażu masztu flagowego. Proponowane lokalizacje to: Plac przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy lub Przystań im. Kapitana Roberta Hilgendrofa w Stepnicy.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety konsultacyjnej.

Głosować można od 14 czerwca do 5 lipca 2022 r.

ANKIETA dostępna pod linkiem:  https://forms.gle/H5fXHoBGGZwvJkUh7

 

czytaj więcej » Konsultacje społeczne dotyczące lokalizacji masztu w ramach projektu "Pod Biało - Czerwoną"