Aktualności

Sprzątanie świata łączy ludzi

dodano: 2023-09-26 14:25:53

dzieci podczas sprzątania Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do wsparcia Akcji Sprzątania Świata w tym roku pod hasłem: „Sprzątanie świata łączy ludzi”. W akcji uczestniczyli już uczniowie szkół ze Stepnicy i Racimierza  wraz z opiekunami. Dzięki zapałowi uczestników podczas zbiórki udało się zebrać kilkanaście worków odpadów komunalnych. Mnóstwo z tych odpadów mogłoby zostać powtórnie wykorzystanych, gdyby w porę trafiły do właściwego worka lub pojemnika na odpady selektywne. Najważniejsze jednak, że odpady te zniknęły z naszego najbliższego otoczenia.

 Zapraszamy sołectwa do kontynuowania tradycji sprzątania miejscowości. Nie bądźmy obojętni wobec problemu śmieci w naszej okolicy, posprzątajmy i pokażmy innym jak dbamy o nasze najbliższe otoczenie! Weźmy rodzinę, przyjaciół, sąsiadów oraz dobry humor i dołączmy do akcji!

Chętnych do wzięcia udziału w akcji sprzątania proszę o zgłaszanie się do tutejszego urzędu po worki do selektywnej zbiórki oraz poinformowanie pracownika urzędu Pani Moniki Kotomskiej o ustaleniu rejonu sprzątania oraz miejsca pozostawienia zebranych śmieci. Zdjęcia z podjętych działań prosimy przesyłać na adres mailowy gospodarka komunalna@stepnica.pl

czytaj więcej » Sprzątanie świata łączy ludzi

Gmina Stepnica nominowana w konkursie Ekspert Zamówień Publicznych

dodano: 2023-09-26 13:28:08

zdjecie sceny z konferencji Gmina Stepnica została nominowana w konkursie Ministerstwa Rozwoju i Technologii pn. Ekspert Zamówień Publicznych w kategorii Zamawiający przyjazny MŚP (Małym i Średnim Przedsiębiorstwom). Naszą Gminę doceniono za dbałość o przestrzeganie przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych w udzielanych zamówieniach oraz za otwartość na małe i średnie przedsiębiorstwa. Cel został osiągnięty poprzez właściwy opis przedmiotu zamówienia, warunki udziału w postępowaniu oraz możliwość realizacji częściowych płatności oraz zaliczek. Zachęcanie w ten sposób Małych i Średnich Przedsiębiorstw do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia skutkuje udzielaniem zamówienia w 90% postępowań w tej grupie Wykonawców. W postępowaniach wszystkie zawarte umowy zostały zakończone pozytywnie.

czytaj więcej » Gmina Stepnica nominowana w konkursie Ekspert Zamówień Publicznych

Uwaga ograniczenia w pracy USC i ewidencji ludności

dodano: 2023-09-26 12:51:50

urząd Stanu Cywilnego

W dniu 28.09.2023r (czwartek) Urząd Stanu Cywilnego, Ewidencja ludności, dowody osobiste czynne do godziny 12.30

Za utrudnienia przepraszamy!

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego

Agnieszka Cyniak

czytaj więcej » Uwaga ograniczenia w pracy USC i ewidencji ludności

Mobilny Punkt Informacji Gospodarczej w Stepnicy

dodano: 2023-09-25 12:53:50

mobilny punkt inofrmaji o funduszach We wtorek 26 września o godz. 15.00 na parkingu przy dworcu PKS w Stepnicy stanie Mobilny Punkt Informacji Gospodarczej wraz z pracownikami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego i materiałami informacyjno-promocyjnymi. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do konsultacji!

Działanie (gospodarcza akcja promocyjna regionu w 40 miejscowościach Pomorza Zachodniego) realizowane jest w związku z projektem „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki, Pomorze Zachodnie - Ster na innowacje - etap II”, którego celem jest wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowymi międzynarodowym poprzez podniesienie poziomu konkurencyjności i innowacyjności MŚP ze szczególnym uwzględnieniem podmiotów świadczących usługi przyszłości i wspierające zrównoważony rozwój.

 

 

czytaj więcej » Mobilny Punkt Informacji Gospodarczej w Stepnicy

Zakończenie sezonu wędkarskiego w Stepnicy - zapraszamy na zawody

dodano: 2023-09-22 14:26:11

zawodyZapraszamy na ostatnie w tym sezonie zawody wędkarskie organizowane w ramach Programu Społecznik 2022-2024Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Zawody odbędą się w Stepnicy na rzece Gowienica w dniu 23.09.2023 r. (sobota). Zbiórka uczestników imprezy na moście o godzinie 7.00  Zawody to kolejny etap realizacji projektu pn.: "Organizacja zawodów wędkarskich na terenie Gminy Stepnica edycja 2023" organizowanych przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Stepnickiej. #PomorzeZachodnie#ProgramSpołecznik,#społecznik#KARR.

czytaj więcej » Zakończenie sezonu wędkarskiego w Stepnicy - zapraszamy na zawody