Aktualności

Przetarg rozstrzygnięty

dodano: 2022-12-02 07:15:04

wizualizacja kładki Już w przyszłym roku będziemy mogli spacerować w Stepnicy fantastyczną  promenadą  i podziwiać wspaniałe widoki na wody Zalewu Szczecińskiego.

Właśnie rozstrzygnięto przetarg  i wyłoniono wykonawcę, który dokona budowy promenady  łączącej Kanał Młyński z plażą miejską nad Zalewem Szczecińskim w Stepnicy.  

Zakres inwestycji obejmuje wykonanie także wieży widokowej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. Ponadto w zakresie inwestycji jest  budowa pochylni dla osób niepełnosprawnych, budowa schodów na plażę, budowa muru oporowego, montaż ławek  parkowych oraz koszy na śmieci. Na wykonanie tych zadań wykonawca ma 11 miesięcy. Wartość inwestycji 4 458 750,00 PLN w tym dofinansowanie  3 240 000,00 zł  z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Przetarg nieograniczony na realizację wygrała firma  ALPIA Bartosza Przystalskiego z  Bytowa.  Ponadto w postępowaniu o udzieleniu zamówienia  złożone zostały jeszcze dwie oferty jedna na kwotę 10 376 264,38 zł oraz druga na kwotę 5 675 469,08 zł.  Wybrana oferta  spełnia warunki udziału w postępowaniu oraz uzyskała najwięcej punktów w kryterium cena i okres gwarancji.

Andrzej Wyganowski

Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

czytaj więcej » Przetarg rozstrzygnięty

Umowa z wykonawcą podpisana

dodano: 2022-12-01 20:46:11

plaz zabaw przy ul. kolejowejWiosną przyszłego roku 5 placów zabaw w gminie Stepnica zostanie przebudowanych i doposażonych. W dniu 30 listopada 2022 r. Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica   podpisał umowę  z Wykonawcą tego przedsięwzięcia wyłonionym w przetargu nieograniczonym. Zakres tej umowy obejmuje place zabaw na osiedlu Akacjowym oraz przy ul. Kolejowej w Stepnicy, na plaży publicznej w Stepnicy,  w sołectwie  Bogusławie, oraz w Stepniczce.

Dzieci będą zachwycone nowymi zestawami zabawowymi, które przewiduje ta inwestycja. Nie zabraknie elementów do wspinania, przeciskania się, trenowania równowagi oraz wielkiej gonitwy jeden za drugim. Te mniej odważne będą mogły skorzystać z huśtawek, karuzeli i bujaczków sprężynowych. Każdy z placów zabaw będzie posiadał inne rozwiązania, aby urozmaicić zabawę.  Dla  starszych dzieci i młodzieży oraz rodziców zaplanowano montaż   betonowych stołów wraz z siedziskami do gry w szachy, oraz stołów do gry w karty. Nie zabraknie też stojaków rowerowych. Całość inwestycji będzie kosztować  261.903,67 złotych z czego 186 245 zł wynosi  kwota dofinansowania ze środków Unii Europejskiej na lata 2014-2020.  Termin realizacji to koniec  marca 2023.  

W miarę posiadanych środków własnych oraz możliwości pozyskania zewnętrznego dofinasowania gmina będzie modernizować kolejne place zabaw w innych miejscowościach.

logo PROW

Andrzej Wyganowski

Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

 

czytaj więcej » Umowa z wykonawcą podpisana

Uwaga awaria aplikacji Źródło

dodano: 2022-11-30 11:40:25

urząd stanu Cywilnego

Uprzejmie informuję, że dziś od godzinnych porannych jest awaria Systemów Rejestrów Państwowych na stanowisku dowodów osobistych, ewidencji ludności i urzędu stanu cywilnego. W związku z powyższym nie ma możliwości obsługi interesantów.

Za niedogodności przepraszamy!

Jak tylko zostanie uruchomiony system zostaną Państwo poinformowani o wznowieniu pracy.

