Aktualności

Relacja z zawodów wędkarskich o Puchar Burmistrza

dodano: 2022-07-04 09:56:45

zawody wędkarskie o puchar Burmistrza 03.07.2022 r. na Kanale Czarnocińskim w Czarnocinie odbyły się kolejne zawody wędkarskie w ramach Programu Społecznik, tym razem o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica. W zawodach udział wzięło 40 wędkarzy. Po kilkugodzinnych połowach najlepszym zawodnikiem i zdobywcą okazałego pucharu ufundowanego przez Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica został podobnie jak w roku ubiegłym Łukasz Gamułkiewicz reprezentujący Koło PZW w Stepnicy, drugie miejsce zajął Zbigniew Belewski z Golczewa, a trzeci był Zbigniew Kosecki za Stepnicy. Po zważeniu wszystkie złowione w czasie zawodów ryby "wróciły" do Kanału Czarnocińskiego. 

Puchary dla zwycięzców w imieniu Burmistrza wręczyła Pani Beata Rogalska Skarbnik Gminy. Wszyscy uczestnicy zawodów zostali nagrodzeni drobnymi upominkami ufundowanymi przez organizatora tj. Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Stepnickiej.

Zawody wędkarskie zostały zrealizowane w ramach projektu „Organizacja zawodów wędkarskich na terenie Gminy Stepnica”

Zawody organizowane w ramach Programu Społecznik 2022-2024. Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Zapraszamy na kolejne zawody, które odbędą się 24.07.2022 od godz. 6.00  (niedziela) również w Czarnocinie 

Maciej Herman 

czytaj więcej » Relacja z zawodów wędkarskich o Puchar Burmistrza

WERYFIKACJA DEKLARACJI „ ŚMIECIOWYCH”

dodano: 2022-07-01 13:00:08

weryfikacja deklaracji śmieciowych

Zwracamy się do mieszkańców gminy o zweryfikowanie danych w złożonych deklaracjach o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

 W przypadku stwierdzenia mniejszej ilości osób niż jest to w rzeczywistości należy dokonać aktualizacji danych dotyczących liczby osób zamieszkujących nieruchomość ( np. w przypadku zamieszkania na nieruchomości nowych osób, urodzenia się dziecka, powrotu z zagranicy, internatu, akademika) należy złożyć nową deklarację z aktualnymi danymi niezbędnymi do naliczenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

czytaj więcej » WERYFIKACJA DEKLARACJI „ ŚMIECIOWYCH”

Zapraszamy na zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica

dodano: 2022-07-01 10:53:17

społeczniik Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Stepnickiej oraz Koło PZW nr 52 Stepnica zapraszają i na kolejne w tym sezonie zawody wędkarskie organizowane w ramach projektu pn.:: "Organizacja zawodów wędkarskich na terenie Gminy Stepnica".

Zawody odbędą się na Kanale Czarnocińskim w Czarnocinie w niedzielę 03.07.2022 r. Zbiórka uczestników zawodów o godzinie 6.00 przy Kanale (wejście do Parku Natury). Dla każdego uczestnika przewidziana jest nagroda i wyżywienie. Dla zwycięzców okazałe puchary ufundowane przez Andrzeja Wyganowskiego Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica. . 

 Zawody organizowane w ramach Programu Społecznik 2022-2024. Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

czytaj więcej » Zapraszamy na zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica

Przerwa w dostawie wody

dodano: 2022-07-01 10:36:35

brak wody Wodociągi Zachodniopomorskie Sp. z o.o. w Goleniowie  uprzejmie informują, że na skutek awarii sieci wodociągowej nastąpiła przerwa w dostawie wody z ujęcia w miejscowości Łąka. Podjęto już prace związane z naprawą.  Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej » Przerwa w dostawie wody

Plenerowa biblioteczka na plaży

dodano: 2022-07-01 09:33:41

regał z książkami dostepnymi na plaży  Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom plażowiczów korzystających z naszego kąpieliska, w  gminnej wypożyczalni sprzętu plażowego i pływającego  powstała plenerowa biblioteczka. Biblioteczka liczy 100 pozycji, ale  cały czas jest wzbogacana o nowe tytuły,  ponieważ  jednocześnie prowadzimy zbiórkę książek. Jeśli ktoś chce się podzielić  własną książką może ją przynieść do wypożyczalni. Prosimy tylko aby nie były to pozycje popularno-naukowe  podręczniki, encyklopedie,  a raczej coś lekkiego: powieści, romanse,  kryminały czy też książki dla dzieci. 

Jak skorzystać z biblioteczki ? Wystarczy wybrać interesujący tytuł, oddać się lekturze, a następnie zwrócić książkę na regał, aby mogły skorzystać z niej inne osoby.  Pamiętajmy tylko że oddawanie się lekturze bez zabezpieczenia przeciwsłonecznego grozi w najlepszym przypadku poparzeniami słonecznymi.  

Przygotowane dla wypoczywających turystów i mieszkańców naszej gminy  książki zostały oznakowane. Liczymy że akcja spodoba się i zyska swoich sympatyków. 

czytaj więcej » Plenerowa biblioteczka na plaży