Aktualności

Tydzień bibliotek

dodano: 2022-05-06 13:32:45

plakat tydzień bibliotek Miejska Biblioteka Publiczna w Stepnicy i Filia w Racimierzu zapraszają na XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem: “Biblioteka – Świat w jednym miejscu”.

W programie:

9.05 godz. 16:00 konkurs plastyczny dla dzieci ” Moje wymarzone miejsce w Świecie”

10.05. godz. 16:00 Nela na mapie Świata – wspólne czytanie przygód Neli podróżniczki

11.05 godz. 16:00 “państwa-miasta” - gra

12.05 godz. 16:00 Świat w książce – wędrówka wśród regałów

13.05 Pokonkursowa wystawa prac plastycznych

Ekspozycja książek współczesnych podróżników.

czytaj więcej » Tydzień bibliotek

Awaria pojazdu odbierającego odpady

dodano: 2022-05-05 15:04:38

awaria samochodu Firma PGK informuje, że z uwagi na awarię pojazdu odbierającego odpady z tworzyw sztucznych, może nastąpić opóźnienie w ich odbiorze. W przypadku nieodebrania odpadów z tworzyw sztucznych w dniu dzisiejszym, ich odbiór nastąpi w 06 maja 2022 r. Za niedogodności przepraszamy.

czytaj więcej » Awaria pojazdu odbierającego odpady

Piknik polsko-ukraiński relacja

dodano: 2022-05-05 13:55:58

kwiaty na stole piknikowym Od pierwszych dni wojny w Ukrainie działa na terenie naszej Gminy Punkt Pomocy dla Uchodźców. Dzięki i wspaniałomyślności mieszkańców, ale także firm i instytucji goście z Ukrainy zebrano ogromne ilości darów dla uchodźców przebywających na terenie Naszej Gminy. Po prawie trzech miesiącach trwania punktu zbiórkowego w MGOKu, pracownicy postanowili zaprosić wszystkich wspierających punkt oraz rodziny z Ukrainy na wspólny majówkowy piknik.  Podczas pikniku można było wesprzeć punkt  w produkty żywnościowe,  ale także pochwalić się i poczęstować przybyłych smakołykami w wydaniu polskim i ukraińskim.  Uczestnicy pikniku mocno zaangażowali się w ten projekt. Z każdym kolejnym przybyłym wypełniał się karton z darami i stół przekąskowy. W ramach akcji pracownicy MGOKu przygotowali także swój poczęstunek w postaci kiełbaski z cebulą z patelni i ciast. Niemałym zainteresowaniem cieszyła się grochówka przygotowana przez dyrektorkę MGOKu Panią Mirosławę Nowak. Z wielkim apetytem zajadano także „Paprykarz ze stepnickiej Przystani”, przygotowany przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Stepnicy „Przystań”. Panie dostarczyły także wybitne domowe ciasta. Nasi goście z Ukrainy także mocno się postarali. Można było skosztować trójkątnych gołąbków, pierożków, pielmieni, pączków z mięsem i naleśników z jabłkami przygotowanymi zgodnie z ukraińskimi tradycjami kulinarnymi. Ciekawą propozycją były kozackie kanapki na ciemnym pieczywie z soloną słoniną i kwaszonym ogórkiem. Dla dzieci przygotowano wiele  atrakcji : malowanie twarzy, korzystanie z przygotowanych gier plenerowych (eko) oraz zabawy na świeżym powietrzu ( hula – hopy, bańki mydlane)  i małe warsztaty z przygotowywania kotylionów. Podczas imprezy można było także wykonać makijaż dzięki umiejętnościom młodej ukraińskiej wolontariuszki Saszy. A wszyscy, którzy już zaspokoili kubki smakowe mogli odpocząć na przygotowanych kanapach z palet i plenerowej widowni w podwórku MGOKu. Właśnie w podwórku odbył się piękny koncert.  Podczas koncertu obecni byli niezwykle zaangażowani w pomoc: Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica Andrzej Wyganowski wraz z małżonką oraz Skarbnik Gminy Pani Beata Rogalska z małżonkiem.

czytaj więcej » Piknik polsko-ukraiński relacja

Uwaga nowe wnioski o wypłatę świadczenia pieniężnego za wsparcie uchodźców

dodano: 2022-05-04 21:30:34

flaga ukrainy z logo domuOd 30 kwietnia 2022 r. zmieniły się druki wniosków o wypłatę świadczenia pieniężnego w wysokości 40 zł dziennie za osobę dla osób, które wsparły uchodźców z Ukrainy zapewniając im bezpłatne zakwaterowanie oraz  wyżywienie.  

Obowiązujący wniosek można pobrać w wersji papierowej w tut. Urzędzie  bądź w wersji elektronicznej (poniżej)

 wniosek

W przypadku pytań informacji udzielają p. Anna Jagła – księgowa - tel. 91 418 85 21 w. 27  oraz p. Beata Rogalska – Skarbnik Gminy tel. 91 418 85 21 w. 22

czytaj więcej » Uwaga nowe wnioski o wypłatę świadczenia pieniężnego za wsparcie uchodźców

Stepnica Centrum Powiatowych Eliminacji do Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

dodano: 2022-05-04 15:17:43

uczestnik zawodów na rowerzeW tym roku eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbyły się  na terenie naszej gminy. Głównym organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Goleniowie, przy wsparciu Gminy Stepnica, Starostwa Powiatowego w Goleniowie oraz Stowarzyszenia na Rzecz Bezpieczeństwa Powiatu Goleniowskiego.

Impreza odbyła się na terenie stepnickiego parku. Organizacją terenu oraz przygotowaniem atrakcji zajęła się ekipa Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Stepnicy w ścisłej współpracy z pracownikami Urzędu Miasta i Gminy Stepnica  i  stepnickimi policjantami.

Część teoretyczna turnieju odbyła się na sali gimnastycznej, którą przygotowali pracownicy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Stepnicy.

czytaj więcej » Stepnica Centrum Powiatowych Eliminacji do Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Życzenia z okazji Dnia Strażaka

dodano: 2022-05-04 11:07:49

Święty Florian patron Strażaków

Z okazji Dnia Strażaka do wszystkich  Druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych naszej gminy kieruję  słowa uznania i podziękowania  za ochronę naszego życia i mienia.

Życzę Wam bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Niech Św. Florian otacza Was opieką w wypełnianiu strażackiej powinności, a trudna służba niech będzie dla Was źródłem satysfakcji, powodem do dumy i szacunku.

Z wyrazami szacunku

Andrzej Wyganowski

Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

czytaj więcej » Życzenia z okazji Dnia Strażaka

Kamil Mazur na Maratonie Lajkonik

dodano: 2022-05-03 20:54:37

Kamil Mazur na maratonie Lajkonik Kamil  Mazur w Maratonie Lajkonik dojechał na metę po 20 h i 7 minutach jako 46 osoba  na ponad 70 zawodników. Nasz kolarz podkreśla, że otrzymany od Gminy Stepnica sprzęt sportowy bardzo mu się przydał. Kamil bardzo dziękuję Państwu za kciuki i za ciepłe słowa. Kamilowi serdecznie gratulujemy  i nadal trzymamy kciuki, ponieważ to nie koniec jego zmagań w tym sezonie.

czytaj więcej » Kamil Mazur na Maratonie Lajkonik