Agnieszka Cyniak

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Stepnicy

czytaj więcej » Uwaga awaria aplikacji Źródło

Wstrzymanie dostawy wody

dodano: 2022-11-25 15:03:50

brak wody  Wodociągi Zachodniopomorskie Spółka z o. o. w Goleniowie zawiadamia, że w dniu 29.11.2022 r. (wtorek) od godz. 9.00 do godz.15.00 będzie wstrzymana dostawa wody w miejscowościach: Czarnocin, Gąsierzyno, Kopice, Miłowo, Miłowo Kolonia, Piaski Małe, Świętowice, Stepniczka, Stepnica, w związku z pracami na sieci.

Za powstałe niedogodności przepraszamy

czytaj więcej » Wstrzymanie dostawy wody

Wyróżnienie dla Naszego MGOPS-u

dodano: 2022-11-24 08:20:24

Wojewoda Zachodniopomorski, Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica oraz Dyrektor MGOPSDnia 22 listopada 2022 roku w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie odbyły się obchody Dnia Pracownika Socjalnego. W tej wyjątkowej uroczystości z rąk Wojewody Zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego wyróżnienie dla Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stepnicy za „profesjonalne zaangażowanie w służbę drugiemu człowiekowi” odebrał Jarosław Gruszczyński – Dyrektor Ośrodka.

Wojewoda Zachodniopomorski wyróżnił działalność Ośrodka w obszarze zabezpieczenia społecznego, za trudną, odpowiedzialną pracę, która wymaga szczególnych predyspozycji, wiedzy oraz merytorycznego przygotowania, a przede wszystkim życzliwości, wyrozumiałości i wielkiej empatii.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Stepnicy tylko w tym roku rozpatrzył 9560 spraw związanych z świadczeniami rodzinnymi, świadczeniami wychowawczymi, pomocą materialną, dodatkami mieszkaniowymi i energetycznymi. Nieustanie prowadzi także działania wspierające dla rodzin wielodzietnych, osób starszych i niepełnosprawnych. Na podstawie odpowiednich ustaw Ośrodek objął pomocą 235 uchodźców z Ukrainy. Ponadto współdziałając z Bankiem Żywności rozdał uprawnionym mieszkańcom gminy Stepnica 9405,40 kg artykułów spożywczych oraz 3720 litrów mleka i oleju.

czytaj więcej » Wyróżnienie dla Naszego MGOPS-u

Do kogo wciąż przylatują ptaki ?

dodano: 2022-11-24 08:06:21

plakat zapowiadajacy projekcję filmu Zapraszamy na kolejne ciekawe wydarzenie.  Już 1 grudnia (czwartek) w naszej sali teatralnej, odbędzie się pokaz filmu pt. „Do mnie wciąż przylatują ptaki”, w którym  Wiesława Markiewicz, malarka odbywa swoistą podróż w głąb minionego czasu, w głąb siebie.

Mając za sobą przeszło 40 lat pracy twórczej, przywołuje w pamięci napotkanych mistrzów, przyjaciół, artystów, ludzi, którzy ją kształtowali i towarzyszyli w drodze twórczej. Odnaleziona notatka z dnia, w którym skończyła 30 lat wywołuje emocje związane z przeżywaniem upływającego życia. Myśl o przemijaniu, o śmierci, uświadamia potrzebę uporządkowania swoich spraw. A refleksja nad nieuchronnie upływającym czasem uzmysławia artystce o miejscu, w którym się znajduje, co się zdarzyło w przeszłości, Była świadkiem twórczości wielu malarzy oraz uczestniczyła w licznych wydarzeniach artystycznych ważnych dla Pomorza Zachodniego i Polski. Wiesława Markiewicz, przyszła malarka, przyjeżdża do Szczecina z małego zachodniopomorskiego miasteczka na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych rozpoczynając naukę w szczecińskim PLSP. Od 1980, po studiach mieszka w Szczecinie na stałe.

czytaj więcej » Do kogo wciąż przylatują ptaki ?

Urząd Stanu Cywilnego

dodano: 2022-11-23 09:00:57

urząd stanu cywilnego tablica

Informujmy,  że dnia 25 listopada 2022 r. (piątek) Urząd Stanu Cywilnego w Stepnicy będzie  czynny do godz. 12.00

Za utrudniania przepraszamy!

 Agnieszka Cyniak

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Stepnicy

czytaj więcej » Urząd Stanu Cywilnego